bleachbit - en to be translation catalogue (188 entries)

en: A database of URLs including bookmarks, favicons, and a history of visited web sites
be: Гісторыя адрасоў зьмяшчае закладкі, значкі й дзёньнікі наведаных вэб-старонак

en: A database of usernames and passwords as well as a list of sites that should not store passwords
be: База імён і пароляў, а таксама сьпі сстаронак, для якіх нельга захоўваць паролі

en: A history of forms entered in web sites
be: Летапіс уведзенага ў бачынах

en: A history of forms entered in web sites and in the Search bar
be: Гісторыя формаў уводу і пошуку

en: Active
be: Актыўны

en: All languages will be deleted except those checked.
be: Усе мовы будуць выдаленыя, акрамя вызначаных тут.

en: Anti-virus
be: Антывірус

en: Are you sure you want to permanently delete files according to the selected operations?  The actual files that will be deleted may have changed since you ran the preview.
be: Вы сапраўды жадаеце назаўсёды выдаліць файлы згодна выбранаму дзеяньню? Гэтыя файлы магчыма былі зьмененыя пасьля апошняга прагляду.

en: Are you sure you want to permanently delete these files?
be: Вы сапраўды жадаеце назаўсёды выдаліць гэтыя файлы?

en: Attachments
be: Далучэньні

en: Audio files tagger
be: Пазначальнік гукафайлаў

en: Backup files
be: Рэзервовыя файлы

en: Blocklists
be: Сьпісы забароны

en: Blocklists will need update to work.
be: Сьпісы забароны патрабуюць абнаўленьня для працы.

en: Broken desktop files
be: Сапсаваныя файлы стальца

en: Cache
be: Кэш

en: Carefully review the list of packages that will be removed by running "dnf list autoremove".
be: Праверыць сьпіс будучы выдаленых пакетаў, увёўшы "dnf list autoremove".

en: Chat client
be: Кліенты для гутарак

en: Chat logs
be: Дзёньнікі гутарак

en: Check periodically for software updates via the Internet
be: Перыядычна правяраць наяўнасьць абнаўленьняў праз Інтэрнэт

en: Choose a folder
be: Выбраць тэчку

en: Choose files to shred
be: Выберыце файлы для зьнішчэньня

en: Clean database fragmentation to reduce space and improve speed without removing any data
be: Выдаліць фрагмэнтацыю базы даньняў, каб павялічыць вольную прастору і хуткасьць, без выдаленьня даньняў

en: Clean files widely scattered across the disk
be: Неўпарадкаваныя чыстыя файлы ў накапляльніку

en: Clean old system journals
be: Ачысьціць мінулыя сыстэмныя сьпісы

en: Clipboard
be: Буфэр абмену

en: Code
be: Код

en: Compatibility layer for Windows software
be: Сумяшчальны слой для даставаньняў Уіндоўз

en: Crash reports
be: Справаздачы аб краху

en: Current session
be: Бягучы сэанс

en: Custom folders will be reset.
be: Карыстацкія тэчкі будуць скінутыя.

en: DOM Storage
be: ДОМ сховішча

en: Database
be: База даных

en: Debug logs
be: Дэбагавыя дзёньнікі

en: Deep scan
be: Глыбокае сканаваньне

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete HTML5 cookies
be: Выдаліць HTML5 cookies

en: Delete cached patches and installers
be: Выдаліць кішэнныя заплаткі й усталёўшчыкі

en: Delete confirmation
be: Выдаліць пацьверджаньне

en: Delete cookies, which contain information such as web site preferences, authentication, and tracking identification
be: Выдаліць біркі са зьвесткамі наладаў бачын, пацьверджаньнем і адсочваньнем

en: Delete downloaded podcasts
be: Выдаліць загружаныя падкасты

en: Delete files for unwanted languages
be: Выдаліць файлы непатрэбных моваў

en: Delete obsolete files
be: Выдаліць састарэлыя файлы

en: Delete old system logs
be: Выдаліць старыя сыстэмныя дзёньнікі

en: Delete registry key
be: Выдаліць ключ рэестру

en: Delete the audio and video recordings
be: Выдаліць гука й бачывазапісы

en: Delete the avatars and emoticons cache
be: Выдаліць кэш аватараў ды смайлаў

en: Delete the backup files
be: Выдаліць усе рэзервовыя файлы

en: Delete the cache
be: Выдаліць кэш

en: Delete the chat logs
be: Выдаліць дзёньнікі гутарак

en: Delete the command history
be: Выдаліць гісторыю загадаў

en: Delete the cookies, visited URLs, and search history
be: Выдаліць цесткі, наведаныя адрасы і гісторыю пошука

en: Delete the current and last sessions
be: Выдаліць бягучы і апошні сэансы

en: Delete the current session
be: Выдаліць бягучы сэанс

en: Delete the debug logs
be: Выдаліць дэбагавыя дзёньнікі

en: Delete the file
be: Выдаліць файл

en: Delete the files
be: Выдаліць гэтыя файлы

en: Delete the history which includes visited sites, downloads, and thumbnails
be: Выдаліць гісторыю, якая зьмяшчае наведаныя старонкі, загрузкі ды закладкі

en: Delete the list of game servers
be: Выдаліць сьпіс сэрвераў

en: Delete the list of recently used documents
be: Выдаліць сьпіс нядаўна ўжытых дакумэнтаў

en: Delete the list of visited web pages
be: Выдаліць сьпіс наведаных вэб-старонак

en: Delete the logs
be: Выдаліць дзёньнікі

en: Delete the most recently used list
be: Выдаліць нядаўна скарыстаны сьпіс

en: Delete the search history
be: Выдаліць гісторыю пошука

en: Delete the search index, a database of words and the files they contain
be: Выдаліць пошукавыя індэксы, базу словаў і файлы якія іх зьмяшчаюць

en: Delete the sync data and sign out of the browser
be: Выдаліць сынхранізаваныя дадзеныя й выйсьці з аглядніку

en: Delete the temporary files
be: Выдаліць часовыя файлы

en: Delete the torrents (just the metadata but not the files described)
be: Выдаліць торэнты (толькі мэтазьветскі, не файлы)

en: Delete the usage date, window position, and other data for folders
be: Выдаліць карыстацкую дату, месцазнаходжаньне вакна й іньшыя тэчкавыя дадзеныя

en: Delete the usage history
be: Выдаліць гісторыю ўжываньня

en: Delete the web cache, which reduces time to display revisited pages
be: Выдаліць вэб-кэш, які памяньшае час адлюстраваньня паўторна наведваемых старонак

en: Delete ~/.viminfo which includes file history, command history, and buffers
be: Выдаліць ~/.viminfo які месьціць файлавую гісторыю, гісторыю загадаў і буфэры

en: Deleting the index will reset the configuration of columns in the message list.
be: Выдаленьне пазнакаў скіне налады слупкоў у сьпісе паведамленьняў.

en: Desktop environment
be: Настольнае асяродьдзе

en: Desktop widgets
be: Віджэты стальніцы

en: Disk space recovered: %s
be: Адноўленая дыскавая прастора: %s

en: Disk space to be recovered: %s
be: Дыскавая прастора, якую неабходна аднавіць: %s

en: Document viewer
be: Прагляднік дакумэнтаў

en: Done.
be: Зроблена.

en: Download history
be: Гісторыя загрузак

en: Downloaded podcasts
be: Загружаныя падкасты

en: Drives
be: Дыскі

en: Editor
be: Рэдактар

en: Email client
be: E-mail кліент

en: Empty the recycle bin
be: Спустошыць сьметніцу

en: Empty the trash
be: Спустошыць сьметніцу

en: Error when checking for updates:
be: Памылка падчас праверкі абнаўленьняў:

en: Errors: %d
be: Памылкі: %d

en: Executable not found: %s
be: Файл для выкананьня ня знойдзены: %s

en: File archiver
be: Файлавы архіватар

en: File manager
be: Файлавы мэнаджар

en: File transfer client
be: Кліент перадачы файлаў

en: Files deleted: %d
be: Выдаленыя файлы: %d

en: Files to be deleted: %d
be: Файлы, якія неабходна выдаліць: %d

en: Form history
be: З дзёньніка

en: Free disk space
be: Вольная дыскавая прастора

en: Free space and maintain privacy
be: Вольная прастора і кіраваньне сакрэтнасьцю

en: Game
be: Гульня

en: Games
be: Гульні

en: General
be: Агульнае

en: Graphics editor
be: Графічны рэдактар

en: History
be: Гісторыя

en: Icons for files on the system
be: Значкі для сыстэмных файлаў

en: If an update is found, you will be given the option to view information about it.  Then, you may manually download and install the update.
be: Калі будзе знойдзена абнаўленьне, Вы атрымаеце зьвесткі пра яго. Пасьля Вы зможаце ўсталяваць яго.

en: Index
be: Індэкс

en: Inspect the preview for any files you want to keep.
be: Праверыць кароткае апісаньне файлаў, якія Вы жадаеце захаваць.

en: Installers
be: Усталёўшчыкі

en: Known files history
be: Летапіс вядомых файлаў

en: Languages
be: Мовы

en: List of files downloaded
be: Сьпіс загрузак

en: List of visited web pages
be: Сьпіс наведаных вэб-старонак

en: Loads the initial session after the browser closes or crashes
be: Загружае апошні сэанс пасьля закрыцьця гартача сеціва

en: Localizations
be: Лакалізацыі

en: Logs
be: Дзёньнікі

en: Mark for deletion
be: Пазначыць для выдаленьня

en: Media player
be: Мэдыя прайгравальнік

en: Memory
be: Памяць

en: Memory dump
be: Скід памяці

en: Most recently used
be: Апошнія ўжытыя

en: Multimedia viewer
be: Аглядальнік мультымедыя

en: Name
be: Назва

en: Office suite
be: Офісны пакет

en: Overwrite free disk space %s
be: Перапісаць вольную дыскавую пратсору на %s

en: Overwrite free disk space to hide deleted files
be: Перапісаць вольную дыскавую прастору, каб схаваць выдаленыя файлы

en: Package lists
be: Сьпісы даставаньняў

en: Package manager
be: Кіраўнік пакетаў

en: Passwords
be: Паролі

en: Places
be: Месцы

en: Please wait.  Cleaning %s.
be: Пачакайце. Чысьціцца %s.

en: Please wait.  Previewing %s.
be: Пачакайце. Праглядаецца %s.

en: Preferences
be: Налады

en: Preserve
be: Захоўваць

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Program to clean unnecessary files
be: Праграма выдаленьня непатрэбных файлаў

en: Quarantine
be: Карантын

en: Recent documents list
be: Сьпіс апошніх дакумэнтаў

en: Recordings
be: Запісы

en: Recycle bin
be: Сьметніца

en: Remote control software
be: Даставаньньне аддаленага кіраваньня

en: Remove packages that were formerly dependencies
be: Выдаліць пакеты раней залежнымі

en: Reset the search engine usage history and delete non-factory search engines, some of which are added automatically
be: Скінуць карыстацкі летапіс пошуку й выдаліць іньшыя пошукавыя рухавічкі, дададзеныя аўтаматам

en: Rotated logs
be: Старыя дзёньнікі

en: Run
be: Запусьціць

en: Search engines
be: Пошукавыя рухавічкі

en: Search history
be: Гісторыя пошука

en: Search tool
be: Прылады пошуку

en: Session
be: Сеанс

en: Session restore
be: Аднаўленьне сэанса

en: Settings for individual sites
be: Налады асобных бачынаў

en: Shell
be: Абалонка

en: Shellbags
be: Абалонкавыя сховішчы

en: Site preferences
be: Налады сайта

en: Skip
be: Прапусціць

en: Special operations: %d
be: Адмысловыя дзеяньні: %d

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Sync
be: Сінхранізаваць

en: Sync conflict
be: Супярэчнасьць сынхранізаваньня

en: System
be: Сыстэма

en: System journals
be: Сістэмны журнал

en: Temporary files
be: Часовыя файлы

en: The desktop environment's clipboard used for copy and paste operations
be: Буфэр абмену ўжываецца для капіяваньня і ўстаўкі

en: This option deletes all bookmarks.
be: Гэты парамэтар выдаляе ўсе закладкі.

en: This option is experimental and may cause system problems.
be: Гэта эксперыментальны парамэтар і ён можа быць прычынай сыстэмных праблемаў.

en: This option is slow.
be: Гэты парамэтар павольны.

en: This option will delete your saved passwords.
be: Гэты выбар выдаліць Вашыя паролі.

en: This option will reset pinned locations in Quick Access to their defaults.
be: Гэты выбар скіне замацаваныя месцы ў Хуткім Доступе да змоўчных.

en: This will reset the position of desktop icons.
be: Гэта скіне месцаходжаньне значкоў стальніцы.

en: This will restart Windows Explorer.
be: Гэта перазапусьціць Азіральнік Ўіндоўз.

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Torrents
be: Торэнты

en: Trash
be: Сьметніца

en: Truncate
be: Абрэзаць да нулявога памеру

en: URL history
be: Гісторыя адрасоў

en: Unnecessary file cleaner
be: Неабавязковы уборшчык файлаў

en: Update BleachBit
be: Абнавіць BleachBit

en: Vacuum
be: Дэфрагментаваць

en: Web browser
be: Гартач Сеціва

en: Windowing system
be: Ваконная сыстэма

en: Word processor
be: Тэкставы рэдактар

en: You must select an operation
be: Вы павінны выбраць дзеяньне

en: _Help
be: _Даведка

en: _Shred Files
be: _Зьнішчыць файлы

en: list cleaners
be: сьпіс уборшчыкаў

en: not a valid cleaner: %s
be: няправільны ўборшчык: %s

en: output version information and exit
be: адлюстраваць зьвесткі пра вэрсію й выйсьці

en: overwrite files to hide contents
be: перапісаць файлы, каб схаваць зьмест

en: preview files to be deleted and other changes
be: праглядзець файлы, якія неабходна выдаліць і іншыя зьмены

en: usage: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
be: выкарыстаньне: %prog [options] cleaner.option1 cleaner.option2
