bleachbit - en to nb translation catalogue (327 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
nb: %s kan ikke renses fordi det kjører. Lukk programmet, og prøv på nytt.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
nb: --overwrite er kun tiltenkt bruk med --clean

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
nb: En database med nettadresser inkludert bokmerker, favikoner og en historikk over besøkte nettsteder

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
nb: En database med brukernavn og passord, samt en liste over nettsteder som ikke skal lagre passord

en: A history of forms entered in web sites
nb: Historikk over utfylte skjemaer på nettsteder

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
nb: Historikk over skjemaer utfylt på nettsteder og i søkelinjen

en: A new version is available.
nb: En ny versjon er tilgjengelig.

en: Abort
nb: Avbryt

en: Abort the preview or cleaning process
nb: Avbryt forhåndsvisningen eller renseprosessen

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
nb[0]: Cirka %d minutt gjenstår.
nb[1]: Cirka %d minutter gjenstår.

en: Access denied: %s
nb: Tilgang nektet: %s

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
nb: Få tilgang til programmenyen ved å klikke på hamburger-ikonet på tittellinjen.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
nb: Få tilgang til programmenyen ved å klikke på logoen i tittellinjen.

en: Active
nb: Aktiv

en: All languages will be deleted except those checked.
nb: Alle språk vil bli slettet, utenom de som er krysset av.

en: Allocating and wiping %s of memory.
nb: Tildeler og sletter %s av minnet.

en: Anti-virus
nb: Antivirus

en: Applications
nb: Programmer

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
nb: Er du sikker på at du vil slette filer permanent i henhold til de valgte handlingene? De aktuelle filene som skal slettes, kan ha blitt endret siden du kjørte forhåndsvisningen.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse filene permanent?

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
nb: Minst én fil ble låst av en annen prosess, så dens innhold kunne ikke overskrives. Den vil bli merket for sletting ved omstart av systemet.

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: Audio files tagger
nb: Lydfil-taggeprogram

en: Auto-detect language
nb: Oppdag språk automatisk

en: Automatically detect the system language
nb: Oppdag automatisk systemspråket

en: Automatically preserving language %s.
nb: Automatisk bevaring av språket %s.

en: Backup files
nb: Sikkerhetskopierte filer

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
nb: Fordi du kjører som rotbruker, må du åpne følgende lenke manuelt i en nettleser:
    %s

en: BleachBit is starting...
nb: BleachBit starter...

en: Blocklists
nb: Blokkeringslister

en: Blocklists will need update to work.
nb: Blokkeringslister må oppdateres for å fungere.

en: Broken desktop files
nb: Brutte programsnarveier

en: Cache
nb: Hurtiglager

en: Chat client
nb: Chatteklient

en: Chat logs
nb: Chattelogger

en: Check for new beta releases
nb: Se etter nye betautgivelser

en: Check periodically for software updates via the Internet
nb: Periodiske søk etter oppdateringer over Internett

en: Choose a file
nb: Velg en fil

en: Choose a folder
nb: Velg en mappe

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
nb: Velg en skrivbar mappe for hver lagringsenhet, der ledig plass skal overskrives.

en: Choose files to shred
nb: Velg filer for sikker sletting

en: Choose folder to shred
nb: Velg mappe for sikker sletting

en: Clean
nb: Rydd opp

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
nb: Rydd opp databasefragmentering for å redusere plassbehov og forbedre hastighet uten å fjerne data

en: Clean file
nb: Rens fil

en: Clean files in the selected operations
nb: Rens filer med valgte handlinger

en: Clean files widely scattered across the disk
nb: Rydd filer som er spredd vidt utover disken

en: Clean old system journals
nb: Rens gamle systemjournaler

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Code
nb: Kode

en: Compatibility layer for Windows software
nb: Kompatibilitetslag for Windows-programvare

en: Configure this option in the preferences.
nb: Still inn dette valget i innstillinger.

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm before delete
nb: Bekreft sletting

en: Cookies
nb: Informasjonskapsler

en: Crash reports
nb: Krasjrapporter

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
nb: Oppretter ny, midlertidig fil for å overskrive ledig plass.

en: Current session
nb: Gjeldende økt

en: Custom
nb: Selvvalgt

en: Custom folders will be reset.
nb: Egendefinerte mapper vil bli tilbakestilt.

en: DOM Storage
nb: DOM-lagring

en: Dark mode
nb: Mørk modus

en: Debug logs
nb: Feilsøkingslogger

en: Deep scan
nb: Grundig skanning

en: Delete
nb: Slett

en: Delete HTML5 cookies
nb: Slett HTML5-informasjonskapsler

en: Delete broken application menu entries and file associations
nb: Slett brutte programmenysnarveier og filtilknytninger ('.desktop'-filer)

en: Delete cached patches and installers
nb: Slett mellomlagrede programrettelser og installeringsprogrammer

en: Delete confirmation
nb: Slette-bekreftelse

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
nb: Slett informasjonskapsler, som inneholder informasjon om blant annet nettsidepreferanser, autentisering og sporingsidentifikasjon

en: Delete downloaded podcasts
nb: Slett nedlastede podkaster

en: Delete files for unwanted languages
nb: Slett filer for uønskede språk

en: Delete obsolete files
nb: Slett utdaterte filer

en: Delete old system logs
nb: Slett gamle systemlogger

en: Delete registry key
nb: Slett registernøkkel

en: Delete the audio and video recordings
nb: Slett lyd- og videoopptakene

en: Delete the avatars and emoticons cache
nb: Slett hurtiglageret for avatarer og smilefjes

en: Delete the backup files
nb: Slett sikkerhetskopierte filer

en: Delete the cache
nb: Slett hurtiglager

en: Delete the chat logs
nb: Slett chatteloggene

en: Delete the command history
nb: Slett kommandohistorikken

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
nb: Slett informasjonskapslene, besøkte nettadresser og søkehistorikk

en: Delete the current and last sessions
nb: Slett gjeldende og siste økter

en: Delete the current session
nb: Slett den gjeldende økten

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
nb: Slett databasen, som inneholder informasjon som antall avspillinger og sist spilte

en: Delete the debug logs
nb: Slett feilsøkingsloggene

en: Delete the file
nb: Slett filen

en: Delete the files
nb: Slett filene

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
nb: Slett historikken, som inkluderer besøkte nettsider, nedlastinger og miniatyrbilder

en: Delete the list of game servers
nb: Slett listen over spilltjenere

en: Delete the list of recently used documents
nb: Slett listen over nylig brukte dokumenter

en: Delete the list of visited web pages
nb: Slett listen over besøkte nettsider

en: Delete the logs
nb: Slett logger

en: Delete the most recently used list
nb: Slett listen over nylig brukte elementer

en: Delete the search history
nb: Slett søkehistorikken

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
nb: Slett søkeindeksen, en database med ord og filene de inneholder

en: Delete the sync data and sign out of the browser
nb: Slett synkroniseringsdataene og logg ut av nettleseren

en: Delete the temporary files
nb: Slett midlertidige filer

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
nb: Slett torrentene (bare metadataen men ikke filene som er beskrevet)

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
nb: Slett bruksdato, vindusposisjon og andre data for mapper

en: Delete the usage history
nb: Slett brukshistorikk

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
nb: Slett midlertidige Internett-filer, som reduserer tiden det tar å vise tidligere besøkte nettsider

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages. This also clears favorited GIFs.
nb: Slett midlertidige Internett-filer, som reduserer tiden det tar å vise tidligere besøkte nettsider. Dette sletter også Gif-favoritter.

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
nb: Slett avinstalleringsprogrammer for Microsoft-oppdateringer inklusive hurtigrettinger, servicepakker og oppdateringer til Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
nb: Slett brukervalgte filer og mapper

en: Delete without shredding
nb: Slett uten sikker sletting

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
nb: Slett ~./vminfo som inkluderer filhistorikk, kommandohistorikk og buffere

en: Deleting files
nb: Sletter filer

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
nb: Sletting av indeksen vil tilbakestille innstillingen av kolonner i meldingslisten.

en: Desktop environment
nb: Skrivebordsmiljø

en: Desktop widgets
nb: Skrivebordmoduler

en: Detected these swap devices: %s
nb: Oppdaget disse vekselminneenhetene: %s

en: Device or resource is busy: %s
nb: Enhet eller ressurs er opptatt: %s

en: Directory is not empty: %s
nb: Mappe er ikke tom: %s

en: Disabling swap.
nb: Deaktiverer vekselminne.

en: Disk space recovered: %s
nb: Frigjort diskplass: %s

en: Disk space to be recovered: %s
nb: Diskplass som skal frigjøres: %s

en: Disk was full when writing configuration to file: %s
nb: Disken var full da oppsettet ble skrevet til filen: %s

en: Do not delete
nb: Ikke slett

en: Document viewer
nb: Dokumentviser

en: Done.
nb: Utført.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
nb: Last ned og oppdater renseprosesser (winapp2.ini) fra nett

en: Download history
nb: Nedlastingshistorikk

en: Downloaded podcasts
nb: Nedlastede podkaster

en: Drives
nb: Stasjoner

en: Editor
nb: Redigerer

en: Email client
nb: E-postklient

en: Empty the recycle bin
nb: Tøm papirkurven

en: Empty the trash
nb: Tøm papirkurven

en: Error
nb: Feil

en: Error when checking for updates:
nb: Feil ved søking etter oppdateringer:

en: Error when setting the default drives to shred.
nb: Feil ved innstilling av standardstasjoner for sikker sletting.

en: Error: {operation_option}: {command}
nb: Feil: {operation_option}: {command}

en: Errors: %d
nb: Feil: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
nb: Unntak forekom under kjøringen av operasjonen '%(operation)s': '%(msg)s'

en: Executable not found: %s
nb: Fant ikke programfil: %s

en: Exit after cleaning
nb: Avslutt etter rensing

en: File
nb: Fil

en: File archiver
nb: Filarkiveringsprogram

en: File manager
nb: Filbehandler

en: File not found: %s
nb: Fant ikke fil: %s

en: File transfer client
nb: Filoverføringsklient

en: Files deleted: %d
nb: Slettede filer: %d

en: Files to be deleted: %d
nb: Filer som skal slettes: %d

en: Folder
nb: Mappe

en: Form history
nb: Skjemahistorikk

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
nb: Fant UUID for vekslingsfil {device} er {uuid}.

en: Free disk space
nb: Ledig diskplass

en: Free space and maintain privacy
nb: Frigjør plass og beskytt personvernet

en: Freeing %s of memory.
nb: Frigjør %s minne.

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
nb: GNU General Public License versjon 3 eller nyere.
    Se https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
nb: Spill

en: Games
nb: Spill

en: General
nb: Generelt

en: Generating files
nb: Genererer filer

en: Graphics editor
nb: Bilderedigeringsprogram

en: Hide irrelevant cleaners
nb: Skjul uaktuelle renseprosesser

en: History
nb: Historikk

en: Icons for files on the system
nb: Ikoner for filer på systemet

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
nb: Hvis en oppdatering blir funnet, vil du bli gitt muligheten å se informasjon om oppdateringen. Deretter kan du manuelt laste ned og installere den.

en: Imported from winapp2.ini
nb: Importert fra winapp2.ini

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
nb: Importerer rensere fra Winapp2.ini …

en: Index
nb: Indeks

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
nb: Inspiser forhåndsvisningen for filer du vil beholde.

en: Inspiration
nb: Inspirasjon

en: Installers
nb: Installeringsprogrammer

en: Internet
nb: Internett

en: Known clients and friends
nb: Kjente klienter og venner

en: Known files history
nb: Historikk for kjente filer

en: Language:
nb: Språk:

en: Languages
nb: Språk

en: List of files downloaded
nb: Liste over nedlastede filer

en: List of visited web pages
nb: Liste over besøkte nettsider

en: Loading native cleaners.
nb: Laster inn innebygde renseprosesser.

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
nb: Laster inn den opprinnelige økten etter at nettleseren lukkes eller krasjer

en: Localizations
nb: Lokaliseringer

en: Logs
nb: Logger

en: Make files
nb: Lag filer

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
nb: Lag tilfeldig genererte meldinger inspirert av dokumenter.

en: Mark for deletion
nb: Marker for sletting

en: Media player
nb: Medieavspiller

en: Memory
nb: Minne

en: Memory dump
nb: Minnedump

en: Most recently used
nb: Nylig brukte

en: Multimedia viewer
nb: Multimedia-fremviser

en: Name
nb: Navn

en: New winapp2.ini was downloaded.
nb: Ny winapp2.ini er lastet ned.

en: No directories given for --wipe-free-space
nb: Ingen mapper gitt for --wipe-free-space

en: No paths found in clipboard.
nb: Ingen baner funnet i utklippstavlen.

en: No work to do. Specify options.
nb: Ingenting å gjøre. Angi alternativer.

en: Number of files
nb: Antall filer

en: Office suite
nb: Kontorpakke

en: Open web browser to %s?
nb: Vil du åpne %s i nettleseren?

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
nb: Overskriv filinnhold for å hindre gjenoppretting

en: Overwrite free disk space %s
nb: Overskriv ledig diskplass %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
nb: Overskriv ledig diskplass for å skjule slettede filer

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
nb: Overskriving av filer er ineffektivt i noen filsystemer og med noen BleachBit-handlinger. Overskriving er betydelig tregere.

en: Package lists
nb: Pakkelister

en: Package manager
nb: Pakkebehandler

en: Passwords
nb: Passord

en: Path
nb: Bane

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
nb: Bane som skal overskrives må være en eksisterende mappe: %s

en: Permission denied when writing configuration to file: %s
nb: Tillatelse nektet da oppsettet ble skrevet til filen: %s

en: Physical free memory is %s.
nb: Fysisk ledig minne er %s.

en: Places
nb: Steder

en: Please wait.  Cleaning %s.
nb: Vent litt. Renser %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
nb: Vent litt. Forhåndsviser %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
nb: Vent litt. Kjører grundig skanning.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
nb: Vent litt. Overskriver ledig diskplass.

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Prefetch
nb: Forhåndshent

en: Preserve
nb: Ivareta

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
nb: Forhåndsvis filer i de valgte handlingene (uten å slette noen filer)

en: Program to clean unnecessary files
nb: Program for å rense unødvendige filer

en: Quarantine
nb: Karantene

en: Re-enabling swap.
nb: Aktiverer vekselminne på nytt.

en: Recent documents list
nb: Nylig brukte dokumenter

en: Recordings
nb: Opptak

en: Recycle bin
nb: Papirkurv

en: Reinitializing the swap device %s.
nb: Reinitialiserer vekselminneenheten %s.

en: Remember window geometry
nb: Husk vindusgeometri

en: Remote control software
nb: Programvare for fjernkontroll

en: Remove packages that were formerly dependencies
nb: Fjern pakker som tidligere var avhengigheter

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
nb: Tilbakestill brukshistorikk for søkemotorer, og slett søkemotorer som ikke er forhåndsinstallerte (hvorav noen er lagt til automatisk)

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
nb: Tilbakestiller innstillingsfilen fordi den er skadet: %s

en: Rotated logs
nb: Roterte logger

en: Run
nb: Kjør

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
nb: Kjør BleachBit med administratorrettigheter for å forbedre nøyaktigheten ved overskriving av filinnhold.

en: Run external command: %s
nb: Kjør ekstern kommando: %s

en: S_hred Settings and Quit
nb: S_ikker sletting av innstillinger og avslutt

en: S_ystem Information
nb: S_ysteminformasjon

en: Search engines
nb: Søkemotorer

en: Search history
nb: Søkehistorikk

en: Search tool
nb: Søkeverktøy

en: Security warning
nb: Sikkerhetsadvarsel

en: Select destination folder
nb: Velg målmappe

en: Session
nb: Økt

en: Session restore
nb: Øktgjenoppretting

en: Settings for individual sites
nb: Instillinger for enkeltnettsteder

en: Sh_red Folders
nb: Si_kker sletting av mapper

en: Shell
nb: Skall

en: Show debug messages
nb: Vis feilsøkingsmeldinger

en: Shred Paths from Clipboard
nb: Sikker sletting av baner fra utklippstavle

en: Site preferences
nb: Nettstedsinnstillinger

en: Size
nb: Størrelse

en: Skip
nb: Hopp over

en: Skipping mount point: %s
nb: Hopper over monteringspunkt: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
nb: Spesiell filtype kan ikke slettes: %s

en: Special operations: %d
nb: Spesielle operasjoner: %d

en: Statistics
nb: Statistikker

en: Sync
nb: Synkronisering

en: System information
nb: Systeminformasjon

en: System journals
nb: Systemjournaler

en: Temporary files
nb: Midlertidige filer

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
nb: Kommandoen 'swapoff -s' mislyktes, så faller tilbake til /proc/swaps for vekselminneinformasjon.

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
nb: Skrivebordmiljøets utklippstavle som brukes til å kopiere og lime inn

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
nb: Miljøvariabelen TMP henviser til en mappe som ikke finnes: %s

en: The function wipe_memory() with process ID {pid} is waiting for child process ID {cid}.
nb: Funksjonen wipe_memory() med prosess-ID {pid} venter på underordnet prosess-ID {cid}.

en: The system in general
nb: Systemet generelt

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
nb: Disse rensedefinisjonene er nye eller er endret. Ondsinnede definisjoner kan skade systemet. Slett filene eller avslutt programmet hvis du ikke stoler på disse endringene.

en: These locations can be selected for deletion.
nb: Disse stedene kan merkes for sletting.

en: These paths will not be deleted or modified.
nb: Disse fil/mappe-banene blir ikke slettet eller endret.

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
nb: Denne funksjonen sletter alle BleachBit-innstillinger og avslutter så programmet. Bruk dette for å skjule din bruk av BleachBit eller for å tilbakestille innstillinger. Neste gang BleachBit starter vil innstillingene initialiseres til standardverdier.

en: This option deletes all bookmarks.
nb: Dette valget sletter alle bokmerker.

en: This option is experimental and may cause system problems.
nb: Dette alternativet er eksperimentelt, og kan føre til systemproblemer.

en: This option is slow.
nb: Dette alternativet er tregt.

en: This option is very slow.
nb: Dette alternativet er veldig tregt.

en: This option will delete your saved passwords.
nb: Dette valget sletter lagrede passord.

en: This will reset the position of desktop icons.
nb: Dette vil tilbakestille plasseringen av skrivebordsikoner.

en: This will restart Windows Explorer.
nb: Dette vil starte Windows Utforsker på nytt.

en: Thumbnails
nb: Miniatyrbilder

en: Torrents
nb: Torrenter

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Truncate
nb: Avkort

en: URL history
nb: Nettadressehistorikk

en: Unnecessary file cleaner
nb: Unødvendig filrenser

en: Update BleachBit
nb: Oppdater BleachBit

en: Update to version %s
nb: Oppdater til versjon %s

en: Update uninstallers
nb: Avinstalleringsprogrammer for oppdateringer

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
nb: Bruk IEC-størrelser (1 KiB = 1024 bytes) istedenfor SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Utilities
nb: Verktøy

en: VIM swap files across system
nb: VIM-vekslingsfiler på hele systemet

en: VIM swap files under user profile
nb: VIM-vekslingsfiler under brukerprofil

en: Vacuum
nb: Databasekomprimering

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
nb: Advarsel om %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
nb: Nettleser

en: When finished
nb: Når ferdig

en: Whitelist
nb: Unntaksliste

en: Windowing system
nb: Vindussystem

en: Windows 10 theme
nb: Windows 10 tema

en: Wipe the swap and free memory
nb: Overskriv vekslingsfil og frigjør minne

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
nb: Overskriving av ledig diskplass fjerner fullstendig rester av filer som ble slettet uten sikker sletting. Det frigjør ikke plass.

en: Wiping free space can take a long time.
nb: Overskriving av ledig diskplass kan ta lang tid.

en: Wiping the swap device %s.
nb: Overskriver vekselminneenheten %s.

en: Word processor
nb: Tekstbehandler

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
nb: Skrev {files:,} filer og {bytes:,} byte på {sekunder:,} sekunder med {rate:.2f} MB/s

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
nb: Du kjører BleachBit med administratortillatelser for å rense delte områder av systemet, og referanser til brukerprofilmappen vil kun rense rot-kontoen.

en: You must select an operation
nb: Du må velge en handling

en: _About BleachBit
nb: _Om BleachBit

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Shred Files
nb: _Sikker sletting av filer

en: _Wipe Free Space
nb: _Overskriv ledig diskplass

[ctx: button]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: button]
en: Add file
nb: Legg til fil

[ctx: button]
en: Add folder
nb: Legg til mappe

[ctx: button]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: column_label]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: column_label]
en: Filename
nb: Filnavn

en: do not prompt for administrator privileges
nb: ikke be om administratortillatelser

en: enable all options that do not have a warning
nb: aktiver alle alternativer som ikke har en advarsel

en: launch the graphical interface
nb: kjør grafisk grensesnitt

en: list cleaners
nb: vis renseprosesser

en: not a valid cleaner: %s
nb: %s er en ugyldig renseprosess

en: output version information and exit
nb: vis versjonsinformasjon og avslutt

en: overwrite files to hide contents
nb: overskriv filer for å skjule innholdet

en: preview files to be deleted and other changes
nb: forhåndsvis filer som skal slettes og andre endringer

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
nb: kjør renseprosesser som sletter filer og gjør andre permanente endringer

en: show system information
nb: vis systeminformasjon

en: shred specific files or folders
nb: sikker sletting av bestemte filer eller mapper

en: update winapp2.ini, if a new version is available
nb: oppdater winapp2.ini hvis det finnes en ny versjon

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
nb: bruk: %prog [valg] rens.valg1 rens.valg2

en: use options set in the graphical interface
nb: bruk oppsett fra grafisk grensesnitt

en: wipe free space in the given paths
nb: overskriv ledig plass i de gitte banene
