bleachbit - en to eo translation catalogue (209 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
eo: %s ne povas esti purigita, ĉar ĝi estas aktuale rulanta. Fermu ĝin kaj provu denove.

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
eo: Datumbazo de URL, inkluzivitaj paĝosignojn, preferatajn bildsimbolojn kaj kronologion de vizititaj retejoj

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
eo: Datumbazo de uzantnomoj kaj pasvortoj kaj eĉ listo de retejoj, kiuj ne konservus pasvortojn

en: A history of forms entered in web sites
eo: Kronologio de enigitaj formoj en retejoj

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
eo: Kronologio de enigitaj formularoj en retejoj kaj en la serĉbreto

en: A new version is available.
eo: Nova versio estas disponebla.

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
eo[0]: Restas proksimume %d minuto.
eo[1]: Restas proksimume %d minutoj.

en: Active
eo: Aktiva

en: All languages will be deleted except those checked.
eo: Ĉiuj lingvoj estas forigotaj krom tiuj markitaj.

en: Anti-virus
eo: Kontraŭvirusilo

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi dosierojn laŭ la elektitaj agoj? Aktualaj dosieroj, kiuj estos forigataj, eble ŝanĝiĝis ekde la rulado de la antaŭvido.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forigi ĉi tiujn dosierojn?

en: Backup files
eo: Sekurkopii dosierojn

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
eo: Ĉar vi rulas kiel ĉefuzanto, bonvolu mane malfermi la ligilon per retumilo:
     %s

en: Blocklists
eo: Malpermeslistoj

en: Blocklists will need update to work.
eo: Malpermeslistoj bezonos ĝisdatigon por funkcii.

en: Broken desktop files
eo: Nefunkciantaj labortablodosieroj

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Chat client
eo: Retbabila kliento

en: Chat logs
eo: Retbabilaj protokoloj

en: Check for new beta releases
eo: Kontrolu por novajn betajn versiojn

en: Check periodically for software updates via the Internet
eo: Kontroli ofte por programaraj ĝisdatiĝoj per interrero

en: Choose a file
eo: Elektu dosieron

en: Choose a folder
eo: Elekti dosierujon

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
eo: Elekti skribeblan dosierujon por ĉiu superskribotan disko.

en: Choose files to shred
eo: Elekti forviŝotajn dosierojn

en: Choose folder to shred
eo: Elekti forviŝotan dosierujon

en: Clean
eo: Purigi

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
eo: Vakigi la fragmentiĝon de la datumbazo por malokupigi spacon kaj rapidigi sen forigo de datumoj

en: Clean file
eo: Purigi dosieron

en: Clean files in the selected operations
eo: Purigi dosierojn per la elektitaj operacioj

en: Clipboard
eo: Poŝo

en: Code
eo: Kodo

en: Configure this option in the preferences.
eo: Agordi ĉi tiun opcion per la agordoj.

en: Cookies
eo: Kuketoj

en: Crash reports
eo: Raportoj pri misfinoj

en: Current session
eo: Aktuala seanco

en: Custom
eo: Propre

en: Custom folders will be reset.
eo: Propraj dosierujoj rekomencigitos

en: DOM Storage
eo: DOM-memoro

en: Debug logs
eo: Sencimigaj protokoloj

en: Deep scan
eo: Kompleta skanado

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete HTML5 cookies
eo: Forigi HTML5-kuketojn

en: Delete broken application menu entries and file associations
eo: Forigi nefunkciantajn aplikaĵmenuerojn kaj dosierkunigojn

en: Delete confirmation
eo: Forigi konfirmon

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
eo: Forigi kuketojn, kiuj enhavas informojn pri retejajn preferojn, aŭtentigadon kaj trakindentigadon

en: Delete downloaded podcasts
eo: Forigi elŝutitajn podkastojn

en: Delete files for unwanted languages
eo: Forigi dosierojn por nevolataj lingvoj

en: Delete obsolete files
eo: Forigi senvaloriĝintajn dosierojn

en: Delete old system logs
eo: Forigi malnovajn sistemprotokolojn

en: Delete registry key
eo: Forigi registrejan ŝlosilon

en: Delete the avatars and emoticons cache
eo: Forigi la kaŝmemoron de avataroj kaj miensimboloj

en: Delete the backup files
eo: Forigi la restaŭrdosierojn

en: Delete the cache
eo: Forigi la kaŝmemoron

en: Delete the chat logs
eo: Forigi la retbabilajn protokolojn

en: Delete the command history
eo: Forigi la komandkronologion

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
eo: Forigi la kuketojn, vizititajn URL kaj serĉkronologion

en: Delete the current and last sessions
eo: Forigi la aktualan kaj la lastajn seancojn

en: Delete the current session
eo: Forigi la aktualan seancon

en: Delete the debug logs
eo: Forigi la sencimigajn protokolojn

en: Delete the files
eo: Forigi la dosierojn

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
eo: Forigi la kronologion, kiu enhavas vizititajn retejojn, elŝutaĵojn kaj miniaturojn

en: Delete the list of game servers
eo: Forigi la liston de ludserviloj

en: Delete the list of recently used documents
eo: Forigi la liston de la plejfreŝe uzataj dosieroj

en: Delete the list of visited web pages
eo: Forigi la liston de vizitataj retpaĝoj

en: Delete the logs
eo: Forigi la protokolojn

en: Delete the most recently used list
eo: Forigi la liston de la plejfreŝe uzataj

en: Delete the search history
eo: Forigi la serĉkronologion

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
eo: Forigi la serĉindekson, datumbazon de vortoj kaj la dosierojn, kiuj enhavas

en: Delete the temporary files
eo: Forigi la provizorajn dosierojn

en: Delete the usage history
eo: Forigi la uzadkronologion

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
eo: Forviŝi la retan kaŝmemoron, kio malgrandigas la tempon montri revizititajn paĝojn

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
eo: Forviŝi malinstalilojn por ĝisdatigoj de Microsoft inkluzive de flikaĵoj, servopakoj kaj ĝisdatigoj de Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
eo: Forigi dosierojn kaj dosierujojn specifitajn de la uzanto

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
eo: Forigi ~/.viminfo, kiu enhavas folikronologion, komandkronologion kaj bufrojn

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
eo: Forigi la indekson rekomencigos la agordon de kolonoj en la listo de mesaĝoj.

en: Disk space recovered: %s
eo: Diskospaco reakirita: %s

en: Disk space to be recovered: %s
eo: Diskospaco reakirota: %s

en: Done.
eo: Farite.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
eo: Elŝuti kaj ĝisdatigi purigilojn de la komunumo (winapp2.ini)

en: Download history
eo: Elŝutkronologio

en: Downloaded podcasts
eo: Elŝutitaj podkastoj

en: Drives
eo: Diskingoj

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Empty the recycle bin
eo: Malplenigi la rubujon

en: Empty the trash
eo: Malplenigi la rubujon

en: Error when checking for updates:
eo: Eraro dum kontrolado pri ĝisdatigoj:

en: Errors: %d
eo: Eraroj: %d

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
eo: Eraro dum operacio «%(operation)s»: «%(msg)s»

en: Executable not found: %s
eo: Rulebla dosiero ne trovita: %s

en: File
eo: Dosiero

en: File transfer client
eo: Dosiertransiga kliento

en: Files deleted: %d
eo: Dosieroj forigitaj: %d

en: Files to be deleted: %d
eo: Forigotaj dosieroj: %d

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Form history
eo: Formularkronologio

en: Free disk space
eo: Neatribuita diskospaco

en: Free space and maintain privacy
eo: Liberigi lokon kaj prizorgi privatecon

en: Game
eo: Ludo

en: Games
eo: Ludoj

en: General
eo: Ĝenerale

en: Hide irrelevant cleaners
eo: Kaŝi neaplikeblajn purigilojn

en: History
eo: Historio

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
eo: Se ĝisdato estas trovita,  vi povas  vidi informon pri ĝi. Tiam, vi povas mane elŝuti kaj instali la ĝisdaton.

en: Imported from winapp2.ini
eo: Enportita el winapp2.ini

en: Index
eo: Indekso

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
eo: Inspeki la antaŭrigardon por ĉiuj dosieroj, kiujn vi volas manteni.

en: Internet
eo: Interreto

en: Languages
eo: Lingvoj

en: List of files downloaded
eo: Listo de elŝutitaj dosieroj

en: List of visited web pages
eo: Listo de vizititaj retejoj

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
eo: Ŝargas la komencan seancon post la retumilo fermas aŭ kolapsas

en: Localizations
eo: Asimiladoj

en: Logs
eo: Protokoloj

en: Mark for deletion
eo: Marki kiel forigenda

en: Memory
eo: Memoro

en: Memory dump
eo: Memornekropsio

en: Most recently used
eo: Plejfreŝe uzataj

en: Multimedia
eo: Plurmedio

en: Multimedia viewer
eo: Plurmedia spektilo

en: Name
eo: Nomo

en: New winapp2.ini was downloaded.
eo: Nova winapp2.ini estis elŝutita.

en: Office suite
eo: Oficeja ensemblo

en: Open web browser to %s?
eo: Ĉu malfermi retumilon ĉe %s?

en: Overwrite free disk space %s
eo: Superskribi liberan diskspacon %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
eo: Superskribi liberan diskospacon por kaŝi forigitajn dosierojn

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
eo: Superskribado estas neefika en iuj dosiersistemoj kaj kun certaj BleachBit-operacioj.  Superskribado estas multe pli malrapida.

en: Package manager
eo: Pakaĵa administrilo

en: Passwords
eo: Pasvortoj

en: Path
eo: Dosierindiko

en: Places
eo: Lokoj

en: Please wait.  Cleaning %s.
eo: Bonvolu atendi. Purigante %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
eo: Bonvolu atendi.  Antaŭrigardante %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
eo: Bonvolu atendi. Skanante profunde.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
eo: Bonvolu atendi. Forviŝante liberan diskospacon.

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Prefetch
eo: Antaŭŝargi

en: Preserve
eo: Konservi

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
eo: Antaŭgardi dosierojn en la selektataj operacioj (Sen forigi ajnan dosieron)

en: Program to clean unnecessary files
eo: Programaro por forigi nenecesajn dosierojn

en: Quarantine
eo: Kvaranteno

en: Recent documents list
eo: Listo de freŝaj dokumentoj

en: Recycle bin
eo: Rubujo

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
eo: Reŝargi la kronologion de uzado serĉiloj, kaj forviŝi neinstalitajn serĉilojn

en: Rotated logs
eo: Malnovaj protokoloj

en: Run
eo: Ruli

en: S_hred Settings and Quit
eo: _Forviŝi agordojn kaj ĉesi

en: Search engines
eo: Serĉiloj

en: Search history
eo: Serĉkronologio

en: Search tool
eo: Serĉilo

en: Security warning
eo: Sekureca averto

en: Session
eo: Seanco

en: Session restore
eo: Seanca restaŭro

en: Settings for individual sites
eo: Agordoj por individuaj retejoj

en: Sh_red Folders
eo: Forviŝi dosier_ujojn

en: Site preferences
eo: Retejaj agordoj

en: Skip
eo: Preterpasi

en: Special operations: %d
eo: Specialaj operacioj: %d

en: Statistics
eo: Statistiko

en: System
eo: Sistemo

en: System information
eo: Sistema informo

en: Temporary files
eo: Provizoraj dosieroj

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
eo: La tondujo de la mastruma sistemo uzata por kopiado kaj algluado

en: The system in general
eo: La sistemo ĝenerale

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
eo: Jen novaj aŭ ŝanĝitaj purigilaj difinoj. Malicaj difinoj povas damaĝi vian sistemon. Se vi ne fidas ĉi tiujn ŝanĝojn, forigu la dosierojn aŭ ĉesu.

en: These locations can be selected for deletion.
eo: Tiuj lokoj estas forviŝotigeblaj.

en: This option deletes all bookmarks.
eo: Ĉi tiu opcio forigas ĉiujn paĝosignojn

en: This option is experimental and may cause system problems.
eo: Ĉi tiu opcio estas eksperimenta kaj eblas kaŭzi sistemajn problemojn.

en: This option is slow.
eo: Ĉi tiu opcio estas malrapida.

en: This option is very slow.
eo: Ĉi tiu opcio estas malrapidega.

en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

en: Torrents
eo: Torentoj

en: Trash
eo: Rubujo

en: Truncate
eo: Fortranĉi

en: Type
eo: Tipo

en: URL history
eo: URL-kronologio

en: Unnecessary file cleaner
eo: Purigilo de nenecesaj dosieroj

en: Update BleachBit
eo: Aktualigu BleachBit-on

en: Update to version %s
eo: Ĝisdatigi al versio %s

en: Update uninstallers
eo: Malinstalilo de ĝisdatigoj

en: Utilities
eo: Utilaĵoj

en: Vacuum
eo: Kompaktigi datumbazon

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
eo: Averto pri %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s

en: Web browser
eo: Retumilo

en: Whitelist
eo: Blanka listo

en: Wipe the swap and free memory
eo: Forviŝi permutaĵon kaj liberan memoron

en: You must select an operation
eo: Vi devas selekti operacion

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Shred Files
eo: _Forviŝi dosierojn

en: _Wipe Free Space
eo: _Forviŝi liberan diskospacon

[ctx: button]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: button]
en: Add file
eo: Aldonu dosieron

[ctx: button]
en: Add folder
eo: Aldoni dosierujon

[ctx: button]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: column_label]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: column_label]
en: Filename
eo: Dosiernomo

en: do not prompt for administrator privileges
eo: ne peti administrantan privilegion

en: launch the graphical interface
eo: Lanĉu la grafikan fasadon

en: list cleaners
eo: listigi purigilojn

en: not a valid cleaner: %s
eo: ne valida purigilo: %s

en: output version information and exit
eo: montri versian informon kaj ĉesi

en: overwrite files to hide contents
eo: superskribi dosierojn por kaŝi enhavon

en: preview files to be deleted and other changes
eo: antaŭrigardi forigotajn dosierojn kaj aliajn ŝanĝojn

en: show system information
eo: montri sistemajn informojn

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
eo: uzado: %prog [opcioj] purigilo.opcio1 purigilo.opcio2

en: use options set in the graphical interface
eo: uzi opciojn agorditajn per la grafika fasado
