bleachbit - en to ca translation catalogue (353 entries)

en: %s cannot be cleaned because it is currently running.  Close it, and try again.
ca: No es pot netejar el %s perquè s'està executant en aquests moments. Tanqueu-lo i torneu-ho a intentar.

en: --overwrite is intended only for use with --clean
ca: Se suposa que --overwrite només s'utilitza amb --clean

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
ca: Base de dades d'URL, que inclou adreces d'interès, icones i l'historial dels llocs web visitats

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
ca: Base de dades de noms d'usuari i contrasenyes, així com dels llocs per als quals no han d’emmagatzemar contrasenyes

en: A history of forms entered in web sites
ca: Historial dels formularis emplenats als llocs web

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
ca: Historial dels formularis emplenats als llocs web i a la barra de cerca

en: A new version is available.
ca: Hi ha una versió nova disponible.

en: Abort
ca: Interromp

en: Abort the preview or cleaning process
ca: Interromp la previsualització o el procés de neteja

en: About %d minute remaining. | About %d minutes remaining.
ca[0]: Queda %d minut aproximadament.
ca[1]: Queden %d minuts aproximadament.

en: Access the application menu by clicking the hamburger icon on the title bar.
ca: Accediu al menú de l'aplicació fent clic a la icona d'hamburguesa a la barra de títol.

en: Access the application menu by clicking the logo on the title bar.
ca: Accediu al menú de l'aplicació fent clic al logotip a la barra de títol.

en: Active
ca: Actiu

en: Add the shred context menu to KDE Plasma
ca: Afegiu el menú contextual per triurar al KDE Plasma

en: All languages will be deleted except those checked.
ca: Se suprimiran tots els idiomes excepte els marcats.

en: Allocating and wiping %s of memory.
ca: S'estan assignant i netejant %s de memòria.

en: Anti-virus
ca: Antivirus

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
ca: Segur que voleu suprimir permanentment els fitxers segons les operacions seleccionades? Els fitxers que s'eliminaran poden haver canviat des que es va executar la previsualització.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment aquests fitxers?

en: At least one file was locked by another process, so its contents could not be overwritten. It will be marked for deletion upon system reboot.
ca: Hi ha almenys un fitxer que està bloquejat per un altre procés i, per tant, no es pot sobreescriure. Es marcarà per suprimir en reiniciar el sistema.

en: Attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Audio files tagger
ca: Editor d'etiquetes de fitxers d'àudio

en: Auto-detect language
ca: Detecta la llengua automàticament

en: Automatically preserving language %s.
ca: Preservació automàtica de l’idioma %s.

en: Backup files
ca: Fitxers de còpia de seguretat

en: Because you are running as root, please manually open this link in a web browser:
    %s
ca: Com que el programa s'està executant com a administrador, obriu l'enllaç manualment en un navegador web:
    %s

en: BleachBit is starting...
ca: BleachBit s'està iniciant...

en: Blocklists
ca: Llistes de bloqueig

en: Blocklists will need update to work.
ca: S'han d'actualitzar les llistes de bloqueig perquè funcionin.

en: Broken desktop files
ca: Fitxers .desktop trencats

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
ca: Comproveu amb cura la llista de paquets que se suprimiran executant «dnf list autoremove».

en: Chat client
ca: Client de xat

en: Chat logs
ca: Registres de xat

en: Check for new beta releases
ca: Comprova si hi ha versions beta noves

en: Check periodically for software updates via the Internet
ca: Comprova periòdicament si hi ha actualitzacions

en: Checking online for updates to winapp2.ini
ca: S'estan comprovant les actualitzacions en línia per a winapp2.ini

en: Choose a file
ca: Trieu un fitxer

en: Choose a folder
ca: Trieu una carpeta

en: Choose a writable folder for each drive for which to overwrite free space.
ca: Trieu una carpeta amb permisos d'escriptura per a cada unitat per sobreescriure l'espai lliure.

en: Choose files to shred
ca: Trieu els fitxers per triturar

en: Choose folder to shred
ca: Trieu la carpeta per triturar

en: Clean
ca: Neteja

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
ca: Desfragmenta la base de dades per reduir l'espai que ocupa i millorar la velocitat d'accés sense suprimir cap dada

en: Clean file
ca: Neteja el fitxer

en: Clean files in the selected operations
ca: Neteja els fitxers de les operacions seleccionades

en: Clean files widely scattered across the disk
ca: Esborra fitxers dispersos per tot el disc

en: Clean old system journals
ca: Esborra els registres antics del sistema

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Code
ca: Codi

en: Compatibility layer for Windows software
ca: Capa de compatibilitat per al programari de Windows

en: Configure this option in the preferences.
ca: Configureu aquesta opció a les preferències.

en: Confirm
ca: Confirma

en: Confirm before delete
ca: Confirma abans de suprimir

en: Cookies
ca: Galetes

en: Crash reports
ca: Informes de fallades inesperades

en: Creating new, temporary file for wiping free space.
ca: S'està creant un fitxer temporal nou per netejar l'espai lliure.

en: Current session
ca: Sessió actual

en: Custom
ca: Neteja personalitzada

en: Custom folders will be reset.
ca: Es reinicialitzaran les carpetes personalitzades.

en: DOM Storage
ca: Emmagatzemament DOM

en: Dark mode
ca: Mode fosc

en: Database
ca: Base de dades

en: Debug logs
ca: Registres de depuració

en: Deep scan
ca: Anàlisi en profunditat

en: Deep scan does not support multi-value variable.
ca: L'anàlisi en profunditat no admet una variable amb múltiples valors.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete HTML5 cookies
ca: Suprimeix les galetes HTML5

en: Delete broken application menu entries and file associations
ca: Suprimeix les entrades del menú i les associacions de fitxers trencades

en: Delete cached patches and installers
ca: Suprimeix els pedaços i els instal·ladors de la memòria cau

en: Delete confirmation
ca: Confirmació de la supressió

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
ca: Suprimeix les galetes, que contenen informació com les preferències dels llocs web, l’autenticació i la identificació de seguiment

en: Delete downloaded podcasts
ca: Suprimeix els podcasts baixats

en: Delete files for unwanted languages
ca: Suprimeix els fitxers dels idiomes no desitjats

en: Delete obsolete files
ca: Suprimeix els fitxers obsolets

en: Delete old system logs
ca: Suprimeix els registres antics del sistema

en: Delete registry key
ca: Suprimeix la clau del registre

en: Delete the audio and video recordings
ca: Suprimeix els enregistraments d'àudio i vídeo

en: Delete the avatars and emoticons cache
ca: Suprimeix els avatars i les emoticones

en: Delete the backup files
ca: Suprimeix les còpies de seguretat

en: Delete the cache
ca: Suprimeix la memòria cau

en: Delete the chat logs
ca: Suprimeix els registres de xat

en: Delete the command history
ca: Suprimeix l'historial d'ordres

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
ca: Suprimeix les galetes, els URL visitats i l'historial de cerca

en: Delete the current and last sessions
ca: Suprimeix l'última sessió i l'anterior

en: Delete the current session
ca: Suprimeix la sessió actual

en: Delete the database, which contains information such as play count and last played
ca: Suprimeix la base de dades, que conté informació com el recompte de reproduccions i l'última reproducció

en: Delete the debug logs
ca: Suprimeix els registres de depuració

en: Delete the file
ca: Suprimeix el fitxer

en: Delete the files
ca: Suprimeix els fitxers

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
ca: Suprimeix l'historial, que inclou els llocs visitats, les baixades i les miniatures

en: Delete the list of game servers
ca: Suprimeix la llista de servidors de joc

en: Delete the list of recently used documents
ca: Suprimeix la llista de documents usats recentment

en: Delete the list of visited web pages
ca: Suprimeix la llista de pàgines web visitades

en: Delete the logs
ca: Suprimeix els registres

en: Delete the most recently used list
ca: Suprimeix la llista de fitxers usats recentment

en: Delete the search history
ca: Suprimeix l'historial de cerca

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
ca: Suprimeix l'índex de cerca, una base de dades de paraules i els fitxers que les contenen

en: Delete the sync data and sign out of the browser
ca: Suprimeix les dades de sincronització i tanca la sessió del navegador

en: Delete the temporary files
ca: Suprimeix els fitxers temporals

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
ca: Suprimeix els torrents (només les metadades, no els fitxers descrits)

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
ca: Suprimeix la data d'ús, la posició de la finestra i altres dades de les carpetes

en: Delete the usage history
ca: Suprimeix l'historial d'ús

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
ca: Suprimeix la memòria cau, que redueix el temps que cal per mostrar les pàgines que ja s'han visitat

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages. This also clears favorited GIFs.
ca: Suprimeix la memòria cau, que redueix el temps per mostrar les pàgines que s'han visitat. També esborra les imatges GIF de les adreces d'interès.

en: Delete uninstallers for Microsoft updates including hotfixes, service packs, and Internet Explorer updates
ca: Suprimeix els desinstal·ladors de les actualitzacions de Microsoft, incloent-hi les correccions, els paquets de servei i les actualitzacions de l'Internet Explorer

en: Delete user-specified files and folders
ca: Suprimeix fitxers i carpetes especificats per l'usuari

en: Delete without shredding
ca: Suprimeix sense triturar

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
ca: Suprimeix el ~/.viminfo, que inclou l'historial de fitxers, l'historial d'ordres i la memòria intermèdia

en: Deleting files
ca: S'estan eliminant els fitxers

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
ca: En suprimir l'índex es reiniciarà la configuració de les columnes de la llista de missatges.

en: Desktop environment
ca: Entorn d'escriptori

en: Desktop widgets
ca: Ginys d'escriptori

en: Detected these swap devices: %s
ca: S'han detectat aquests dispositius d'intercanvi: %s

en: Device or resource is busy: %s
ca: El dispositiu o recurs està ocupat: %s

en: Directory is not empty: %s
ca: La carpeta no és buida: %s

en: Disabling swap.
ca: S'està desactivant l'espai d'intercanvi.

en: Disk space recovered: %s
ca: Espai en disc recuperat: %s

en: Disk space to be recovered: %s
ca: Espai de disc que es recuperarà: %s

en: Do not delete
ca: No suprimeixis

en: Document viewer
ca: Visualitzador de documents

en: Done.
ca: Fet.

en: Download and update cleaners from community (winapp2.ini)
ca: Baixa i actualitza els netejadors fets per la comunitat (winapp2.ini)

en: Download data needed for chaff generator?
ca: Voleu descarregar les dades que necessita el generador de fitxers de palla?

en: Download history
ca: Historial de baixades

en: Downloaded podcasts
ca: Podcast descarregats

en: Downloading URL failed: %s
ca: Ha fallat la descàrrega de l'URL: %s

en: Drives
ca: Unitats

en: Dropping privileges of process ID {pid} to user ID {uid}.
ca: S'estan suprimint els privilegis del procés amb l'ID {pid} per a l'usuari amb l'ID {uid}.

en: Email client
ca: Client de correu

en: Empty the recycle bin
ca: Buida la paperera

en: Empty the trash
ca: Buida la paperera

en: Error #%d when flushing the file buffer.
ca: Error núm. %d en netejar la memòria intermèdia del fitxer.

en: Error checking whether path exists: %s
ca: Error en comprovar si existeix el camí: %s

en: Error in handle_cleaner_option() for cleaner id = {cleaner_id}, option XML={option_xml}
ca: Error a handle_cleaner_option() per al netejador amb id = {cleaner_id}, opció XML={option_xml}

en: Error reading cleaner: %s
ca: Error en llegir el netejador: %s

en: Error when checking for updates:
ca: Error en comprovar les actualitzacions:

en: Error when opening a network connection to check for updates. Please verify the network is working and that a firewall is not blocking this application. Error message: {}
ca: Error en obrir una connexió de xarxa per comprovar si hi ha actualitzacions. Verifiqueu que la xarxa funciona i que un tallafoc no bloqueja aquesta aplicació. Missatge d'error: {}

en: Error when setting the default drives to shred.
ca: Error en configurar les unitats per defecte per triturar.

en: Exception while running operation '%(operation)s': '%(msg)s'
ca: Error en executar l'operació «%(operation)s»: «%(msg)s»

en: Executable not found: %s
ca: No s'ha trobat l'executable: %s

en: Exit after cleaning
ca: Surt després de netejar

en: File
ca: Fitxer

en: File archiver
ca: Empaquetador de fitxers

en: File manager
ca: Gestor de fitxers

en: File not found: %s
ca: No s'ha trobat el fitxer: %s

en: File transfer client
ca: Client de transferència de fitxers

en: Files deleted: %d
ca: Fitxers eliminats: %d

en: Files to be deleted: %d
ca: Fitxers que se suprimiran: %d

en: Folder
ca: Carpeta

en: Form history
ca: Historial dels formularis

en: Found UUID for swap file {device} is {uuid}.
ca: L'UUID trobat per al fitxer d'intercanvi {device} és {uuid}.

en: Free disk space
ca: Espai de disc lliure

en: Free space and maintain privacy
ca: Allibereu espai i mantingueu la privacitat

en: Freeing %s of memory.
ca: S'estan alliberant %s de memòria.

en: GNU General Public License version 3 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
ca: Licencia pública general de GNU versión 3 o posterior.
    Consulteu https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Game
ca: Joc

en: Games
ca: Jocs

en: General
ca: Generals

en: Generating files
ca: S'estan generant els fitxers

en: Graphics editor
ca: Editor de gràfics

en: Handled unknown error #0 while truncating file.
ca: S'ha gestionat l'error desconegut núm. 0 en truncar el fitxer.

en: Hide irrelevant cleaners
ca: Amaga els netejadors irrellevants

en: Hillary Clinton's emails
ca: Correus electrònics de Hillary Clinton

en: History
ca: Historial

en: Icons for files on the system
ca: Icones dels fitxers del sistema

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
ca: Si es troba una actualització, tindreu l'opció de veure la informació relacionada. A continuació, podreu descarregar i instal·lar manualment l'actualització.

en: Ignoring cleaner because it is world writable: %s
ca: S'ignora el netejador perquè per tothom hi té accés d'escriptura: %s

en: Imported from winapp2.ini
ca: Importats des del winapp2.ini

en: Importing cleaners from Winapp2.ini.
ca: S'estan important netejadors des de Winapp2.ini.

en: Index
ca: Índex

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
ca: Inspeccioneu la previsualització per si voleu mantenir algun fitxer.

en: Inspiration
ca: Inspiració

en: Installers
ca: Instal·ladors

en: Known clients and friends
ca: Clients i amics coneguts

en: Known files history
ca: Historial de fitxers coneguts

en: Language:
ca: Llengua:

en: Languages
ca: Idiomes

en: List of files downloaded
ca: Llista de fitxers baixats

en: List of visited web pages
ca: Llista de pàgines visitades

en: Loading native cleaners.
ca: S'estan carregant els netejadors natius.

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
ca: Carrega la sessió inicial després que es tanqui el navegador o finalitzi inesperadament

en: Localizations
ca: Fitxers d'idioma

en: Logs
ca: Registres

en: Make chaff
ca: Crea fitxers de palla

en: Make files
ca: Crea els fitxers

en: Make randomly-generated messages inspired by documents.
ca: Crea missatges generats aleatòriament inspirats per documents.

en: Mark for deletion
ca: Marca per suprimir

en: Media player
ca: Reproductor multimèdia

en: Memory
ca: Memòria

en: Memory dump
ca: Abocament de memòria

en: Most recently used
ca: Usats recentment

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Multimedia viewer
ca: Reproductor multimèdia

en: Name
ca: Nom

en: New winapp2.ini was downloaded.
ca: S'ha baixat un fitxer winapp2.ini nou.

en: No directories given for --wipe-free-space
ca: No s'han indicat carpetes per a --wipe-free-space

en: No paths found in clipboard.
ca: No s'han trobat camins al porta-retalls.

en: No work to do. Specify options.
ca: No cal fer res. Especifiqueu les opcions.

en: Number of files
ca: Nombre de fitxers

en: Office suite
ca: Paquet ofimàtic

en: Open web browser to %s?
ca: Voleu obrir %s al navegador web?

en: Overwrite contents of files to prevent recovery
ca: Sobreescriu el contingut dels fitxers per evitar-ne la recuperació

en: Overwrite free disk space %s
ca: Sobreescriu l'espai lliure a %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
ca: Sobreescriu l'espai de disc lliure per amagar els fitxers suprimits

en: Overwriting is ineffective on some file systems and with certain BleachBit operations.  Overwriting is significantly slower.
ca: La sobreescriptura no és eficaç en alguns sistemes de fitxers i amb certes operacions del BleachBit. La sobreescriptura és molt més lenta.

en: Package lists
ca: Llistes de paquets

en: Package manager
ca: Gestor de paquets

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Path
ca: Camí

en: Path to wipe must be an existing directory: %s
ca: El camí per a la neteja ha de ser una carpeta existent: %s

en: Physical free memory is %s.
ca: La memòria física lliure és %s.

en: Places
ca: Llocs

en: Please wait.  Cleaning %s.
ca: Espereu.  S'està netejant el %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
ca: Espereu.  S'està previsualitzant el %s.

en: Please wait.  Running deep scan.
ca: Espereu. S'està executant una anàlisi profunda.

en: Please wait.  Wiping free disk space.
ca: Espereu. S'està netejant l'espai lliure del disc.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preserve
ca: Conserva

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview files in the selected operations (without deleting any files)
ca: Previsualitza els fitxers de les operacions seleccionades (no suprimeix cap fitxer)

en: Program to clean unnecessary files
ca: Programa per netejar fitxers innecessaris

en: Quarantine
ca: Quarantena

en: Re-enabling swap.
ca: S'està reactivant l'espai d'intercanvi.

en: Recent documents list
ca: Llista de documents recents

en: Recordings
ca: Enregistraments

en: Recycle bin
ca: Paperera

en: Reinitializing the swap device %s.
ca: S'està reinicialitzant el dispositiu d'intercanvi %s.

en: Remember window geometry
ca: Recorda la mida de la finestra

en: Remote control software
ca: Programari de control remot

en: Remove packages that were formerly dependencies
ca: Suprimeix els paquets que abans eren dependències

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
ca: Restableix l'historial d'ús dels motors de cerca i suprimeix els motors de cerca que no venen de fàbrica, alguns dels quals s'afegeixen automàticament

en: Resetting the configuration file because it is corrupt: %s
ca: S'està restablint el fitxer de configuració perquè està danyat: %s

en: Rotated logs
ca: Registres arxivats

en: Run
ca: Executa

en: Run BleachBit with administrator privileges to improve the accuracy of overwriting the contents of files.
ca: Executeu Bleachbit amb privilegis d'administrador per millorar la precisió de la sobreescriptura del contingut dels fitxers.

en: Run external command: %s
ca: Executa l'ordre externa: %s

en: S_hred Settings and Quit
ca: Tritura la con_figuració i surt

en: S_ystem Information
ca: _Informació del sistema

en: Search engines
ca: Motors de cerca

en: Search history
ca: Historial de cerca

en: Search tool
ca: Eina de cerca

en: Security warning
ca: Advertència de seguretat

en: Select destination folder
ca: Seleccioneu la carpeta de destinació

en: Session
ca: Sessió

en: Session restore
ca: Restaura la sessió

en: Setting nice value %d for this process.
ca: S'està configurant el valor de prioritat %d per a aquest procés.

en: Settings for individual sites
ca: Opcions per a llocs individuals

en: Sh_red Folders
ca: T_ritura carpetes

en: Shell
ca: Intèrpret d'ordres

en: Show debug messages
ca: Mostra els missatges de depuració

en: Shred Paths from Clipboard
ca: Tritura els camins del porta-retalls

en: Site preferences
ca: Preferències del lloc

en: Size
ca: Mida

en: Skip
ca: Omet

en: Skipping mount point: %s
ca: S'omet el punt de muntatge: %s

en: Special file type cannot be deleted: %s
ca: No es pot suprimir el tipus de fitxer especial: %s

en: Special operations: %d
ca: Operacions especials: %d

en: Specify only one of these commands: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean
ca: Especifiqueu només una d'aquestes ordres: --list-cleaners, --wipe-free-space, --preview, --clean

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Sync
ca: Sincronització

en: Sync conflict
ca: Conflicte de sincronització

en: System
ca: Sistema

en: System information
ca: Informació del sistema

en: System journals
ca: Registres del sistema

en: Temporary files
ca: Fitxers temporals

en: The child memory-wiping process returned code %d.
ca: El procés secundari de neteja de la memòria ha retornat el codi %d.

en: The command 'swapoff -s' failed, so falling back to /proc/swaps for swap information.
ca: Ha fallat l'ordre «swapoff -s», per la qual cosa es fa servir /proc/swaps per obtenir informació de l'espai d'intercanvi.

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
ca: El porta-retalls de l'entorn d'escriptori usat per a les operacions de copiar i enganxar

en: The environment variable TMP refers to a directory that does not exist: %s
ca: La variable d'entorn TMP es refereix a una carpeta que no existeix: %s

en: The function wipe_memory() with process ID {pid} is waiting for child process ID {cid}.
ca: La funció wipe_memory() amb l'ID de procés {pid} està esperant al procés secundari amb l'ID {cid}.

en: The system in general
ca: El sistema en general

en: There is no official version of BleachBit on the Microsoft Store. Get the genuine version at https://www.bleachbit.org where it is always free of charge.
ca: No hi ha una versió oficial de BleachBit a la Microsoft Store. Obteniu la versió original a https://www.bleachbit.org, on sempre és gratuïta.

en: There was at least one file on a file system that does not support advanced overwriting.
ca: Hi ha almenys un sistema de fitxers que no admet la sobreescriptura avançada.

en: These cleaner definitions are new or have changed. Malicious definitions can damage your system. If you do not trust these changes, delete the files or quit.
ca: Aquestes definicions de neteja són noves o han canviat. Les definicions malicioses poden danyar el sistema. Si no confieu en aquests canvis, suprimiu els fitxers o tanqueu el programa.

en: These locations can be selected for deletion.
ca: Es poden seleccionar aquestes ubicacions per eliminar-les.

en: These paths will not be deleted or modified.
ca: Aquests camins no es modificaran ni se suprimiran.

en: This function deletes all BleachBit settings and then quits the application. Use this to hide your use of BleachBit or to reset its settings. The next time you start BleachBit, the settings will initialize to default values.
ca: Aquesta funció suprimeix tota la configuració de BleachBit i després tanca l'aplicació. Utilitzeu aquesta opció per amagar l'ús de BleachBit o per restablir la configuració. La pròxima vegada que s'iniciï BleachBit, s’inicialitzarà la configuració amb els valors per defecte.

en: This option deletes all bookmarks.
ca: Aquesta opció suprimeix totes les adreces d'interès.

en: This option is experimental and may cause system problems.
ca: Aquesta opció és experimental i pot causar problemes al sistema.

en: This option is slow.
ca: Aquesta opció és lenta.

en: This option is very slow.
ca: Aquesta opció és molt lenta.

en: This option will delete your saved passwords.
ca: Aquesta opció suprimirà les contrasenyes desades.

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
ca: Aquesta opció restablirà les ubicacions per defecte de l'accés ràpid

en: This will reset the position of desktop icons.
ca: Aquesta opció restablirà la posició de les icones a l'escriptori.

en: This will restart Windows Explorer.
ca: Aquesta acció reiniciarà l'explorador del Windows.

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Trash
ca: Paperera

en: Truncate
ca: Trunca

en: Type
ca: Tipus

en: URL history
ca: Historial d'URL

en: Unnecessary file cleaner
ca: Netejador de fitxers innecessaris

en: Update
ca: Actualitza

en: Update BleachBit
ca: Actualitza el BleachBit

en: Update BleachBit to the latest version
ca: Actualitzeu el BleachBit a la versió més recent

en: Update to version %s
ca: Actualitza a la versió %s

en: Update uninstallers
ca: Desinstal·ladors d'actualitzacions

en: Use IEC sizes (1 KiB = 1024 bytes) instead of SI (1 kB = 1000 bytes)
ca: Usa unitats IEC (1 KiB = 1024 bytes) en lloc d'unitats SI (1 kB = 1000 bytes)

en: Utilities
ca: Utilitats

en: VIM swap files across system
ca: Fitxers d'intercanvi del VIM al sistema

en: VIM swap files under user profile
ca: Fitxers d'intercanvi del VIM al perfil de l'usuari

en: Vacuum
ca: Optimitza

en: Warning regarding %(cleaner)s - %(option)s:
    
    %(warning)s
ca: Advertència sobre l'opció «%(option)s» del netejador «%(cleaner)s»:
    
    %(warning)s

en: Web browser
ca: Navegador web

en: When finished
ca: En acabar

en: Whitelist
ca: Llista blanca

en: Windowing system
ca: Sistema de finestres

en: Windows 10 theme
ca: Tema de Windows 10

en: Wipe the swap and free memory
ca: Neteja la memòria lliure i l'espai d'intercanvi

en: Wiping free disk space erases remnants of files that were deleted without shredding. It does not free up space.
ca: La neteja de l'espai lliure al disc esborra les restes dels fitxers que s'han suprimit sense triturar-los. No allibera espai del disc.

en: Wiping free space can take a long time.
ca: La neteja de l'espai lliure pot tardar molt.

en: Wiping the swap device %s.
ca: S'està netejant el dispositiu d'intercanvi %s.

en: Word processor
ca: Processador de textos

en: Wrote {files:,} files and {bytes:,} bytes in {seconds:,} seconds at {rate:.2f} MB/s
ca: S'han escrit {files:,} fitxers i {bytes:,} bytes en {seconds:,} segons a {rate:.2f} MB/s

en: You are running BleachBit with administrative privileges for cleaning shared parts of the system, and references to the user profile folder will clean only the root account.
ca: Esteu executant Bleachbit amb privilegis administratius per netejar les parts compartides del sistema. Les referències a la carpeta de l'usuari només afectaran el compte del superusuari.

en: You must select an operation
ca: Heu de seleccionar una operació

en: _About BleachBit
ca: _Quant al BleachBit

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Make Chaff
ca: _Crea fitxers de palla

en: _OK
ca: _D'acord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Shred Files
ca: _Tritura fitxers

en: _Wipe Free Space
ca: _Neteja l'espai lliure

[ctx: button]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: button]
en: Add file
ca: Afegeix un fitxer

[ctx: button]
en: Add folder
ca: Afegeix una carpeta

[ctx: button]
en: Remove
ca: Suprimeix

[ctx: column_label]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: column_label]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: do not prompt for administrator privileges
ca: no demanis privilegis d'administrador

en: enable all options that do not have a warning
ca: activa totes les opcions que no tinguin una advertència

en: launch the graphical interface
ca: llança la interfície gràfica

en: list cleaners
ca: enumera els netejadors

en: log debug messages to file
ca: enregistra els missatges de depuració al fitxer

en: not a valid cleaner: %s
ca: no és un netejador vàlid: %s

en: output version information and exit
ca: mostra la informació de la versió i surt

en: overwrite files to hide contents
ca: sobreescriu els fitxers per amagar-ne el contingut

en: path="%s" is not a glob pattern
ca: path="%s" no és un patró global

en: preview files to be deleted and other changes
ca: previsualitza els fitxers que s'han de suprmir i els altres canvis

en: run cleaners to delete files and make other permanent changes
ca: executa els netejadors per suprimir fitxers i fer altres canvis permanents

en: search="walk.all" used with regular file path="%s"
ca: search="walk.all" usat amb un fitxer regular path="%s"

en: set log level to verbose
ca: configura el nivell del registre a detallat

en: show system information
ca: mostra informació del sistema

en: shred specific files or folders
ca: tritura fitxers o carpetes específiques

en: update winapp2.ini, if a new version is available
ca: actualitza winapp2.ini si hi ha una versió nova disponible

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
ca: %prog [opcions] netejador.opció1 netejador.opció2

en: use options set in the graphical interface
ca: usa les opcions configurades a la interfície gràfica

en: wipe free space in the given paths
ca: neteja l'espai lliure als camins donats

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to non-super-user
ca: {bytes:,} bytes i {inodes:,} nodes índex disponibles per als usuaris normals

en: {bytes:,} bytes and {inodes:,} inodes available to super-user
ca: {bytes:,} bytes i {inodes:,} nodes índex disponibles per al superusuari
