bleachbit - en to tr translation catalogue (378 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
tr: %s silinemez çünkü şu an kullanımda. Lütfen dosya kullanımlarını kapatın ve yeniden deneyin.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
tr: --overwrite yalnızca --clean ile kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır

en: 2600 Magazine
tr: 2600 Dergi

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
tr: Yer imleri, yeri imi simgeleri ve ziyaret edilen web sitelerinin geçmişini içeren URL veri tabanı

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
tr: Kullanıcı adları ve parolaları ile bunun yanında parolaları depolanmaması gereken sitelerin listesini içeren bir veri tabanı

en: A history of forms entered in web sites
tr: Web sitelerinde girilen formların geçmişi

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
tr: Web siteleri ve arama çubuğu form geçmişi

en: A new version is available.
tr: Yeni sürüm var.

en: Abort
tr: İptal

en: Abort the preview or cleaning process
tr: Ön izleme veya temizleme işlemini iptal et

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
tr[0]: Yaklaşık %d dakika kaldı.
tr[1]: Yaklaşık %d dakika kaldı.

en: Access denied when deleting registry key: %s
tr: Kayıt anahtarı silinirken erişim engellendi: %s

en: Access denied when deleting registry value: %s
tr: Kayıt değeri silinirken erişim engellendi: %s

en: Access denied when flagging file for later delete: %s
tr: Dosya, sonrasında silinmek için imlenirken erişim engellendi: %s

en: Access denied: %s
tr: Erişim engellendi: %s

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
tr: Başlık çubuğundaki hamburger simgesine tıklayarak uygulama menüsüne erişin.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
tr: Başlık çubuğundaki logoya tıklayarak uygulama menüsüne erişin.

en: Active
tr: Etkin

en: Add the shred context menu to KDE Plasma
tr: KDE Plasma'ya parçalama bağlam menüsü ekle

en: Administrator privileges are required to clean Windows Updates
tr: Windows Güncellemeleri temizliği için yönetici öncelikleri gereklidir

en: All languages will be deleted except those checked.
tr: Seçilenler dışındaki tüm diller silinecektir.

en: Allocating and wiping %s of memory.
tr: %s bellek paylaştırılıyor ve siliniyor.

en: Andrew Ziem and contributors
tr: Andrew Ziem ve katkıcılar

en: Anti-virus
tr: Anti virüs

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
tr: Seçili işlemlere göre dosyaları kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz? Ön izlemeyi çalıştırdığınız süre boyunca, silinecek olan gerçek dosyalar değişmiş olabilir.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
tr: Kalıcı olarak bu dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
tr: En az bir dosya başka işlem tarafından kilitlendi, bu yüzden içeriğinin üzerine yazılamadı. Sistem yeniden başlatıldığında silmek için imlenecektir.

en: Attachments
tr: Ekler

en: Audio files tagger
tr: Ses dosyaları etiketleyici

en: Auto-detect language
tr: Dili kendiliğinden sapta

en: Automatically detect the system language
tr: Sistem dilini kendiliğinden sapta

en: Automatically preserving language %s.
tr: %s dili kendiliğinden korunuyor.

en: Backup files
tr: Yedeklenmiş dosyalar

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
tr: Yönetici olarak oturum açtığınızdan, lütfen bu bağlantıyı elle internet tarayıcısında açın.
    %s

en: BleachBit frees disk space and maintains privacy by quickly removing unnecessary files such as cache, cookies, browser history, temporary files, and system logs. It can also shred files and clean free disk space to prevent data recovery.
tr: BleachBit önbellek, çerez, tarayıcı geçmişi, geçici dosya ve sistem günlüğü gibi gereksiz dosyaları hızla kaldırarak disk alanını boşaltır ve gizliliği sağlar. Veri kurtarmayı önlemek için dosyaları parçalayabilir ve boş disk alanını temizleyebilir.

en: BleachBit is starting...
tr: BleachBit başlıyor...

en: Blocklists
tr: Engelleme listesi

en: Blocklists will need update to work.
tr: Çalışması için engelleme listesine güncelleme gerekir.

en: Broken desktop files
tr: Bozuk masaüstü dosyaları

en: Cache
tr: Önbellek

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
tr: "dnf list autoremove" komutunu çalıştırarak kaldırılacak paketler listesini dikkatle inceleyin.

en: Chat client
tr: Sohbet istemcisi

en: Chat logs
tr: Sohbet günlükleri

en: Check for new beta releases
tr: Yeni beta sürümleri denetle

en: Check periodically for software updates via the Internet
tr: Yazılım güncellemelerini düzenli aralıklarla denetle

en: Checking online for updates to winapp2.ini
tr: winapp2.ini güncellemeleri çevrimiçi denetleniyor

en: Choose a file
tr: Dosya seç

en: Choose a folder
tr: Klasör seç

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
tr: Boş alanının üstüne yazılacak her sürücü için yazılabilir klasör seç.

en: Choose files to shred
tr: Parçalanacak dosyaları seç

en: Choose folder to shred
tr: Parçalanacak klasörü seç

en: Clean
tr: Temizle

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
tr: Kullanılan alanı azaltmak ve hızı artırmak için veri silmeden veri tabanı parçalanmasını düzelt

en: Clean file
tr: Dosyayı temizle

en: Clean files in the selected operations
tr: Seçili işlemlerdeki dosyaları temizle

en: Clean files widely scattered across the disk
tr: Yaygın biçimde diske dağılmış dosyaları temizle

en: Clean old system journals
tr: Eski sistem günlüklerini temizle

en: Clipboard
tr: Pano

en: Code
tr: Kod

en: Compatibility layer for Windows software
tr: Windows yazılımı için uyumluluk katmanı

en: Configure this option in the preferences.
tr: Bu seçeneği tercihlerde ayarla.

en: Confirm
tr: Onayla

en: Confirm before delete
tr: Silmeden önce onayla

en: Cookies
tr: Çerezler

en: Crash reports
tr: Çökme raporları

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
tr: Boş alanı silmek için yeni, geçici dosya oluşturuluyor.

en: Current session
tr: Geçerli oturum

en: Custom
tr: Özel

en: Custom folders will be reset.
tr: Özel klasörler sıfırlanacak.

en: DOM Storage
tr: DOM Deposu

en: Dark mode
tr: Koyu kip

en: Database
tr: Veri tabanı

en: Debug logs
tr: Hata ayıklama günlükleri

en: Deep scan
tr: Derin tarama

en: Deep scan does not support multi-value variable.
tr: Derin tarama çoklu değer değişkenini desteklemez.

en: Default dark mode, showing found junk files
tr: Öntanımlı koyu kip, gereksiz dosyaları gösteriyor

en: Delete
tr: Sil

en: Delete HTML5 cookies
tr: HTML5 çerezlerini sil

en: Delete broken application menu entries and file associations
tr: Bozuk uygulama menüsü girişlerini ve dosya ilişkilerini sil

en: Delete cached patches and installers
tr: Önbelleğe alınan yamaları ve kurucuları sil

en: Delete confirmation
tr: Silme onayı

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
tr: Web sitesi tercihleri, kimlik doğrulama ve izleme kimliği gibi bilgileri içeren çerezleri sil

en: Delete downloaded podcasts
tr: İndirilmiş pod yayınlarını sil

en: Delete files for unwanted languages
tr: İstenmeyen dil dosyalarını sil

en: Delete obsolete files
tr: Kullanılmayan dosyaları sil

en: Delete old system logs
tr: Eski sistem günlüklerini sil

en: Delete registry key
tr: Kayıt anahtarını sil

en: Delete the audio and video recordings
tr: Ses ve video kayıtları sil

en: Delete the avatars and emoticons cache
tr: Avatar ve ifade önbelleklerini sil

en: Delete the backup files
tr: Yedeklenmiş dosyaları sil

en: Delete the cache
tr: Önbelleği sil

en: Delete the chat logs
tr: Sohbet günlüklerini sil

en: Delete the command history
tr: Komut geçmişini sil

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
tr: Çerezler, ziyaret edilen URL'ler ve arama geçmişini sil

en: Delete the current and last sessions
tr: Geçerli ve son oturumu sil

en: Delete the current session
tr: Geçerli oturumu sil

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
tr: Oynatma sayacını ve son oynatılanlar gibi bilgileri içeren veri tabanını sil

en: Delete the debug logs
tr: Hata ayıklama günlüklerini sil

en: Delete the file
tr: Dosyayı sil

en: Delete the files
tr: Dosyaları sil

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
tr: Ziyaret edilen internet siteleri, indirmeleri ve ön izleme resimleri geçmişini sil

en: Delete the list of game servers
tr: Oyun sunucu listelerini sil

en: Delete the list of recently used documents
tr: En son kullanılan belgeler listesini sil

en: Delete the list of visited web pages
tr: Ziyaret edilmiş internet siteleri listesini sil

en: Delete the logs
tr: Günlükleri sil

en: Delete the most recently used list
tr: En son kullanılanlar listesini sil

en: Delete the search history
tr: Arama geçmişini sil

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
tr: Arama indeksini sil. Bu, dosya ve sözcükler içeren veri tabanıdır

en: Delete the sync data and sign out of the browser
tr: Eşitleme verisini sil ve tarayıcı oturumunu kapat

en: Delete the temporary files
tr: Geçici dosyaları sil

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
tr: Torrentleri sil (yalnızca üst verilerini, açıklanan dosyaları değil)

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
tr: Klasörler için kullanım tarihini, pencere konumunu ve diğer verileri sil

en: Delete the usage history
tr: Kullanım geçmişini sil

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
tr: Web önbelleğini sil, bu işlem sonrasında yeni sayfalar geç açılır

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages. This also clears favorited GIFs.
tr: Web önbelleğini sil, bu işlem sonrasında yeni sayfalar geç açılır. Bu, sık kullanılan GIF'leri de temizler.

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
tr: Microsoft güncellemelerinin kaldırıcılarını sil (hotfix'leri, servis paketleri ve Internet Explorer güncellemerini kapsar)

en: Delete user-specified files and folders
tr: Kullanıcı tarafından belirtilen dosya ve klasörleri sil

en: Delete without shredding
tr: Parçalamadan sil

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
tr: Dosya geçmişi, komut geçmişi ve arabellek dosyalarını barındıran ~/.viminfo dosyasını sil

en: Deleting files
tr: Dosyalar siliniyor

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
tr: İndeksi silmek, ileti listesindeki sütunların yapılandırmasını sıfırlayacak.

en: Desktop environment
tr: Masaüstü ortamı

en: Desktop widgets
tr: Masaüstü parçacıkları

en: Detected these swap devices: %s
tr: Bu takas aygıtları saptandı: %s

en: Device or resource is busy: %s
tr: Aygıt veya kaynak meşgul: %s

en: Directory is not empty: %s
tr: Dizin boş değil: %s

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Disabling swap.
tr: Takas pasifleştiriliyor.

en: Disk space recovered: %s
tr: Geri kazanılan disk alanı: %s

en: Disk space to be recovered: %s
tr: Geri kazanılacak disk alanı: %s

en: Disk was full when writing configuration to file: %s
tr: Yapılandırma dosyaya yazılırken disk doluydu: %s

en: Do not delete
tr: Silme

en: Document viewer
tr: Belge görüntüleyici

en: Done.
tr: Tamamlandı.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
tr: Topluluktan temizleyicileri indir ve güncelle (winapp2.ini)

en: Download data needed for chaff generator?
tr: Saman üreteci için gerekli veriyi indir?

en: Download history
tr: İndirme geçmişi

en: Downloaded podcasts
tr: İndirilmiş pod yayınları

en: Downloading URL failed: %s
tr: URL indirilemedi: %s

en: Drives
tr: Sürücüler

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
tr: {pid} işlem kimliğinin ayrıcalıkları {uid} kullanıcı kimliğine bırakılıyor.

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Email client
tr: E-posta istemcisi

en: Empty the recycle bin
tr: Geri dönüşüm kutusunu boşalt

en: Empty the trash
tr: Çöpü boşalt

en: Error
tr: Hata

en: Error #%d when flushing the file buffer.
tr: Dosya arabelleğinin boşlukları doldurulurken #%d hatası.

en: Error checking whether path exists: %s
tr: Yolun varlığı denetlenirken hata oluştu: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
tr: Temizleyici kimliği = {cleaner_id}, XML={option_xml} seçeneği için handle_cleaner_option() hatası

en: Error reading cleaner: %s
tr: Temizleyici okuma hatası: %s

en: Error when checking for updates:
tr: Güncellemeler denetlenirken hata oluştu:

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
tr: Güncellemeleri denetlemek için ağ bağlantısı açarken hata. Lütfen ağın çalıştığını ve güvenlik duvarının bu uygulamayı engellemediğini doğrulayın. Hata iletisi: {}

en: Error when setting the default drives to shred.
tr: Öntanımlı sürücüleri parçalamak üzere ayarlarken hata oluştu.

en: Error: {operation_option}: {command}
tr: Hata: {operation_option}: {command}

en: Errors: %d
tr: Hatalar: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
tr: '%(operation)s' çalışırken hata oluştu: '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
tr: Çalıştırılabilir dosya bulunamadı : %s

en: Exit after cleaning
tr: Temizledikten sonra çık

en: File
tr: Dosya

en: File archiver
tr: Dosya arşivleyici

en: File manager
tr: Dosya yöneticisi

en: File not found: %s
tr: Dosya bulunamadı: %s

en: File transfer client
tr: Dosya aktarım istemcisi

en: Files deleted: %d
tr: Silinen dosyalar: %d

en: Files to be deleted: %d
tr: Silinecek dosyalar: %d

en: Folder
tr: Klasör

en: Form history
tr: Form geçmişi

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
tr: {device} takas dosyası için UUID {uuid} bulundu.

en: Free disk space
tr: Boş disk alanı

en: Free space and maintain privacy
tr: Alanı boşalt ve gizliliği sağla

en: Freeing %s of memory.
tr: %s bellek boşaltılıyor.

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
tr: GNU Genel Kamu Lisansı sürüm 3 veya sonrası.
    Bakın: https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
tr: Oyun

en: Games
tr: Oyunlar

en: General
tr: Genel

en: Generating files
tr: Dosyalar oluşturuluyor

en: Graphics editor
tr: Grafik düzenleyici

en: Handled unknown error #0 while truncating file.
tr: Dosya kesme işlemi sırasında bilinmeyen hata #0 elde edildi.

en: Hide irrelevant cleaners
tr: İlgisiz temizleyicileri gizle

en: Hillary Clinton's emails
tr: Hillary Clinton'ın e-postaları

en: History
tr: Geçmiş

en: Icons for files on the system
tr: Sistemdeki dosyaların simgeleri

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
tr: Eğer güncelleştirme bulunursa size güncellemeyle ilgili bilgi görüntülenme seçeneği sunulacak. Böylece elle indirip güncellemeyi kurabilirsiniz.

en: Ignoring cleaner because it is world writable: %s
tr: Temizleyici yok sayılıyor, çünkü herkesçe yazılabilirdir: %s

en: Imported from winapp2.ini
tr: winapp2.ini dosyasından içe aktarıldı

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
tr: Winapp2.ini'den temizleyiciler içe aktarılıyor.

en: Index
tr: İndeks

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
tr: Kalmasını istediğin dosyalar için ön izlemeyi gözden geçir.

en: Inspiration
tr: Esinlenme

en: Installers
tr: Kurucular

en: Internet
tr: İnternet

en: Known clients and friends
tr: Bilinen istemciler ve arkadaşlar

en: Known files history
tr: Bilinen dosyalar geçmişi

en: Language:
tr: Dil:

en: Languages
tr: Diller

en: List of files downloaded
tr: İndirilmiş dosyalar listesi

en: List of visited web pages
tr: Ziyaret edilmiş internet siteleri listesi

en: Loading native cleaners.
tr: Yerel temizleyiciler yükleniyor.

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
tr: Tarayıcı kapanması ya da çökmesinden sonra başlangıç oturumunu yükle

en: Localizations
tr: Yerelleştirmeler

en: Logs
tr: Günlükler

en: Make chaff
tr: Saman yap

en: Make files
tr: Dosya yap

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
tr: Belgelerden esinlenen rastgele iletiler oluşturun.

en: Mark for deletion
tr: Silinmek üzere imle

en: Media player
tr: Ortam oynatıcı

en: Memory
tr: Bellek

en: Memory dump
tr: Bellek dökümü

en: Most recently used
tr: En son kullanılanlar

en: Multimedia
tr: Çoklu Ortam

en: Multimedia viewer
tr: Çoklu ortam görüntüleyicisi

en: Name
tr: Ad

en: New winapp2.ini was downloaded.
tr: Yeni winapp2.ini indirildi.

en: No directories given for --wipe-free-space
tr: --wipe-free-space için dizin belirtilmemiş

en: No paths found in clipboard.
tr: Panoda yol bulunamadı.

en: No work to do. Specify options.
tr: Yapılacak iş yok. Seçenekleri belirt.

en: Number of files
tr: Dosya sayısı

en: Office suite
tr: Ofis programı

en: Open web browser to %s?
tr: %s için web tarayıcısı açılsın mı?

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
tr: Veri kurtarmaya karşı dosya içeriklerinin üzerine yaz

en: Overwrite free disk space %s
tr: %s boş disk alanı üzerine yaz

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
tr: Silinmiş dosyaları gizlemek için boş disk alanının üzerine yaz

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
tr: Üzerine yazış, bazı dosya sistemlerinde ve belirli BleachBit işlemlerinde etkisizdir. Üzerine yazma önemli biçimde daha yavaştır.

en: Package lists
tr: Paket listeleri

en: Package manager
tr: Paket yöneticisi

en: Passwords
tr: Parolalar

en: Path
tr: Yol

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
tr: Temizleme yolu var olan dizin olmalıdır: %s

en: Permission denied when writing configuration to file: %s
tr: Yapılandırma dosyaya yazılırken izin verilmedi: %s

en: Physical free memory is %s.
tr: Fiziksel boş bellek: %s.

en: Places
tr: Yerler

en: Please wait.  Cleaning %s.
tr: Lütfen bekleyin. %s  temizleniyor.

en: Please wait.  Previewing %s.
tr: %s için ön izleme yapılıyor, lütfen bekleyiniz.

en: Please wait.  Running deep scan.
tr: Derin tarama yapılıyor, lütfen bekleyiniz.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
tr: Lütfen bekleyin. Boş disk alanı temizleniyor.

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Preserve
tr: Koru

en: Press F11 to exit fullscreen mode.
tr: Tam ekran kipinden çıkmak için F11'e bas.

en: Preview
tr: Ön İzle

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
tr: Seçili işlemlerdeki dosyaların ön izlemesini yapın (herhangi bir dosyayı silmeden)

en: Program to clean unnecessary files
tr: Gereksiz dosyaları temizleme programı

en: Quarantine
tr: Karantina

en: Quit
tr: Çık

en: Re-enabling swap.
tr: Takas yeniden etkinleştiriliyor.

en: Recent documents list
tr: En son kullanılan belgeler listesi

en: Recordings
tr: Kayıtlar

en: Recycle bin
tr: Geri dönüşüm kutusu

en: Refresh Windows shell
tr: Windows kabuğunu yenile

en: Reinitializing the swap device %s.
tr: %s takas aygıtı yeniden başlatılıyor.

en: Remember window geometry
tr: Pencere geometrisini anımsa

en: Remote control software
tr: Uzaktan denetim yazılımı

en: Remove disabled packages
tr: Devre dışı paketleri kaldır

en: Remove packages that were formerly dependencies
tr: Eski bağımlılık olan paketleri kaldır

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
tr: Arama motoru geçmişini temizle ve bazıları kendiliğinden eklenen diğer arama motorlarını sil

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
tr: Yapılandırma dosyası bozuk olduğu için sıfırlanıyor: %s

en: Rotated logs
tr: Döndürülmüş günlükler

en: Run
tr: Çalıştır

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
tr: Dosya içeriğinin üzerine yazma doğruluğunu artırmak için BleachBit'i yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırın.

en: Run external command: %s
tr: Dış komut çalıştır: %s

en: S_hred Settings and Quit
tr: Ayarları Sı_fırla ve Çık

en: S_ystem Information
tr: Sistem _Bilgisi

en: Search engines
tr: Arama motorları

en: Search history
tr: Arama geçmişi

en: Search tool
tr: Arama aracı

en: Security warning
tr: Güvenlik uyarısı

en: Select destination folder
tr: Hedef klasörü seç

en: Session
tr: Oturum

en: Session restore
tr: Oturumu kurtar

en: Setting nice value %d for this process.
tr: Bu işlem için %d hassas değeri atanıyor.

en: Settings for individual sites
tr: Tek tek siteler için ayarlar

en: Sh_red Folders
tr: Klasörleri Pa_rçala

en: Shell
tr: Kabuk

en: Show debug messages
tr: Hata ayıklama iletilerini göster

en: Shred Paths from Clipboard
tr: Panodan Gelen Yolları Parçala

en: Site preferences
tr: Site tercihleri

en: Size
tr: Boyut

en: Skip
tr: Atla

en: Skipping mount point: %s
tr: Bağlama noktası atlanıyor: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
tr: Özel dosya türü silinemez: %s

en: Special operations: %d
tr: Özel işlemler: %d

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
tr: Bu komutlardan yalnızca birini belirtin: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Sync
tr: Eşitle

en: Sync conflict
tr: Eşzamanlama çakışması

en: System
tr: Sistem

en: System information
tr: Sistem bilgisi

en: System journals
tr: Sistem günlükleri

en: Temporary files
tr: Geçici dosyalar

en: The child memory-wiping process returned code %d.
tr: Bellek silme alt işlemi %d kodunu döndürdü.

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
tr: 'swapoff -s' komutu başarısız oldu, bu yüzden takas bilgileri için /proc/swaps'a geri dönülüyor.

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
tr: Kopyalama ve yapıştırma için kullanılan masaüstü ortamı panosu

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
tr: TMP ortam değişkeni var olmayan dizini işaret ediyor: %s

en: The function wipe_memory() with process ID {pid} is waiting for child process ID {cid}.
tr: İşlem kimliği {pid} olan wipe_memory() işlevi, {cid} alt işlem kimliğini bekliyor.

en: The system in general
tr: Genel olarak sistem

en: There is no official version of BleachBit on the Microsoft Store. Get the genuine version at https://www.bleachbit.org where it is always free of charge.
tr: Microsoft Mağazası'nda BleachBit'in resmi bir sürümü yoktur. Orijinal sürümü her zaman ücretsiz olan https://www.bleachbit.org adresinden edinin.

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
tr: Dosya sisteminde, gelişmiş üzerine yazma işlemini desteklemeyen en az bir dosya vardı.

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
tr: Bu temizleyici tanımlamaları yeni ya da değişmiş. Yanlış tanımlamalar sisteminize zarar verebilir. Eğer bu değişikliğe güvenmiyorsanız dosyaları silin ya da çıkın.

en: These locations can be selected for deletion.
tr: Bu konumlar silmek için seçilebilir.

en: These paths will not be deleted or modified.
tr: Bu konumlar silinmeyecek ve değiştirilmeyecek.

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
tr: Bu işlev tüm BleachBit ayarlarını siler ve uygulamadan çıkar. Bunu BleachBit kullanımınızı gizlemek veya ayarlarını sıfırlamak için kullanın. BleachBit'i yeniden çalıştırdığınızda ayarlar öntanımlı değerlere ilklendirilecek.

en: This option deletes all bookmarks.
tr: Bu seçenek tüm yer imlerini siler.

en: This option is experimental and may cause system problems.
tr: Bu özellik deneyseldir ve sistem sorunlarına yol açabilir.

en: This option is slow.
tr: Bu seçenek yavaştır.

en: This option is very slow.
tr: Bu seçenek çok yavaştır.

en: This option will delete your saved passwords.
tr: Bu seçenek kayıtlı parolalarınızı siler.

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
tr: Bu seçenek, Hızlı Erişim'deki sabitlenmiş yerleri öntanımlılarına sıfırlar.

en: This path already exists in the custom list.
tr: Bu yol zaten özel listede var.

en: This path already exists in the whitelist.
tr: Bu yol zaten beyaz listede var.

en: This will reset the position of desktop icons.
tr: Bu, masaüstü simgelerinin konumunu sıfırlar.

en: This will restart Windows Explorer.
tr: Bu işlem Windows Explorer'ı yeniden başlatacaktır.

en: Thumbnails
tr: Küçük resimler

en: Torrents
tr: Torrentler

en: Trash
tr: Çöp

en: Truncate
tr: Kes

en: Type
tr: Tür

en: URL history
tr: URL geçmişi

en: Unnecessary file cleaner
tr: Gereksiz dosya temizleyici

en: Update
tr: Güncelle

en: Update BleachBit
tr: BleachBit'i güncelle

en: Update BleachBit to the latest version
tr: BleachBit’i son sürüme güncelle

en: Update to version %s
tr: %s sürümüne güncelle

en: Update uninstallers
tr: Uygulama kaldırıcıları güncelle

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
tr: SI (1 kB = 1000 bayt) yerine IEC ölçülerini (1 KiB = 1024 bayt) kullan

en: Utilities
tr: Yardımcı Programlar

en: VIM swap files across system
tr: Sistem genelindeki VIM takas dosyaları

en: VIM swap files under user profile
tr: Kullanıcı profili altındaki VIM takas dosyaları

en: Vacuum
tr: Vakumla

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
tr: %(cleaner)s - %(option)s ile ilgili uyarılar:
    
    %(warning)s

en: Web browser
tr: Web tarayıcısı

en: When finished
tr: Bittiğinde

en: Whitelist
tr: Beyaz Liste

en: Windowing system
tr: Pencereleme sistemi

en: Windows 10 theme
tr: Windows 10 teması

en: Wipe the swap and free memory
tr: Takas alanını ve boş belleği temizle

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
tr: Boş disk alanını silmek, parçalamaksızın silinen dosyaların artıklarını siler. Bu işlem yer boşaltmaz.

en: Wiping free space can take a long time.
tr: Boş alanların temizlenmesi uzun sürebilir.

en: Wiping the swap device %s.
tr: %s takas aygıtı siliniyor.

en: Word processor
tr: Sözcük işlemci

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
tr: {seconds:,} saniyede {rate:.2f} MB/s hızında {files:,} dosya ve {bytes:,} bayt yazıldı

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
tr: Yönetici ayrıcalıkları olan BleachBit çalıştırıyorsunuz. Bu, yalnızca sistemin paylaşılan parçalarını ve kök hesabının kullanıcı profili klasörünü temizler.

en: You must select an operation
tr: İşlem seçmelisiniz

en: _About BleachBit
tr: BleachBit _Hakkında

en: _Cancel
tr: İptal _Et

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Make Chaff
tr: Saman _Yap

en: _OK
tr: _Tamam

en: _Open
tr: _Aç

en: _Shred Files
tr: Dosyaları Parça_la

en: _Wipe Free Space
tr: Boş Alanı _Sil

[ctx: button]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: button]
en: Add file
tr: Dosya ekle

[ctx: button]
en: Add folder
tr: Klasör ekle

[ctx: button]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: column_label]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: column_label]
en: Filename
tr: Dosya Adı

en: do not prompt for administrator privileges
tr: yönetici yetkileri için soru sorma

en: enable all options that do not have a warning
tr: uyarısı olmayan tüm seçenekleri etkinleştir

en: launch the graphical interface
tr: grafik arayüzü çalıştır

en: list cleaners
tr: temizleyicileri listele

en: log debug messages to file
tr: hata ayıklama iletilerini dosyaya kaydet

en: not a valid cleaner: %s
tr: geçerli temizleyici değil: %s

en: output version information and exit
tr: sürüm bilgisini görüntüle ve çık

en: overwrite files to hide contents
tr: içerikleri saklamak için dosyaların üzerine yaz

en: path="%s" is not a glob pattern
tr: path="%s" bir glob örüntüsü değil

en: preview files to be deleted and other changes
tr: silinecek dosyaları ve diğer değişiklikleri ön izle

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
tr: dosyaları silmek ve diğer kalıcı değişiklikleri yapmak için temizleyicileri çalıştır

en: search="walk.all" used with regular file path="%s"
tr: search="walk.all" ile path="%s" sıradan dosyası kullanıldı

en: set log level to verbose
tr: günlük düzeyini ayrıntılı olarak ayarla

en: show system information
tr: sistem bilgilerini göster

en: shred specific files or folders
tr: seçili dosya ve klasörleri parçala

en: update winapp2.ini, if a new version is available
tr: yeni sürümü varsa winapp2.ini dosyasını güncelle

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
tr: kullanım: %prog [seçenekler] temizleyici.seçenek1 temizleyici.seçenek2

en: use options set in the graphical interface
tr: grafik arayüzde belirlenen seçenekleri kullan

en: wipe free space in the given paths
tr: verilen yollardaki boş alanları sil

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to non-super-user
tr: {bytes:,} bayt ve {inodes:,} inode yetkisiz kullanıcılar için hazır

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to super-user
tr: {bytes:,} bayt ve {inodes:,} inode yetkili kullanıcılar için hazır
