bleachbit - en to ro translation catalogue (346 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
ro: %s nu poate fi curățat pentru că este în curs de execuție.  Închideți-l și încercați din nou.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
ro: --overwrite este destinat numai pentru utilizare cu --clean

en: 2600 Magazine
ro: Revista 2600

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
ro: O bază de date cu URL-uri ce pot include semne de carte, pictograme favorite și un istoric al site-urilor vizitate

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
ro: O bază de date cu nume de utilizator și parole, precum și o listă de site-uri care nu ar trebui să stocheze parole

en: A history of forms entered in web sites
ro: Un istoric al formularelor web completate

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
ro: Un istoric al formularelor completate pe site-uri web sau în bara de căutare

en: A new version is available.
ro: Este disponibilă o nouă versiune.

en: Abort
ro: Anulare

en: Abort the preview or cleaning process
ro: Anulează procesul de previzualizare sau de curățare

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
ro[0]: Mai durează aproximativ %d minut.
ro[1]: Mai durează aproximativ %d minute.
ro[2]: Mai durează aproximativ %d de minute.

en: Access denied when flagging file for later delete: %s
ro: Acces refuzat la marcarea fișierului pentru ștergere ulterioară: %s

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
ro: Accesați meniul aplicației făcând clic pe pictograma hamburger din bara de titlu.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
ro: Accesați meniul aplicației făcând clic pe logo-ul de pe bara de titlu.

en: Active
ro: Activ

en: Add the shred context menu to KDE Plasma
ro: Adaugă meniul contextual de fragmentare în KDE Plasma

en: All languages will be deleted except those checked.
ro: Toate limbile vor fi șterse cu excepția celor selectate.

en: Allocating and wiping %s of memory.
ro: Se alocă și se șterge %s din memorie.

en: Anti-virus
ro: Antivirus

en: Applications
ro: Aplicații

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți definitiv fișierele conform operațiunilor selectate? Este posibil ca fișierele reale care vor fi șterse să se fi modificat de când ați rulat previzualizarea.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți definitiv aceste fișiere?

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
ro: Cel puțin un fișier era blocat de altă aplicație, ala că nu a putut fi suprascris. Va fi șters la următoarea repornire a sistemului.

en: Audio files tagger
ro: Program de etichetare a fișierelor audio

en: Automatically preserving language %s.
ro: Se păstrează automat limba %s.

en: Backup files
ro: Copii de siguranță

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
ro: Deoarece rulați ca root, deschideți manual această legătură într-un navigator web:
    %s

en: BleachBit is starting...
ro: BleachBit pornește...

en: Blocklists
ro: Liste blocare

en: Blocklists will need update to work.
ro: Listele pentru blocare vor fi actualizate pentru a funcționa.

en: Broken desktop files
ro: Fișiere desktop nefuncționale

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
ro: Examinați cu atenție lista pachetelor care vor fi eliminate rulând "dnf list autoremove".

en: Chat client
ro: Client chat

en: Chat logs
ro: Jurnale de discuții

en: Check for new beta releases
ro: Verificare pentru noi versiuni beta

en: Check periodically for software updates via the Internet
ro: Verificare periodică pentru actualizări software prin intermediul internetului

en: Checking online for updates to winapp2.ini
ro: Se caută actualizări pentru winapp2.ini

en: Choose a file
ro: Alegeți un fișier

en: Choose a folder
ro: Alegeți un dosar

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
ro: Alegeți un dosar în care să aveți drepturi de scriere în care să fie suprascris spațiul liber.

en: Choose files to shred
ro: Alegeți fișierele de distrus

en: Choose folder to shred
ro: Alegeți dosarul de distrus

en: Clean
ro: Curățare

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
ro: Curățați fragmentarea bazei de date pentru a reduce spațiul și a îmbunătăți viteza fără a elimina date

en: Clean file
ro: Curățați fișierul

en: Clean files in the selected operations
ro: Curățați fișierele din operațiunile selectate

en: Clean files widely scattered across the disk
ro: Curățați fișierele împrăștiate pe disc

en: Clean old system journals
ro: Curățați jurnalele vechi de sistem

en: Code
ro: Cod

en: Compatibility layer for Windows software
ro: Strat de compatibilitate pentru software Windows

en: Configure this option in the preferences.
ro: Configurați această opțiune în preferințe.

en: Confirm
ro: Confirmare

en: Confirm before delete
ro: Confirmare înainte de ștergere

en: Cookies
ro: Cookie-uri

en: Crash reports
ro: Rapoarte ale defectelor

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
ro: Se creează un nou fișier temporar pentru ștergerea spațiului liber.

en: Current session
ro: Sesiunea curentă

en: Custom
ro: De șters

en: Custom folders will be reset.
ro: Dosarele personalizate vor fi resetate.

en: DOM Storage
ro: Stocare DOM

en: Dark mode
ro: Mod întunecat

en: Database
ro: Bază de date

en: Debug logs
ro: Jurnale de depanare

en: Deep scan
ro: Scanare în adâncime

en: Deep scan does not support multi-value variable.
ro: Scanarea în adâncime nu suportă variable cu mai multe valori.

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete HTML5 cookies
ro: Șterge cookie-urile HTML5

en: Delete broken application menu entries and file associations
ro: Șterge intrările de meniu ale aplicațiilor și asocierile de fișiere nefuncționale

en: Delete cached patches and installers
ro: Șterge remedierile și programele de instalare din memoria cache

en: Delete confirmation
ro: Confirmare de ștergere

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
ro: Șterge cookie-urile, care conțin informații precum preferințele site-urilor web, autentificarea și identificarea de urmărire

en: Delete downloaded podcasts
ro: Șterge podcasturile descărcate

en: Delete files for unwanted languages
ro: Șterge fișierele pentru limbile nedorite

en: Delete obsolete files
ro: Șterge fișierele învechite

en: Delete old system logs
ro: Șterge jurnalele de sistem vechi

en: Delete registry key
ro: Șterge cheia de registru

en: Delete the audio and video recordings
ro: Șterge înregistrările audio și video

en: Delete the avatars and emoticons cache
ro: Șterge cache-ul avatarelor și emoticoanelor

en: Delete the backup files
ro: Șterge copiile de siguranță

en: Delete the cache
ro: Șterge memoria cache

en: Delete the chat logs
ro: Șterge jurnalele de chat

en: Delete the command history
ro: Șterge istoricul comenzilor

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
ro: Șterge cookie-urile, adresele URL vizitate și istoricul căutărilor

en: Delete the current and last sessions
ro: Șterge sesiunea curentă și cea precedentă

en: Delete the current session
ro: Șterge sesiunea curentă

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
ro: Șterge baza de date, care conține informații precum numărul de redări și ultima redare

en: Delete the debug logs
ro: Șterge jurnalele de depanare

en: Delete the file
ro: Șterge fișierul

en: Delete the files
ro: Șterge fișierele

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
ro: Șterge istoricul care include site-urile vizitate, descărcările și miniaturile

en: Delete the list of game servers
ro: Șterge lista de servere de jocuri

en: Delete the list of recently used documents
ro: Șterge lista cu ultimele documente utilizate

en: Delete the list of visited web pages
ro: Șterge lista paginilor web vizitate

en: Delete the logs
ro: Șterge jurnalele

en: Delete the most recently used list
ro: Șterge lista celor mai recente utilizări

en: Delete the search history
ro: Șterge istoricul căutărilor

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
ro: Șterge indexul de căutare, baza de date a cuvintelor și a fișierelor pe care le conțin

en: Delete the sync data and sign out of the browser
ro: Șterge datele de sincronizare și deconectează-te de la browser

en: Delete the temporary files
ro: Șterge fișierele temporare

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
ro: Șterge torrentele (doar metadatele, dar nu și fișierele descrise)

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
ro: Șterge data utilizării, poziția ferestrei și alte date pentru dosare

en: Delete the usage history
ro: Șterge istoricul utilizării

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
ro: Șterge memoria cache web, ceea ce reduce timpul de afișare a paginilor revizitate

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages. This also clears favorited GIFs.
ro: Șterge memoria cache web, ceea ce reduce timpul de afișare a paginilor revizitate. Acest lucru șterge, de asemenea, GIF-urile favorite.

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
ro: Șterge programele de dezinstalare pentru actualizările Microsoft, inclusiv remedierile rapide, pachetele de servicii și actualizările Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
ro: Șterge fișierele și dosarele specificate de utilizator

en: Delete without shredding
ro: Șterge fără fragmentare

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
ro: Șterge ~/.viminfo, care include istoricul fișierelor, istoricul comenzilor și bufferele

en: Deleting files
ro: Se șterg fișierele

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
ro: Ștergerea indexului va reseta configurația coloanelor din lista de mesaje.

en: Desktop environment
ro: Mediu de lucru

en: Detected these swap devices: %s
ro: Au fost detectate aceste dispozitive swap: %s

en: Device or resource is busy: %s
ro: Dispozitiv sau resursă inaccesibil(ă): %s

en: Directory is not empty: %s
ro: Dosarul nu este gol: %s

en: Disabling swap.
ro: Se dezactivează swap.

en: Disk space recovered: %s
ro: Spațiu recuperat: %s

en: Disk space to be recovered: %s
ro: Spațiul pe disc care va fi recuperat: %s

en: Do not delete
ro: Nu șterge

en: Document viewer
ro: Vizualizator documente

en: Done.
ro: Gata.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
ro: Descarcă și actualizează programele de curățare de la comunitate (winapp2.ini)

en: Download data needed for chaff generator?
ro: Descărcați datele necesare pentru a crea contra-măsuri?

en: Download history
ro: Istoric descărcări

en: Downloaded podcasts
ro: Podcasturi descărcate

en: Downloading URL failed: %s
ro: Descărcarea URL-ului a eșuat:%s

en: Drives
ro: Unități

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
ro: Se scad drepturile procesului {pid} la utilizatorul {uid}.

en: Email client
ro: Client de email

en: Empty the recycle bin
ro: Golește coșul de gunoi

en: Empty the trash
ro: Golește coșul de gunoi

en: Error
ro: Erori

en: Error #%d when flushing the file buffer.
ro: Eroare #%d la golirea zonei tampon.

en: Error checking whether path exists: %s
ro: Eroare, nu se poate verifica dacă există calea: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
ro: Eroarea la handle_cleaner_option() pentru utilitarul = {cleaner_id}, opțiunea ={option_xml}

en: Error reading cleaner: %s
ro: Eroare la citirea utilitarului: %s

en: Error when checking for updates:
ro: A apărut o eroare în timp ce se căutau versiuni noi:

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
ro: Eroare de rețea la verificarea de actualizări. Verificați dacă funcționează rețeaua și dacă accesul nu este blocat de un firewall. Mesaj de eroare: {}

en: Error when setting the default drives to shred.
ro: Eroare la setarea discurilor implicite pentru a fi șterse complet.

en: Error: {operation_option}: {command}
ro: Eroare: {operation_option}: {command}

en: Errors: %d
ro: Erori: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
ro: A apărut o excepție în timp executam operația %(operation)s: %(msg)s

en: Executable not found: %s
ro: Fișier executabil negăsit: %s

en: Exit after cleaning
ro: Ieșire după curățare

en: File
ro: Fișier

en: File archiver
ro: Arhivator de fișiere

en: File manager
ro: Administrator fișiere

en: File transfer client
ro: Client pentru transfer de fișiere

en: Files deleted: %d
ro: Fișiere șterse: %d

en: Files to be deleted: %d
ro: Fișierele care urmează să fie șterse: %d

en: Folder
ro: Dosar

en: Form history
ro: Istoricul formularelor completate

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
ro: S-a găsit următorul dispozitiv pentru swap {device} și {uuid}.

en: Free disk space
ro: Spațiu liber pe disc

en: Free space and maintain privacy
ro: Spațiu liber și păstrarea intimității

en: Freeing %s of memory.
ro: Se eliberează %s din memorie.

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
ro: Licență Generală Publică GNU versiunea 3 sau mai recentă.
    Vezi https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
ro: Joc

en: Games
ro: Jocuri

en: Generating files
ro: Se generează fișiere

en: Graphics editor
ro: Editor grafic

en: Handled unknown error #0 while truncating file.
ro: S-a rezolvat eroarea necunoscută #0 când se cerceta fișierul.

en: Hide irrelevant cleaners
ro: Ascunde programele de curățare irelevante

en: Hillary Clinton's emails
ro: E-mailurile lui Hillary Clinton

en: History
ro: Istoric

en: Icons for files on the system
ro: Pictograme pentru fișierele din sistem

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
ro: Dacă este găsită o versiune nouă, veți avea opțiunea să consultați informații despre aceasta. Apoi veți putea descărca și instala manual noua versiune.

en: Ignoring cleaner because it is world writable: %s
ro: Se ignoră utilitarul pentru că nu este sigur: %s

en: Imported from winapp2.ini
ro: Importat din winapp2.ini

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
ro: Importă opțiunile de curățare din Winapp2.ini.

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
ro: Inspectează previzualizarea pentru orice fișiere pe care dorești să le păstrezi.

en: Inspiration
ro: Inspirație

en: Installers
ro: Programe de instalare

en: Known clients and friends
ro: Clienți și prieteni cunoscuți

en: Known files history
ro: Istoric fișiere cunoscute

en: Languages
ro: Limbi

en: List of files downloaded
ro: Lista fișierelor descărcate

en: List of visited web pages
ro: Lista paginilor web vizitate

en: Loading native cleaners.
ro: Se încarcă utilitarele native de curățare a sistemului.

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
ro: Încarcă sesiunea inițială după ce navigatorul web a fost închis sau și-a terminat prematur execuția

en: Localizations
ro: Localizări

en: Logs
ro: Jurnale

en: Make chaff
ro: Creează pleavă digitală

en: Make files
ro: Creează fișiere

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
ro: Creează mesaje generate aleatoriu, inspirate din documente.

en: Mark for deletion
ro: Marchează pentru ștergere

en: Media player
ro: Player media

en: Memory
ro: Memorie

en: Memory dump
ro: Dump de memorie

en: Most recently used
ro: Cele mai recente utilizări

en: Multimedia viewer
ro: Vizualizator multimedia

en: Name
ro: Nume

en: New winapp2.ini was downloaded.
ro: Noul winapp2.ini a fost descărcat.

en: No directories given for --wipe-free-space
ro: Nu s-au ales dosare pentru --wipe-free-space

en: No paths found in clipboard.
ro: Nu s-a găsit nicio cale în clipboard.

en: No work to do. Specify options.
ro: Nimic de făcut. Specificați opțiunea.

en: Number of files
ro: Număr de fișiere

en: Office suite
ro: Suita office

en: Open web browser to %s?
ro: Deschideți navigatorul web către %s?

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
ro: Suprascriere fișiere pentru a nu putea fi recuperate

en: Overwrite free disk space %s
ro: Suprascrie spațiul liber %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
ro: Suprascrie spațiul liber de pe disc pentru a ascunde fișierele șterse

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
ro: Suprascrierea este ineficientă pe anumite sisteme de fișiere impreună cu anumite operații BleachBit. Suprascrierea este mult mai inceată.

en: Package lists
ro: Liste de pachete

en: Package manager
ro: Administrator pachete

en: Passwords
ro: Parole

en: Path
ro: Cale

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
ro: Selecția de șters trebuie să fie un dosar existent: %s

en: Physical free memory is %s.
ro: Memoria fiizică disponibilă este %s.

en: Places
ro: Locuri

en: Please wait.  Cleaning %s.
ro: Vă rugăm să așteptați.  Se curăță %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
ro: Vă rugăm să așteptați.  Se previzualizează %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
ro: Vă rugăm să așteptați.  Se efectuează o scanare profundă.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
ro: Vă rugăm să așteptați.  Se șterge spațiul liber de pe disc.

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Prefetch
ro: Preîncarcă

en: Preserve
ro: Păstrează

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
ro: Previzualizează fișierele din operațiunile selectate (fără a șterge niciun fișier)

en: Program to clean unnecessary files
ro: Program de curățare a fișierelor inutile

en: Quarantine
ro: Carantină

en: Re-enabling swap.
ro: Reactivarea swap-ului.

en: Recent documents list
ro: Lista documentelor recente

en: Recordings
ro: Înregistrări

en: Recycle bin
ro: Coș de gunoi

en: Reinitializing the swap device %s.
ro: Se reinițializează dispozitivul swap %s.

en: Remember window geometry
ro: Reține geometria ferestrei

en: Remote control software
ro: Software de control la distanță

en: Remove packages that were formerly dependencies
ro: Eliminare pachete care au fost dependențe

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
ro: Resetează istoricul de utilizare a motoarelor de căutare și șterge motoarele de căutare care nu sunt din fabrică, dintre care unele sunt adăugate automat

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
ro: Se resetează fișierul de configurare pentru că este corupt: %s

en: Rotated logs
ro: Jurnale vechi

en: Run
ro: Rulează

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
ro: Rulați BleachBit cu privilegii de administrator pentru a îmbunătăți acuratețea suprascrierii conținutului fișierelor.

en: Run external command: %s
ro: Execută comanda externă: %s

en: S_hred Settings and Quit
ro: _Distrugeți configurările și ieșiți

en: S_ystem Information
ro: _Informații despre sistem

en: Search engines
ro: Motoare de căutare

en: Search history
ro: Istoricul căutărilor

en: Search tool
ro: Instrument de căutare

en: Security warning
ro: Avertisment de securitate

en: Select destination folder
ro: Selectează dosarul de destinație

en: Session
ro: Sesiune

en: Session restore
ro: Restaurare sesiune

en: Setting nice value %d for this process.
ro: Se setează valoarea %d pentru acest proces.

en: Settings for individual sites
ro: Setări pentru site-uri individuale

en: Sh_red Folders
ro: _Distrugeți dosare

en: Shellbags
ro: Metadate

en: Show debug messages
ro: Afișează mesajele de depanare

en: Shred Paths from Clipboard
ro: Distrugeți căile din clipboard

en: Site preferences
ro: Preferințele site-urilor web

en: Size
ro: Spațiu eliberat

en: Skip
ro: Omite

en: Skipping mount point: %s
ro: Se trece peste punctul de montare:%s

en: Special file type cannot be deleted: %s
ro: Tipul special de fișier nu a putut fi șters: %s

en: Special operations: %d
ro: Operații speciale: %d

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
ro: Specificați una din comenzile: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Statistics
ro: Statistici

en: Sync
ro: Sincronizare

en: System
ro: Sistem

en: System information
ro: Informații despre sistem

en: System journals
ro: Jurnale de sistem

en: Temporary files
ro: Fișiere temporare

en: The child memory-wiping process returned code %d.
ro: Sub-procesul de ștergere a memoriei a returnat codul %d.

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
ro: Comanda 'swapoff -s' a eșuat, se revine la /proc/swaps pentru informații despre swap.

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
ro: Clipboard folosit pentru operații de copiere și lipire

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
ro: Variabila de mediu TMP se referă la un director care nu există: %s

en: The function wipe_memory() with process ID {pid} is waiting for child process ID {cid}.
ro: Funcția wipe_memory() cu ID-ul {pid} așteaptă sub-procesul {cid}.

en: The system in general
ro: Sistemul în general

en: There is no official version of BleachBit on the Microsoft Store. Get the genuine version at https://www.bleachbit.org where it is always free of charge.
ro: Nu există o versiune oficială a BleachBit în Microsoft Store. Obțineți versiunea originală de la https://www.bleachbit.org, unde este întotdeauna gratuită.

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
ro: Cel puțin un fișier dintr-un sistem de fișier nu suportă suprascriere avansată.

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
ro: Aceste definiții de curățare sunt noi sau au fost modificate. Definițiile malițioase vă pot deteriora sistemul. Dacă nu aveți încredere în aceste modificări, ștergeți fișierele sau ieșiți.

en: These locations can be selected for deletion.
ro: Aceste locații pot fi selectate pentru ștergere.

en: These paths will not be deleted or modified.
ro: Aceste căi nu vor fi șterse sau modificate.

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
ro: Această funcție șterge toate setările BleachBit și apoi părăsește aplicația. Folosiți această funcție pentru a vă ascunde utilizarea BleachBit sau pentru a reseta setările acesteia. Data viitoare când veți porni BleachBit, setările se vor inițializa la valorile implicite.

en: This option deletes all bookmarks.
ro: Această opțiune șterge toate semnele de carte.

en: This option is experimental and may cause system problems.
ro: Această opțiune este experimentală și poate cauza probleme sistemului.

en: This option is slow.
ro: Această opțiune este lentă.

en: This option is very slow.
ro: Această opțiune este foarte înceată.

en: This option will delete your saved passwords.
ro: Această opțiune va șterge parolele salvate.

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
ro: Această opțiune va reseta locațiile fixate în Acces rapid la valorile lor implicite.

en: This will reset the position of desktop icons.
ro: Acest lucru va reseta poziția pictogramelor de pe desktop.

en: This will restart Windows Explorer.
ro: Acest lucru va reporni Windows Explorer.

en: Thumbnails
ro: Miniaturi

en: Torrents
ro: Torente

en: Trash
ro: Coș de gunoi

en: Truncate
ro: Trunchiază

en: Type
ro: Tip

en: URL history
ro: Istoric URL-uri

en: Unnecessary file cleaner
ro: Curățător de fișiere inutile

en: Update BleachBit
ro: Actualizare BleachBit

en: Update to version %s
ro: Actualizați la versiunea %s

en: Update uninstallers
ro: Actualizarea programelor de dezinstalare

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
ro: Utilizează sistemul IEC (1KiB=1024 octeți) în loc de SI (1kB=1000 octeți)

en: Utilities
ro: Utilitare

en: VIM swap files across system
ro: Fișiere de swap VIM din tot sistemul

en: VIM swap files under user profile
ro: Fișiere de swap VIM din profilul de utilizator

en: Vacuum
ro: Defragmentare

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
ro: Avertisment cu privire la %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
ro: Navigator web

en: When finished
ro: La finalizare

en: Whitelist
ro: Listă excepții

en: Windowing system
ro: Sistem de utilizare simultană a ferestrelor

en: Windows 10 theme
ro: Temă Windows 10

en: Wipe the swap and free memory
ro: Șterge memoria swap și eliberați memoria

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
ro: Ștergerea spațiului liber de pe disc șterge rămășițele fișierelor care au fost șterse fără a fi distruse. Nu eliberează spațiu.

en: Wiping free space can take a long time.
ro: Ștergerea spațiului liber poate dura mult timp.

en: Wiping the swap device %s.
ro: Ștergerea dispozitivului swap %s.

en: Word processor
ro: Procesor text

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
ro: S-au scris {files:,} fișiere și {bytes:,} octeți în {seconds:,} secunde la {rate:.2f} MB/s

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
ro: Rulați BleachBit cu privilegii administrative pentru curățarea părților partajate ale sistemului, iar trimiterile la dosarul profilului utilizatorului vor curăța doar contul root.

en: You must select an operation
ro: Trebuie să alegeți o operație

en: _About BleachBit
ro: _Despre BleachBit

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Delete
ro: _Șterge

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Make Chaff
ro: _Creează pleavă digitală

en: _Open
ro: _Deschideți

en: _Shred Files
ro: _Distrugeți fișiere

en: _Wipe Free Space
ro: _Șterge spațiul liber

[ctx: button]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: button]
en: Add file
ro: Adaugă fișier

[ctx: button]
en: Add folder
ro: Adaugă dosar

[ctx: button]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: column_label]
en: Delete
ro: Șterge

[ctx: column_label]
en: Filename
ro: Nume fișier

en: do not prompt for administrator privileges
ro: nu cere privilegii de administrator

en: enable all options that do not have a warning
ro: activați toate opțiunile care nu au un avertisment

en: launch the graphical interface
ro: lansează interfața grafică

en: list cleaners
ro: lista curățătoriilor

en: log debug messages to file
ro: salvare jurnale de depanare în fișier

en: not a valid cleaner: %s
ro: nu este un program de curățare valid: %s

en: output version information and exit
ro: afișează informații despre versiune și ieși

en: overwrite files to hide contents
ro: suprascrie fișierele pentru a le ascunde conținutul

en: path="%s" is not a glob pattern
ro: calea="%s" nu este un șablon pentru caractere wildcard

en: preview files to be deleted and other changes
ro: previzualizează fișierele de șters și alte modificări

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
ro: rulează programe de curățare pentru a șterge fișiere și a face alte modificări permanente

en: search="walk.all" used with regular file path="%s"
ro: căutarea="walk.all" utilizată cu expresiile regulate="%s"

en: set log level to verbose
ro: setare nivel de jurnalizare la verbal

en: show system information
ro: afișează informații despre sistem

en: shred specific files or folders
ro: distrugeți fișiere sau dosare specifice

en: update winapp2.ini, if a new version is available
ro: actualizează winapp2.ini, dacă este disponibilă o nouă versiune

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
ro: %prog [opțiuni] opțiune.curățător1 opțiune.curățător2

en: use options set in the graphical interface
ro: folosește opţiunile stabilite în interfaţa grafică

en: wipe free space in the given paths
ro: șterge spațiul liber în căile date

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to non-super-user
ro: {bytes:,} octeți și {inodes:,} noduri disponibile pentru utilizatorii obișnuiți (ne-administrator)

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to super-user
ro: {bytes:,} octeți și {inodes:,} noduri disponibile pentru administratori de sistem
