audacity 3.7.6 - en to ka translation catalogue (3976 entries)

en: 
    
    	 and
ka: 
    
    	 და

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
ka: 
    
    მოდულები მხოლოდ სანდო წყაროებიდან გამოვიყენოთ

en: 
    %s does not have write permissions.
ka: 
    %s -ს ჩაწერის უფლება არ გააჩნია.

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
ka: 
    * %s, რადგან კლავიატურის მალსახმობი %s %s-ზე დააყენეთ

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
ka: 
    საქაღალდე: %s არ არსებობს. შევქმნა?

en:  Active
ka:  აქტიური

en:  Clipped
ka:  წაკვეთილი

en:  Monitoring
ka:  მონიტორინგი

en:  Mute On
ka:  დადუმება ჩართულია

en:  Muted
ka:  დადუმებული

en:  Peak %.2f
ka:  პიკი %.2f

en:  Peak %2.f dB
ka:  პიკი %2.f დბ

en:  Select On
ka:  მონიშვნა ჩართულია

en:  Selected
ka:  არჩეული

en:  Solo On
ka:  სოლო ჩართულია

en:  Soloed
ka:  სოლო

en:  Sync Locked
ka:  სინქრონიზაცია ჩაკეტილია

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
ka: "%s" 
    არ არის აუდიო ფაილი  
    Audacity-ს არ შეუძლია ამ ტიპის ფაილის გახსნა დასაკვრელად, მაგრამ
    მისი რედაქტირება შეგიძლიათ ფაილი > შემოტანა > MIDI.

en: "%s" couldn't be found.
ka: "%s" ვერ მოიძებნა.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ka: "%s" RealPlayer მედია ფაილი. 
    Audacity-ის არ შეუძლია ამ ფორმატის გახსნა. 
    გადაიყვანეთ მხარდაჭერილ აუდიო ფორმატშიt, მაგ. WAV or AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ka: "%s"   Windows Media Audio ფაილია. 
    Audacity-ის არ შეუძლია მისი გახსნა სალიცენზიო აკრძალვების გამო. 
    გადაიყვანეთ მხარდაჭერილ ფორმატში, როგორიცაა WAV ან AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
ka: "%s" შენიშვნებზე დაფუძნებული ფაილია, არა აუდიო. 
    Audacity-ს არ შეუძლია ამ ტიპის ფაილის გახსნაe. 
    გადაიყვანეთ WAV ან AIFF ფორმატში 
    შემოიტანეთ, ან ჩაწერეთ Audacity-ში.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
ka: "%s" რეპერტუარის ფაილია 
    Audacity-ს არ შეუძლია ამ ფაილია გახსნა, რადგან ის შეიცავს მხოლოდ ბმულებს სხვა ფაილებზე. 
    მისი გახსნა შეგიძლიათ ტექსტურ რედაქტორში და შემდეგ რეალური აუდიო ფაილების ჩამოტვირთვა.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
ka: "%s" არის აუდიო კოდირების მოწინავე პროგრამა.
    არასავალდებულო FFmpeg ბიბლიოთეკის გარეშე, Audacity ვერ გახსნის ამ ტიპის ფაილს.
    წინააღმდეგ შემთხვევაში, თქვენ უნდა გადაიყვანოთ იგი მხარდაჭერილ აუდიო ფორმატში, მაგალითად WAV ან AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
ka: "%s" აუდიო CD ტრეკია. 
    Audacity-ის არ შეუძლია აუდიო CD პირდაპირ გახსნა 
    ამოიღეთ CD იმ აუდიო ფორმატში, რომლის 
    შემოტანაც შეუძლია Audacity-ის როგორც WAV ან AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
ka: "%s" დაშიფრული აუდიო ფაილია. 
    ეს ფაილები ძირითადად მოდის ინტერნეტ-მუსიკალური მაღაზიებიდან. 
    Audacity-ს არ შეუძლია მისი გახსნა ფაილის დაშიფრვის გამო. 
    შეეცადეთ ჩაიწეროთ ფაილი Audacity-ში, ან ჩაწეროთ CD-ზე, 
    შემდეგ კი ამოიღოთ CD ტრეკი მხარდაჭერილ ფორმატში, მაგ. WAV ან AIFF.

en: "%s" is not a valid file path.
ka: %s არ წარმოადგენს ფაილის სწორ ბილიკს.

en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
ka: "%s" მოითხოვს ერთი ან მეტი ტრეკის მონიშვნას.

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
ka: "ტრეკის ფოკუსის გადაადგილება"  წრეზე დადის ტრეკებს შორის

en: % of Original
ka: % წყაროდან

en: %+.1f dB
ka: %+.1f დბ

en: %.0f ms
ka: %.0f მწმ

en: %.0f%% Left
ka: %.0f%% მარცხენა

en: %.0f%% Right
ka: %.0f%% მარჯვენა

en: %.1f secs
ka: %.1f წამი

en: %.2f dB
ka: %.2f დბ

en: %.2f dB RMS
ka: %.2f დბ RMS

en: %.2f kbps
ka: %.2f კბწმ

en: %.2f secs
ka: %.2f წამი

en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
ka: %.4f წმ (%d ჰც) (%s) = %.3f

en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
ka: %.4f წმ (%d ჰც) (%s) = %f

en: %0.f ms
ka: %0.f მწმ

en: %d %s %02d %02dh %02dm %02ds
ka: %d %s %02d %02dსთ %02dწთ %02dწმ

en: %d Channels
ka: %d არხი

en: %d Hz
ka: %d ჰც

en: %d Hz (%s) = %.1f dB
ka: %d ჰც (%s) = %.1f დბ

en: %d Hz (%s) = %d dB
ka: %d ჰც (%s) = %d დბ

en: %d Hz (custom)
ka: %d ჰც (ხელით)

en: %d dB
ka: %d დბ

en: %d hour | %d hours
ka[0]: %d საათი
ka[1]: %d საათი

en: %d kbps
ka: %d კბ/წმ

en: %d minute | %d minutes
ka[0]: %d წუთი
ka[1]: %d წუთი

en: %g kHz
ka: %g კჰც

en: %i Hz
ka: %i ჰც

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
ka: %s
    
    '%s' გაუქმდა, რადგან ჩაწერა გაჩერდა.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
ka: %s
    
    '%s' გაუქმდა ზემოთ ჩამოთვლილი შეცდომების გამო.

en: %s
    
    Error exporting recording.
ka: %s
    
    ჩანაწერის გატანის შეცდომა.

en: %s
    
    Error saving recording.
ka: %s
    
    ჩანაწერის შენახვის შეცდომა.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
ka: %s
    
    მინიშნებებისათვის დააწკაპუნეთ დახმარების ღილაკს.

en: %s
    
    Recording exported: %s
ka: %s
    
    ჩანაწერი გატანილია: %s

en: %s
    
    Recording saved: %s
ka: %s
    
    ჩანაწერი შენახულია როგორც: %s

en: %s %d of %d
ka: %s %d %d-დან

en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
ka[0]: %s %s და %s %s, %d და %d %d-დან კლიპი %s
ka[1]: %s %s და %s %s, %d და %d %d-დან კლიპი %s

en: %s %s, %d of %d clip %s | %s %s, %d of %d clips %s
ka[0]: %s %s, %d %d-დან კლიპი %s
ka[1]: %s %s, %d %d-დან კლიპი %s

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
ka: %s(%s, %s, %s, %s და %s-ის დამატება)

en: %s (missing)
ka: %s (აკლია)

en: %s - L
ka: %s - მარცხენა

en: %s - R
ka: %s - მარჯვენა

en: %s GB
ka: %s გბ

en: %s KB
ka: %s კბ

en: %s MB
ka: %s მბ

en: %s Paused.
ka: %s შეჩერებულია.

en: %s Team Members
ka: %s ჯგუფის წევრი

en: %s and %s.
ka: %s და %s.

en: %s bytes
ka: %s ბაიტი

en: %s changed
ka: %s შეცვლილია

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
ka: %s-ის პოვნა შეუძლებელია
    
    ის წაიშალა უახლესი ფაილების სიიდან.

en: %s dB
ka: %s დბ

en: %s files
ka: %s ფაილი

en: %s in:
ka: %s რაში:

en: %s includes code from the following projects:
ka: %s შეიცავს კოდებს შემდეგი პროექტებდან:

en: %s is already open in another window.
ka: %s უკვე გახსნილია სხვა ფანჯარაში.

en: %s is not a parameter accepted by %s
ka: %s -ი %s-ის მიერ მიღებულ პარამეტრს არ წარმოადგენს

en: %s plugin locations
ka: %s დამატების მდებარეობები

en: %s software is copyright %s 1999-2024 %s Team.
ka: %s პროგრამულ უზრუნველყოფაზე ყველა უფლება გააჩნია %s-ს 1999-2024 %s-ის გუნდი.

en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
ka: %s უფასო, ღია კოდის მქონე, პლატფორმათაშორისი პროგრამაა ხმის ჩასაწერად და ჩასასწორებლად.

en: %s to select or deselect track.
ka: ტრეკის მოსანიშნად ან მონიშვნის მოსახსნელად - %s.

en: %s website:
ka: %s ვებსაიტი:

en: %s window
ka: ფანჯარა %s

en: %s, %d of %d clip | %s, %d of %d clips
ka[0]: %s, %d %d-დან კლიპი
ka[1]: %s, %d %d-დან კლიპი

en: %s, %d of %d clip %s | %s, %d of %d clips %s
ka[0]: %s, %d %d-დან კლიპი %s
ka[1]: %s, %d %d-დან კლიპი %s

en: %s, 32 bits
ka: %s, 32 ბიტიანი

en: %s, 64 bits
ka: %s, 64ბიტიანი

en: %s, Nyquist plug-ins
ka: %s, Nyquist-ის დამატებები

en: %s, QA tester, documentation and support
ka: %s, ტესტირება, დოკუმენტაცია და მხარდაჭერა

en: %s, accessibility advisor
ka: %s, წვდომადობის რჩევები

en: %s, co-founder and developer
ka: %s, თანადამფუძნებელი და პროგრამისტი

en: %s, composer
ka: %s, კომპოზიტორი

en: %s, designer
ka: %s, დიზაინერი

en: %s, developer
ka: %s, პროგრამისტი

en: %s, developer and support
ka: %s, პროგრამისტი და მხარდაჭერა

en: %s, documentation and support
ka: %s, დოკუმენტაცია და მხარდაჭერა

en: %s, documentation and support, French
ka: %s, დოკუმენტაცია და მხარდაჭერა (ფრანგულად)

en: %s, effects presets
ka: %s, ეფექტის პრესეტები

en: %s, graphic artist
ka: %s, გრაფიკა

en: %s, graphics
ka: %s, გრაფიკა

en: %s, quality assurance
ka: %s ხარისხის დამოწმება

en: %s, system administration
ka: %s, სისტემური ადმინისტრირება

en: %s, tester
ka: %s, ტესტერი

en: %s, web developer
ka: %s, ვებ დეველოპერი

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
ka: %s: ქვემო პარამეტრების ჩატვირთვის შეცდომა. გამოყენებული იქნება ნაგულისხმები მნიშვნელობები.
    
    %s

en: %s: is not a valid presets file.
ka: %s არ წარმოადგენს პრესეტის ფაილს.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
ka: %sპროექტ %s-ის ასლის შენახვა, როგორც...

en: %sSave Project "%s" As...
ka: %sპროექტის %s შენახვა როგორც...

en: %sSave changes to %s?
ka: %sშევინახო ცვლილებები %s-ში?

en: &About
ka: შ&ესახებ

en: &About Audacity
ka: Audacity-ის &შესახებ

en: &About Audacity...
ka: Audacity-ის &შესახებ...

en: &Add
ka: &დამატება

en: &Add new rule
ka: &ახალი წესის დამატება

en: &After cut region:
ka: ამოსაჭრელი რეგიონის შემდეგ:

en: &Algorithm:
ka: ალ&გორითმი:

en: &Align End to End
ka: მონიშვნის დასასრული&ს მიხედვით სწორება

en: &Align Tracks
ka: ტრეკების &სწორება

en: &Amplification (dB):
ka: გაძლიერება (დბ):

en: &Amplitude (0-1):
ka: &ამპლიტუდა (0-1):

en: &Analyze
ka: &ანალიზი

en: &Append Record
ka: ჩანაწერის მიმატება

en: &Apply
ka: გამოყენება

en: &Apply Macro
ka: მაკროს გამოყენება

en: &Ask me each time
ka: ყოველ ჯერზე კითხვ&ა

en: &Attack Time:
ka: შეტევის დრო:

en: &Audio Settings...
ka: &აუდიოს მორგება...

en: &Audio Setup Toolbar
ka: &აუდიოს მორგების ხელსაწყოთა ზოლი

en: &Audio...
ka: &აუდიო...

en: &Axis:
ka: &ღერძი:

en: &Background:
ka: ფონი:

en: &Backup Project...
ka: პროექტის მარქაფი, &როგორც...

en: &Beats
ka: &ტაქტი

en: &Beep on completion of longer activities
ka: სიგნალი დიდი ხანგრძლივობის მოქმედებების დასრულებისას

en: &Before cut region:
ka: ამოსაჭრელ რეგიონამდე:

en: &Browse...
ka: არჩევა...

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
ka: &ბუფერის ზომის (8-დან %d-მდე) სემპლები:

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
ka: &ბუფერის ზომის (8-დან 1048576-მდე) სემპლები:

en: &Buffer length:
ka: ბაფერის სიგრძე:

en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: &Center
ka: ცენტრი

en: &Check for Updates...
ka: განახლებების შემოწმება...

en: &Clear
ka: &გასუფთავება

en: &Clear Loop
ka: მარყუჟის მოცილება

en: &Close
ka: &დახურვა

en: &Close Project
ka: პროექტის &დახურვა

en: &Collapse All Tracks
ka: ყველა ტრეკის &აკეცვა

en: &Command
ka: &ბრძანება

en: &Compact
ka: შემცირება

en: &Copy
ka: &კოპირება

en: &Copy	Ctrl+C
ka: &კოპირება	Ctrl+C

en: &Copy Label text
ka: ჭდის ტექსტის კოპირება

en: &Copy Names to Clipboard
ka: სახელების ბუფერში კოპირება

en: &Cursor
ka: კურსორი

en: &Cursor to
ka: კურსორის გადატანა

en: &Curves
ka: &მრუდები

en: &Cut
ka: &ამოჭრა

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
ka: &ამოჭრა/კოპირება/ჩასმის პანელი

en: &Dangerous Reset...
ka: საშიში გადატვირთვა...

en: &Decrease Gain on Focused Track
ka: მონიშნული ტრეკის გაძლიერების დაწევა

en: &Decrease Playback Speed
ka: დაკვრის სიჩქარის შემცირება

en: &Decrease Playback Volume
ka: დაკვრის ხმის შემცირება

en: &Defaults
ka: &ნაგულისხმები პარამეტრები

en: &Delay time (seconds):
ka: შეყოვნების დრო (წამი):

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Delete Key
ka: &გასაღების წაშლა

en: &Delete Label
ka: ჭდის წაშლა

en: &Details
ka: &დეტალები

en: &Device Toolbar
ka: &მოწყობილობათა ზოლი

en: &Device:
ka: &მოწყობილობა:

en: &Diagnostics
ka: დიაგნოსტიკა

en: &Difference:
ka: განსხვავება:

en: &Discard
ka: &გაუქმება

en: &Discard Selected
ka: მონიშნულის გადაგდება

en: &Dismiss
ka: &მოცილება

en: &Dither:
ka: &დიზერინგი:

en: &Do nothing
ka: &არაფრის გაკეთება

en: &Don't apply effects in batch mode
ka: არ გააქტიურო ეფექტები ჯგუფურ რეჟიმში

en: &Don't show again
ka: &აღარ მაჩვენო

en: &Draw
ka: დახატვა

en: &Draw Tool
ka: დახატვის ხელსაწყო

en: &Dry/Wet:
ka: მშრალი/ნოტიო:

en: &Duration:
ka: &ხანგრძლივობა:

en: &EQ Type:
ka: EQ ტიპი:

en: &Edit
ka: &ჩასწორება

en: &Edit Label...
ka: &ჭდის ჩასწორება...

en: &Edit Parameters
ka: &პარამეტრების რედაქტირება

en: &Edit Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის &რედაქტირება

en: &Edit...
ka: &ჩასწორება...

en: &Enable
ka: ჩარ&თვა

en: &Envelope Tool
ka: &კონვერტის ხელსაწყო

en: &Expand
ka: გაფართო&ება

en: &Export
ka: გატანა

en: &Export Audio...
ka: &აუდიოს გატანა...

en: &Export...
ka: &გატანა...

en: &Export:
ka: &გატანა:

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Files...
ka: ფაილ&ები...

en: &Filter Type:
ka: ფილტრის ტიპი:

en: &Find Notes
ka: &შენიშვნების ძება

en: &Find...	Ctrl+F
ka: &ძებნა...	Ctrl+F

en: &Fit to Width
ka: სიგანეში ჩატევა

en: &Font...
ka: ფონტი...

en: &Foreground:
ka: წინა პლანი:

en: &Format
ka: &ფორმატი

en: &Format:
ka: &ფორმატი:

en: &Free Space:
ka: თავისუფალი ადგილი:

en: &Frequency (Hz):
ka: სიხშირე (ჰც):

en: &Frequency smoothing (bands):
ka: სიხშირის დარბილება (ჰც):

en: &Function:
ka: &ფუნქცია:

en: &Gain (dB):
ka: გაძლიერება (დბ)

en: &Generate
ka: &გენერაცია

en: &Generate Support Data...
ka: &მხარდაჭერის მონაცემების გენერაცია...

en: &Get More...
ka: მეტი...

en: &Get Noise Profile
ka: ხარვეზის პროფილი

en: &Get more effects...
ka: &მიიღეთ მეტი ეფექტი...

en: &Go	F5
ka: &წინ	F5

en: &Go to
ka: გადასვლა

en: &Graphic
ka: გრაფიკა

en: &Grids
ka: ბადეები

en: &Help
ka: &დახმარება

en: &Higher S-expr	F10
ka: &S-expr ზემოთ	F10

en: &History
ka: &ისტორია

en: &Host
ka: &ჰოსტი

en: &Host:
ka: &ჰოსტი:

en: &Hotkey:
ka: &მალსახმობი:

en: &Import
ka: &შემოტანა

en: &Import...
ka: &შემოტანა...

en: &Import:
ka: &შემოტანა:

en: &Increase Gain on Focused Track
ka: მონიშნული ტრეკის გაძლიერების აწევა

en: &Increase Playback Speed
ka: დაკვრის სიჩქარის გაზრდა

en: &Increase Playback Volume
ka: დაკვრის ხმის გაზრდა

en: &Insert
ka: &ჩასმა

en: &Invert
ka: ინვერსია

en: &Isolate
ka: იზოლირება

en: &Join
ka: &შეერთება

en: &Key
ka: გასა&ღები

en: &Label Track
ka: &ჭდე-ტრეკი

en: &Labels
ka: &ჭდეები

en: &Labels...
ka: &ჭდეები...

en: &Language:
ka: &ენა:

en: &Large Icons
ka: დიდი ხატულები

en: &Latency compensation:
ka: &დაყოვნების კომპენსაცია:

en: &Left
ka: მარ&ცხნივ

en: &Left at Playback Position
ka: დაკვრის პოზიციისას &მარცხენა Position

en: &Length:
ka: სიგრძე:

en: &Levels to discard
ka: გასაუქმებელი დონეები

en: &Linear scale
ka: წრფივი &მასშტაბი

en: &Load
ka: &ჩატვირთვა

en: &Load...
ka: &ჩატვირთვა...

en: &Location:
ka: &მდებარეობა:

en: &Lookahead (ms)
ka: წინმჭვრეტე&ლი (მწმ)

en: &Looping
ka: დამარყუჟება

en: &MIDI Device Info...
ka: ინფორმაცია MIDI-მოწყობილობებზე...

en: &Macro Manager
ka: &მაკროების მმართველი

en: &Macro output:
ka: მა&კროს პასუხი:

en: &Make-up gain (dB)
ka: გაძლიერების კო&მპენსაცია (დბ)

en: &Make-up target (dB)
ka: გაძლიერების კო&მპენსაცია (დბ)

en: &Manage History
ka: &ისტორიის მართვა

en: &Manage Plugins
ka: &დამატებების მართვა

en: &Manual
ka: სახელ&მძღვანელო

en: &Matching Paren	F8
ka: &შესაბამისი Paren	F8

en: &Measure selection
ka: მონიშნულის გაზომვა

en: &Metadata Editor
ka: &მეტამონაცემების რედაქტორი

en: &Micro-fades
ka: &მიკრო-მინავლებები

en: &Mixer
ka: &მიქსერი

en: &Mono Track
ka: მო&ნო ტრეკი

en: &Move Selection with Tracks
ka: მონიშნულის ტრეკებიანად &გადატანა

en: &Multi Tool
ka: მრავალჯერადი ხელსაწყო

en: &Multi-view
ka: მრავალი

en: &Mute All Tracks
ka: ყველა ტრეკის &ჩაჩუმება

en: &Name
ka: სა&ხელი

en: &New
ka: &ახალი

en: &New Length:
ka: ახალი სიგრძე:

en: &New Peak Amplitude (dB):
ka: ამპლიტუდის ახალი პიკი (დბ):

en: &Next S-expr	F12
ka: &შემდეგი S-expr	F12

en: &Next Tool
ka: შემდეგი ხელსაწყო

en: &Noise Floor:
ka: &გარემოს ხმაური:

en: &Noise reduction (dB):
ka: ხმაურის შემცირება (დბ):

en: &Noise type:
ka: ხმაურის &ტიპი:

en: &None
ka: &არაფერი

en: &Normalize
ka: ნორმალიზ&აცია

en: &Normalize peak amplitude to
ka: ამპლიტუდის &ნორმალიზაციის მნიშვნელობა

en: &Number of repeats to add:
ka: განმეორებადი ჯერების ოდენობა:

en: &Nyquist Workbench...
ka: Nyquist-ის სამუშაო მაგიდა...

en: &OK
ka: &დიახ

en: &Open...
ka: &გახსნა...

en: &Optimize for Voice
ka: &ოპტიმიზაცია ხმისთვის

en: &Other...
ka: &სხვა...

en: &Output gain (dB):
ka: გამოტანის გაძლიერება (დბ):

en: &Pan
ka: &პანინგი

en: &Parameters
ka: &გამართვა

en: &Paste
ka: &ჩასმა

en: &Paste	Ctrl+V
ka: &ჩასმა	Ctrl+V

en: &Pause
ka: &შეყოვნება

en: &Pitch and Speed...
ka: &ტონი და სიჩქარე...

en: &Play-at-Speed
ka: დაკვრის სიჩქარე

en: &Playback Device
ka: &დამკვრელი მოწყობილობა

en: &Playback Meter Toolbar
ka: &დაკვრის მზომავის ხელსაწყოთა პანელი

en: &Pre-delay (ms):
ka: &პრე-დაყოვნება (მწმ):

en: &Preferences...
ka: &გამართვა...

en: &Preset:
ka: &პრესეტი:

en: &Preview
ka: &მინიატურა

en: &Previous S-expr	F11
ka: &წინა S-expr	F11

en: &Previous Tool
ka: წინა ხელსაწყო

en: &Project
ka: პროე&ქტი

en: &Project Sample Rate:
ka: &პროექტის სემპლის სიჩქარე:

en: &Project Start
ka: პროექტის დასაწყისამდე

en: &Quantize Notes
ka: &კვანტიზაციის შენიშვნები

en: &Quick Help
ka: სწრაფი და&ხმარება

en: &Quit Audacity
ka: Audacity-დან გამოსვლა

en: &Range (dB):
ka: დიაპაზონი (დბ)

en: &Range...
ka: დიაპაზონის დაყენება...

en: &Ratio:
ka: პროპორცია:

en: &Raw Data...
ka: &RAW...

en: &Record
ka: &ჩაწერა

en: &Recording
ka: &ჩაწერა

en: &Recording Device
ka: &ჩამწერი მოწყობილობა

en: &Recording Meter Toolbar
ka: &ჩაწერის ინდიკატორის დონე

en: &Recover Selected
ka: მონიშნულის აღდგენა

en: &Redo
ka: &გამეორება

en: &Redo	Ctrl+Y
ka: &თავიდან	Ctrl+Y

en: &Redo %s
ka: &გამეორება %s

en: &Release (ms)
ka: გათავისუფლების დ&რო (მწმ)

en: &Remember my choice and don't show again
ka: დაიმახსოვ&რე ჩემი არჩევანი და აღარ მკითხო

en: &Remind me later
ka: &მოგვიანებით შემახსენე

en: &Remove
ka: &წაშლა

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
ka: ნებისმიერი DC წანაცვლების წაშლა (ცენტრირება 0.0 ვერტიკალურად)

en: &Remove temporary files after:
ka: დ&როებითი ფაილების წაშლა დროის შემდეგ:

en: &Rename Clip...
ka: &კლიპის სახელის გადარქმევა...

en: &Rename...
ka: &სახელის გადარქმევა...

en: &Repeat %s
ka: გამეორება %s

en: &Replot...
ka: გადახატვა...

en: &Resample...
ka: &რესემპლინგი...

en: &Rescan
ka: თავიდან სკანირე&ბა

en: &Retry
ka: &თავიდან ცდა

en: &Right
ka: &მარჯვენა

en: &Right at Playback Position
ka: დაკვრის პოზიციისას &მარჯვენა

en: &Room Size (%):
ka: &ოთახის ზომა (%):

en: &Run Benchmark...
ka: Benchmark-ის &გაშვება...

en: &Save
ka: &შენახვა

en: &Save Project
ka: &პროექტის შენახვა

en: &Save to Cloud
ka: ღ&რუბელში შენახვა

en: &Save...
ka: &შენახვა...

en: &Scrub
ka: სკრაბინგი

en: &Seconds
ka: წამი

en: &Select
ka: &მონიშვნა

en: &Select Curve:
ka: &აირჩიეთ მრუდი:

en: &Select all audio, if selection required
ka: &თუ მონიშვნა საჭიროა, აუდიოს სრულად მონიშვნა

en: &Selection
ka: &მონიშნული

en: &Selection Tool
ka: მონიშვნის ხელსაწყო

en: &Selection Toolbar
ka: &მონიშვნის ზოლი

en: &Semitones (half-steps):
ka: ნახევარტონები (ნახევარ-ნაბიჯები):

en: &Sensitivity:
ka: მგრძნობელობა:

en: &Set
ka: და&ყენება

en: &Set Loop to Selection
ka: მონიშნულზე მარყუჟის დასმა

en: &Settings
ka: &გამართვა

en: &Share Audio Toolbar
ka: აუდიოს &გაზიარების ხელსაწყოთა ზოლი

en: &Share to audio.com
ka: გა&ზიარება audio.com-ზე

en: &Short period:
ka: მოკლე დრო:

en: &Show Clipping in Waveform
ka: &კლიპინგის ჩვენება ტალღის ფორმაში

en: &Show:
ka: &ჩვენება:

en: &Sign Out
ka: გა&სვლა

en: &Size:
ka: &ზომა:

en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

en: &Small Icons
ka: პატარა ხატულები

en: &Snapping Toolbar
ka: &მიბმის ზოლი

en: &Solo/Unsolo Focused Track
ka: სოლო/არასოლო ფოკუსირებული ტრეკი

en: &Spectrogram
ka: &სპექტროგრამა

en: &Speed Multiplier:
ka: სიჩქარის გაზრდა:

en: &Stages:
ka: დონეები:

en: &Start threshold (samples):
ka: ზღვარის დაწყება (მაგალითები):

en: &Stereo
ka: &სტერეო

en: &Stereo Track
ka: &სტერეო ტრეკი

en: &Stop	F6
ka: გაჩ&ერება	F6

en: &Stretch Factor:
ka: &გაწელვის ფაქტორი:

en: &Subtype:
ka: &ქვეტიპი:

en: &Threshold (dB)
ka: &ზღვრული დონე (დბ)

en: &Threshold (lower is more sensitive):
ka: ზღვრის არჩევა (დაბალი უფრო მგრძნობიარეა):

en: &Threshold:
ka: ზღვარი:

en: &Time Resolution (seconds):
ka: შეყოვნების დრო (წამი):

en: &Time Toolbar
ka: &დროის ხელსაწყოთა ზოლი

en: &Time Track
ka: &დროის ტრეკი

en: &Timer Record...
ka: &ტაიმერის ჩაწერა...

en: &Toggle Focused Track
ka: ფოკუსირებული ტრეკის ჩართვა

en: &Tone/silence ratio:
ka: &ტონის/სიჩუმის პროპორცია:

en: &Toolbars
ka: &ხელსაწყოთა ზოლები

en: &Top S-expr	F9
ka: &ყველაზე ზედა S-expr	F9

en: &Total space used
ka: ჯამურად გამოყენებული დისკის ზომა

en: &Track
ka: &აუდიობილიკი

en: &Track Number
ka: ტრეკის ნომერი

en: &Tracks
ka: &ტრეკები

en: &Transport Toolbar
ka: &გადატანის ხელსაწყოების პანელი

en: &Treble (dB):
ka: მაღალი სიხშირე(დბ):

en: &Tree
ka: &ხე

en: &Try again
ka: კიდევ &ცდა

en: &Type to create a label
ka: ჭდის შესაქმნელად &აკრიფეთ

en: &Type:
ka: &ტიპი:

en: &Typing Creates New Labels
ka: &კრეფა ახალ ჭდეებს შექმნის

en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: &Undo	Ctrl+Z
ka: &დაბრუნება	Ctrl+Z

en: &Undo %s
ka: %s &დაბრუნება

en: &Undo levels available
ka: ხელმისაწვდომი დაბრუნების დონეები

en: &Unmute All Tracks
ka: ყველა ტრეკის &ხმის ჩართვა

en: &Update Cloud Audio Preview
ka: აუდიოს მინიატ&ურის განახლება ღრუბელში

en: &Use Preferences
ka: შენახული პარამეტრების გამოყენება

en: &Use Preset
ka: &პრესეტის გამოყენება

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
ka: SSE/SSE2/.../AVX-ის გამოყენება

en: &View
ka: _ხედი

en: &Volume (dB):
ka: ხმა (დბ):

en: &Wave Color
ka: ტალღის ფერი

en: &Waveform:
ka: &ტალღის ფორმა:

en: &Window types:
ka: ფანჯრის ტიპები:

en: &Zoom
ka: &გადიდება

en: &Zoom to Selection
ka: მონიშვნამდე &გადიდება

en: &cents:
ka: &ცენტი:

en: &speed %:
ka: &სიჩქარე %:

en: 'Export' directory cannot be set.
ka: "გატანის" საქაღლდის დაყენება შეუძლებელია.

en: 'Import' directory cannot be set.
ka: "შემოტანის" საქაღალდის დაყენება შეუძლებელია.

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
ka: "მაკროების ჟურნალის" საქაღალდის დაყენება შეუძლებელია.

en: 'Open' directory cannot be set.
ka: "გახსნის" საქაღალდის დაყენება შეუძლებელია.

en: 'Save' directory cannot be set.
ka: "შენახვის" საქაღალდის დაყენება შეუძლებელია.

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
ka: დროებითი საქაღალდის დაყენება შეუძლებელია.

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
ka: დროებითი ფაილების საქაღალდის დაყენება შეუძლებელია.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
ka: 'უსახელო' ყოველთვის დარჩება სიის ბოლოში

en: 'unnamed' is special
ka: "უსახელო" განსაკუთრებულია

en: (%) [-50 to 100]:
ka: (%) [-50 -დან 100-მდე]:

en: (&semitones) [-12 to 12]:
ka: (&ნახევარტონები) [-12 to 12]:

en: (-100 to 0 dB):
ka: (-100-დან 0 დბ-მდე):

en: (-80 to -20 dB):
ka: (-80-დან -20 დბ-მდე):

en: (0 to 100):
ka: (0-დან 100-მდე):

en: (0 to 5):
ka: (0-დან 5-მდე):

en: (Built-in)
ka: (ჩაშენებული)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
ka: (c) 2009 Leland Lucius-ის მიერ

en: (Esc to cancel)
ka: (გაუქმებისათვის - Esc)

en: (Maximum 0dB)
ka: (მაქსიმუმ 0დბ)

en: (Not Used):
ka: (არ გამოიყენება):

en: (Recovered)
ka: (აღდგენილია)

en: (Use context menu to change format.)
ka: (ფორმატის შესაცვლელად გამოიყენეთ კონტექსტური მენიუ)

en: (disabled)
ka: (გაუქმებულია)

en: (external program)
ka: (გარე პროგრამა)

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
ka: (&ნახევარტონები) [-12 to 12]:

en: (snapping)
ka: (მიბმა)

en: + dB
ka: + დბ

en: - END -
ka: - დასასრული -

en: - dB
ka: - დბ

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
ka: -120 dB (დაახლოებითი ლიმიტი ადამიანის სმენადობისთვის)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
ka: -145 dB (PCM დიაპაზონი 24 ბიტიანი სემპლებისთვის)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
ka: -36 dB (მეჩხერი დიაპაზონი მაღალი ამპლიტუდის რედაქტირებისთვის)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
ka: -48 dB (PCM დიაპაზონი 8 ბიტიანი სემპლებისთვის)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
ka: -60 dB (PCM დიაპაზონი 10 ბიტიანი სემპლებისთვის)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
ka: -60 dB (PCM დიაპაზონი 10 ბიტიანი სემპლებისთვის)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
ka: -84 დბ (PCM დიაპაზონი 14 ბიტიანი სემპლებისთვის)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
ka: -96 dB (PCM დიაპაზონი 16 ბიტიანი სემპლებისთვის)

en: -Infinity
ka: -უსასრულობა

en: 0 (fastest)
ka: 0 (უსწრაფესი)

en: 0 means endless
ka: 0 ნიშნავს უსასრულოს

en: 010,01000>0100 Hz
ka: 010,01000>0100 ჰც

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
ka: 0100 დღე 024 ს 060 წ 060 წ

en: 0100 h 060 m 060 s
ka: 0100 ს 060 წ 060 წ

en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
ka: 0100 ს 060 წ 060 წ+># სემპლები

en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
ka: 0100 h 060 m 060 s+>030 კადრები| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
ka: 0100 ს 060 წ 060 წ+>24 კადრები

en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
ka: 0100 ს 060 წ 060 წ+>25 კადრები

en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
ka: 0100 ს 060 წ 060 წ+>30 კადრი

en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
ka: 0100 ს 060 წ 060 წ+>75 კადრი

en: 0100 h 060 m 060>0100 s
ka: 0100 სთ 060 წთ 060>0100 წმ

en: 0100 h 060 m 060>01000 s
ka: 0100 ს 060 წ 060>01000 წ

en: 01000,01000 frames|24
ka: 01000,01000 კადრები|24

en: 01000,01000 frames|25
ka: 01000,01000 კადრი|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
ka: 01000,01000 კადრები|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
ka: 01000,01000 კადრი|75

en: 01000,01000 seconds
ka: 01000,01000 წმ

en: 01000,01000,01000 samples|#
ka: 01000,01000,01000 სემპლები|#

en: 01000,01000>01000 seconds
ka: 01000,01000>01000 წამი

en: 01000>01000 kHz|0.001
ka: 01000>01000 კჰც|0.001

en: 099 days 024 h 060 m 060 s
ka: 099 დღ 024 სთ 060 წთ 060 წმ

en: 099 h 060 m 060 s
ka: 099 სთ 060 წთ 060 წმ

en: 1 (After Label)
ka: 1 (ჭდის შემდეგ)

en: 1 (Before Label)
ka: 1 (ჭდემდე)

en: 1 (Mono)
ka: 1 (მონო)

en: 1 (Mono) Recording Channel
ka: 1 (მონო) ჩაწერის არხი

en: 1 - 1000 bars
ka: 1 - 1000 ტაქტი

en: 1 - 20 beats/measure
ka: 1-20 ტაქტი/გაზომვა

en: 1 Channel (Mono)
ka: 1 არხი (მონო)

en: 1 channel (mono)
ka: 1 არხი (მონო)

en: 1/128 (triplets)
ka: 1/128 (ტრიპლეტები)

en: 1/16 (triplets)
ka: 1/16 (ტრიპლეტები)

en: 1/2 (triplets)
ka: 1/2 (ტრიპლეტები)

en: 1/32 (triplets)
ka: 1/32 (ტრიპლეტები)

en: 1/4 (triplets)
ka: 1/4 (ტრიპლეტები)

en: 1/64 (triplets)
ka: 1/64 (ტრიპლეტები)

en: 1/8 (triplets)
ka: 1/8 (ტრიპლეტები)

en: 10 ms
ka: 10 მწმ

en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
ka: 1000 ნახევარტონი >0100 ცენტი|17.312340491

en: 100>01000 octaves|1.442695041
ka: 100>01000 ოქტავა|1.442695041

en: 100Hz Rumble
ka: ფონი 100ჰც

en: 100ths of Seconds
ka: წამის 1/100

en: 10>01000 decades|0.434294482
ka: 01000,01000 ათწლეული|24

en: 10ths of Seconds
ka: წამის 1/10

en: 110-150 kbps
ka: 110-150 კბწმ

en: 11025 Hz
ka: 11025 ჰც

en: 12 bit DWVW
ka: 12 ბიტიანი DWVW

en: 12 dB
ka: 12 დბ

en: 145-185 kbps
ka: 145-185 კბწმ

en: 155-195 kbps
ka: 55-195 კბწმ

en: 16 bit
ka: 16 ბიტი

en: 16 bit DPCM
ka: 16-ბიტიანი PCM

en: 16 bit DWVW
ka: 16 ბიტიანი DWVW

en: 16-bit
ka: 16-ბიტი

en: 16-bit PCM
ka: 16-ბიტიანი PCM

en: 16000 Hz
ka: 16000 ჰც

en: 170-210 kbps
ka: 170-210 კბწმ

en: 176400 Hz
ka: 176400 ჰც

en: 192000 Hz
ka: 192000 ჰც

en: 1st Experimental Command...
ka: პირველი საცდელი ბრძანება...

en: 2 (After Label)
ka: 2 (ჭდის შემდეგ)

en: 2 (Before Label)
ka: 2 (ჭდემდე)

en: 2 (Stereo)
ka: 2 (სტერეო)

en: 2 (Stereo) Recording Channels
ka: 2 (სტერეო) ჩაწერის არხი

en: 2 Channels (Stereo)
ka: 2 არხი (სტერეო)

en: 2 channels (stereo)
ka: 2 არხი (სტერეო)

en: 2-level
ka: 2-დონე

en: 2.5 ms
ka: 2.5 მწმ

en: 20 ms
ka: 20 მწმ

en: 200-250 kbps
ka: 200-250 კბწმ

en: 2048 (default)
ka: 2048 (ნაგულისხმები)

en: 20ths of Seconds
ka: წამის 1/20

en: 220-260 kbps (Best Quality)
ka: 220-260 კბწმ (საუკეთესო ხარისხი)

en: 22050 Hz
ka: 22050 ჰც

en: 24 bit
ka: 24 ბიტი

en: 24 bit DWVW
ka: 24 ბიტიანი DWVW

en: 24 dB
ka: 24 დბ

en: 24-bit
ka: 24-ბიტი

en: 24-bit PCM
ka: 24-ბიტიანი PCM

en: 24kbs G723 ADPCM
ka: 24კბწმ G723 ADPCM

en: 2nd Experimental Command
ka: მეორე საცდელი ბრძანება

en: 2nd Harmonic (Octave)
ka: მეორე ჰარმონიკა (ოქტავა)

en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
ka: sqlite3_bind-ის მეორე პარამეტრი დაშვებული შუალედის გარეთაა

en: 3 (After Label)
ka: 3 (ჭდის შემდეგ)

en: 3 (Before Label)
ka: 3 (ჭდემდე)

en: 30 - 300 beats/minute
ka: 30-300 ტაქტი/წთ

en: 32 bit float
ka: 32-ბიტიანი მცოცავი

en: 32-bit float
ka: 32-ბიტიანი მცოცავი

en: 32768 - most narrowband
ka: 32768 - ყველაზე ვიწრო

en: 32kbs G721 ADPCM
ka: 32კბწმ G721 ADPCM

en: 352800 Hz
ka: 352800 ჰც

en: 36 dB
ka: 36 დბ

en: 384000 Hz
ka: 384000 ჰც

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
ka: მესამე ჰარმონიკა (კვინტა)

en: 4 (default)
ka: 4 (ნაგულისხმები)

en: 4 Pixels per Sample
ka: 4 პიქსელი სემპლზე

en: 4-level
ka: 4-დონე

en: 40 ms
ka: 40 მწმ

en: 44100 Hz
ka: 44100 ჰც

en: 45-85 kbps (Smaller files)
ka: 45-85 კბწმ (პატარა ფაილები)

en: 48 dB
ka: 48 დბ

en: 48000 Hz
ka: 48000 ჰც

en: 5 ms
ka: 5 მწმ

en: 500ths of Seconds
ka: წამის 1/500

en: 50ths of Seconds
ka: წამის 1/50

en: 5ths of Seconds
ka: წამის 1/5

en: 6 dB
ka: 6 დბ

en: 60 ms
ka: 60 მწმ

en: 64 bit float
ka: 64-ბიტიანი მცოცავი

en: 65-105 kbps
ka: 65-105 კბწმ

en: 8 (best)
ka: 8 (საუკეთესო)

en: 8 bit DPCM
ka: 8-ბიტიანი PCM

en: 8-level
ka: 8-დონე

en: 80-120 kbps
ka: 80-120 კბწმ

en: 8000 Hz
ka: 8000 ჰც

en: 88200 Hz
ka: 88200 ჰც

en: 95-135 kbps
ka: 95-135 კბწმ

en: 96000 Hz
ka: 96000 ჰც

en: <untitled>
ka: <უსახელო>

en: A channel of a stereo track was missing.
ka: სტერეოტრეკის არხი ვერ ვიპოვე.

en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
ka: დისკთან მიმართვის შეცდომა
    (შეუძლებელია blockid-ებთან მუშაობა)

en: A file named "%s" already exists. Replace?
ka: ფაილი სახელით "%s" უკვე არსებობს. ჩავანაცვლო?

en: A malloc() failed
ka: Malloc() ჩავარდა

en: A table in the database is locked
ka: ცხრილი ბაზაში დაბლოკილია

en: A&ctual compression
ka: &მიმდინარე შეკუმშვა

en: A&lgorithm:
ka: ალგორითმი:

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
ka: ჩაწერის დონის ავტომატური განსაზღვრა (ჩართ/გამორთ)

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
ka: AAC პროფილი
    დაბალი კომპლექსურობა - ნაგულისხმები
    საკრავების უმეტესობა არ დაუკრავს არაფერს გარდა LC-ისა

en: AC3 Files (FFmpeg)
ka: AC3 Fფაილები (FFmpeg)

en: AM Radio
ka: AM რადიო

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
ka: AMR (ვიწროზოლოვანი) ფაილები (FFmpeg)

en: AUP project files (*.aup)
ka: AUP პროექტის ფაილები (*.aup)

en: AUP3 project files
ka: AUP3 პროექტის ფაილები

en: AVR (Audio Visual Research)
ka: AVR (აუდიოს ვიზუალური მოკვლევა)

en: Abort due to constraint violation
ka: გაუქმდა შეზღუდვის დარღვევის გამო

en: About
ka: შესახებ

en: About %s
ka: %s-ის შესახებ

en: Abrupt
ka: უცაბედად

en: Accept && continue
ka: დათანხმება და გაგრძელება

en: Access permission denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Account
ka: ანგარიში

en: Account linked successfully!
ka: ანგარიში წარმატებით მიება!

en: Acoustic
ka: აკუსტიკა

en: Acoustic Guitar
ka: აკუსტიკური გიტარა

en: Action
ka: პარამეტრები

en: Action after Timer Recording:
ka: მოქმედება ტაიმერით ჩაწერის შემდეგ:

en: Activation level (dB):
ka: აქტივაციის დონე (dB):

en: Actual Compression
ka: მიმდინარე შეკუმშვა

en: Actual Rate: %d
ka: რეალური კოეფიციენტი: %d

en: Ad&just Playback Speed...
ka: დაკვრის სიჩქარე...

en: Ad&just Playback Volume...
ka: დაკვრის ხმის შესწორება...

en: Add
ka: დამატება

en: Add %s
ka: დამატება: %s

en: Add &New
ka: &ახლის დამატება

en: Add Label Track
ka: ჭდე-ბილიკის დამატება

en: Add Label at &Playback Position
ka: ჭდის დამატება &დაკვრის პოზიციისას

en: Add Label at &Selection
ka: მონიშვნისას ჭდის დ&ამატება

en: Add Mono Track
ka: მონო ბილიკის დამატება

en: Add Realtime Effects
ka: რეალური დროის ეფექტების დამატება

en: Add Stereo Track
ka: სტერეო ბილიკის დამატება

en: Add effect
ka: ეფექტის დამატება

en: Add new location
ka: ახალი მდებარეობის დამატება

en: Add to History
ka: ისტორიაში დამატება

en: Added %s to %s
ka: %s დაემატა %s-ს

en: Added label
ka: დამატებული იარლიყი

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
ka: Audacity-ში VST ეფექტების გამოყენების საშუალება.

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
ka: ამატებს Audacity-ში VST3 ეფექტების გამოყენების საშუალებას.

en: Adj&ust Recording Volume...
ka: ჩაწერის ხმის შესწორება...

en: Adjustable Fade
ka: ხელთ ცვლადი მინავლება

en: Adjusted Pan
ka: მორგებული Pan

en: Adjusted envelope.
ka: მორგებული კონვერტი.

en: Adjusted gain
ka: გაძლიერების მორგება

en: Advanced Mixing Options
ka: მიქსირების დამატებითი პარამეტრები

en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: After Recording completes:
ka: ჩაწერის დასრულებისას:

en: Album Title
ka: ალბომის სახელი

en: Algorithm
ka: ალგორითმი

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
ka: ალგორითმი არ მუშაობს ამ აუდიოზე. არაფერი შეცვლილა.

en: Align &Together
ka: ტრეკების ერთმანეთზე სწორება

en: Align End
ka: სწორების დასასრული

en: Align End to End
ka: ბოლოს ბოლოზე სწორება

en: Align MIDI to Audio
ka: MIDI სწორება აუდიოსთან

en: Align Start
ka: დასაწყისის სწორება

en: Align Together
ka: ერთმანეთზე სწორება

en: Align/Move End
ka: გასწორება/წაღების დასასრული

en: Align/Move End to End
ka: გასწორებულ/წარებულია ბოლო ბოლოზე

en: Align/Move Start
ka: დასაწყისის სწორება/წაღება

en: Align/Move Together
ka: ერთმანეთზე სწორება/გადატანა

en: Aligned end to cursor/selection start
ka: ბოლო გასწორებულია კურსორამდე/მონიშნულის დასაწყისამდე

en: Aligned end to end
ka: გასწორებულია ბოლო ბოლოზე

en: Aligned end to selection end
ka: ბოლო გასწორებულია მონიშნულის ბოლომდე

en: Aligned start to cursor/selection start
ka: გასწორებულია კურსორამდე/მონიშნულამდე

en: Aligned start to selection end
ka: დასაწყისი გასწორებულია მონიშნულის ბოლოსთან

en: Aligned start to zero
ka: გასწორებულია თავიდან ნულამდე

en: Aligned together
ka: ტრეკების ერთმანეთზე სწორება

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
ka: ბოლო გასწორებულ/წაღებულია კურსორამდე/მონიშნულის დასაწყისამდე

en: Aligned/Moved end to end
ka: ბოლო გასწორებულ/წაღებულია ბოლომდე

en: Aligned/Moved end to selection end
ka: ბოლო გასწორებულ/წაღებულია მონიშნულის ბოლომდე

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
ka: გასწორებულ/წაღებულია თავიდან კურსორამდე/მონიშნულამდე

en: Aligned/Moved start to selection end
ka: გასწორებულ/წაღებულია დასაწყისიდან მონიშნულის ბოლომდე

en: Aligned/Moved start to zero
ka: გასწორებულ/გადატანილია თავიდან ნულამდე

en: Aligned/Moved together
ka: გასწორებულ/წაღებულია ერთად

en: All
ka: ყველა

en: All audio is muted.
ka: ყველა აუდიო დადუმებულია.

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: All noise profile data must have the same sample rate.
ka: ყველა ტრეკს სემპლის თანაბარი სიჩქარე უნდა გააჩნდეს.

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
ka: ყველა ანგარიშის ანონიმურია. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ %s.

en: All selected audio is muted.
ka: ყველა მონიშნული ტრეკი დადუმებულია.

en: All supported
ka: ყველა მხარდაჭერილი

en: All supported files
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი

en: Allegro file
ka: Allegro ფაილი

en: Allegro files
ka: Allegro ფაილები

en: Allo&w clipping
ka: &კლიპინგის დაშვება

en: Allow
ka: დაშვება

en: Allow duration to change
ka: ხანგრძლივობის შეცვლის დაშვება

en: Allow overwriting
ka: თავზე გადაწერის დაშვება

en: Already have an account?
ka: უკვე გაქვთ ანგარიში?

en: Alternate Lines
ka: ალტერნატიული ხაზები

en: Alternating In / Out
ka: ცვლადი შიდა/გარე

en: Alternating Out / In
ka: ცვლადი გარე/შიდა

en: Always &ask
ka: ყოველთვის კითხვ&ა

en: Always &save to cloud
ka: შენახვა ყოველთვი&ს ღრუბელში

en: Always ask
ka: ყოველთვის კითხვა

en: Always copy all files (safest)
ka: ყოველთვის ყველა ფაილის კოპირება (ყველაზე უსაფრთხო)

en: Always save to the co&mputer
ka: შენახვა ყოველთვის კო&მპიუტერში

en: Always scrub un&pinned
ka: ყოველთვის დავსკრაბოთ მიუმაგრებლები

en: Ambience
ka: ატმოსფერო

en: Amount (dB)
ka: რაოდენობა (დბ)

en: Amount of noise in mix (percent)
ka: მიქსში ხმაურის რაოდენობა (პროცენტებში)

en: Amount to import:
ka: შემოსატანი რაოდენობა:

en: Amplification dB
ka: გაძლიერება (დბ)

en: Amplify
ka: გაძლიერება

en: Amplitude (0 - 1)
ka: ამპლიტუდა (0-1)

en: Amplitude End
ka: ამპლიტუდის დასასრული

en: Amplitude Start
ka: ამპლიტუდის დასაწყისი

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
ka: რადარის ნემსების ამპლიტუდა (%)

en: Amplitude of carrier wave (percent)
ka: მატარებელი ტალღის ამპლიტუდა (პროცენტებში)

en: Amplitude of white noise (percent)
ka: თეთრი ხმაურის ამპლიტუდა (%)

en: An unrecoverable error has occurred during startup
ka: აღუდგენელი შეცდომა გაშვებისას

en: Analysis Time:
ka: ანალიზის დრო:

en: Analyze
ka: &ანალიზი

en: Analyze Noise Level
ka: ხმაურის დონის ანალიზი

en: Analyzer
ka: ანალიზატორი

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
ka: სტერეო წყვილის პირველი ბილიკის ანალიზი: %s

en: Analyzing imported audio
ka: შემოტანილი აუდიოს ანალიზი

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
ka: სტერეო წყვილის მეორე ბილიკის ანალიზი: %s

en: Analyzing: %s
ka: ანალიზი: %s

en: Anyone will be able to listen to this audio.
ka: ყველას შეეძლება მოუსმინოს ამ აუდიოს.

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
ka: აპის განახლების შემოწმება და შეცდომების გადაცემა ქსელთან წვდომას მოითხოვს. ეს ფუნქციები არასავალდებულოა.

en: App updates
ka: აპლიკაციის განახლებები

en: Append Record
ka: ჩაწერის დამატება

en: Application
ka: პროგრამა

en: Applied Macro
ka: გამოყენებული მაკრო

en: Applied Macro '%s'
ka: გამოყენებული მაკრო "%s"

en: Applied effect to selection
ka: ეფექტი დაედო მონიშნულს

en: Applied effect: %s
ka: გამოყენებული ეფექტი: %s

en: Applies to all tracks
ka: ვრცელდება ყველა ტრეკზე

en: Apply %s
ka: %s-ის გააქტიურება

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
ka: %s-ის გააქტიურება შემდეგი პარამეტრ(ებ)ით
    
    %s

en: Apply '%s'
ka: "%s"-ის გამოყენება

en: Apply Macro
ka: მაკროს გამოყენება

en: Apply Macro to:
ka: მაკროს გამოყენება:

en: Apply macro to files...
ka: მაკროს ფაილებზე გამოყენება...

en: Apply macro to project
ka: მაკროს პროექტზე გამოყენება

en: Applying %s...
ka: %s-ის გამოყენება...

en: Applying '%s' to current project
ka: '%s'-ის მიმდინარე პროექტზე გადატარება

en: Applying Nyquist Effect...
ka: Nyquist ეფექტის გააქტიურება...

en: Applying...
ka: გააქტიურება...

en: Are you sure you want to cancel?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაუქმება?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %s-ის წაშლა?

en: Are you sure you want to delete %s?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ %s-ის წაშლა?

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ მონიშნული პროექტების მოცილება?
    
    დადებითი პასუხის შემთხვევაში მათი აღდგენა შეუძლებელი იქნება.

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
ka: მართლა გსურთ ჟანრების ნუსხის ნაგულისხმებ პარამეტრებამდე დაყვანა?

en: Are you sure you wish to cancel?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაუქმება?

en: Are you sure you wish to close?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ დახურვა?

en: Are you sure you wish to stop?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაჩერება?

en: Artificial
ka: ხელოვნური

en: Artist Name
ka: შემსრულებლის სახელი

en: Ask me
ka: მკითხე

en: At &Zero Crossings
ka: ნულოვანი კვეთების მოძებნა

en: At:
ka: დრო:

en: Attac&k (ms)
ka: შ&ეტევა (მწმ)

en: Attac&k time (secs):
ka: შეტევის დრო (წამი):

en: Attack (ms)
ka: შეტევა (წამი):

en: Attack Time
ka: შეტევის დრო

en: Attack Time %.2f secs
ka: შეტევის დრო %.2f წამი

en: Attack time
ka: შეტევის დრო

en: Attempt to write a read-only database
ka: ჩაწერის მცდელობა მხოლოდ წაკითხვად ბაზაში

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
ka: %d არხების გატანის მცდელობა. მაგრამ გასატანი ფორმატის არხების მაქსიმალური რიცხვია %d

en: Au&dio Device Info...
ka: ინფორმაცია აუდიომოწყობილობებზე...

en: Audacity %s Toolbar
ka: Audacity-ის %s ხელსაწყოთა ზოლი

en: Audacity &Support
ka: Audacity-ის მხარდაჭერა

en: Audacity Audio
ka: Audacity აუდიო

en: Audacity Configuration Error
ka: Audacity-ის კონფიგურაციის შეცდომა

en: Audacity First Run
ka: Audacity-ის პირველი გაშვება

en: Audacity Log
ka: Audacity-ის ჟურნალი

en: Audacity Mixer%s
ka: Audacity-ის მიქსერი %s

en: Audacity Module Loader
ka: Audacity-ს მოდულების ჩამტვირთავი

en: Audacity Preferences
ka: Audacity-ის გამართვა

en: Audacity Project Files
ka: Audacity პროექტის ფაილები

en: Audacity Startup Failure
ka: Audacity-ის გაშვების შეცდომა

en: Audacity Support Data
ka: Audacity-ის მხარდაჭერისათვის საჭირო მონაცემები

en: Audacity Timer Record
ka: Audacity ტაიმერის ჩაწერა

en: Audacity Timer Record - Waiting
ka: Audacity ტაიმერით ჩაწერა - დაწყების მოლოდინი

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
ka: Audacity ტაიმერის ჩაწერა - დაწყების მოლოდინი

en: Audacity Timer Record Progress
ka: Audacity  ტაიმერის ჩაწერის მიმდინარეობა

en: Audacity VST preset file
ka: VST პრესეტის Audacity-ის ფაილი

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
ka: Audacity ვერ პოულობს დროებითი ფაილების შესანახ ადგილს.
    გთხოვთ, შეიყვანოთ შესაბამისი საქაღალდე პარამეტრების დიალოგურ სარკმელში.

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
ka: Audacity ვერ პოულობს დროებითი ფაილების შესანახ ადგილს.
    Audacity-ის სჭრდება ადგილი, სადაც ავტომატური გამსუფთავებები მის დროებით ფაილებს არ წაშლიან.
    გთხოვთ, შეიყვანოთ შესაბამისი საქაღალდე პარამეტრების დიალოგურ სარკმელში.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
ka: Audacity-მ ვერ გახსნა ფაილი:
      %s.
    თემა არ ჩატვირთულა.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
ka: Audacity-იმ ვერ ჩატვირთა ფაილი:
      %s.
    იქნებ ცუდი png ფორმატია?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
ka: Audacity ვერ შეძლო:
      %s
    ფაილის გახსნა ჩასაწერად.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
ka: Audacity ვერ წაიკითხა თავისი ნაგულისხმები თემა.
    შეატყობინეთ ამ პრობლემის შესახებ.

en: Audacity could not save file:
      %s
ka: Audacity-ის არ შეუძლია ფაილის შენახვა:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
ka: Audacity-მ ვერ შეძლო ფაილის ჩაწერა:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
ka: Audacity ვერ შეძლო გამოსახულებების ჩაწერა ფაილზე:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
ka: Audacity ვერ ამოიცნო ფაილ '%s'-ის ტიპი.
    
    თუ %s შეკუმშული არაა, სცადეთ შემოტანა "RAW შემოტანა"-ის საშუალებით.

en: Audacity encountered an internal error.
ka: Audacity-მა აღმოაჩინა შიდა შეცდომა.

en: Audacity encountered an unknown error.
ka: Audacity-მა უცნობი შეცდომა აღმოაჩინა.

en: Audacity failed to open a file in %s.
ka: Audacity-მა ვერ შეძლო ფაილის გახსნა %s-დან.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
ka: Audacity-მა ვერ შეძლო ფაილის წაიკითხვა %s-დან.

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
ka: Audacity-ის შეცდომა ფაილის ჩაწერისას %s. პროექტის გახსნა შეუძლებელია.
    შესაძლოა დისკი არ არის ჩაწერადი ან გადავსებულია.
    სანახავად, როგორ შეგიძლიათ ადგილი გაათავისუფლოთ, დახმარების ღილაკს დააწექით.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
ka: Audacity-ის მცდელობა, ფაილი ჩაეწერა, ჩავარდა.
    ალბათ, %s ჩაწერადი არაა, ან დისკი სავსეა.

en: Audacity had trouble connecting to the server.
ka: Audacity-ს სერვერთან მიერთების პრობლემა აქვს.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
ka: Audacity-მა FFmpeg-ის ბიბლიოთეკები ავტომატურად აღმოაჩინა.
    მაინც გნებავთ, ისინი ხელით მოძებნოთ?

en: Audacity is already running
ka: Audacity კვლავ გაშვებულია

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
ka: Audacity  ახლა დაიხურება. გთხოვთ, გაუშვათ თავიდან ახალი დროებითი საქაღალდის გამოსაყენებლად.

en: Audacity is starting up...
ka: Audacity ეშვება...

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
ka: MP3 ფაილის შესაქმნელად Audacity-ს სჭირდება ფაილი: %s .

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
ka: FFmpeg-ის საშუალებით აუდიოს შემოტანისა და გატანისათვის Audacity-ის სჭირდება ფაილი %s .

en: Audacity no longer uses vst-bridge
ka: Audacity აღარ იყენებს vst-bridge-ს

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
ka: Audacity პროექტის (.AUP) ამჟამად არაა დაკავშირებული 
    Audacity-ისთან. 
    
    დავაკავშირო ფაილები, რომ ორმაგი დაწკაპუნებით გაიხსნას?

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
ka: Audacity-მა წარმატებით ჩაწერა ფაილი %s, მაგრამ სახელის გადარქმევა %sმდე არ ხერხდება.

en: Audacity update
ka: Audacity-ის განახლება

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
ka: Audacity-მა ვერ შეძლო დროებითი ფაილების საქაღალდის ჩაკეტვა.
    ეს საქაღალდე შეიძლება Audacity-ის სხვა ასლის მიერ გამოიყენება.

en: Audi&o Clips
ka: &აუდიო კლიპები

en: Audio
ka: აუდიო

en: Audio Device Info
ka: ინფორმაცია აუდიომოწყობილობებზე

en: Audio File
ka: აუდიო ფაილი

en: Audio Host
ka: აუდიო ჰოსტი

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
ka: ხმის შემოტანა: %d, ხმის გატანა: %d

en: Audio Position
ka: აუდიოს პოზიცია

en: Audio Settings
ka: აუდიოს პარამეტრები

en: Audio Setup
ka: აუდიოს მორგება

en: Audio Track
ka: აუდიობილიკი

en: Audio Unit
ka: აუდიო ერთეული

en: Audio Unit Effect Options
ka: აუდიო ერთეულის ეფექტის მორგება

en: Audio Unit Effects
ka: აუდიო ერთეულის ეფექტები

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
ka: აუდიოს მოჭრის სიხშირე (Hz)
    არასავალდებულო
    0 - ავტომატური

en: Audio data analysis:
ka: აუდიო მონაცემების ანალიზი:

en: Audio options
ka: აუდიოს მორგება

en: Audio playback and recording
ka: აუდიოს დაკვრა და ჩაწერა

en: Audio selection required.
ka: საჭიროა მონიშნული ხმა.

en: Audio.com encountered an internal error.
ka: Audio.com-ის შიდა შეცდომა.

en: Author
ka: ავტორი

en: Authorization denied
ka: ავტორიზაცია აკრძალულია

en: Auto
ka: ავტო

en: Auto Duck
ka: ავტო დაკინგი

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
ka: Auto Duck სჭირდება საკონტროლო ტრეკი, რომელიც მოთავსებული უნდა იყოს მონიშნული ტრეკ(ებ)ის ქვემოთ.

en: Automated Recording Level Adjustment
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის განსაზღვრა

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის გამართვამ ხმას აუწია %f-მდე.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის გამართვამ ხმას დაუწია %.2f-მდე.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის გამართვა გაჩერდა %.2f მისაღები რიცხვია.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის გამართვა გაჩერდა. მეტად ოპტიმიზირება შეუძლებელი იყო. ჯერ კიდევ ძალიან მაღალია.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის გამართვა გაჩერდა. მეტად ოპტიმიზირება შეუძლებელი იყო. ჯერ კიდევ ძალიან დაბალია.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის გამართვა გაჩერდა. ანალიზების ჯამური რიცხვი უფრო დიდია, ვიდრე ეს შეიძლება მისაღები იყოს. ჯერ კიდევ ძალიან მაღალია.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
ka: ავტომატური ჩაწერის დონის გამართვა გაჩერდა. ანალიზების ჯამური რიცხვი უფრო დიდია, ვიდრე ეს შეიძლება მისაღები იყოს. კერ კიდევ ძალიან დაბალია.

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Automatic Crash Recovery
ka: ავტომატური აღდგენა ავარიის შემდეგ

en: Automatic Export
ka: ავტომატური გატანა

en: Automatic Export enabled:
ka: ავტომატური გატანა ჩართულია:

en: Automatic Export path is invalid.
ka: ავტომატური გატანის მისამართი არასწორია.

en: Automatic Music Configuration
ka: ავტომატური მუსიკის კონფიგურაცია

en: Automatic Save
ka: ავტომატური შენახვა

en: Automatic Save enabled:
ka: ავტომატური შენახვა ჩართულია:

en: Automatic Save path is invalid.
ka: ავტომატური გატანის მისამართი არასწორია.

en: Automatic database backup failed.
ka: ბაზის ავტომატური მარქაფის შეცდომა.

en: Available mixers:
ka: ხელმისაწვდომი მიქსერები:

en: Available playback volumes:
ka: დაკვრის ხელმისაწვდომი წყაროები:

en: Available recording sources:
ka: ჩაწერის ხელმისაწვდომი წყაროები:

en: Average
ka: საშუალო

en: Average level
ka: საშუალო დონე

en: B
ka: სი

en: B&rowse...
ka: არჩე&ვა...

en: Ba&ss (dB):
ka: ბასი *დბ):

en: Background
ka: ფონი

en: Background end time
ka: ფონის დამთავრების დრო

en: Background higher than foreground
ka: ფონი უფრო მაღალია ვიდრე წინა პლანი

en: Background level too high
ka: ფონის დონე ძალიან მაღალია

en: Background not yet measured
ka: ფონი ჯერ არ გაზომილა

en: Background start time
ka: ფონის დაწყების დრო

en: Backing up project
ka: პროექტის მარქაფი

en: Backwards
ka: უკან

en: Bad data size. Could not import audio
ka: მონაცემების არასწორი ზომა. აუდიოს შემოტანის შეცდომა

en: Bad: chunk %lld sample %lld
ka: სემპლის (%lld) ცუდი ნაწილი %lld

en: Bandwidth
ka: გამტარობა

en: Bar
ka: ტაქტი

en: Bartlett
ka: ბარტლეტის

en: Basic
ka: საწყისი

en: Bass
ka: ბასი

en: Bass (dB):
ka: ბასი (დბ):

en: Bass Boost
ka: Bass-ის გაძლიერება

en: Bass Cut
ka: Bass-ის მოჭრა

en: Bass Guitar
ka: ბას-გიტარა

en: Bass and Treble
ka: ბასი და მაღლები

en: Batch
ka: ჯგუფური

en: Batch Command
ka: ბრძანებების რიგი

en: Bathroom
ka: აბაზანა

en: Beat Booster
ka: დარტყმების გამაძლიერებელი

en: Beat Finder
ka: ტაქტის მპოვნელი

en: Beat sound
ka: ტაქტის ხმა

en: Beats
ka: ტაქტი

en: Beats and Measures
ka: ტაქტი და გაზომვები

en: Beats per bar
ka: დარტყმა ტაქტში

en: Beats per minute
ka: ტაქტი წუთში

en: Beats per minute, from
ka: ტაქტი წუთში, დაწყებული

en: Beats per minute, to
ka: ტაქტი წუთში, დამთავრებული

en: Beefy Master
ka: ხორციანი მთავარი

en: Begin numbering from
ka: თვლის საწყისი

en: Behaviors
ka: ქცევა

en: Benchmark
ka: ტესტირება

en: Benchmark completed successfully.
ka: ტესტირება წარმატებით დასრულდა

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
ka: ბენჯამინ შვარცი და სტივ დაულტონი

en: Best Quality (Slowest)
ka: საუკეთესო ხარისხი(ნელი)

en: Big Cave
ka: დიდი გამოქვაბული

en: Bindings
ka: ბმები

en: Bit Depth
ka: ბიტური სიღრმე

en: Bit Rate
ka: ბიტური სიჩქარე

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
ka: ბიტური კოეფიციენტი (ბიტები/წამი) -გავლენას ახდენს შედეგად მიღებულ ფაილის ზომასა და ხარისხზე
    ზოგიერთი კოდეკი მხოლოდ სპეციფიურ მნიშვნელობებს იღებს (128k, 192k, 256k etc)
    0 -ავტომატური
    რეკომენდებული - 19200

en: Bit Rate Mode
ka: ბიტური სიჩქარის რეჟიმი

en: Bit Rate:
ka: ბიტური კოეფიციენტი:

en: Bit Reservoir
ka: ბიტების რეზერვუარი

en: Blackman
ka: ბლექმანის

en: Blackman-Harris
ka: ბლექმან-ჰარისის

en: Block size must be within 256 to 100000000
ka: ბლოკის ზომა შეიძლება იყოს 256-დან 100000000-მდე

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
ka: ბლოკის ზომა 1-1024კბ შუალედში უნდა მერყეობდეს.

en: Blues drive sustain
ka: ბლუზდრაივის სასტეინი

en: Both Channels
ka: ორივე არხი

en: Bouncing Ball
ka: მხტუნავი ბურთი

en: Boxes
ka: ყუთები

en: Br&owse...
ka: არჩევა...

en: Brief
ka: მოკლე

en: Bro&wse...
ka: არჩევა...

en: Brow&se...
ka: არჩევა...

en: Browse...
ka: ნუსხა...

en: Brush Tool
ka: ფუნჯი

en: Brush radius
ka: ფუნჯის რადიუსი

en: Brush tool selection
ka: ფუნჯის ხელსაწყოს არჩევანი

en: Buffer Size
ka: ბაფერის ზომა

en: Buffer overflow in OGG packet
ka: ბუფერის გადავსება OGG პაკეტში

en: Build Information
ka: აგების ინფორმაცია

en: Build type:
ka: აგების ტიპი:

en: Built-in
ka: ჩაშენებული

en: Builtin Commands
ka: ჩაშენებული ბრძანებები

en: Builtin Effects
ka: ჩაშენებული ეფექტები

en: Burn to CD
ka: CD-ზე ჩაწერა

en: Butterworth
ka: ბატერვორსი

en: Button
ka: ღილაკი

en: By &Name
ka: &სახელით

en: By &Start Time
ka: დაწყების დროის მიხედვით

en: Byte order:
ka: ბაიტების რიგი:

en: B♭
ka: სი

en: C
ka: ჩ

en: C&ategory:
ka: კ&ატეგორია:

en: C&ompress based on Peaks
ka: &შეკუმშვა პიკების საფუძველზე

en: C&ompress to:
ka: შეკუმშვა:

en: C&ontinue
ka: გაგრ&ძელება

en: C&urrent Length:
ka: მიმდინარე სიგრძე:

en: C&utoff:
ka: &ჩაჭრა:

en: CAF (Apple Core Audio File)
ka: CAF (Apple Core audio ფაილი)

en: CD frames
ka: CD კადრები

en: CDDA frames (75 fps)
ka: CDDA კადრი (75 fps)

en: CSV files
ka: CSV ფაილები

en: Cache folder:
ka: ქეშის საქაღალდე:

en: Calibration Complete
ka: კალიბრაცია დასრულებულია

en: Calibration Results
ka: კალიბრაციის შედეგები

en: Can't delete 'unnamed'
ka: 'უსახელოს' წაშლის შეცდომა

en: Can't delete track with active audio
ka: აქტიური აუდიოს მქონე ტრეკის წაშლა შეუძლებელია

en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
ka: აუდიო კოდეკ "%s" (0x%x)
    გახსნის შეცდომა
    %s

en: Can't open project file
ka: პროექტის ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Can't select precisely
ka: ზუსტი მონიშვნა შეუძლებელია

en: Cancel
ka: გუქმება

en: Cancel Save
ka: შენახვის გაუქმება

en: Cancel upload to Audio.com
ka: Audio.com-ზე ატვირთვის შეცდომა

en: Cannot Export 'unnamed'
ka: უსახელო ფაილის გატანა შეუძლებელია

en: Cannot be written to plug-ins folder:
ka: დამატებების საქაღალდეში ჩაწერის შეცდომა:

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
ka: ორივე მოწყობილობის გარეშე ხელით სიხშირეების დადგენა შეუძლებელია.

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
ka: საქაღალდე %s-ის შექმნის შეცდომა.
    ფაილი უკვე არსებობს, მაგრამ საქაღალდეს არ წარმოადგენს

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
ka: შეუძლებელია MP2 გატანა თანაბარი სემპლისა და ბიტის კოეფიციენტით

en: Cannot export audio in this format.
ka: ხმის ამ ფორმატით გატანა შეუძლებელია.

en: Cannot export audio to %s
ka: აუდიოს გატანა %s-ში შეუძლებელია

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
ka: AUP3 ფფორმატის შემოტანის შეცდომა.  გამოიყენეთ ფაილი > გახსნა

en: Cannot proceed to export.
ka: გატანა შეუძლებელია.

en: Cannot proceed to upload.
ka: ატვირთვის დაწყება შეუძლებელია.

en: Cannot set the preference.
ka: პარამეტრების გამოყენება შეუძლებელია.

en: Category
ka: კატეგორია

en: Cathedral
ka: კათედრალი

en: Center
ka: ცენტრი

en: Center Frequency
ka: ცენტრის სიხშირე

en: Center frequency and Width
ka: ცენტრის სიხშირე და სიგანე

en: Center frequency of noise (Hz)
ka: ხმაურის ცენტრალური სიხშირე (ჰც)

en: Centiseconds
ka: წამის მეასედი

en: Cha&nnels:
ka: არხები:

en: Change &Playback Device...
ka: დამკვრელი მოწყობილობის შეცვლა...

en: Change &Recording Device...
ka: ჩამწერი მოწყობილობის შეცვლა...

en: Change Audio &Host...
ka: აუდიო ჰოსტის შეცვლა...

en: Change Gai&n on Focused Track...
ka: მონიშნული ტრეკის გაძლიერების შეცვლა...

en: Change P&an on Focused Track...
ka: მონიშნული ტრეკის პანინგის შეცვლა...

en: Change Pitch
ka: Pitch შეცვლა

en: Change Recording Cha&nnels...
ka: ჩამწერი არხების შეცვლა...

en: Change Speed Limits
ka: სიჩქარის შეზღუდვების შეცვლა

en: Change Speed and Pitch
ka: სიჩქარის და ტანგაჟის შეცვლა

en: Change Tempo
ka: ტემპის შეცვლა

en: Change effect order
ka: ეფექტების მიმდევრობის შეცვლა

en: Change realtime effect %s on %s
ka: რეალური დროის ეფექტის %s შეცვლა %s-ზე

en: Change speed limit (%) to:
ka: დაბალი სიჩქარის ლიმიტის შეცვლა (%):

en: Changed '%s' to %s
ka: შეცვლილი '%s'-დან %s-ზე

en: Changed '%s' to %s Hz
ka: შეცვლილია '%s' -დან %s ჰც-მდე

en: Changed Clip Speed to %.01f%%
ka: კლიპის სიჩქარე შეიცვალა მნიშვნელობაზე %.01f%%

en: Changed Pitch
ka: შეცვლილი ტონი

en: Changed Pitch Shift
ka: შეცვლილ ტონის წანაცვლება

en: Changed Speed
ka: სიჩქარე შეცვლილია

en: Changed Speed to %.01f%%
ka: სიჩქარის შეცვლა %.01f%%-ზე

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
ka: ტრეკის სიჩქარის შეცვლა, pitch-ის ჩათვლით

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
ka: მონიშნულის ტემპის შეცვლა Pitch-ის შეცვლის გარეშე

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
ka: დროებით საქაღალდეში შეტანილი ცვლილებები არ გააქტიურდება Audacity-ის გადატვირთვამდე

en: Changes to these settings only take effect when restarting Audacity.
ka: ამ პარამეტრების შეცვლა ძალაში მხოლოდ Audacity-ის გაშვებისას შევა.

en: Changing sample format
ka: სემპლის ორმატის შეცვლა

en: Channel layout for stereo
ka: არხების განლაგება სტერეოსთვის

en: Channel: %2d
ka: არხი: %2d

en: Channels
ka: არხები

en: Channels:
ka: არხები:

en: Chebyshev Type I
ka: ჩებიშევი ტიპი I

en: Chebyshev Type II
ka: ჩებიშევი ტიპი II

en: Check for Updates
ka: განახლებების &შემოწმება

en: Checking file pointer leaks:
ka: ფაილის მაჩვენებლის გაჟონვების შემოწმება:

en: Checkpointing %s
ka: საკონტროლო %s

en: Checkpointing project
ka: პროექტის საკონტროლო წერტილი

en: Chirp
ka: ჟღურტული

en: Choose Language for Audacity to use:
ka: აირჩიეთ Audacity-ის ენა:

en: Choose a location
ka: აირჩიეთ მდებარეობა

en: Choose a location to place the temporary directory
ka: დროებითი საქაღალდის მოსათავსებელი მდებარეობის შერჩევა

en: Choose a location to save the exported files
ka: ექსპორტირებული ფაილების შესანახი მდებარეობის არჩევა

en: Choose an EQ curve file
ka: აირჩიეთ ეკვალაიზერის მრუდის ფაილი

en: Choose command
ka: ბრძანების ა&რჩევა

en: Church Hall
ka: ეკლესიის მისაღები

en: Cl&ear
ka: გასუფთავება

en: Classic
ka: კლასიკური

en: Classic Filters
ka: კლასიკური ფილტრები

en: Cle&ar	Ctrl+L
ka: გასუ&ფთავება	Ctrl+L

en: Clean
ka: გასუფთავება

en: Cleaning up unused directories in project data
ka: პროექტის მონაცემებში გამოუყენებელი საქაღალდეების წაშლა

en: Clear
ka: სუფთა ცა

en: Clear Log
ka: ჟურნალის გასუფთავება

en: Clear Loop
ka: მარყუჟის მოცილება

en: Clear selection
ka: მონიშნულის გასუფთავება

en: Clears the log contents.
ka: ჟურნალის შიგთავსის გასუფთავება.

en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
ka: სკრაბინგისთვის დააწკაპუნეთ და გადატარეთ. გადახვევისთვის დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Click Removal
ka: ტკაცუნის მოცილება

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
ka: ტკაცუნის მოცილების როლია ტკაცუნის  ხმის მოცილება ტრეკებიდან

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
ka: გადაათრიეთ სიხშირის გამტარობის დასაყენებლად.

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
ka: სტერეო ტრეკების შესაბამისი ზომის მოსარგებად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
ka: დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ დასაყენებლად, დასაბრუნებლად დააწკაპუნეთ ორჯერ

en: Click and drag to define a looping region.
ka: მარყუჟის რეგიონის ასარჩევად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
ka: დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ აპლიტუდის კონვერტის რედაქტირებისთვის

en: Click and drag to edit the samples
ka: დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ სემპლების რედაქტირებისთვის

en: Click and drag to move a track in time
ka: ტრეკის დროში გადასაადგილებლად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
ka: მონიშვნის ძირის სიხშირის გადასატანად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Click and drag to move center selection frequency.
ka: მონიშვნის ცენტრის სიხშირის გადასატანად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Click and drag to move clip boundary in time
ka: დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ ტრეკის დროში გადასაადგილებლად

en: Click and drag to move left selection boundary.
ka: დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ მონიშვნის საზღვრის მარცხნივ გადატანისთვის.

en: Click and drag to move right selection boundary.
ka: დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ მონიშვნის საზღვრის მარჯვნივ გადატანისთვის.

en: Click and drag to rearrange sub-views
ka: ქვეხედების გადასალაგებლად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Click and drag to resize the track.
ka: ტრეკის ზომის შესაცვლელად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Click and drag to resize toolbar
ka: ტრეკის ზომის შესაცვლელად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Click and drag to select audio
ka: აუდიოს მოსანიშნად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Click and drag to select text
ka: ტექსტის მოსანიშნად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
ka: სიხშირის გატარების დასაყენებლად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Click and drag to stretch clip
ka: მონიშნული რეგიონის გასაწელად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ

en: Click and drag to stretch selected region.
ka: მონიშნული რეგიონის გასაწელად დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ.

en: Click and drag to warp playback time
ka: დააწკაპუნეთ და გადაათრიეთ ტრეკის დროში გადასაადგილებლად

en: Click or drag to begin Scrub
ka: სკრაბინგის დასაწყებად დააწკაპუნეთ ან გადაათრიეთ

en: Click or drag to begin Seek
ka: გადასახვევად დააწკაპუნეთ ან გადაათრიეთ

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
ka: გასადიდებლად დააწკაპუნეთ, Shift-წკაპი შემცირებისთვის

en: Click to change clip pitch, Cmd + click to reset.
ka: დააწკაპუნეთ კლიპის ტონის შესაცვლელად. Cmd + წკაპი ჩამოსაყრელად.

en: Click to change clip speed, Cmd + click to reset.
ka: დააწკაპუნეთ კლიპის სიჩქარის შესაცვლელად. Cmd + წკაპი ჩამოსაყრელად.

en: Click to edit label text
ka: ჭდის ტექსტის ჩასასწორებლად დააწკაპუნეთ ზედ

en: Click to open clip context menu.
ka: დააწკაპუნეთ კლიპის კონტექსტური მენიუს გასახსნელად.

en: Click to reset clip pitch.
ka: დააწკაპუნეთ კლიპის ტონის ჩამოსაყრელად.

en: Click to reset clip speed.
ka: დააწკაპუნეთ კლიპის სიჩქარის ჩამოსაყრელად.

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
ka: ვერტიკალური შემცირებისთვის დააწკაპუნეთ, Shift-წკაპი გადიდებისთვის, გადაათრიეთ გადიდების რეგიონის მოსანიშნად.

en: Clip Fix
ka: კლიპინგის დამაგრება

en: Clip Name Edit
ka: კლიპის სახელის ჩასწორება

en: Clip Pitch
ka: კლიპის ტონი

en: Clip Speed
ka: კლიპის სიჩქარე

en: Clip&board space used
ka: ბაფერისთვის გამოყენებული მეხსიერების ზომა

en: Clipping
ka: კლიპინგი

en: Clipping level
ka: კლიპინგის დონე

en: Clipping threshold
ka: ამოჭრის ზღვარი

en: Clips
ka: კლიპები

en: Clocks on the Tracks
ka: საათები ბილიკებზე

en: Close
ka: დაკეტვა

en: Close project immediately with no changes
ka: პროექტის მყისიერი დახურვა ცვლილებების გარეშე

en: Close project immediately with no further changes
ka: პროექტის მყისიერი დახურვა შემდგომი ცვლილებების გარეშე

en: Close sub-view
ka: ქვეხედის დახურვა

en: Cloud
ka: ღრუბელი

en: Cloud project conflict
ka: ღრუბლოვანი პროექტის შეუსაბამობა

en: Cloud project incomplete
ka: ღრუბლოვანი პროექტი დაუსრულებელია

en: Cloud saved projects
ka: ღრუბელში შენახული პროექტები

en: Co&ntrast Result:
ka: კონტრასტის შედეგი:

en: Co&py
ka: კო&პირება

en: Code has been modified. Are you sure?
ka: კოდი შეცვლილია, დარწმუნებული ხარ?

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
ka: კოდეკის ჭდე (FOURCC)
    ნებაყოფლობითი
    ცარიელი - ავტომატური

en: Codec:
ka: კოდეკი:

en: Codecs
ka: კოდეკები

en: Collapse
ka: აკეცვა

en: Color 0
ka: ფერი 0

en: Color 1
ka: ფერი 1

en: Color 2
ka: ფერი 2

en: Color 3
ka: ფერი 3

en: Color:
ka: ფერი:

en: Colors
ka: ფერები

en: Combine mono to stereo
ka: მონოს შეერთება სტერეოსთან

en: Combined Meter
ka: კომბინირებული ინდიკატორი

en: Command
ka: ბრძანება

en: Command
ka: &ბრძანება

en: Command Output
ka: ბრძანების გამონატანი

en: Command failed to initialize
ka: შეცდომა ბრძანების გაშვებამდე

en: Command+Click
ka: Command+წკაპი

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: Commands
ka: ბრძანებები

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comments
ka: კომენტარები

en: Commit Id:
ka: კომიტის id:

en: Compact
ka: დაპატარავება

en: Compact Project
ka: პროექტის დაპატარავება

en: Compacted project file
ka: პროექტის ფაილი დაპატარავებულია

en: Compacting actually freed %s of disk space.
ka: შემცირების შემდეგ გათავისუფლებული დისკის ზომა: %s .

en: Compacting project
ka: პროექტის დაპატარავება

en: Compare Audio
ka: აუდიოს შედარება

en: Compare Audio...
ka: აუდიოს შედარება...

en: Compares a range on two tracks.
ka: ორი ტრეკის რეგიონების შედარება.

en: Compiler:
ka: კომპილატორი:

en: Compress Excess Silence
ka: ზედმეტი სიჩუმის შემოკლება

en: Compresses the dynamic range of audio
ka: შეკუმშავს აუდიოს დინამიკურ დიაპაზონს

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Compression curve
ka: შეკუმშვის მრუდი

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
ka: კომპრესიის დონე
    საჭიროა FLAC-ისთვის
    -1 - ავტომატური 
    წუთი - 0 (სწრაფი კოდირება, დიდი გამონატანი ფაილი)
    მაქს - 10 (ნელი კოდირება, პატარა გამონატანი ფაილი)

en: Compression:
ka: შეკუმშვა:

en: Compressor
ka: კომპრესორი

en: Configure
ka: მორგება

en: Configure Project from Music File
ka: პროექტის მორგება მუსიკის ფაილიდან

en: Configure custom FFmpeg options
ka: FFmpeg-ის პარამეტრები

en: Configure custom mapping
ka: ასახვის ხელით მითითება

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Confirm Cancel
ka: გაუქმების დასტური

en: Confirm Close
ka: დახურვის დასტური

en: Confirm Deletion
ka: წაშლის დადასტურება

en: Confirm Overwrite
ka: გადაწერის დადასტურება

en: Confirm Stop
ka: გაჩერების დასტური

en: Connect dots
ka: წერტილების შეერთბა

en: Connection error
ka: დაკავშირების შეცდომა

en: Connection to project file is null
ka: პროექტის ფაილთან კავშირი არ არსებობს

en: Constant
ka: კონსტანტა

en: Constant Gain
ka: მუდმივი გაძლიერება

en: Constant Power 1
ka: მუდმივი სიმძლავრე 1

en: Constant Power 2
ka: მუდმივი სიმძლავრე 2

en: Constrained
ka: შეზღუდული

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Continue to export remaining files?
ka: გავაგრძელო დარჩენილი ფაილებს გატანა?

en: Continue with Facebook
ka: Facebook-ით გაგრძელება

en: Continue with Google
ka: გაგრძელება Google-ით

en: Continuous scrolling
ka: უწყვეტი დაქაჩვა

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
ka: კონტრასტის ანალიზი (WCAG 2 -თან თავსებადობა)

en: Contrast...
ka: კონტრასტი...

en: Contributors
ka: შემომწირავები

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
ka: 1.0 პროექტის ფაილი კონვერტირებულია ახალ ფორმატში.
    ძველი ფაილი შეინახა როგორც '%s'

en: Converts stereo tracks to mono
ka: სტერეო ტრეკიs მონოზე გადაყვანა

en: Copied labeled audio regions to clipboard
ka: ჭდიანი არეები დაკოპირებულია გაცვლის ბუფერში

en: Copy
ka: კოპირება

en: Copy All Files (Safer)
ka: ყველა ფაილის დაკოპირება(უსაფრთხო)

en: Copy Labeled Audio
ka: ჭდიანი აუდიოს კოპირება

en: Copy Selected Files
ka: მონიშნული ფაილების კოპირება

en: Copy to clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Copying Project
ka: პროექტის კოპირება

en: Copying audio data into project...
ka: აუდიო მონაცემების პროექტის კოპირება...

en: Core Libraries
ka: ძირითადი ბიბლიოთეკები

en: Cosine In
ka: კოსინუსური დასაწყისი

en: Cosine Out
ka: კოსინუსური დასასრული

en: Could not create directory:
      %s
ka: შეუძლებელია საქაღალდის შექმნა:
      %s

en: Could not determine language
ka: ფაილის ენის დადგენა შეუძლებელია

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
ka: შეუძლებელია შაბლონ %s-ის გატანა
    
    %s

en: Could not find any audio devices.
ka: ვერ მოხერხდა ვერცერთი აუდიო მოწყობილობის მოძებნა.

en: Could not find component
ka: კომპონენტის პოვნა ვერ მოხერხდა

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
ka: შაბლონ %s-ის შემოტანის შეცდომა
    
    %s

en: Could not initialize MP3 encoding library!
ka: შეუძლებელია MP3 კოდირების ბიბლიოთეკის გაშვება !

en: Could not initialize component
ka: კომპონენტის ინიციალიზაცია ვერ მოხერხდა

en: Could not load file: "%s"
ka: ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია: "%s"

en: Could not load the library
ka: MP3 კოდირების ბიბლიოთეკის გახსნის შეცდომა

en: Could not open MP3 encoding library!
ka: შეუძლებელია MP3 კოდირების ბიბლიოთეკის გახსნა !

en: Could not open file
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Could not open file %s.
ka: შეუძლებელია ფაილ %s-ის გახსნა.

en: Could not open file %s: Filename too short.
ka: შეუძლებელია ფაილ %s-ის გახსნა: სახელი მეტისმეტად მოკლეა.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
ka: შეუძლებელია ფაილ %s-ის გახსნა: არასწორი ტიპი.

en: Could not open file: "%s"
ka: შეუძლებელია ფაილის გახსნა: "%s"

en: Could not open file: %s
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია: "%s"

en: Could not parse XML
ka: XML ფაილის კითხვის შეცდომა

en: Could not shift between tracks
ka: ტრეკებს შორის გადართვის შეცდომა

en: Could not write to %s.
ka: %s-ში ჩაწერის შეცდომა.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
ka: შეუძლებელია პროექტის მონაცემთა საქაღალდის პოვნა: "%s"

en: Couldn't import the project:
    
    %s
ka: პროექტის შემოტანა შეუძლებელია:
    
    %s

en: Couldn't instantiate effect
ka: ეფექტის გამოძახების შეცდომა

en: Couldn't open "%s"
ka: შეუძლებელია ფაილის გახსნა: "%s"

en: Couldn't read from file: %s
ka: ფაილიდან წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Couldn't save log to file: %s
ka: ჟურნალის ფაილში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: Couldn't write to file: %s
ka: შეუძლებელია ფაილის ჩაწერა: %s

en: Cowbell
ka: ეჟვანი

en: Create Correction(.wvc) File
ka: კორექციის (.wvc) ფაილის შექმნა

en: Create labels based on
ka: ჭდეების შექმნის პირობა

en: Created
ka: შექმნის თარიღი

en: Created new audio track
ka: შექმნილია ახალი ტრეკი

en: Created new label track
ka: შექმნილია ახალი ჭდე-ტრეკი

en: Created new project
ka: ახალი შექმნილი პროექტი

en: Created new stereo audio track
ka: შექმნილია ახალი სტერეო ტრეკი

en: Created new time track
ka: შექმნილი ახალი დროის ტრეკი

en: Creates audio of zero amplitude
ka: აუდიოს ნულოვანი ამპლიტუდით შექმნა

en: Credits
ka: კრედიტები

en: Cross&fade:
ka: &კროსფეიდი:

en: Cross-platform GUI library
ka: პლატფორმათაშორისი GUI ბიბლიოთეკა

en: Ctrl+Click
ka: Ctrl-წკაპი

en: Cu&t
ka: ამ&ოჭრა

en: Cu&t	Ctrl+X
ka: ამო&ჭრა	Ctrl+X

en: Cu&t Label text
ka: ჭდის ტექსტის ამოჭრა

en: Cuberoot Autocorrelation
ka: Cuberoot ავტოკორექცია

en: Cubic
ka: კუბური

en: Cubic Curve (odd harmonics)
ka: კუბური მრუდი (კენტი ჰარმონიკები)

en: Curren&t Selection
ka: &მიმდინარე მონიშნული

en: Current Codec:
ka: მიმდინარე კოდეკი:

en: Current Format:
ka: მიმდინარე ფორმატი:

en: Current Project
ka: მიმდინარე პროექტი

en: Current Settings
ka: მიმდინარე პარამეტრები

en: Current difference
ka: მიმდინარე სხვაობა

en: Current length of selection.
ka: მონიშნულის მიმდინარე სიგრძე.

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
ka: მიმდინარე პროგრამა შეიცვალა.
    გავაუქმო ცვლილებები?

en: Current selection length: %s
ka: მონიშვნის მიმდინარე სიგრძე: %s

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
ka: ახალი მონიშვნის სიგრძე: დდ:სს:წთ:წმ

en: Cursor &Left
ka: კურსორი მარცხნივ

en: Cursor &Right
ka: კურსორი მარჯვნივ

en: Cursor Long J&ump Left
ka: კურსორის გრძელი გადასვლა მარცხნივ

en: Cursor Long Ju&mp Right
ka: კურსორის გრძელი გადასვლა მარჯვნივ

en: Cursor Sh&ort Jump Left
ka: კურსორის მოკლე გადასვლა მარცხნივ

en: Cursor Shor&t Jump Right
ka: კურსორის მოკლე გადასვლა მარჯვნივ

en: Cursor to Project End
ka: კურსორი პროექტის &დასასრულთან

en: Cursor to Project Start
ka: კურსორი პროექტის დასაწყისში

en: Cursor to Selection End
ka: მონიშნულის დასასრულამდე

en: Cursor to Selection Start
ka: კურსორი მონიშნულ საწყისამდე

en: Cursor to Stored &Cursor Position
ka: კურსორის გადატანა დამახსოვრებულ ადგილას

en: Cursor to Track &End
ka: კურსორი ტრეკის &დასასრულთან

en: Cursor to Track End
ka: კურსორი ტრეკის &დასასრულთან

en: Cursor to Track Start
ka: კურსორი ტრეკის &დასაწყისთან

en: Cursor:
ka: კურსორი:

en: Curve Name
ka: მრუდის სახელი

en: Curve exists
ka: მრუდი უკვე არსებობს

en: Curves exported
ka: გატანილი მრუდები

en: Custom
ka: განსხვავებული

en: Custom Curve
ka: მორგებული მრუდი

en: Custom FFmpeg Export
ka: ინდივიდუალური FFmpeg ექსპორტირება

en: Custom Sample Rate
ka: მომხმარებლის სემპლის სიხშირე

en: Custom Track &Name
ka: ტრეკის სახელი

en: Custom brush size
ka: ფუნჯის ზომის ხელით მორგება

en: Custom curve
ka: მორგებული მრუდი

en: Custom mappin&g
ka: &ასახვის ხელით მითითება

en: Custom name text
ka: ხელით მითითებული სახელი

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Cut (%lld, %lld) failed.
ka: ამოჭრა (%lld, %lld) წარუმატებელია.

en: Cut Labeled Audio
ka: ჭდიანი აუდიოს ამოჭრა

en: Cut Preview
ka: ესკიზის ამოჭრა

en: Cut by label
ka: ამოჭრა ჭდით

en: Cut labeled audio and leave gap
ka: მონიშნული აუდიოს ამოჭრა და ადგილის დატოვება

en: Cut labeled audio regions to clipboard
ka: ჭდიანი აუდიო არეების ამოჭრა

en: Cut labeled audio regions to clipboard and leave gap
ka: ჭდის მქონე ხმის რეგიონების ამოჭრა და ადგილის დატოვება

en: Cut to clipboard
ka: ამოჭრა გაცვლის ბუფერში

en: Cut to clipboard and leave gap
ka: ამოჭრა გაცვლის ბუფერში და ადგილის დატოვება

en: Cut to the clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში დამატება

en: Cut/Copy/Paste
ka: ამოჭრა/კოპირება/ჩასმა

en: Cut: %lld - %lld
ka: ამოჭრა: %lld - %lld

en: Cutoff
ka: ამოჭრა

en: Cutoff (Hz)
ka: მოჭრა (ჰც)

en: Cutoff:
ka: ჭრილი:

en: C♯
ka: დო#

en: D
ka: მ

en: D&ecay factor:
ka: შეყოვნების ფაქტორი:

en: D&ecrease Recording Volume
ka: ჩაწერის ხმის შემცირება

en: D&efault Sample Rate:
ka: &ნაგულისხმევი სემპლის სიჩქარე:

en: D&elete...
ka: წაშლა...

en: D&iscard
ka: &გაუქმება

en: DC blocking filter
ka: DC-ის დამბლოკავი ფილტრი

en: DTMF &sequence:
ka: DTMF მიმდევრობა:

en: DTMF Tones
ka: DTMF ტონები

en: Da&mping (%):
ka: &ჩაქრობა (%):

en: Dance Vocal
ka: საცეკვაო ვოკალი

en: Dark
ka: ბნელი

en: Data folder:
ka: მონაცემების საქაღალდე:

en: Data gathered
ka: შეგროვებული მონაცემები

en: Data type mismatch
ka: მონაცემების ტიპი არ ემთხვევა

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
ka: ბაზის შეცდომა.  უკაცრავად, მეტი დეტალები არ გვაქვს.

en: Database lock protocol error
ka: ბაზის დაბლოკვის პროტოკოლის შეცდომა

en: De&faults
ka: ნაგულისხმები

en: De&lete
ka: წა&შლა

en: De&lete selected rule
ka: მონიშნული წე&სის წაშლა

en: De&vice
ka: მოწყობილობა

en: De&vice:
ka: მოწყობილობა:

en: Debu&g
ka: ხარვ&ეზების აღმოჩენა

en: Debug Output:
ka: გამართვის გამოტანა:

en: Debug build (debug level %d)
ka: მართვის აგება (გამართვის დონე %d)

en: Decay (ms)
ka: დანებების დრო (წამი):

en: Decay (seconds)
ka: შეყოვნების დრო (წამი):

en: Decay factor:
ka: შეყოვნების ფაქტორი:

en: Deciseconds
ka: წამის მეათედი

en: Default &view mode:
ka: თვალიერების ნაგულისხმები რეჟიმი:

en: Default Sample &Format:
ka: სემპლის ფორმატი ნაგულისხმებად:

en: Default audio track &name:
ka: ტრეკის ნაგულისმევი &სახელი:

en: Default directories
ka: ნაგულისხმები საქაღალდეები

en: Default endianness
ka: ნაგულისხმები ბიტური რიგი

en: Default playback device number: %d
ka: დამკვრელი მოწყობილობების ნაგულსხმევი რაოდენობა: %d

en: Default recording device number: %d
ka: ჩამწერი მოწყობილობების ნაგულსხმევი რაოდენობა: %d

en: Defaults
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობები

en: Degree of Levelling
ka: სწორების დონე

en: Delay
ka: დაყოვნება

en: Delay and Reverb
ka: დაყოვნება და რევერბი

en: Delay level per echo (dB)
ka: თითოეული ექოს დაყოვნების დონე (დბ)

en: Delay time (seconds)
ka: დაყოვნების დრო (წამი):

en: Delay time (seconds):
ka: შეყოვნების დრო (წამი):

en: Delay type
ka: დაყოვნების ტიპი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete %d items?
ka: წავშალო %d რამ?

en: Delete '%s'?
ka: წავშალო "%s"?

en: Delete Fo&cused Track
ka: ფოკუსირებული ტრე&კის წაშლა

en: Delete Key&2
ka: გასაღების წაშ&ლა2

en: Delete Labeled Audio
ka: ჭდიანი აუდიოს წაშლა

en: Delete Preset
ka: პარამეტრის წაშლა

en: Delete Track
ka: ტრეკის წაშლა

en: Delete by label
ka: წაშლა ჭდის მიხედვით

en: Delete by labels and leave gap
ka: წაშლა ჭდის მიხედვით და ადგილის დატოვება

en: Delete orphan files (permanent immediately)
ka: გამოუყენებელი ფაილების წაშლა (მუდმივად, დაუყოვნებლივ)

en: Delete preset '%s'?
ka: წავშალო პრესეტი '%s' ?

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
ka: წაშლილია %.2f წამი t=%.2f

en: Deleted Label
ka: წაშლილი ჭდე

en: Deleted labeled audio regions
ka: ჭდიანი აუდიო რეგიონები წაშლილია

en: Demo
ka: დემო

en: Dependency Check
ka: დამოკიდებულების შემოწმება

en: Dept&h (%):
ka: სიღრმე (%):

en: Dept&h:
ka: სიღრმე:

en: Depth in percent
ka: სიღრმე პროცენტულად

en: Description: %s
ka: აღწერა: %s

en: Destination project could not be detached
ka: სამიზნე პროექტის მოძრობის შეცდომა

en: Detac&h at Silences
ka: სიჩუმეებთან განცალკევება

en: Detach
ka: მოძრობა

en: Detach Labeled Audio
ka: ჭდიანი აუდიოს მოძრობა

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
ka: მომძვრალია %.2f წამი t=%.2f-დან

en: Detached labeled audio regions
ka: ჭდიანი აუდიო რეგიონები მომძვრალია

en: Details
ka: დაწვრილებით

en: Detect
ka: დადგენა

en: Detect Silence
ka: სიჩუმის პოვნა

en: Detect Upstream Dropouts
ka: ჩაწერისას სიგნალის კარგვის აღმოჩენა

en: Detect dropouts
ka: სიგნალის კარგვის აღმოჩენა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device ID: %d
ka: მოწყობილობის ID: %d

en: Device info unavailable for: %d
ka: ინფორმაცია მოწყობილობაზე: %d ხელმიუწვდომელია

en: Device information is not available.
ka: ინფორმაცია მოწყობილობაზე ხელმიუწვდომელია.

en: Device name: %s
ka: მოწყობილობის სახელი: %s

en: Dialog
ka: ფანჯარა

en: Difference = %.2f RMS dB.
ka: სხვაობა = %.2f RMS დბ.

en: Difference = infinite RMS dB.
ka: სხვაობა = უსასრულო RMS დბ.

en: Difference is indeterminate.
ka: განსხვავება განუსაზღვრელია.

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
ka: მიმართულების ცვლილებები  -- ტოლია: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Directories
ka: საქაღალდეები

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
ka: %s საქაღალდე შეუსაბამოა (არსებობს მისი წაშლის რისკი)

en: Directory %s is not writable
ka: %s საქაღალდე ჩაწერადი არაა

en: Directory Dialog
ka: საქაღალდის ფანჯარა

en: Directory creation failed.
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა.

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disable Silent Monitoring
ka: სიჩუმის მონიტორინგის შეჩერება

en: Disable UUID
ka: UUID-ის გამორთვა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Disallow
ka: აკრძალვა

en: Disallowed
ka: გაუქმებული

en: Discard and open latest version
ka: მოცილება და უკანასკნელი ვერსიის გახსნა

en: Discarding undo/redo history
ka: გაუქმება/გამეორების ჟურნალის გასუფთავება

en: Discrimination &method:
ka: დისკრიმინაციის &მეთოდი:

en: Disk # blocks:
ka: დისკის ბლოკები #:

en: Disk Block Size (KB):
ka: დისკის ბლოკის ზომა (კბ):

en: Disk Space
ka: დისკის ზომა

en: Disk is full.
    %s
ka: დისკი სავსეა.
    %s

en: Disk space remaining for recording: %s
ka: ჩაწერისთვის დარჩენილი დისკური სივრცეა %s

en: Display
ka: დისპლეი

en: Display &samples:
ka: &სემპლების ჩვენება:

en: Display:
ka: ჩვენება:

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
ka: მანძილი: (1-დან 120-მდე, ნაგულისხმები = 20)

en: Distinguished %s Team members, not currently active
ka: ჯგუფის %s აღსანიშნავი წევრი, რომელიც ახლა აქტიური არაა

en: Distortion
ka: დამახინჯება

en: Distortion amount
ka: დამახინჯების დონე

en: Distortion and Modulation
ka: დამახინჯება და მოდულაცია

en: Distortion type:
ka: დამახინჯების ტიპი:

en: Dit&her:
ka: დიზე&რინგი:

en: Do &nothing
ka: &არაფრის გაკეთება

en: Do Not Copy
ka: არ დააკოპირო

en: Do not show this warning again
ka: მეტჯერ აღარ აჩვენო ეს გაფრთხილება

en: Do nothing
ka: არაფრის გაკეთება

en: Do you have these problems?
ka: გაქვთ ეს პრობლემები?

en: Do you really want to delete selected rule?
ka: ნამდვილად გნებავთ მონიშნული წესის წაშლა?

en: Do you still want to start Audacity?
ka: კვლავ გსურთ Audacity-ის გაშვება?

en: Do you want to save the changes?
ka: გსურთ ცვლილებების შენახვა?

en: Does the demo action.
ka: დემო-ქმედებების შესრულება.

en: Doing correctness check...
ka: სისწორის შემოწმება...

en: Dominic Mazzoni
ka: Dominic Mazzoni-ის მიერ

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
ka: Dominic Mazzoni, David R. Sky და Steve Daulton

en: Don't Link Stereo
ka: არ დააკავშირო სტერეოარხები

en: Don't ask me again
ka: აღარ მკითხო

en: Don't show this again
ka: ეს აღარ მაჩვენო

en: Don't show this again at start up
ka: აღარ აჩვენო გაშვებისას

en: Don't show this warning again
ka: მეტჯერ აღარ აჩვენო ეს გაფრთხილება

en: Done
ka: მზადაა

en: Dow&nload
ka: გადმოწერა

en: Down Octa&ve
ka: ოქტავით დაბლა

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Downloading %s
ka: გადმოწერა - %s

en: Downloading audio
ka: აუდიოს გადმოწერა

en: Dr&y Gain (dB):
ka: მშრალი გაძლიერება (დბ):

en: Drag
ka: გადათრევა

en: Drag label boundary.
ka: გადაათრიეთ ჭდე.

en: Drag one or more label boundaries.
ka: გადაათრიეთ ერთი ან მეტი ჭდის საზღვარი.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
ka: გადაათრიეთ გადასახვევად. სკრაბინგისთვის გაუშვით და გადაატარეთ.

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
ka: გადაათრიეთ გადასახვევად. გასაჩერებლად აუშვით ღილაკს.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
ka: არეების გასადიდებლად გადაათრიეთ, მარჯვენა წკაპი შემცირებისთვის

en: Drags mouse from one place to another.
ka: გადაათრევს თაგუნას ერთი ადგილიდან მეორეზე.

en: Draw Curves
ka: მრუდების დახატვა

en: Draw Tool
ka: დახატვის ხელსაწყო

en: Drip (long)
ka: წვეთი(გრძელი)

en: Drip (short)
ka: წვეთი(მოკლე)

en: Drive
ka: დრაივი

en: Drums Control
ka: დასარტყმელი საკრავების კონტროლი

en: Dry Previe&w
ka: &მშრალი გადახედვა

en: Dry Wet
ka: მშრალი ნოტიო

en: Duck &amount:
ka: მიჩუმების &მნიშვნელობა:

en: Duplic&ate
ka: ას&ლი

en: Duplicate
ka: დუბლიკაცია

en: Duplicated
ka: დუბლირებული

en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

en: Duration (60s max)
ka: ხანგრძლივობა(მაქს. 60წმ)

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
ka: ხანგრძლივობა ნულია. არაფერი ჩაიწერება.

en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Duty cycle:
ka: მუშაობის ციკლი:

en: Dynamic Libraries
ka: დინამიური ბიბლიოთეკები

en: Dynamically Linked Libraries
ka: დინამიური ბიბლიოთეკები

en: D♭
ka: რე♭

en: D♯
ka: რე#

en: E
ka: ე

en: E&dit...
ka: ჩასწორება...

en: E&xpand Collapsed Tracks
ka: ყველა ტრეკის აკეცვა

en: E&xport...
ka: გატანა...

en: E&xtended (with frequency ranges)
ka: გაფართოებული (სიხშირის ინტერვალებით)

en: E&xtra Menus
ka: &დამატებითი მენიუების ჩართვა

en: EQ and Filters
ka: EQ და ფილტრები

en: Echo
ka: ექო

en: Echos a message.
ka: გამოაქვს შეტყობინება.

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit &Metadata...
ka: &მეტამონაცემების ჩასწორება...

en: Edit Genres
ka: ჟანრების რედაქტირება

en: Edit Labels
ka: ჭდეების გამართვა

en: Edit Metadata Tags
ka: მეტამონაცემების ჭდეების ჩასწორება

en: Edit Steps
ka: ჩასწორების საფეხურები

en: Edit, Preferences...
ka: გამართვა, პარამეტრები...

en: Edited Envelope
ka: ჩასწორებული კონვერტი

en: Edited Label
ka: ჩასწორებული ჭდეები

en: Edited labels
ka: ჩასწორებული ჭდეები

en: Editing and greyed out Menus
ka: რედაქტირება და მონიშნული მენიუები

en: Effe&ct
ka: ეფ&ექტი

en: Effect
ka: ეფექტი

en: Effect %d
ka: ეფექტი %d

en: Effect Options
ka: ეფექტის პარამეტრები

en: Effect Output
ka: ეფექტის გამოტანა

en: Effect Settings
ka: ეფექტის პარამეტრები

en: Effect menu &organization:
ka: ეფექტების მენიუს &ორგანიზაცია:

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
ka: ეფექტის ან ბრძანების ჩატვირთვის შეცდომა %s-dan:
    %s

en: Effects
ka: ეფექტები

en: Effects Preview
ka: ეფექტის გადახედვა

en: Elapsed Time:
ka: გასული დრო:

en: Email
ka: ელფოსტა

en: Emeritus:
ka: საპატიო წევრები:

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Empty value
ka: ცარიელი მნიშვნელობა

en: Ena&ble Spectral Selection
ka: სპექტრის მონიშვნის ჩართვა

en: Ena&ble spectral selection
ka: სპექტრის მონიშვნის ჩართვა

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable &Automatic Save?
ka: გნებავთ ავტომატური შენახვის ჩართვა?

en: Enable &Full Screen
ka: &სრული ეკრანის ჩართვა

en: Enable &Looping
ka: &მარყუჟის ჩართვა

en: Enable &compensation
ka: &კომპენსაციის ჩართვა

en: Enable &graphical interface
ka: &გრაფიკული ინტერფეისის ჩართვა

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
ka: ხმით გააქტიურებული ჩაწერის დონის ავტომატურად განსაზღვრის ჩართვა.

en: Enable Automatic &Export?
ka: გნებავთ ავტომატური გატანის ჩართვა?

en: Enable Silent Monitoring
ka: სიჩუმის მონიტორინგის ჩართვა

en: Enable cut &lines
ka: გაჭრილი &ხაზების ჩართვა

en: Enable new plug-ins
ka: ახალი დამატებების ჩართვა

en: Enable smart selection
ka: ჭკვიანი მონიშვნის ჩართვა

en: Enable sound a&ctivated recording
ka: ხმით გა&აქტიურებული ჩაწერის ჩართვა

en: Enabled
ka: ჩაირთო

en: Encoding
ka: კოდირება

en: Encoding:
ka: კოდირება:

en: End
ka: დასასრული

en: End (or start)
ka: დასასრული (ან დასაწყისი)

en: End Date
ka: დასასრული თარიღი

en: End Date and Time
ka: დასასრული თარიღი და დრო

en: End Time
ka: დასრულების დრო

en: End Time:
ka: დასრულების დრო:

en: End to Cu&rsor/Selection Start
ka: ბოლოდან კურსორამდე/მონიშნულის დასაწყისამდე

en: End to Selection En&d
ka: ბოლოდან მონიშნულის ბოლომდე

en: End:
ka: დასასრული:

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
ka: ენერგია                   -- ტოლია: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
ka: გაუმჯობესებული ავტოკორექცია

en: Enter Nyquist Command:
ka: Nyquist ბრძანების შეყვანა:

en: Enter name of new macro
ka: შეიყვანეთ ახალი მაკროს სახელი

en: Enter token to link your account
ka: ანგარიშის მისაბმელად შეიყვანეთ კოდი

en: Enter track name
ka: შეიყვანეთ ტრეკის სახელი

en: Entire &Project
ka: მთლიანი &პროექტი

en: Envelope
ka: კონვერტი

en: Envelope Tool
ka: კონვერტის ხელსაწყო

en: Envelopes
ka: კონვერტები

en: Equalization
ka: ეკვალიზაცია

en: Erased selected area
ka: მონიშნული ადგილი წაშლილია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error %ld returned from MP3 encoder
ka: MP3 ენკოდერის %ld შეცდომა

en: Error (file may not have been written): %s
ka: შეცდომა (ფაილი შეიძლება არ ჩაწერილა): %s

en: Error Converting Legacy Project File
ka: შეცდომა ძველი ვერსიის პროექტის ფაილის კონვერტაციისას

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების გატანის შეცდომა

en: Error Importing
ka: შემოტანის შეცდომა

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
ka: ღილაკების მალსახმობების შემოტანის შეცდომა

en: Error Initializing Audio
ka: აუდიოს დაწყების შეცდომა

en: Error Initializing Midi
ka: MIDI-ის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
ka: EQ მრუდების ფაილიდან ჩატვირთვის შეცდომა:
    %s
    შეცდომის შეტყობინება:
    %s

en: Error Loading Metadata
ka: მეტამონაცემების წაკითხვის შეცდომა

en: Error Loading VST Presets
ka: VST-ის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error Locking Temporary Folder
ka: დროებითი საქაღალდის ჩაკეტვის შეცდომა

en: Error Opening File
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Error Opening File or Project
ka: პროექტის ან ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Error Opening Project
ka: პროექტის გახსნის შეცდომა

en: Error Saving Copy of Project
ka: პროექტის ასლის შენახვის შეცდომა

en: Error Saving Effect Presets
ka: ეფექტის შაბლონების ჩაწერის შეცდომა

en: Error Saving Equalization Curves
ka: ეკვალიზაციის მრუდების შენახვის შეცდომა

en: Error Saving FFmpeg Presets
ka: FFmpeg-ის პრესეტების შენახვის შეცდომა

en: Error Saving Project
ka: პროექტის შენახვის შეცდომა

en: Error Saving Tags File
ka: ჭდეების ფაილის შენახვის შეცდომა

en: Error Saving Timer Recording Project
ka: ტაიმერით ჩაწერის პროექტის შენახვის შეცდომა

en: Error Saving VST Presets
ka: VST პრესეტების შენახვის შეცდომა

en: Error Writing to File
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: Error details:
    %s
ka: შეცდომის დეტალები:
    %s

en: Error in Automatic Export
ka: ავტომატური გატანის შეცდომა

en: Error in Automatic Save
ka: შეცდომა ავტომატური შენახვისას

en: Error in Duration
ka: ხანგრძლივობის შეცდომა

en: Error opening file
ka: შეცდომა ფაილის გახსნისას

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
ka: ხმის მოწყობილობის გახსნის შეცდომა. 
    შეცდომის კოდი: %s

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
ka: ხმის მოწყობილობის გახსნის შეცდომა.
    გთხოვთ, შეამოწმოთ დამკვრელი მოწყობილობის პარამეტრები და პროექტის სიხშირე.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
ka: %s-ის დამუშავების შეცდომა
    
    სიჩუმის ჩასმა.

en: Error writing to file: "%s"
ka: ფაილის ჩაწერის შეცდომა:"%s"

en: Error.~%
ka: შეცდომა.~%

en: Error.~%"~a" cannot be written.
ka: შეცდომა.~%"~a" ჩაწერა შეუძლებელია.

en: Error.~%No file selected.
ka: შეცდომა.~%ფაილი არჩეული არაა.

en: Error.~%Unable to open file
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Error.~%~
                                Insufficient audio selected.~%~
                                Make the selection longer than ~a ms.
ka: შეცდომა.~%~
                            მონიშნული აუდიო საკმარისი არაა.~%~
                            მონიშნული ~a მწმ-ზე გრძელი უნდა იყოს.

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: Error: %s at line %lu
ka: შეცდომა: %s -ში ხაზზე %lu

en: Error: No modules were found. This may indicate a faulty installation.
ka: შეცდომა: მოდულები აღმოჩენილი არაა. ეს, შეძლება, ჩავარდნილ დაყენებაზე მიუთითებდეს.

en: Errors Only
ka: მხოლოდ შეცდომები

en: Errors in %d/%lld chunks
ka: შეცდომა %d/%lld ნაწილში

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
ka: შეცდომა~%~
                            '~a' გახსნა შეუძლებელია.~%~
                            შეამოწმეთ, ფაილი თუ არსებობს.

en: Error~%~%
ka: შეცდომა~%~%

en: Estimate
ka: დაახლოებითი

en: Even Harmonics
ka: ჰარმონიკებიც კი

en: Excessive
ka: ზედმეტი

en: Excessive, 320 kbps
ka: სიგიჟე, 320 კბწმ

en: Executables
ka: გამშვებები

en: Exit Audacity
ka: Audacity-ის დახურვა

en: Expand
ka: გაფართოება

en: Expand and Compress
ka: გაფართოება და შეკუმშვა

en: Expanded Cut Line
ka: გაფართოებული ამოჭრის ხაზი

en: Expected len %lld, track len %lld.
ka: მოსალოდნელი სიგრძე %lld, ტრეკის სიგრძე: %lld.

en: Explore free plugins for sculpting your audio
ka: დაათვალიერეთ უფასო დამატებები თქვენი აუდიოს გამოსაძერწად

en: Expo&rt Other
ka: &სხვის გატანა

en: Expo&rt Selected Audio...
ka: მონიშნულ ხმის გატანა...

en: Exponential In
ka: ექსპონენციალური დასაწყისი

en: Exponential Out
ka: ექსპონენციალური დასასრული

en: Export
ka: გატანა

en: Export &Labels...
ka: ჭდეების &გატანა...

en: Export Audio
ka: აუდიოს გატანა

en: Export Audio Unit Preset As %s:
ka: აუდიო ერთეულის პარამეტრების გატანა %s-ში:

en: Export Audio Unit Presets
ka: სტანდარტული აუდიო ერთეულის პრესეტების გატანა

en: Export Audio...
ka: აუდიოს გატანა...

en: Export Benchmark Data as:
ka: ტესტის მონაცემების გატანა, როგორც:

en: Export Contrast Result As:
ka: გავიტანოთ კონტრასტის შედეგი, როგორც:

en: Export EQ curves as...
ka: EQ მრუდების გატანა, როგორც...

en: Export Effect Parameters
ka: &ეფექტის პარამეტრების გატანა

en: Export Keyboard Shortcuts As:
ka: ღილაკების მალსახმობების გატანა, როგორც:

en: Export Labels As:
ka: ჭდის გატანა, როგორც:

en: Export MI&DI...
ka: გატანა (MI&DI)

en: Export MIDI
ka: MIDI-ის გატანა

en: Export MIDI As:
ka: MIDI გატანა როგორც:

en: Export Macro
ka: მაკროს გატანა

en: Export Presets
ka: პრესეტების გატანა

en: Export Project As:
ka: პროექტის გატანა, როგორც:

en: Export Range:
ka: გატანის შუალედი:

en: Export Spectral Data As:
ka: სპექტრული მონაცემების გატანა, როგორც:

en: Export as &OGG
ka: გატანა (&OGG)

en: Export as &WAV
ka: გატანა (&WAV)

en: Export as FLAC
ka: გატანა (FLAC)

en: Export as MP&3
ka: გატანა (MP&3)

en: Export behavior
ka: გატანის ქცევა

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
ka: გატანა გაუქმდა შემდეგი %lld ფაილის გატანისას.

en: Export completed with error.
ka: გატანა შეცდომით დასრულდა.

en: Export current selection
ka: მიმდინარე მონიშნულის გატანა

en: Export data to
ka: მონაცემების გატანა

en: Export entire project
ka: მთლიანი პროექტის გატანა

en: Export error
ka: გატანის შეცდომა

en: Export failed
ka: გატანის შეცდომა

en: Export multiple files
ka: ერთზე მეტი ფაილის გატანა

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
ka: გატანა გაჩერდა შემდეგი %lld ფაილის გატანისას.

en: Export to &computer
ka: &კომპიუტერზე გატანა

en: Export...
ka: შეტყობინებების გატანა...

en: Export2
ka: გატანა

en: Exported Label Style:
ka: ჭდის სტილი გატანილია, როგორც:

en: Exported Tags
ka: გატანილი ჭდეები

en: Exporting an Audio File
ka: აუდიო ფაილის გატანა

en: Exporting selected audio as %s
ka: მონიშნული აუდიოს გატანა როგორც %s

en: Exporting selected audio as Opus
ka: მონიშნული აუდიოს გატანა, როგორც Opus

en: Exporting selected audio as WavPack
ka: მონიშნული აუდიოს გატანა როგორც WavPack

en: Exporting selected audio at %d Kbps
ka: მიმდინარეობს მონიშნული აუდიოს გატანა %d კბ/წმ-ით

en: Exporting selected audio at %ld kbps
ka: მონიშნული აუდიოს გატანა %ld კბწ-ით

en: Exporting selected audio with %s preset
ka: მონიშნული აუდიოს %s პრესეტით გატანა

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
ka: მონიშნული აუდიოს VBR  %s ხარისხით გატანა

en: Exporting the audio as %s
ka: აუდიოს გატანა, როგორც %s

en: Exporting the audio as FLAC
ka: აუდიოს გატანა FLAC ფორმატში

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
ka: აუდიოს გატანა Ogg Vorbis ფორმატში

en: Exporting the audio as Opus
ka: აუდიოს გატანა, როგორც Opus

en: Exporting the audio as WavPack
ka: აუდიოს გატანა, როგორც WavPack

en: Exporting the audio at %d Kbps
ka: მიმდინარეობს აუდიოს გატანა %d კბ/წმ-ით

en: Exporting the audio at %ld kbps
ka: აუდიოს გატანა %ld კბწ-ით

en: Exporting the audio using command-line encoder
ka: მიმდინარეობს აუდიოს გატანა CLI ენკოდერით

en: Exporting the audio with %s preset
ka: მონიშნული აუდიოს %s პარამეტრით გატანა

en: Exporting the audio with VBR quality %s
ka: მონიშნული აუდიოს VBR %s ხარისხით გატანა

en: Exporting the selected audio as %s
ka: მონიშნული აუდიოს ექსპორტირება როგორც %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
ka: მონიშნული აუდიოს გატანა FLAC ფორმატში

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
ka: მონიშნული Ogg Vorbis აუდიოს ექსპორტირება

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
ka: მონიშნული აუდიოს ბრძანების სტრიქონის ენკოდერით გატანა

en: Exports to a file.
ka: ფაილში გატანა.

en: Ext Import
ka: შემოტანა

en: Ext&ra
ka: დამატე&ბით

en: Extended Import
ka: გაფართოებული შემოტანა

en: Extended libraries
ka: სხვა ბიბლიოთეკები

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
ka: Audacity-ის გარე მოდული, რომელიც ეფექტების საწერად მარტივ ინტერფეისს მოგაწვდით.

en: Extreme
ka: ექსტრემალური

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
ka: Pitch და Tempo შეცვლის მხარდაჭერა

en: Extreme, 220-260 kbps
ka: ექსტრემალური, 220-260 კბწმ

en: E♭
ka: მი♭

en: F
ka: პარ

en: FAIL
ka: შეცდომა

en: FFT Find Notes
ka: FFT შენიშვნების პოვნა

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
ka: FFmpeg : შეცდომა - გამოტანის ფაილისთვის "%s" აუდიო ნაკადის დამატების შეცდომა.

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
ka: FFmpeg : შეცდომა - აუდიო FIFO-დან წასაკითხად ბუფერის გამოყოფა შეუძლებელია.

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
ka: FFmpeg : შეცდომა - ფორმატის აღწერის დადგენის შეცდომა ფაილისთვის "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
ka: FFmpeg : შეცდომა -გამოსატანი ფაილის "%s" ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია. შეცდომის კოდია %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
ka: FFmpeg : შეცდომა - გამოსატანი ფაილის "%s" თავსართების ჩაწერა შეუძლებელია. შეცდომის კოდია %d.

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
ka: FFmpeg : შეცდომა - სემპლის ბუფერისთვის ბაიტების გამოყოფის შეცდომა

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
ka: FFmpeg : შეცდომა - სემპლის ბუფერის მიღების შეცდომა

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
ka: FFmpeg : შეცდომა - აუდიო კადრის მორგების შეცდომა

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
ka: FFmpeg : შეცდომა - აუდიო კადრის გამოსატან ფაილში ჩაწერის შეცდომა.

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
ka: FFmpeg : შეცდომა ძალიან ბევრი დარჩენილი მონაცემები.

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
ka: FFmpeg : შეცდომა - კადრის კოდირების შეცდომა

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
ka: FFmpeg : შეცდომა - nAudioFrameSizeOut ძალიან დიდია.

en: FFmpeg Import/Export
ka: FFmpeg შემოტანა/გატანის ბიბლიოთეკა

en: FFmpeg Import/Export Library
ka: FFmpeg შემოტანა/გატანის ბიბლიოთეკა

en: FFmpeg Library Version:
ka: FFmpeg  ბიბლიოთეკის ვერსია:

en: FFmpeg Library:
ka: FFmpeg ბიბლიოთეკა:

en: FFmpeg library not found
ka: FFmpeg-ის ბიბლიოთეკა ვერ მოიძებნა

en: FFmpeg not found
ka: FFmpeg ვერ მოიძებნა

en: FFmpeg startup failed
ka: FFmpeg-ის გაშვების შეცდომა

en: FFmpeg-compatible files
ka: FFmpeg-თავსებადი ფაილები

en: FLAC (FLAC Lossless Audio Codec)
ka: FLAC (FLAC აუდიო კოდეკი კარგვის გარეშე)

en: FLAC Files
ka: FLAC ფაილები

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
ka: FLAC ენკოდერის ინიციალიზაციის შეცდომა
    სტატუსი: %d

en: FLAC export couldn't open %s
ka: FLAC გამტანმა ვერ გახსნა %s

en: FLAC files
ka: FLAC ფაილები

en: FLAC import and export
ka: FLAC შემოტანა და გატანა

en: FLAC options
ka: FLAC-ის გამართვა

en: Face name
ka: სახის სახელი

en: Face size
ka: სახის ზომა

en: Factory Defaults
ka: &ნაგულისხმები პარამეტრები

en: Factory Presets
ka: ქარხნული პარამეტრები

en: Fade Down
ka: მინავლება

en: Fade Ends
ka: მინავლების დასასრული

en: Fade In
ka: მინავლება

en: Fade Out
ka: გამკვეთრება

en: Fade TYPE
ka: მინავლება მითითებული ტიპით

en: Fade Type
ka: მინავლების ტიპი

en: Fade Up
ka: ხმის აწევა

en: Fade direction
ka: მინავლების მიმართულება

en: Fade-out type
ka: მინავლების ტიპი

en: Fading
ka: მინავლება

en: Failed
ka: ჩაიშალა

en: Failed to attach to the Cloud project database
ka: ღრუბლოვანი პროექტის ბაზასთან მიმაგრების შეცდომა

en: Failed to authorize account
ka: ანგარიშის ავტორიზაცია ჩავარდა

en: Failed to bind SQL parameter
ka: SQL პარამეტრის bind-ის შეცდომა

en: Failed to calculate correct preskip
ka: სწორი წინასწარი გამოტოვების გამოთვლა ჩავარდა

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
ka: პრესეტის ("%s") შიდა ფორმატში გადაყვანა შეუძლებელია

en: Failed to convert property list to XML data
ka: შეუძლებელია თვისებების სიის XML მონაცემებში გადაყვანა

en: Failed to create property list for "%s" preset
ka: პრესეტის ("%s") თვისებების სიის შექმნა შეუძლებელია

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
ka: შენახვის წერტილის შექმნის შეცდომა:
    
    %s

en: Failed to decode "%s" preset
ka: პრესეტის ("%s") გაშიფვრა შეუძლებელია

en: Failed to decode Opus file: %s
ka: Opus ფაილს დეკოდირების შეცდომა: %s

en: Failed to decompress the Cloud project block
ka: ღრუბლოვანი პროექტის ბლოკის გაშლა ჩავარდა

en: Failed to deserialize the response
ka: პასუხის დესერიალიზაციის შეცდომა

en: Failed to discard connection
ka: კავშირის წაშლის შეცდომა

en: Failed to download audio from cloud.
    %s
ka: აუდიოს ღრუბლიდან გადმოწერა ჩავარდა.
    %s

en: Failed to encode input buffer
ka: შეყვანის ბუფერის კოდირება ჩავარდა

en: Failed to encode preset from "%s"
ka: პრესეტების %s-დან კოდირების შეცდომა

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
ka: პროექტის ფაილის ბრძანების შესრულების შეცდომა:
    
    %s

en: Failed to find the codec
ka: კოდეკის პოვნის შეცდომა

en: Failed to get audio list
ka: აუდიოს სიის მიღება ჩავარდა

en: Failed to get projects list
ka: პროექტების სიის მიღება ჩავარდა

en: Failed to guess format
ka: ფორმატის მიხვედრის შეცდომა

en: Failed to import project
ka: პროექტის შემოტანის შეცდომა

en: Failed to open %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა

en: Failed to open database file:
    
    %s
ka: შეუძლებელია ბაზის ფაილის გახსნა:
    
    %s

en: Failed to open the file for upload: %s
ka: ასატვირთად ფაილის გახსნის შეცდომა: %s

en: Failed to open the project's database
ka: შეუძლებელია პროექტის ბაზის გახსნა

en: Failed to register:
    %s
ka: რეგისტრაციის შეცდომა:
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
ka: შენახვის წერტილის გათავისუფლების შეცდომა:
    
    %s

en: Failed to remove %s
ka: შეუძლებელია '%s'-ის წაშლა

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
ka: პროექტის ფაილიდან ავტომატური შენახვის ინფორმაციის წაშლის შეცდომა.

en: Failed to restore connection
ka: კავშირის აღდგენის შეცდომა

en: Failed to retrieve preset content
ka: შეუძლებელია პრესეტის შემცველობის წაკითხვა

en: Failed to rollback transaction during import
ka: შემოტანისას ტრანზაქციის დაბრუნების შეცდომა

en: Failed to save VST3 preset to file
ka: VST3 პრესეტის ფაილის (%s) შენახვის შეცდომა

en: Failed to seek to position %lld in %s
ka: ფაილში %2$s პოზიციაზე %1$lld გადახვევის პრობლემა

en: Failed to set class info for "%s" preset
ka: %s პრესეტში კლასის ინფოს დაყენება შეუძლებელია

en: Failed to set page size for database %s
ka: ბაზისთვის %s გვერდის ზომის დაყენება შეუძლებელია

en: Failed to set preset name
ka: შეუძლებელია პრესეტის სახელის დაყენება

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
ka: %s-სთან ძირითადი მიერთების უსაფრთხო რეჟიმის დაყენება ჩავარდა

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
ka: პროექტის ფაილის განახლების შეცდომა.
    შეცდომა შემდეგი ბრძანების შესრულებისას:
    
    %s

en: Failed to write XML preset to "%s"
ka: შეუძლებელია XML პრესეტის %s-ში ჩაწერა

en: Failed!
ka: წარუმატებელი!

en: Failed.
ka: ჩავარდა.

en: Fat Vocals
ka: მსუქანი ვოკალი

en: Features
ka: თვისებები

en: Feedbac&k (%):
ka: გამოხმაურება (%):

en: Feedback in percent
ka: გამოხმაურება პროცენტულად

en: File
ka: ფაილი

en: File "%s" not found.
ka: ფაილი "%s" ვერ მოიძებნა.

en: File &Name:
ka: ფაილის &სახელი:

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
ka: ფაილი %s უკვე არსებობს. გნებავთ გადავაწერო?

en: File Dialog
ka: ფაილის ფანჯარა

en: File Error
ka: ფაილის შეცდომა

en: File Format Support
ka: ფაილსი ფორმატის მხარდაჭერა

en: File Name:
ka: ფაილის სახელი:

en: File could not be loaded
ka: ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: File could not be saved
ka: ფაილის შენახვა შეუძლებელია

en: File extensions
ka: ფაილის გაფართოებები

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
ka: ფაილი შესაძლოა არასწორია ან დაზიანებული: 
    %s

en: File name prefix:
ka: ფაილის სახელის პრეფიქსი:

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: File opened that is not a database file
ka: გახსნილი ფაილი ბაზის ფაილი არაა

en: File type:
ka: ფაილის ტიპი:

en: Filename = %s.
ka: ფაილის სახელი = %s.

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
ka: ფაილები უკვე ჩადგმულია("თავზე გადაწერა" გამორთულია):

en: Files copied to plug-ins folder:
ka: ფაილები, გადატანილი დამატებების საქაღალდეში:

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
ka: სიჩუმის ამოვსება ნაკლული მონაცემებისთვის [მხოლოდ ეს სესია]

en: Film frames (24 fps)
ka: ფილმის კადრები(24 კადრი/წმ)

en: Filter Curve EQ
ka: მრუდის EQ-ის ფილტრი

en: Filter type
ka: ფილტრის ტიპი

en: Final Pitch Shift
ka: ტონის სიმაღლის საბოლოო გადაადგილება

en: Final Tempo Change (%)
ka: ტემპის ცვლილება ბოლოში (%)

en: Finalizing upload...
ka: ატვირთვის დასრულება...

en: Find
ka: მოძებნა

en: Find Clipping
ka: კლიპინგის მოძებნა

en: Find dialog
ka: ძებნის ფანჯარა

en: Find path to command
ka: ბრძანებამდე ბილიკის მოძებნა

en: Find text
ka: შემდეგის ძებნა

en: First Track:
ka: პირველი ტრეკი:

en: Fit project to width
ka: პროექტის ფანჯრის სიგანესთან მორგება

en: Fit selection to width
ka: მონიშნულის ფანჯრის სიგანესთან მორგება

en: Fit to &Height
ka: სიმაღლეში ჩატევა

en: Fit to Width
ka: სიგანეში ჩატევა

en: Fix
ka: გასწორება

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Fla&tten
ka: გაბრტყელება

en: Fo&lder:
ka: &საქაღალდე:

en: Foc&us
ka: ფო&კუსი

en: Focused
ka: მონიშნული

en: For comments in a macro.
ka: მაკროს კომენტარებისათვის.

en: Force Final Alignment
ka: საბოლოო სწორება

en: Foreground
ka: წინა პლანი

en: Foreground end time
ka: ფონის დასრულების დრო

en: Foreground level too high
ka: წინა პლანის დონე ძალიან მაღალია

en: Foreground not yet measured
ka: წინა პლანი ჯერ არ იზომება

en: Foreground start time
ka: ფონის დაწყების დრო

en: Forgot your password?
ka: დაგავიწყდათ პაროლი?

en: Format %s is not compatible with codec %s.
ka: ფორმატი %s არაა თავსებადი კოდეკ %s-თან.

en: Format Change
ka: ფორმატის შეცვლა

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: Formats
ka: ფორმატები

en: Forwards
ka: წინ

en: Frame Duration
ka: კადრის ხანგრძლივობა

en: Frame Period
ka: ჩარჩოს პერიოდი

en: Frame Period:
ka: ჩარჩოს პერიოდი:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
ka: კადრის ზომა
    ნებაყოფლობითიl
    0 - ნაგულისხმები
    წუთი - 16
    მაქს - 65535

en: Frame:
ka: ჩარჩო:

en: Frequencies
ka: სიხშირეები

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Frequency (Hz)
ka: სიხშირე (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
ka: სიხშირის  (Hz)	დონე(dB)

en: Frequency Analysis
ka: სიხშირის ანალიზი

en: Frequency Hertz End
ka: სიხშირის დასასრული ჰერცებში

en: Frequency Hertz Start
ka: სიხშირის დასაწყისი ჰერცებში

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
ka: მინიმალური სიხშირე 0,1 ჰც მაინც უნდა იყოს.

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
ka: რადარის ნემსების სიხშირე(Hz)

en: Frequency smoothing
ka: სიხშირის დარბილება

en: From Internet
ka: ინტერნეტიდან

en: From X:
ka: X დან:

en: From Y:
ka: Y დან:

en: From rpm
ka: დაწყებული rpm-ით

en: Full
ka: მთლიანი

en: Full search
ka: სრული ძიება

en: Full-wave Rectifier
ka: სრულტალღიანი გამმართველი

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
ka: სრულტალღიანი გამმართველი (DC დაბლოკილია)

en: Fullband
ka: სრულზოლოვანი

en: Fuzz Box
ka: ფაზ-ბოქსი

en: F♯
ka: ფა#

en: G
ka: გ

en: GNU General Public License v2.0
ka: GNU GPL v2.0

en: GNU General Public License v2.0 or later
ka: GNU GPL v2.0 ან უფრო ახალი

en: GPL License
ka: GPL ლიცენზია

en: GSM 6.10 requires mono
ka: GSM 6.10 მოითხოვს მონოს

en: GUI
ka: ინტერფეისი

[ctx: GUI]
en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Gain
ka: გაძლიერება

en: Gain (dB)
ka: გაძლიერება (დბ)

en: Gate
ka: გეითი

en: Gate frequencies above (kHz)
ka: მაქსიმალური სიხშირეები (კჰც)

en: Gate threshold (dB)
ka: გეითის ზღვარი (დბ)

en: Gaussian(a=2.5)
ka: გაუსის(a=2.5)

en: Gaussian(a=3.5)
ka: გაუსის(a=3.5)

en: Gaussian(a=4.5)
ka: გაუსის(a=4.5)

en: General
ka: საერთო

en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Generates one of three different types of noise
ka: აგენერირებს ერთს სამი სხვადასხვა ტიპის ხმაურიდან

en: Generating audio preview...
ka: აუდიომინიატურის შექმნა...

en: Generator
ka: გენერატორი

en: Generic
ka: ზოგადი

en: Generic Track
ka: ზოგადი ტრეკი

en: Generic error
ka: ზოგადი შეცდომა

en: Genre
ka: ჟანრი

en: Genres
ka: ჟანრები

en: Gentle
ka: ნაზი

en: Get Effects
ka: ეფექტების მიღება

en: Get Info
ka: ინფორმაცია

en: Get Info...
ka: ინფორმაცია...

en: Get Preference
ka: პარამეტრის ჩვენება

en: Get Preference...
ka: პარამეტრები...

en: Get Track Info
ka: ინფორმაცია ტრეკზე

en: Get more effects...
ka: მიიღეთ მეტი ეფექტი...

en: Get our free OpenVino AI tools
ka: გადმოწერეთ ჩვენი უფასო OpenVino-ის ხი-ის ხელსაწყოები

en: Gets information in JSON format.
ka: ინფორმაცია JSON ფორმატში.

en: Gets the value of a single preference.
ka: ერთი არჩევანის მნიშვნელობის ამოღება.

en: Gets track values as JSON.
ka: ტრეკის მნიშვნელობები JSON ფორმატში.

en: Gives help on a command.
ka: ბრძანების დოკუმენტაცია.

en: Global settings
ka: გლობალური პარამეტრები

en: Glue Compressor
ka: წებოს კომპრესორი

en: Go to higher S-expr
ka: უფრო მაღალ S-expr-ზე გადასვლა

en: Go to matching paren
ka: შესაბამის ბრჭყალზე გადასვლა

en: Go to next S-expr
ka: შემდეგ S-expr-ზე გადასვლა

en: Go to previous S-expr
ka: წინა S-expr-ზე გადასვლა

en: Go to top S-expr
ka: თავში მყოფ S-expr-ზე გადასვლა

en: Gradient
ka: გრადაცია

en: Gradual
ka: თანდათან

en: Graphic EQ
ka: გრაფიკული EQ

en: Graphical Mode
ka: გრაფიკული რეჟიმი

en: Group by category
ka: კატეგორიით დაჯგუფება

en: Group by publisher
ka: გამომცემლით დაჯგუფება

en: Group by type
ka: ტიპით დაჯგუფება

en: Group by type and publisher
ka: დაჯგუფება ტიპით და გამომცემლით

en: G♯
ka: სოლ#

en: HTK (HMM Tool Kit)
ka: HTK (HMM ხელსაწყოების ნაკრები)

en: HTML file
ka: HTML ფაილები

en: HTML files
ka: HTML ფაილები

en: Half Wave
ka: ნახევარი ტალღა

en: Half-wave Rectifier
ka: ნახევარტალღიანი გამმართველი

en: HalfWave
ka: ნახევარტალღა

en: Hamming
ka: ჰამინგის

en: Handle 'audacity://' url
ka: 'audacity://' ბმულების დამუშავება

en: Handy Presets (override controls)
ka: გამოსადეგი პრესეტები

en: Hann
ka: ჰანის

en: Hard Clip
ka: მაგარი კლიპი

en: Hard Clipping
ka: მაგარი კლიპინგი

en: Hard Limit
ka: მყარი შეზღუდვა

en: Hard Limiter 1413
ka: მყარი შეზღუდვა 1413

en: Hard Overdrive
ka: მაგარი ოვერდრაივი

en: Hardness
ka: სიმაგრე

en: Harmonic brightness
ka: ჰარმონიული სინათლე

en: Harvey Lubin (logo)
ka: ლარვი ლუბინი (ლოგო)

en: Header
ka: თავსართი

en: Hear &other tracks during recording
ka: ჩაწერისას &სხვა ტრეკების მოსმენა

en: Hear &other tracks while recording (overdub)
ka: ჩაწერისას &სხვა ტრეკების მოსმენა (ოვერდაბი)

en: Heavy Overdrive
ka: მძიმე ოვერდრაივი

en: Height:
ka: სიმაღლე:

en: Help
ka: დახმარება

en: Help on the Internet
ka: დახმარება ინტერნეტით

en: Help...
ka: დახმარება...

en: High Contrast
ka: მაღალი კონტრასტი

en: High Frequency
ka: მაღალი სიხშირე

en: High Playback Latency: %g
ka: დაკვრის მაღალი დაყოვნება: %g

en: High Quality
ka: მაღალი ხარისხი

en: High Quality (Slow)
ka: მაღალი ხარისხი (ნელი)

en: High Quality Pitch Change
ka: ტონის სიმაღლის შეცვლა მაღალი ხარისხით

en: High Quality Tempo Change
ka: ტემპის შეცვლა მაღალი ხარისხით

en: High Recording Latency: %g
ka: ჩაწერის მაღალი დაყოვნება: %g

en: High-Pass Filter
ka: მაღალსიხშირული ფილტრი

en: High-quality Conversion
ka: მაღალხარისხიანი გადაყვანა

en: High-quality Pitch Shift
ka: ტონის სიმაღლის ცვლილება (მაღალი ხარისხით)

en: High-shelf
ka: მაღალი უჯრა

en: High:
ka: მაღალი:

en: Highpass
ka: მაღალი სიხშირის ფილტრი

en: History
ka: ისტორია

en: Hold (ms)
ka: დალოდება (მწმ)

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Horizontal Scrollbar
ka: ჰორიზონტალური ჩოჩია

en: Host name: %s
ka: ჰოსტის სახელი: %s

en: How would you like to export?
ka: როგორ გნებავთ გატანა?

en: How would you like to paste your audio?
ka: როგორ გნებავთ, თქვენი აუდიო ჩასვათ?

en: How would you like to save?
ka: როგორ გნებავთ შენახვა?

en: Hybrid Mode
ka: ჰიბრიდული რეჟიმი

en: Hz
ka: ჰც

en: I&mport...
ka: შემოტანა...

en: I&ncrease Recording Volume
ka: ჩაწერის ხმის გაზრდა

en: I&nput
ka: შეყვ&ანა

en: I&nterpolation:
ka: ინტერპოლაცია:

en: I/O error occurred
ka: შეყვანა/გამოტანის შეცდომა

en: ID3 tag support
ka: ID3 ჭდეების მხარდაჭერა

en: IMPORT EXPORT
ka: შეტანა გამოტანა

en: IO error reading from file
ka: შეტანა/გამოტანის შეცდომა ფაილიდან წაკითხვისას

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
ka: ISO 639 3-სიმბოლოიანი ენის კოდი
    ნებაყოფლობითი
    ცარიელი - ავტომატური

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
ka: თუ გააგრძელებთ, თქვენი პროექტი არ შეინახება დისკზე. ასე გსურთ?

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
ka: დასაწყისებსა და დასასრულშებში სიჩუმის იგნორი

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
ka: Nyquist -ის დამატების არასწორი თავსართი

en: Import
ka: იმპორტი

en: Import / Export
ka: შეტანა / გატანა

en: Import Audio Unit Preset As %s:
ka: აუდიო ერთეულის პრესეტის შემოტანა %s-დან:

en: Import Audio Unit Presets
ka: აუდიოს პრესეტების შემოტანა

en: Import Effect Parameters
ka: &ეფექტის პარამეტრების შემოტანა

en: Import Labels
ka: ჭდეების შემოტანა

en: Import MIDI
ka: MIDI შემოტანა

en: Import Macro
ka: მაკროების შემოტანა

en: Import Presets
ka: პრესეტების შემოტანა

en: Import Project
ka: პროექტის შემოტანა

en: Import Raw
ka: Raw შემოტანა

en: Import Raw Data
ka: Raw მონაცემების შემოტანა

en: Import...
ka: შემოტანა...

en: Import2
ka: შემოტანა

en: Imported '%s'
ka: '%s' შემოტანილია

en: Imported MIDI from '%s'
ka: შემოტანილია MIDI '%s'-დან

en: Imported labels from '%s'
ka: ჭდეების შემოტანა '%s'-დან წარმატებულია

en: Importer order
ka: შემომტანის მიმდევრობა

en: Importing %s
ka: შემოტანა - %s

en: Importing %s...
ka: შემოტანა - %s...

en: Importing files
ka: ფაილების შემოტანა

en: Imports from a file.
ka: ფაილიდან შემოტანა.

en: In All &Sync-Locked Tracks
ka: ყველა დაბლოკილ-სინქრონიზებულ ტრეკში

en: In All &Tracks
ka: ყველა ტრეკში

en: Include audio before first label
ka: აუდიოს ჩართვა პირველ იარლიყამდე

en: Include header information
ka: საინფორმაციო ჰედერების დამატება

en: Incompatible format and codec
ka: არათავსებადი ფორმატი და კოდეკი

en: Incompatible plugin(s) found
ka: ნაპოვნია შეუთავსებელი დამატებები

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
ka: მონიშნული აუდიოს ხმის აწევა ან დაწევა

en: Index (text files only)
ka: ინდექსი (მხოლოდ ტექსტური ფაილები)

en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
ka: ინდექსი[%02x] კოდეკი[%s], ენა[%s], ბიტური სიჩქარე[%s], არხები[%d], ხანგრძლივობა[%d]

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
ka: ინდექსი[%02x] ვერსია[%d], არხები[%d], სიხშირე[%ld]

en: Individual Theme Files
ka: ინდივიდუალური თემის ფაილები

en: Infinite dB difference
ka: დბ-ის უსასრული განსხვავება

en: Infinity
ka: უსასრულობა

en: Info
ka: ინფო

en: Initial Pitch Shift
ka: ტონის სიმაღლის საწყისი გადაადგილება

en: Initial Tempo Change (%)
ka: ტემპის ცვლილება დასაწყისში (%)

en: Inner &fade up length:
ka: შიდა ხმის აწევის სიგრძე:

en: Inner fade d&own length:
ka: შიდა მინავლების სიგრძე:

en: Input
ka: შეყვანა

en: Input Gain (dB)
    Right channel
ka: შემოტანის გაძლიერება (დბ)
    მარჯვენა არხი

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
ka: შემოტანის გაძლიერება (დბ)
    მონო/მარცხენა

en: Insertion failed because the drive is full
ka: ჩასმა ჩავარდა, რადგან დისკი სავსეა

en: Inspecting project file data
ka: პროექტის ფაილების მონაცემების შემოწმება

en: Install Audacity 4
ka: Audacity 4-ის დაყენება

en: Installation Prefix:
ka: დაყენების პრეფიქსი:

en: Instruction Set
ka: CPU ინსტრუქციების ნაკრები

en: Instrument %i
ka: ინსტრუმენტი %i

en: Insufficient Disk Space
ka: დისკზე არასაკმარისი ადგილია

en: Internal Error
ka: შიდა შეცდომა

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
ka: შიდა შეცდომა %s-ში ხაზზე %d.
    გთხოვთ შეატყობინოთ Audacity-ის ჯგუფს https://forum.audacityteam.org/-ზე.

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
ka: შიდა შეცდომა %s-ში ფაილ %s-ში ხაზზე %d.
    გთხოვთ შეატყობინოთ Audacity-ის ჯგუფს https://forum.audacityteam.org/-ზე.

en: Internal error in importer...tag not recognized
ka: შემომტანის შიდა შეცდომა... ჭდე ამოცნობილი არაა

en: Internal error reported by alignment process.
ka: სწორების პროცესის შიდა შეცდომა.

en: Internal logic error in SQLite
ka: შიდა ლოგიკის შეცდომა SQLite-ში

en: Internal logic fault
ka: შიდა ლოგიკური შეცდომა

en: Interpolation type
ka: ინტერპოლაციის ტიპი

en: Invalid Limits
ka: არასწორი შეზღუდვები

en: Invalid Response: %s
ka: არასწორი პასუხი: %s

en: Invalid Vorbis bitstream header
ka: Vorbis  ბიტური ნაკადის არასწორი ჰედერი

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
ka: მონიშნული აუდიო არასწორია.
    დარწმუნდით, რომ მონიშნული აუდიოა.

en: Invalid data handling
ka: მონაცემების კითხვა შეუძლებელია

en: Invalid duration in LOF file.
ka: LOF ფაილში არასწორი ხანგრძლივობაა.

en: Invalid project 'h' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'h'.

en: Invalid project 'rate' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'rate'.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'sel0'.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'sel1'.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'selHigh'.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'selLow'.

en: Invalid project 'vpos' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'vpos'.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'zoom'.

en: Invalid sample rate
ka: სემპლის არასწორი კოეფიციენტი

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'maxsamples'.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'numpsamples'.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
ka: პროექტის არასწორი ატრიბუტი 'sampleformat'.

en: Invalid track offset in LOF file.
ka: LOF ფაილში ტრეკის არასწორი წანაცვლება.

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
ka: პარამეტრი %s-ის არასწორი მნიშვნელობა: უნდა იყოს %s

en: Invalid window offset in LOF file.
ka: LOF ფაილში არასწორი ფანჯრის წანაცვლებაა.

en: Inverse Sawtooth
ka: შებრუნებული კბილოვანი ტალღა

en: Invert
ka: ინვერსია

en: Join
ka: შეერთება

en: Join Clips
ka: კლიპების შერწყმა

en: Join Labeled Audio
ka: ჭდიანი აუდიოს შერწყმა

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
ka: შეერთება %.2f წამი t=%.2f -ზე

en: Joined labeled audio (points or regions)
ka: ჭდიანი აუდიოს შეერთება (რეგიონის წერტილები)

en: Journal recording failed
ka: ჟურნალის ჩაწერის შეცდომა

en: Keep currently open version
ka: ამჟამად ღია ვერსიის შენარჩუნება

en: Key Bindings
ka: კლავიატურის ბმები

en: Key Config
ka: ღილაკების მორგება

en: Keyboard preferences currently unavailable.
ka: კლავიატურის პარამეტრები ამჟამად მიუწვდომელია.

en: Kick Drums
ka: ბას-ბარაბანი

en: Knee &width (dB)
ka: მუხლის &სიგანე (დბ)

en: L Channel First
ka: ჯერ მარცხ. არხი

en: L&ink audio.com account...
ka: Audio.com-ის ანგარიშის მიბმა...

en: L&ogarithmic scale
ka: ლოგარითმული ზ&რდა

en: L-R on Same Line
ka: L-R ან იგივე ხაზი

en: LADSPA Effect Options
ka: LADSPA ეფექტების მორგება

en: LADSPA Effects
ka: LADSPA  ეფექტები

en: LAME MP3 Export Library
ka: LAME MP3 გატანის ბიბლიოთეკა

en: LFO Freq&uency (Hz):
ka: LFO სიხშირე (ჰც):

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
ka: LFO საწყისი ფაზა (გრად.):

en: LFO frequency in hertz
ka: LFO სიხშირე ჰერცებში

en: LFO start phase in degrees
ka: LFO საწყისი ფაზა გრადუსებში

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
ka: LPC კოეფიციენტების განსაზღვრა
    ინდივიდუალური
    0 - ნაგულისხმები
    მინ - 1
    მაქს - 15

en: LV2 Effect Settings
ka: LV2 ეფექტის მორგება

en: LV2 Effects
ka: LV2 ეფ&ექტები

en: La&beled Audio
ka: მონიშნ&ული აუდიო

en: Label
ka: ჭდე

en: Label &Editor
ka: ჭდის &რედაქტორი

en: Label Copy
ka: ჭდის კოპირება

en: Label Edit
ka: ჭდის რედაქტირება

en: Label Index
ka: ჭდეების სია

en: Label Interval
ka: ჭდეების ინტერვალი

en: Label Join
ka: ჭდეების შეერთება

en: Label Silence
ka: სიჩუმის ჭდე

en: Label Sounds
ka: ხმის ჭდეები

en: Label Split
ka: ჭდის გაყოფა

en: Label Track
ka: ჭდე-ბილიკი

en: Label Track Font
ka: ტრეკის ფონტის ჭდე

en: Label interval (seconds)
ka: ჭდის ინტერვალი (წმ)

en: Label text
ka: ჭდის ტექსტი

en: Label type
ka: ჭდის ტიპი

en: Labels
ka: ჭდეები

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
ka: დაყოვნება (წამები)	სიხშირე (ჰც)	დონე

en: Language "%s" is unknown
ka: უცნობი ენა:"%s"

en: Language:
ka: ენა:

en: Large Room
ka: დიდი ოთახი

en: Latency
ka: დაყოვნება

en: Latency Compensation
ka: დაყოვნების კომპენსაცია

en: Le&vel (dB):
ka: დონე (დბ):

en: Lead Vocals
ka: წამყვანი ვოკალი

en: Learn more
ka: მეტის გაგება

en: Left (dB)
ka: მარცხენა (დბ)

en: Left (linear)
ka: მარცხენა (ხაზოვანი)

en: Left Channel.~%~%
ka: მარცხენა არხი.~%~%

en: Left channel first then right channel.~%
ka: ჯერ მარცხენა არხი, შემდეგ კი მარჯვენა. -%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
ka: ჯერ მარცხენა არხი, შემდეგ კი მარჯვენა, იგივე ხაზზე. “%

en: Left-Click/Left-Drag
ka: მარცხენა-წკაპი/მარცხენა-გადათრევა

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
ka: მარცხენა: ~a ხაზ, ~a დბ | მარჯვენა: ~a ხაზ, ~a დბ.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
ka: მარცხენა: ~a ხაზ, ~a დბ | მარჯვენა: ~a ხაზოვანი, &nbsp;&nbsp;~a დბ.

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
ka: მარცხენა=გადიდება, მარჯვენა=შემცირება, შუა=ნორმალური

en: Legacy
ka: მოძველებული

en: Legacy Compressor
ka: მოძველებული შემკუმშავი

en: Legacy Limiter
ka: მოძველებული შემზღუდველი

en: Leland Lucius
ka: Leland Lucius-ის მიერ

en: Length
ka: სიგრძე

en: Length (seconds)
ka: სიგრძე (წმ)

en: Length and Center of Selection
ka: მონიშნულის სიგრძე და ცენტრი

en: Length and End of Selection
ka: მონიშნული მონაკვეთის სიგრძე და ბოლო

en: Length in seconds from %s, to
ka: სიგრძე წამებში. დასაწყისი %s, დასასრული

en: Length of &Filter:
ka: ფილტრის &სიგრძე:

en: Length of Filter
ka: ფილტრის სიგრძე

en: Length of label region (seconds)
ka: ჭდის სიგრძე (წმ)

en: Less than 1 minute
ka: 1 წუთზე ნაკლები

en: Level
ka: დონე

en: Level reduction (dB)
ka: დონის შემცირება (დბ)

en: Leveller
ka: ლეველერი

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
ka: ლეველერი, უფრო მძიმე, ფონური ხმაური -70დბ

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
ka: ლეველერი, უმძიმესი, ფონური ხმაური -70დბ

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
ka: ლეველერი, მძიმე, ფონური ხმაური -70დბ

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
ka: ლეველერი, მსუბუქი, ფონური ხმაური -70დბ

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
ka: ლეველერი, საშუალო, ფონური ხმაური -70დბ

en: Levelling fine adjustment
ka: დონის ზუსტი მორგება

en: Li&near Frequency Scale
ka: წ&რფივი სიხშირის მასშტაბი

en: Libraries
ka: ბიბლიოთეკები

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

en: Library used incorrectly
ka: ბიბლიოთეკა არასწორად გამოიყენება

en: Light
ka: მსუბუქი

en: Light Crunch Overdrive
ka: მსუბუქი ქრანჩ-ოვერდრაივი

en: Limit to (dB)
ka: ლიმიტი (დბ)

en: Limiter
ka: შემზღუდველი

en: Line Time
ka: ხაზის დრო

en: Line Time:
ka: ხაზის დრო:

en: Linear
ka: წრფივი

en: Linear (amp)
ka: წრფივი (ამპ)

en: Linear (dB)
ka: წრფივი (დბ)

en: Linear Frequency Scale
ka: წრფივი სიხშირის მასშტაბი

en: Linear In
ka: წრფივი შეყვანა

en: Linear Out
ka: წრფივი გამოტანა

en: Linear frequency
ka: წრფივი სიხშირე

en: Link Stereo Tracks
ka: სტერეო ტრეკების დაკავშირება

en: Link account
ka: ანგარიშის მიბმა

en: Lisp file
ka: Lisp ფაილები

en: Lisp scripts
ka: Lisp სკრიპტები

en: List of Files in basic text format
ka: ძირითადი ტექსტური ფორმატის ფაილთა სია

en: Lo&ng period:
ka: დიდი დრო:

en: Load Files
ka: ფაილების ჩატვირთვა

en: Load Metadata As:
ka: მეტამონაცემების წაკითხვა, როგორც:

en: Load Nyquist script
ka: Nyquist სკრიპტის ჩატვირთვა

en: Load Preset
ka: პრესეტის ჩატვირთვა

en: Load Theme Cache
ka: თემის ქეშის ჩატვირთვა

en: Load VST Preset:
ka: VST-ის ჩატვირთვა:

en: Load VST3 preset:
ka: VST3 პრესეტის ჩატვირთვა:

en: Load latest
ka: უკანასკნელის ჩატვირთვა

en: Loaded %d keyboard shortcuts
ka: ჩატვირთულია %d კლავიატურის მალსახმობი

en: Loading Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების ჩატვირთვა

en: Loading audio list...
ka: აუდიოს სიის ჩატვირთვა...

en: Loading projects list...
ka: პროექტების სიის ჩატვირთვა...

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Loca&te...
ka: მო&ძებნა...

en: Local
ka: ლოკალური

en: Local project data was removed before the sync has completed
ka: ლოკალური პროექტის მონაცემები სინქრონიზაციის დასრულებამდე წაიშალა

en: Locate FFmpeg
ka: FFmpeg მდებარეობის დადგენა

en: Locate LAME
ka: Lame მდებარეობა

en: Location of %s:
ka: %s'-ის მდებარეობა:

en: Location of '%s':
ka: '%s'-ის მდებარეობა:

en: Log frequency
ka: ჩანაწერის სიხშირე

en: Log in to audio.com to proceed.
ka: გასაგრძელებლად შედით audio.com-ზე.

en: Log search
ka: ჩანაწერის ძიება

en: Logarithmic
ka: ლოგარითმული

en: Logarithmic &Interpolation
ka: ლოგარითმული &ინტერპოლაცია

en: Logarithmic (dB)
ka: ლოგარითმული (დბ)

en: Logarithmic In
ka: ლოგარითმული დასაწყისი

en: Logarithmic Out
ka: ლოგარითმული დასასრული

en: Long Message
ka: გრძელი შეტყობინება

en: Loudness LUFS
ka: LUFS-ის ხმის სიძლიერე

en: Loudness Normalization
ka: ბგერის სიძლიერის ნორმალიზაცია

en: Low Delay
ka: დაბალი დაყოვნება

en: Low Frequency
ka: დაბალი სიხშირე

en: Low Playback Latency: %g
ka: დაკვრის დაბალი დაყოვნება: %g

en: Low Quality (Fast)
ka: დაბალი ხარისხი (სწრაფი)

en: Low Quality (Fastest)
ka: დაბალი ხარისხი (ყველაზე სწრაფი)

en: Low Recording Latency: %g
ka: ჩაწერის დაბალი დაყოვნება: %g

en: Low and High Frequencies
ka: დაბალი და მაღალი სიხშირეები

en: Low-Pass Filter
ka: დაბალსიხშირული ფილტრი

en: Low-quality Pitch Shift
ka: ტონის სიმაღლის ცვლილება (დაბალი ხარისხით)

en: Low-shelf
ka: დაბალი უჯრა

en: Low:
ka: დაბალი:

en: Lower Speed Limit
ka: სიჩქარის ქვედა ზღვარი

en: Lower Time Signature
ka: ქვედა ტაქტური ზომა

en: Lower Time Signature Changed
ka: ქვედა ტაქტური ზომა შეიცვალა

en: Lowpass
ka: დაბალი სიხშირის ფილტრი

en: M&ono
ka: &მონო

en: M&ultiple Files
ka: &ბევრი ფაილი

en: M&ute/Unmute
ka: დადუმება/ხმის აწევა

en: M&ute/Unmute Focused Track
ka: ფოკუსირებული ტრეკის დადუმება/ხმის აწევა

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
ka: M4A (AAC) ფაილები (FFmpeg)

[ctx: MIDI]
en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: MIDI Device Info
ka: ინფორმაცია MIDI მოწყობილობაზე

en: MIDI Devices
ka: MIDI მოწყობილობები

en: MIDI Synth L&atency (ms):
ka: MIDI სინთეზატორის დაყოვნება (მწმ)

en: MIDI and Allegro files
ka: MIDI და Allegro ფაილები

en: MIDI file
ka: MIDI ფაილი

en: MIDI files
ka: MIDI ფაილები

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
ka: MIDI ბილიკები ინდივიდუალურად ვერ წანაცვლდება. მხოლოდ აუდიო ფაილები.

en: MISSING %s
ka: აკლია %s

en: MP2 Files
ka: MP2 ფაილები

en: MP2 export
ka: MP2 გატანა

en: MP3 Conversion
ka: MP3 კონვერტაცია

en: MP3 Export
ka: MP3 გატანა

en: MP3 Files
ka: MP3 ფაილები

en: MP3 Import
ka: MP3 შემოტანა

en: MP3 Library Version:
ka: MP3 ბიბლიოთეკის ვერსია:

en: MP3 export library not found
ka: MP3 ექსპორტის ბიბლიოთეკა ნაპოვნი არაა

en: MP3 files
ka: MP3 ფაილები

en: MPEG container options
ka: MPEG კონტეინერის პარამეტრები

en: Ma&ke Stereo Track
ka: სტერეო ტრეკის შექმნა

en: Ma&x Frequency (Hz):
ka: მაქსიმალური სიხშირე (ჰც):

en: Ma&ximum pause:
ka: მაქსიმალური პაუზა:

en: Macro
ka: მაკრო

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
ka: მაკრო "%s" უკვე არსებობს. გსურთ შეცვალოთ?

en: Macros Palette
ka: მაკროების პალეტი

en: Made '%s' a stereo track
ka: შეიქმნა '%s' სტერეო ტრეკი

en: Main
ka: მთავარი

en: Make Stereo
ka: სტერეოს შექმნა

en: Make-up Gain
ka: გაძლიერების კომპენსაცია

en: Malformed number
ka: არასწორი რიცხვი

en: Manage Curves
ka: მრუდეების მართვა

en: Manage Curves List
ka: მრუდების სიის მართვა

en: Manage Macros
ka: მაკროების მართვა

en: Manage Plugins
ka: დამატებების მართვა

en: Manage presets and options
ka: პარამეტრების და პრესეტების მართვა

en: Master
ka: მთავარი

en: Master Effects
ka: ძირითადი ეფექტები

en: Master Limiter
ka: მთავარი შემზღუდველი

en: Match
ka: დამთხვევა

en: Max Spike Width
ka: პიკის მაქსიმალური სიგანე

en: Max Zoom
ka: მაქს. გადიდება

en: Max dB
ka: მაქს დბ

en: Max. Number of Notes (1..128):
ka: შენიშვნების მაქსიმალური რაოდენობა (1..128):

en: Max. PdO
ka: მაქს. PdO

en: Max. PtO
ka: მაქს. PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
ka: მაქსიმალური დაყოფის რიგი
    ინდივიდუალური
    -1 - ნაგულისხმები
    მინ - 0
    მაქს - 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
ka: მაქსიმალური პროგნოზის რიგი
    0 - ნაგულისხმები
    მინ - 1
    მაქს -  32 (LPC-ით) ან 4 (LPC-ის გარეშე)

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
ka: მულტიპლექსირებული ნაკადის მაქსიმალური ბიტური კოეფიციენტი
    ინდივიდუალური
    0 - ნაგულისხმები

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
ka: მაქსიმალური სიხშირე 100 ჰერცი ან მეტი უნდა იყოს

en: Maximum leading silence
ka: სიჩუმის მაქსიმალური დრო შესავალში

en: Maximum trailing silence
ka: სიჩუმის მაქსიმალური დრო დასასრულთან

en: Mea&sure selection
ka: მონიშნულის გაზომვა

en: Measured background level
ka: ფონის დონე გაზომილია

en: Measured foreground level
ka: ფონის გაზომილი დონე

en: Measurement scale
ka: საზომი ერთეული

en: Media read error
ka: მედიის წაკითხვის შეცდომა

en: Median
ka: საშუალო

en: Medium
ka: საშუალო

en: Medium Overdrive
ka: საშუალო ოვერდრაივი

en: Medium Quality
ka: საშუალო ხარისხი

en: Medium Room
ka: საშუალო ოთახი

en: Medium, 145-185 kbps
ka: საშუალო, 145-185 კბწმ

en: Mediumband
ka: საშუალოზოლოვანი

en: Menu
ka: მენიუ

en: Menu Command (No Parameters)
ka: მენიუს ბრძანება (პარამეტრების გარეშე)

en: Menu Command (With Parameters)
ka: მენიუს ბრძანება (პარამეტრებით)

en: Menus
ka: მენიუები

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Message on completion
ka: დამთავრების შეტყობინება

en: Message...
ka: შეტყობინება...

en: Metadata Tags
ka: მეტამონაცემების ჭდეები

en: Meter
ka: მთვლელი

en: Meter Style
ka: მთვლელის სტილი

en: Meter Type
ka: მთვლელის ტიპი

en: Meter dB &range:
ka: მთვლელის დბ-ის &დიაპაზონი:

en: Meter refresh rate per second [1-100]
ka: განახლების კოეფიციენტის თვლა ყოველ წამზე  [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
ka: განახლების კოეფიციენტის თვლა ყოველ წამზე  [1-100]:

en: Meter-Play
ka: მთვლელი-დაკვრა

en: Meter-Record
ka: მთვლელი-ჩაწერა

en: Metronome Tick
ka: მეტრონომის ხმა

en: Mi&n Frequency (Hz):
ka: მინიმალური სიხშირე (ჰც):

en: Mi&x
ka: მიქ&სი

en: Mi&x and Render
ka: &შერევა და რენდერინგი

en: Mi&xer
ka: მიქსერი

en: Mid-fade Adjust (%)
ka: შუა-მინავლების ცვლა (%)

en: MilliSeconds
ka: მილიწამი

en: Milliseconds
ka: მილიწამი

en: Min dB
ka: მინ დბ

en: Min. PdO
ka: მინ. PdO

en: Min. PtO
ka: მინ. PtO

en: Minimal
ka: მინიმალური

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
ka: ინდივიდუალური
    -1 - ნაგულისხმები
    მინ - 0
    მაქს - 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
ka: ინდივიდუალური
    0 - ნაგულისხმები
    მინ - 1
    მაქს -  32 (LPC-ით) ან 4 (LPC-ის გარეშე)

en: Minimum Amplitude (dB):
ka: მინიმალური ამპლიტუდა (dB):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
ka: მინიმალური სიხშირე 0 Hz მაინც უნდა იყოს

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
ka: მინიმალური სიხშირე მაქსიმალურზე ნაკლები უნდა იყოს

en: Minimum label interval
ka: ჭდის მინიმალური ინტერვალი

en: Minimum number of digits in label
ka: ჭდეში ციფრების მინიმალური რაოდენობა

en: Minimum silence duration
ka: სიჩუმის მინ ხანგრძლივობა

en: Minutes
ka: წუთი

en: Minutes and Seconds
ka: წუთები და წამები

en: Mismatched Sampling Rates
ka: სემპლინგის სიხშირეები არ ემთხვევა

en: Mismatched quotes in
    %s
ka: ბრჭყალების არასაკმარისი რაოდენობა:
    %s-ში

en: Missing
ka: აკლია

en: Missing Plugins
ka: ნაკლული დამატებები

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
ka: აკლია ფსევდონიმის ფაილი %s
    
    ჩაისმება სიჩუმე.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
ka: არასწორი ან მიუთითებელი pcmaliasblockfile-ის ატრიბუტი 'aliaslen'.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
ka: არასწორი ან მიუთითებელი pcmaliasblockfile-ის ატრიბუტი 'aliasstart'.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
ka: არასწორი ან მიუთითებელი silentblockfile-ის ატრიბუტი 'len'.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
ka: არასწორი ან მიუთითებელი simpleblockfile-ის ატრიბუტი 'len'.

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
ka: აკლია პროექტის ფაილი %s
    
    ჩაისმება სიჩუმე.

en: Mix
ka: მიქსი

en: Mix Stereo Down to &Mono
ka: სტეროდან მონოზე ჩაყვანა

en: Mix and Render
ka: &მიქსი და რენდერი

en: Mix and Render to Ne&w Track
ka: ახალ ტრეკზე შერევა და რენდერი

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
ka: %d ტრეკის ერთ ახალ მონო ტრეკში არევა და რენდერი

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
ka: %d ტრეკების ერთ ახალ სტერეო ტრეკში არევა და რენდერი

en: Mixer Panel
ka: მიქსერის ზოლი

en: Mixing and rendering tracks
ka: ტრეკების არევა და რენდერინგი

en: Mixing down to mono
ka: სტეროდან მონოზე გადაყვანა

en: Mode:
ka: რეჟიმი:

en: Modern
ka: თანამედროვე

en: Modern Vocal
ka: თანამედროვე ვოკალი

en: Modified
ka: შეცვლილია

en: Modified Clip Name
ka: შეცვლილი კლიპის სახელი

en: Modified Label
ka: შეცვლილი იარლიყი

en: Module
ka: მოდული

en: Module "%s" found.
ka: ნაპოვნია მოდული "%s".

en: Module Unsuitable
ka: მოდული შეუფერებელია

en: Modules
ka: მოდულები

en: More information about this error may be available %s.
ka: მეტი ინფორმაცია ამ შეცდომის შესახებ შეიძლება ხელმისაწვდომი იყოს %s.

en: Move &Down
ka: ჩამოწევა

en: Move &Up
ka: აწევა

en: Move &filter down
ka: ფილტრის დაბლა &ჩამოტანა

en: Move Clip
ka: კლიპის გადატანა

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
ka: ფოკუსის შემდეგ ტრეკზე გადატანა

en: Move Focus to &First Track
ka: ფოკუსის პირველ ტრეკზე გადატანა

en: Move Focus to &Last Track
ka: ფოკუსის ბოლო ტრეკზე გადატანა

en: Move Focus to &Next Track
ka: ფოკუსის შემდეგ ტრეკზე გადატანა

en: Move Focus to &Previous Track
ka: ფოკუსის წინა ტრეკზე გადატანა

en: Move Focus to N&ext and Select
ka: ფოკუსის შემდეგ ტრეკზე გადატანა

en: Move Focus to P&revious and Select
ka: ფოკუსის წინა ტრეკზე გადატანა

en: Move Focused Track Do&wn
ka: ფოკუსირებული ტრეკის დაბლა ჩამოწევა

en: Move Focused Track U&p
ka: ფოკუსირებული ტრეკის მაღლა აწევა

en: Move Focused Track to &Bottom
ka: ფოკუსირებული ტრეკის ბოლოში ჩამოტანა

en: Move Focused Track to T&op
ka: ფოკუსირებული ტრეკის თავში ატანა

en: Move Mouse...
ka: თაგუნის გამოძრავება...

en: Move Sele&ction and Tracks
ka: მონიშნულის ტრეკებიანად წაღება

en: Move Track
ka: ტრეკის გადაადგილება

en: Move Track &Down
ka: ტრეკის დაბლა ჩამოტანა

en: Move Track &Up
ka: ტრეკის  მაღლა ატანა

en: Move Track Down
ka: ტრეკის ჩამოტანა

en: Move Track Up
ka: ტრეკის ატანა

en: Move Track to &Bottom
ka: ტრეკის ბოლოში ჩამოტანა

en: Move Track to &Top
ka: ტრეკის თავში ატანა

en: Move Track to Bottom
ka: ტრეკის ბოლოში ჩამოტანა

en: Move Track to Top
ka: ტრეკის თავში ატანა

en: Move audio clips
ka: აუდიო კლიპების გადატანა

en: Move f&ilter up
ka: &ფილტრის მაღლა აწევა

en: Move mouse pointer to Scrub
ka: თაგუნას კურსორის სკრაბთან მიტანა

en: Move mouse pointer to Seek
ka: თაგუნას კურსორის ძიებასთან მიტანა

en: Move rule &down
ka: წესის &დაბლა ჩამოტანა

en: Move rule &up
ka: &წესის მაღლა აწევა

en: Move to Ne&xt Label
ka: &შემდეგ ჭდეზე გადატანა

en: Move to Pre&vious Label
ka: &წინა ჭდეზე გადატანა

en: Move to Scrub
ka: სკრაბთან

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
ka: წაიღეთ სკრაბისთვის. გადასახვევად გადაათრიეთ.

en: Move to Seek
ka: გადაათრიეთ ძებნისთვის

en: Moved %s down in %s
ka: ჩაიწია '%s'-ით ქვემოთ %s-ში

en: Moved %s up in %s
ka: აიწია '%s'-ით ზემოთ %s-ში

en: Moved '%s' Down
ka: გადაადგილებულია ქვემოთ '%s'

en: Moved '%s' Up
ka: გადაადგილებულია ზემოთ '%s'

en: Moved '%s' down
ka: ჩაიწია '%s'-ით ქვემოთ

en: Moved '%s' to Bottom
ka: ტრეკი %s ბოლოშია

en: Moved '%s' to Top
ka: '%s' თავში გადაადგილდა

en: Moved '%s' up
ka: აიწია '%s'-ით ზემოთ

en: Moved Samples
ka: სემპლები წაღებულია

en: Moved clips to another track
ka: სხვა ტრეკზე გადატანილი სანიშნი

en: Moved clips to the left
ka: კლიპები გადატანილია მარცხნივ

en: Moved clips to the right
ka: კლიპები გადატანილია მარჯვნივ

en: Moved pan slider
ka: გადაადგილებული პანინგის ცოცია

en: Moved velocity slider
ka: გადაადგილებული აჩქარების ცოცია

en: Moved volume slider
ka: გადაადგილებული ხმის ჩოჩია

en: Multi-Tool
ka: მრავალჯერადი ხელსაწყო

en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
ka: მრავალ-ხელსაწყოიანი რეჟიმი: %s თაგუნასა და კლავიატურის პარამეტრებისთვის.

en: Multi-track
ka: მრავალბილიკიანი

en: Music Import
ka: მუსიკის შემოტანა

en: Music Imports
ka: მუსიკის შემოტანები

en: Music Information Retrieval
ka: მუსიკის ინფორმაციის მიღება

en: Musical Instrument
ka: მუსიკალური ინსტრუმენტი

en: Mut&e Tracks
ka: ტრეკის &ჩაჩუმება

en: Mute
ka: დადუმება

en: Mute/Unmute Track
ka: ტრეკის დადუმება/ხმის აწევა

en: Mux Rate:
ka: მულტიპლექსირების კოეფიციენტი:

en: N&ext Clip
ka: &შემდეგი კლიპი

en: N&ormalize stereo channels independently
ka: სტერეო-არხების დამოუკიდებლად &ნორმალიზაცია

en: NTSC frames
ka: NTSC კადრები

en: NTSC frames (29.97 fps)
ka: NTSC კადრი (29.97 კადრი/წმ)

en: NTSC frames (30 fps)
ka: NTSC კადრი (30 კადრი/წმ)

en: Name
ka: სახელი

en: Name Change
ka: სახელის შეცვლა

en: Name files:
ka: ფაილების სახელების დარქმევა:

en: Name is the same as the original one
ka: სახელი არ შეცვლილა

en: Name must not be blank
ka: სახელი არ უნდა იყოს ცარიელი

en: Name newly recorded tracks
ka: ახლადჩაწერილი ტრეკების სახელები

en: Name of new macro
ka: ახალი მაკროს სახელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: Name: %s
ka: სახელი: %s

en: Names may not contain '%c' and '%c'
ka: სახელები უნდა შეიცავდეს '%c' და %c'

en: Narrowband
ka: ვიწროზოლოვანი

en: Native Audacity
ka: Audacity-ის საკუთარი

en: Need an account?
ka: ანგარიში გჭირდებათ?

en: Never copy any files
ka: არასოდეს არცერთი ფაილის კოპირება

en: Never use comma as decimal point
ka: ათობითების განმასხვავებლად მძიმე გამოყენებული არ იქნება

en: New
ka: ახალი

en: New Label Track
ka: ახალი ჭდის ტიპის ტრეკი

en: New Plugins
ka: ახალი დამატებები

en: New Track
ka: ახალი ტრეკი

en: New label
ka: ახალი ჭდე

en: New sample rate (Hz):
ka: სემპლის ახალი სიხშირე (ჰც):

en: New script
ka: ახალი სკრიპტი

en: New selection length: %s
ka: მონიშვნის ახალი სიგრძე: %s

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
ka: ახალი მონიშვნის სიგრძე: დდ:სს:წთ:წმ

en: New...
ka: ახალი...

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next &Higher Peak Frequency
ka: შემდეგი პიკური სიხშირე (ჰც)

en: Next &Lower Peak Frequency
ka: შემდეგი უმდაბლესი სიხშირე (ჰც)

en: Next slide
ka: შემდეგი სლაიდი

en: No
ka: არა

en: No Audio Selected
ka: აუდიო მონიშნული არაა

en: No Effect
ka: ეფექტის გარეშე

en: No Local Help
ka: ლოკალური დახმარების გარეშე

en: No MIDI interfaces
ka: MIDI ინტერფეისები ნაპოვნი არაა

en: No MIDI playback device found for '%s'.
ka: MIDI დამკვრელი მოწყობილობა ნაპოვნი ვერ იქნა "%s"-თვის

en: No MIDI recording device found for '%s'.
ka: MIDI ჩამწერი მოწყობილობა ნაპოვნი ვერ იქნა "%s"-თვის.

en: No Updates Available
ka: განახლება ხელმისაწვდომი არაა

en: No audio interfaces
ka: აუდიო ინტერფეისები ნაპოვნი არაა

en: No background measured
ka: ფონი არაა გაზომილი

en: No choice made
ka: არჩევანი გაკეთებული არაა

en: No compatible FFmpeg library was found
ka: შეუძლებელია თავსებადი FFmpeg ბიბლიოთეკების პოვნა

en: No curves exported
ka: მრუდები არ გატანილა

en: No devices found
ka: მოწყობილობების პოვნა ვერ მოხერხდა

en: No devices found
ka: მოწყობილობები ნაპოვნი არაა

en: No endianness
ka: ბიტური რიგის გარეშე

en: No error
ka: შეცდომის გარეშე

en: No foreground measured
ka: წინა პლანი არ იზომება

en: No format specific options
ka: ფორმატს დამატებითი პარამეტრები არ გააჩნია

en: No labels to export.
ka: გასატანი ჭდეები არ მოიძებნა.

en: No macro selected
ka: მაკრო არჩეული არაა

en: No matches found
ka: არაფერი მოიძებნა

en: No playback device found for '%s'.
ka: დამკვრელი მოწყობილობა '%s'-სთვის ნაპოვნი ვერ იქნა

en: No presets to export
ka: გასატანი პრესეტი არჩეული არაა

en: No projects selected
ka: პროექტი მონიშნული არაა

en: No quick, easily fixed problems were found
ka: სწრაფად და ადვილად გასასწორებელი პრობლემები აღმოჩენილი არაა

en: No recording device found for '%s'.
ka: ჩამწერი მოწყობილობა '%s'-სთვის ნაპოვნი ვერ იქნა

en: No revision identifier was provided
ka: რევიზიის იდენტიფიკატორი გადმოცემული არაა

en: No thanks
ka: არა, მადლობა

en: Noise
ka: ხმაური

en: Noise Click
ka: წკაპუნი

en: Noise Floor
ka: ხმაურის ქვედა ზღვარი

en: Noise Floor %d dB
ka: ხმაურის ქვედა ზღვარი %d დბ

en: Noise Gate
ka: ხმაურის გეითი

en: Noise Reduction
ka: ხმაურის შემცირება

en: Noise Removal and Repair
ka: ხმაურის მოცილება და აღდგენა

en: Noise reduction
ka: ხმაურის შემცირება

en: Noise:
ka: ხმაური:

en: None
ka: არაფერი

en: None - Text Only
ka: არაფერი - მხოლოდ ტექსტი

en: None Selected
ka: არაფერია მონიშნული

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
ka: თემის კომპონენტების ვერცერთი მოსალოდნელი ფაილი
     ვერ მოიძებნა:
      %s.

en: Normal Quality
ka: ნორმალური ხარისხი

en: Normalize
ka: ნორმალიზაცია

en: Normalize &stereo channels independently
ka: &სტერეო არხების ცალ-ცალკე ნორმალიზაცია

en: Normalizing Loudness...
ka: მიმდინარეობს ბგერის სიძლიერის ნორმალიზაცია...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
ka: არასწორი ან მხარდაუჭერელი MP3 კოდირების ბიბლიოთეკა!

en: Not an Ogg Vorbis file
ka: ეს არ არის Ogg Vorbis ფაილი

en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
ka: ავტორიზაციის შეცდომა
    (შეუძლებელია block-ფაილებთან მუშაობა)

en: Not doing anything...
ka: არაფერსაც არ ვაკეთებ...

en: Not enough data selected.
ka: არ არის საკმარისი მონაცემები მონიშნული.

en: Not enough space
ka: ადგილი საკმარისი არაა

en: Not found or cannot be read:
ka: არ არსებობს ან წაკითხვა შეუძლებელია:

en: Not in range %d to %d
ka: არაა საზღვრებში %d-დან %d-მდე

en: Not used
ka: არ გამოიყენება

en: Notch Filter
ka: Notch ფილტრი

en: Note Track
ka: შენიშვნების ბილიკი

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
ka: შენიშნვა: Cmd+Q-ზე დაჭერა გამოწვევს დახურვას. ყველა სხვა კლავიში დასაშვებია.

en: Nothing to do
ka: არაფერია გასაკეთებელი

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
ka: გასაზომი არაფერია.
    მონიშნეთ ტრეკის სექცია.

en: Nothing to redo
ka: გასამეორებელი მოქმედება არ არსებობს

en: Nothing to undo
ka: გასაუქმებელი არაფერია

en: Num
ka: რიცხვი

en: Number and Interval
ka: რიცხვი & ინტერვალი

en: Number of Channels:
ka: არხების რაოდენობა:

en: Number of Edits:
ka: ჩასწორებების რაოდენობა:

en: Number of Labels
ka: ჭდეების რაოდენობა

en: Number of bars
ka: გასამეორებელი ჯერების რაოდენობა

en: Number of consecutive analysis:
ka: მიმდევრობითი ანალიზების რაოდენობა:

en: Number of echoes
ka: ექოს რაოდენობა

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
ka: ჩასწორების რიცხვი 1-10000 შუალედში უნდა მერყეობდეს.

en: Number of labels
ka: ჭდეების რაოდენობა

en: Number of repeats
ka: გამეორებების რაოდენობა

en: Number of vocoder bands
ka: ვოკოდერის ზოლების რაოდენობა

en: Numbering after File name prefix
ka: დანომრვა ფაილის სახელის პრეფიქსის შემდეგ

en: Numbering before Label/Track Name
ka: დანომრვა ჭდის/ტრეკის სახელამდე

en: Nyquist Effect Workbench
ka: Nyquist ეფექტის სამუშაო მაგიდა

en: Nyquist Effect Workbench -
ka: Nyquist ეფექტის სამუშაო მაგიდა -

en: Nyquist Effects
ka: Nyquist-ის ეფექტები

en: Nyquist Plugin Installer
ka: Nyquist-ის დამატებების დამყენებელი

en: Nyquist Prompt
ka: Nyquist-ის ბრძანებები

en: Nyquist Worker
ka: Nyquist -ის დამხმარე პროცესი

en: Nyquist returned a list.
ka: Nyquist-მა სია დააბრუნა.

en: Nyquist returned an empty array.
ka: Nyquist-მა ცარიელი მასივი დააბრუნა.

en: Nyquist returned nil audio.
ka: Nyquist-მა ცარიელი აუდიო დააბრუნა.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
ka: Nyquist-ის პასუხში ერთი არხია მასივის სახით.

en: Nyquist returned the value: %d
ka: Nyquist-მა დააბრუნა მნიშვნელობა: %d

en: Nyquist returned the value: %f
ka: Nyquist-მა დააბრუნა მნიშვნელობა: %f

en: Nyquist returned too many audio channels.
ka: Nyquist ძალიან ბევრი აუდიო არხი დააბრუნა.

en: Nyquist scripts
ka: Nyquist სკრიპტები

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
ka: Nyquist სკრიპტები(*.ny)|*.ny|lisp სკრიპტები (*.lsp)|*.lsp|All files|*

en: O&K
ka: &დიახ

en: O&pen:
ka: გა&ხსნა:

en: O&rder:
ka: დალაგება:

en: O&utput
ka: გამო&ტანა

en: OGG (OGG Container format)
ka: OGG (OGG კონტეინერის ფორმატი)

en: OK
ka: დიახ

en: Off
ka: გამორთულია

en: Ogg Vorbis Files
ka: Ogg Vorbis ფაილები

en: Ogg Vorbis Import and Export
ka: Ogg Vorbis შემოტანა და გატანა

en: Ogg Vorbis files
ka: Ogg Vorbis ფაილები

en: Old
ka: ძველი

en: Old Sensitivity
ka: ძველი მგრძნობარობა

en: On
ka: ჩართული

en: On your computer
ka: თქვენს კომპიუტერზე

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
ka: როცა audio.com-ზე ადგილი გექნებათ, დააწექით თავიდან ცდას.

en: One column per channel.~%
ka: ერთი სვეტი არხზე.~%

en: One or more saved labels could not be read.
ka: ერთი ან მეტი შენახული ჭდის წაკითხვა შეუძლებელია.

en: One row per channel.~%
ka: ერთი მწკრივი არხზე.~%

en: Only avformat.dll
ka: მხოლოდ avformat.dll

en: Only lame_enc.dll
ka: მხოლოდ lame_enc.dll

en: Only libavformat.dylib
ka: მხოლოდ libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
ka: მხოლოდ libavformat.so

en: Only libmp3lame.dylib
ka: მხოლოდ libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so
ka: მხოლოდ libmp3lame.so

en: Only libmp3lame.so.0
ka: მხოლოდ libmp3lame.so.0

en: Only libmp3lame64bit.dylib
ka: მხოლოდ libmp3lame64bit.dylib

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
ka: ამ ხმის მოსმენა შეგიძლიათ მხოლოდ თქვენ და მათ, ვისაც ბმული გაუზიარეთ.

en: Op&en Menu on Focused Track...
ka: მონიშნული ტრეკის მენიუ...

en: Open
ka: გახსნა

en: Open &From Cloud
ka: გახსნა ღ&რუბლიდან

en: Open &Recent...
ka: ბოლოს გახსნილი ფაილი...

en: Open Cloud &Audio File...
ka: &აუდიოფაილის გახსნა ღრუბლიდან...

en: Open Cloud &Project...
ka: ღრუბლოვანი &პროექტის გახსნა...

en: Open Plugin &Manager
ka: დამატებების &მმართველის გახსნა

en: Open Project...
ka: პროექტის გახსნა...

en: Open Project2
ka: Project2-ის გახსნა

en: Open Recent
ka: ბოლოს გახსნილი ფაილების გახსნა

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
ka: გახსენით ახალი პროექტი კლავიატურის მალსახმობების შესაცვლელად.

en: Open cloud audio file
ka: აუდიოფაილის გახსნა ღრუბლიდან

en: Open custom FFmpeg format options
ka: FFmpeg_ის ფორმატის პარამეტრის ხელით მითითება

en: Open from Cloud
ka: გახსნა ღრუბლიდან

en: Open from audio.com
ka: გახსნა audio.com-დან

en: Open local project
ka: ლოკალური პროექტის გახსნა

en: Open menu...
ka: მენიუს &გახსნა...

en: Open new version
ka: ახალი ვერსიის გახსნა

en: Open script
ka: სკრიპტის გახსნა

en: Opened: %d
ka: ჩაიტვირთა: %d

en: Opening Audacity Project
ka: Audacity პროექტის გახსნა

en: Opens a project.
ka: პროექტის გახსნა.

en: Operation terminated
ka: ოპერაცია შეწყდა

en: Operation was canceled by user
ka: ოპერაცია გაუქმდა მომხმარებლის მიერ

en: Optimize for
ka: ოპტიმიზაცია

en: Optional header text
ka: არასავალდებულო თავსართის ტექსტი

en: Options
ka: მორგება

en: Options...
ka: მორგება...

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
ka: Opus (OggOpus) ფაილები (FFmpeg)

en: Opus Files
ka: Opus ფაილები

en: Opus Import and Export
ka: Opus-ის შემოტანა და გატანა

en: Opus files
ka: Opus ფაილები

en: Or use email and password
ka: ან გამოიყენეთ ელფოსტა და პაროლი

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: Other uncompressed files
ka: სხვა არაკომპრესირებული ფაილები

en: Other...
ka: სხვა...

en: Out of memory!
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Outer fade &down length:
ka: გარე მინავლების სიგრძე:

en: Outer fade &up length:
ka: გარე ხმის აწევის სიგრძე:

en: Output
ka: გამოტანა

en: Output Channels: %2d
ka: გამოტანის არხები: %2d

en: Output choice
ka: გამოტანის არჩევანი

en: Output gain (dB)
ka: გამოტანის გაძლიერება (ფბ)

en: Output level
ka: გამოტანის დონე

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
ka: ხარისხი, გამოყენებული სხვადასხვაგვარად სხვადასხვა კოდეკების მიერ
    vorbis-თვის აუცილებელი
    0 - ავტომატური
    -1 - გამორთული (მის ნაცვლად გამოიყენეთ ბიტური სიჩქარე)

en: Overwrite Project Warning
ka: პროექტის თავზე გადაწერის გაფრთხილება

en: Overwrite existing curve '%s'?
ka: გადავაწერო არსებულ მრუდს (%s)?

en: Overwrite existing files
ka: არსებულ ფაილებზე გადაწერა

en: Overwrite preset '%s'?
ka: გადავაწერო პრესეტ '%s'-ს?

en: Overwrite the plug-in file %s?
ka: გადავაწერო დამატების ფაილი %s -ს?

en: PAL frames (25 fps)
ka: PAL კადრი (25 fps)

en: PVF (Portable Voice Format)
ka: PVF (პორტატული ხმის ფორმატი)

en: Packet Size:
ka: პაკეტის ზომა:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
ka: პაკეტის ზომა
    ინდივიდუალური
    0 - ნაგულისხმები

en: Page %d of %d
ka: %d-ე გვერდი %d-დან

en: Palette...
ka: პალიტრა...

en: Pan &Left on Focused Track
ka: მონიშნული ტრეკის მარცხენა პანინგი

en: Pan &Right on Focused Track
ka: მონიშნული ტრეკის მარჯვენა პანინგი

en: Pan Center
ka: პანინგი ცენტრში

en: Pan Left
ka: პანინგი მარცხნივ

en: Pan Right
ka: პანინგი მარჯვნივ

en: Pan Track
ka: ტრეკის პანინგი

en: Pan:
ka: პანინგი:

en: Panel
ka: ზოლი

en: Parameter 1
ka: პარამეტრი 1

en: Parameter 2
ka: პარამეტრი 2

en: Parameter controls
ka: პარამეტრების კონტროლი

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Passed correctness check!
ka: სისწორის შემოწმების ტესტი წარმატებულია!

en: Password
ka: პაროლი

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Paste Te&xt to New Label
ka: ახალ ჭდესთან ტექსტის ჩასმა

en: Paste Text to New Label
ka: ახალ ჭდეში ტექსტის ჩასმა

en: Paste audio
ka: აუდიოს ჩასმა

en: Paste audio from other Audacity project as
ka: აუდიოს ჩასმა Audacity-ის სხვა პროექტიდან, როგორც

en: Paste clip
ka: კლიპის ჩასმა

en: Paste from clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან ჩასმა

en: Paste: %lld
ka: ჩასმა: %lld

en: Pasted audio
ka: ჩასმული აუდიო

en: Pasted from the clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან ჩასმული

en: Pasted text from the clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან ჩასმული ტექსტი

en: Path
ka: გეზი

en: Paul Licameli
ka: პოლ ლიკამელი

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
ka: Paulstretch მხოლოდ დროის ექსტრემალურად გაწელვისთვის ან "შტაზის" ეფექტისთვისაა

en: Pause
ka: პაუზა

en: PdO Method:
ka: PdO მეთოდი:

en: Peak amplitude dB
ka: ამპლიტუდის პიკი (dB)

en: Peak level
ka: პიკური დონე

en: Peak:
ka: პიკი:

en: Percent C&hange:
ka: პროცენტული ცვლილება:

en: Percent Change
ka: პროცენტის შეცვლა

en: Percussion Limiter
ka: პერკუსიის შემზღუდავი

en: Performing %d edits...
ka: მიმდინარეობს %d ჩასწორების შესრულება...

en: Period
ka: პერიოდი

en: Phaser
ka: ფეიზერი

en: Piano
ka: პიანინო

en: Ping (long)
ka: ზარი (გრძელი)

en: Ping (short)
ka: ზარი (მოკლე)

en: Pitch
ka: ტონი

en: Pitch &Down
ka: ტონის &დაწევა

en: Pitch &Up
ka: ტონის &აწევა

en: Pitch Shift
ka: ტონის წანაცვლება

en: Pitch and Speed
ka: ტონი და სიჩქარე

en: Pitch and Speed...
ka: ტონი და სიჩქარე...

en: Pitch and Tempo
ka: Pitch/Tempo

en: Pitch and Tempo Change support
ka: Pitch და Tempo შეცვლის მხარდაჭერა

en: Pitch change effect
ka: ტონის შეცვლის ეფექტი

en: Pl&ay Once
ka: ერთხელ დაკვრა

en: Pl&ay/Stop
ka: დაკვ&რა/გაჩერება

en: Pl&aying
ka: დაკ&ვრა

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
ka: დაკვრის სიჩქარის ხელსაწყოთა პანელი

en: Play
ka: დაკვრა

en: Play &Before Selection Start
ka: მონიშვნის დასაწყისამდე დაკვრა

en: Play &Once/Stop
ka: ერთხელ დაკვ&რა და გაჩერება

en: Play &One Second
ka: ერთი წამი დაკვრა

en: Play Af&ter Selection Start
ka: მონიშვნის დასაწყისიდან დაკვრა

en: Play Aft&er Selection End
ka: მონიშვნის დასასრულიდან დაკვრა

en: Play Be&fore Selection End
ka: მონიშვნის დასასრულამდე დაკვრა

en: Play Before a&nd After Selection Start
ka: მონიშვნის დასაწყისამდე და ბოლოს შემდეგ დაკვრა

en: Play Before an&d After Selection End
ka: მონიშვნის დასასრულამდე და ბოლოს შემდეგ დაკვრა

en: Play C&ut Preview
ka: ამოჭრილი ესკიზის დაკვრა

en: Play C&ut Preview-at-Speed
ka: ამოჭრილი ესკიზის დაკვრა მითითებული სიჩქარით

en: Play Once
ka: ერთხელ დაკვრა

en: Play at selected speed
ka: მონიშნული სიჩქარით დაკვრა

en: Play it Loud
ka: დაკვრა ხმამაღლა

en: Play to &Selection
ka: მონიშნულამდე დაკვრა

en: Play-at-Speed
ka: დაკვრა განსაზღვრული სიჩქარით

en: Play-at-Speed &Once
ka: ერთხელ დაკვრა სიჩქარით

en: Play-at-Speed Once
ka: ერთხელ დაკვრა სიჩქარით

en: Play/Stop and &Set Cursor
ka: დაკვრა/გაჩერება და კურსორის დასმა

en: Playable Track
ka: დაკვრადი ტრეკი

en: Playback
ka: დაკვრა

en: Playback Device
ka: დამკვრელი მოწყობილობა

en: Playback Level
ka: დაკვრის დონე

en: Playback Meter
ka: დაკვრის მზომავი

en: Playback Meter Options
ka: დაკვრის მზომავის მორგება

en: Playback Speed
ka: დაკვრის სიჩქარე

en: Playback channels: %d
ka: არხების დაკვრა: %d

en: Playing
ka: მიმდინარეობს დაკვრა

en: Playing Audio
ka: აუდიოს დაკვრა

en: Playing at Speed
ka: დაკვრის სიჩქარეა

en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
ka: გთხოვთ შეამოწმოთ, საქაღალდე თუ არსებობს, მასში ჩაწერის უფლება თუ გაქვთ და თავისუფალი ადგილი დისკზე.

en: Please choose an existing file.
ka: გთხოვთ აირჩიოთ არსებული ფაილი.

en: Please save and close the current project first.
ka: გთხოვთ, ჯერ შეინახოთ და დახუროთ მიმდინარე პროექტი.

en: Please select a Note Track.
ka: აირჩიეთ შენიშვნების ბილიკი.

en: Please select a time within a clip.
ka: გთხოვთ, აირჩიოთ დრო კლიპში.

en: Please select an audio track.
ka: აირჩიეთ აუდიობილიკი.

en: Please select at least %d channels.
ka: აირჩიეთ მინიმუმ %d არხი.

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
ka: აირჩიეთ მინიმუმ ერთი აუდიო ტრეკი და ერთი MIDI ტრეკი.

en: Please select codec before saving a profile
ka: პროფილის შენახვამდე გთხოვთ აირჩიოთ კოდეკი

en: Please select format before saving a profile
ka: პროფილის შენახვამდე გთხოვთ აირჩიოთ ფორმატი

en: Please select in a mono track.
ka: აირჩიეთ მონო ტრეკი.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
ka: აირჩიეთ სტერეო ტრეკი ან ორი მონო ტრეკი.

en: Please wait...
ka: გთხოვთ, მოითმინეთ...

en: Plot Spectrum...
ka: სპექტრის დახატვა...

en: Pluck
ka: სიმის ხმა

en: Pluck MIDI pitch
ka: MIDI სიმის ხმა

en: Plug-in
ka: დამატება

en: Plug-in already exists
ka: დამატება უკვე არსებობს

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
ka: დამატება უკვე გამოიყენება. გადაწერის შეცდომა

en: Plug-in support
ka: მოდულის მხარდაჭერა

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
ka: დამატებები ჩადგმულია. ~%(მათ ჩასართავად გამოიყენეთ დამატებების მმართველი):

en: Plug-ins updated:
ka: განახლდა დამატებები:

en: Plugin
ka: დამატება

en: Plugin Error
ka: დამატების შეცდომა

en: Plugin Manager
ka: დამატებების მმართველი

en: Plugin Settings
ka: მოდულის პარამეტრები

en: Podcast/Radio
ka: პოდკასტი/რადიო

en: Point after sound
ka: მიუთითეთ ხმის შემდეგ

en: Point before sound
ka: მიუთითეთ ხმამდე

en: Position
ka: თანამდებობა

en: Power
ka: კვება

en: Power Vocals
ka: ძლიერი ვოკალი

en: Pre&ferences
ka: პარა&მეტრები

en: Pre-processing
ka: წინასწარი დამუშავება

en: Pre-ro&ll:
ka: პრერო&ლი:

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
ka: პროგნოზის რიგის მეთოდი
    დაახლოებითი - ყველაზე სწრაფი, დაბალი კომპრესია
    ჩანაწერის ძიება - ყველაზე დაბალი, საუკეთესო კომპრესიაn
    სრული ძიება - ნაგულისხმები

en: Preferences
ka: მორგება

en: Preferences > Application
ka: პარამეტრები > აპლიკაცია

en: Preferences > Directories
ka: პარამეტრები > საქაღალდეები

en: Preferences for Application
ka: აპლიკაციის პარამეტრები

en: Preferences for Batch
ka: მრავალი პარამეტრი

en: Preferences for Cloud
ka: პარამეტრები ღრუბლისთვის

en: Preferences for Directories
ka: საქაღალდეების კონფიგურაცია

en: Preferences for Effects
ka: ეფექტების გამართვა

en: Preferences for ExtImport
ka: შეტანა-გამოტანის გამართვა

en: Preferences for GUI
ka: ინტერფეისის გამართვა

en: Preferences for ImportExport
ka: შეტანა/გატანის პარამეტრები

en: Preferences for KeyConfig
ka: KeyConfig-ის მორგება

en: Preferences for Library
ka: ბიბლიოთეკის პარამეტრები

en: Preferences for MidiIO
ka: MidilO პარამეტრები

en: Preferences for Module
ka: მოდულების გამართვა

en: Preferences for Playback
ka: დაკვრის გამართვა

en: Preferences for Quality
ka: ხარისხის გამართვა

en: Preferences for Recording
ka: ჩაწერის გამართვა

en: Preferences for Spectrum
ka: ხმის სპექტრის გამართვა

en: Preferences for Theme
ka: თემის გამართვა

en: Preferences for Tracks
ka: ტრეკების პარამეტრები

en: Preferences for TracksBehaviors
ka: ტრეკის ქცევის მორგება

en: Preferences for Waveforms
ka: Waveform-ის გამართვა

en: Preferences:
ka: გამართვა:

en: Preparing audio...
ka: აუდიოს მომზადება...

en: Preparing preview
ka: გადახედვის მომზადება

en: Preparing...
ka: მომზადება…

en: Preset
ka: შაბლონი

en: Preset '%s' does not exist.
ka: პრესეტი %s არ არსებობს.

en: Preset 1:
ka: პრესეტი 1:

en: Preset 2:
ka: პრესეტი 2:

en: Preset already exists.
    
    Replace?
ka: პრესეტი უკვე არსებობს
    
    ჩავანაცვლო?

en: Preset name:
ka: პრესეტის სახელი:

en: Preset:
ka: პრესეტი:

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Presets && settings
ka: პრესეტები და მორგება

en: Presmooth Time
ka: წინასწარი დარბილების დრო

en: Presmooth Time:
ka: წინა დარბილების დრო:

en: Press
ka: დააჭირე

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
ka: უჯრედების შიგთავსის რედაქტირებისთვის დააჭირეთ F2-ს ან ორჯერ დააწკაპუნეთ.

en: Prev
ka: წინა

en: Preview effect
ka: ეფექტის გადახედვა

en: Preview not available
ka: გადახედვა შეუძლებელია

en: Previewing
ka: დათვალიერება

en: Previo&us Clip
ka: &წინა კლიპი

en: Previous
ka: წინა

en: Previous slide
ka: წინა სლაიდი

en: Primary shared object files
ka: ძირითადი გაზიარებული ობიექტის ფალები

en: Private
ka: პირადი

en: Problem details
ka: პრობლემის დეტალები

en: Processing complete.
ka: დამუშავება დასრულებულია.

en: Processing first track of stereo pair: %s
ka: სტერეო-წყვილის პირველი ტრეკის დამუშავება: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
ka: სტერეო-წყვილის მეორე ტრეკის დამუშავება: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
ka: სტერეოს არხების ცალ-ცალკე დამუშავება: %s

en: Processing...   %i%%
ka: დამუშავება...   %i%%

en: Processing...   0%%
ka: დამუშავება...   0%%

en: Processing: %s
ka: დამუშავება: %s

en: Profile:
ka: პროფილი:

en: Program
ka: პროგრამა

en: Program build date:
ka: პროგრამის აგების თარიღი:

en: Program name appears to be missing.
ka: როგორც ჩანს, პროგრამის სახელი მითითებული არაა.

en: Progress
ka: მიმდინარეობა

en: Project
ka: პროექტი

en: Project Dependencies
ka: პროექტის დამოკიდებულებანი

en: Project Depends on Other Audio Files
ka: პროექტი დამოკიდებულია სხვა აუდიო ფაილებზე

en: Project E&nd
ka: პროექტის დასასრულამდე

en: Project End
ka: პროექტის დასასრული

en: Project Name
ka: პროექტის სახელი

en: Project Recovered
ka: პროექტი აღდგენილია

en: Project Start
ka: პროექტის დასაწყისი

en: Project check read faulty Sequence tags.
ka: პროექტის შემოწმებამ Sequence ჭდეებში შეცდომები აღმოაჩინა.

en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
ka: პროექტი დაკავებულია
    (შეუძლებელია blockid-ებთან მუშაობა)

en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
ka: პროექტი დაზიანებულია
    (შეუძლებელია blockid-ებთან მუშაობა)

en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
ka: პროექტი მხოლოდ-წაკითხვად საქაღალდეშია.
    (აუცილებელი დროებითი ფაილების შექმნა შეუძლებელია)

en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
ka: პროექტი ჩაკეტილია
    (შეუძლებელია blockid-ებთან მუშაობა)

en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
ka: პროექტი მხოლოდ კითხვისთვისაა
    (შეუძლებელია blockid-ებთან მუშაობა)

en: Project version conflict detected
ka: აღმოჩენილია პროექტის ვერსიის შეუსაბამობა

en: Project was closed before snapshot was created
ka: პროექტი დაიხურა სწრაფი ასლის შექმნამდე

en: Project was recovered
ka: პროექტი აღდგენილია

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
ka: პროექტების FAT დისკზე შენახვა შეუძლებელია.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
ka: გასაგრძელებლად საჭიროა სწორად დაყენებული FFmpeg.
    კონფიგურირება შესაძლებელია მორგების ფანჯარაში > ბიბლიოთეკები.

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
ka: Audacity-ის ხმის ეფექტების მხარდაჭერა

en: Provides LADSPA Effects
ka: LADSPA  ეფექტები

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
ka: Audacity-ში LV2 ეფექტების მხარდაჭერა

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
ka: Audacity-ში Nyquist ეფექტების მხარდაჭერა

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
ka: აძლევს Audacity-ს Vamp ეფექტების გამოყენების საშუალებას

en: Provides builtin commands to Audacity
ka: აძლევს Audacity-ს ჩაშენებული ბრძანებების გამოყენების საშუალებას

en: Provides builtin effects to Audacity
ka: აძლევს Audacity-ს ჩაშენებული ეფექტების გამოყენების საშუალებას

en: Public
ka: საჯარო

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Quality (kbps)
ka: ხარისხი (კბწმ)

en: Quality:
ka: ხარისხი:

en: Quick Fixes
ka: უცებ გასწორებული

en: Quick-Play disabled
ka: სწრაფი დაკვრა გამორთულია

en: Quick-Play enabled
ka: სწრაფი დაკვრა ჩართულია

en: R
ka: მჯ

en: R&egion
ka: მონა&კვეთი

en: R&elease Time:
ka: გათავისუფლების დრო:

en: R&elease time (secs):
ka: მინავლების დრო (წამი):

en: R&emove Special
ka: წაშლის დეტალები

en: R&escan Audio Devices
ka: აუდიო მოწყობ&ილობების პოვნის ხელახლა ცდა

en: R&eset
ka: საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: RAW (header-less)
ka: RAW (თავსართის გარეშე)

en: RMS dB
ka: RMS დბ

en: RMS level
ka: RMS დონე

en: Random Seed:
ka: შემთხვევითი რიცხვი:

en: Rat&e
ka: კოეფიციენტი

en: Rate Change
ka: სიხშირის შეცვლა

en: Rate:
ka: შეაფასეთ:

en: Rati&o:
ka: პროპ&ორცია:

en: Ratio
ka: პროპორციები

en: Ratio %.0f to 1
ka: პროპორცია %.0f to 1

en: Ratio %.1f to 1
ka: პროპორცია %.1f to 1

en: Re&duce
ka: შემცირება

en: Re&name Track...
ka: ტრეკის სახელ&ის გადარქმევა...

en: Re&store
ka: აღდგენა

en: Read as Zero
ka: წაკითხვა, როგორც 0

en: Reading data again...
ka: მიმდინარეობს მონაცემების თავიდან კითხვა...

en: Real-time Conversion
ka: რეალურ დროში გადაყვანა

en: Realtime Effects
ka: რეალური დროის ეფექტები

en: Realtime effect o&rganization:
ka: რეალური დროის ეფექტის &ორგანიზაცია:

en: Realtime effects
ka: რეალური დროის ეფექტები

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
ka: რეალური დროის ეფექტები არადესტრუქციულია და ნებისმიერ დროს შეიძლება შეიცვალოს.

en: Realtime effects for %s
ka: რეალური დროის ეფექტები %s-სთვის

en: Rearrange sub-views
ka: ქვეხედების გადალაგება

en: Reassignment
ka: თავიდან მინიჭება

en: Received %d while opening devices
ka: შეტყობინება მოწყობილობების გახსნისას %d

en: Recent &Files
ka: ბოლო &ფაილები

en: Record
ka: ჩაწერა

en: Record &New Track
ka: ახალი ტრეკის ჩაწერა

en: Record Meter
ka: ჩაწერის მთვლელი

en: Record New Track
ka: ახალი ტრეკის ჩაწერა

en: Record on a new track
ka: ახალი ტრეკის ჩაწერა

en: Record/Playhead
ka: ჩაწერა/დაკვრის მიმდინარე ადგილიდან დაწყება

en: Recorded Audio
ka: ჩაწერილი აუდიო

en: Recorded_Audio
ka: ჩაწერილი აუდიო

en: Recording
ka: ჩაწერა

en: Recording &Channels
ka: ჩაწერის &არხები

en: Recording - Choosing the Recording Device
ka: ჩაწერა - ჩაწერის მოწყობილობა

en: Recording - Choosing the Recording Source
ka: ჩაწერა - ჩაწერის წყარო

en: Recording - Setting the Recording Level
ka: ჩაწერა - ჩაწერის დონე

en: Recording Audio
ka: აუდიოს ჩაწერა

en: Recording Channels
ka: ჩაწერის არხები

en: Recording Device
ka: ჩამწერი მოწყობილობა

en: Recording Exported:
ka: ჩაწერი გატანილია:

en: Recording Level
ka: ჩაწერის დონე

en: Recording Meter
ka: ჩაწერის ინდიკატორი

en: Recording Meter Options
ka: ჩაწერის ინდიკატორის მორგება

en: Recording Saved:
ka: ჩაწერი შენახულია:

en: Recording channels: %d
ka: არხების ჩაწერა: %d

en: Recording duration:
ka: ჩანაწერის ხანგრძლივობა:

en: Recording end:
ka: ჩაწერის დასასრული:

en: Recording start:
ka: ჩაწერის დასაწყისი:

en: Recording stops and starts
ka: ჩაწერა ჩერდება და იწყება

en: Recording volume is emulated
ka: ჩაწერის სიმძლავრე ემულირებულია

en: Recording volume is native
ka: ჩაწერის წყარო ნამდვილია

en: Recording will commence in:
ka: ჩანაწერი დასრულდება:

en: Recover
ka: აღდგენა

en: Recoverable &projects
ka: აღდგენადი პროექტები

en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

en: Rectangular
ka: მართკუთხედი

en: Rectifier Distortion
ka: დიოდური შემზღუდავი

en: Redo
ka: გამეორება

en: Redo previous change
ka: ბოლო ცვლილების თავიდან შესრულება

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
ka: ამცირებს(დაკავს) ერთი ან რამდენიმე ტრეკის ხმას მაშინ, როცა "საკონტროლო" ბილიკი გარკვეულ დონეს მიაღწევს

en: Refresh Rate
ka: განახლების სიხშირე

en: Region around sounds
ka: ხმებს გარშემო რეგიონი

en: Region between sounds
ka: ხმებს შორის რეგიონი

en: Regular
ka: ჩვეულებრივი

en: Regular Interval Labels
ka: რეგულარული ჭდეები

en: Relative To:
ka: ორიენტრირი:

en: Release Time
ka: გათავისუფლების დრო

en: Release Time %.1f secs
ka: გათავისუფლების დრო %.1f წამი

en: Release build (debug level %d)
ka: რელიზის აგება (გამართვის დონე %d)

en: Release time
ka: გამოშვების თარიღი

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Remaining Time:
ka: დარჩენილი დრო:

en: Remember my choice and don't ask again
ka: დაიმახსოვრე ჩემი ხმა და აღარ მკითხო

en: Remind me later
ka: მოგვიანებით შემახსენე

en: Remo&ve
ka: &წაშლა

en: Remo&ve Tracks
ka: ტრეკების წაშლ&ა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove %s
ka: %s-ის წაშლა

en: Remove Track
ka: აუდიობილიკის წაშლა

en: Removed %s from %s
ka: %s წაიშალა %s-დან

en: Removed Cut Line
ka: წაშლილი ამოჭრის ხაზი

en: Removed audio track(s)
ka: წაშლილი ტრეკ(ებ)ი

en: Removed track '%s'.
ka: წაშლილია ტრეკი '%s'.

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
ka: ფონის ისეთი ხმაურების წაშლა, როგორიცაა ვენტილატორების, ლენტის და ზუზუნის ხმა

en: Removing DC offset...
ka: DC წანაცვლების წაშლა...

en: Removing Dependencies
ka: დამოკიდებულთა წაშლა

en: Rename '%s'
ka: %s-თვის სახელის გადარქმევა

en: Rename '%s' to...
ka: %s-ის სახელის შეცვლა...

en: Rename Clip...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Renamed '%s' to '%s'
ka: სახელცვლილია '%s' -დან  '%s'-ზე

en: Render
ka: რენდერი

en: Render Pitch and &Speed
ka: რენდერის ტონი და &სიჩქარე

en: Render Pitch and Speed
ka: რენდერის ტონი და სიჩქარე

en: Rendered all audio in track '%s'
ka: ყველა აუდიოს რენდერი  '%s' ტრეკში

en: Rendered time-stretched audio
ka: დარენდერებული დროში-გაწელილი ხმა

en: Rendering Clip
ka: კლიპის რენდერი

en: Repair
ka: აღდგნა

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
ka: აღდგენა მუშაობს მონიშვნის არეს გარეთა უდიო მონაცემების გამოყენებით.
    
    გთხოვთ მონიშნოთ არე, რომელსაც გააჩნია აუდიოს შეხება ერთი მისი ერთი გვერდით მაინც.
    
    რაც მეტია მოცულობითი აუდიო, მით უკეთ მუშაობს.

en: Repeat
ka: გამეორება

en: Repeat %s
ka: გამეორება %s

en: Repeat Last Analyzer
ka: ბოლო ანალიზის გამეორება

en: Repeat Last Effect
ka: ბოლო ეფექტის გამეორება

en: Repeat Last Generator
ka: ბოლო გენერატორის გამეორება

en: Repeat Last Tool
ka: ბოლო ხელსაწყოს გამოყენება

en: Repeat processing
ka: დამუშავების გამეორება

en: Repeats the selected audio again and again
ka: უსასრულოდ იმეორებს მონიშნულ ხმას

en: Replace %s
ka: %s-ის ჩანაცვლება

en: Replace effect
ka: ეფექტის ჩანაცვლება

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
ka: ნაკლული ხმის სიჩუმით ჩანაცვლება (სამუდამოდ).

en: Replace preset '%s'?
ka: შევცვალო პრესეტი "%s"?

en: Replaced %s with %s
ka: %s შეიცვალა %s-ით

en: Report generated to:
ka: ანგარიში ჩაწერილია ფაილში:

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
ka: მოთხოვნილი მრუდი არ არსებობს. ვიყენებ 'უსახელო'

en: Requested value exceeds memory capacity.
ka: მოთხოვნილი მნიშვნელობა მეხსიერების რაოდენობაზე მეტია.

en: Resample
ka: რესემპლინგი

en: Resample Track
ka: ტრეკის რესემპლინგი

en: Resampled audio track(s)
ka: რესემპლირებული ტრეკ(ებ)ი

en: Resampling failed.
ka: რესემპლინგის შეცდომა.

en: Resampling track %d
ka: %d ტრეკის დისკრეტიზაცია

en: Rese&t...
ka: საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება...

en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Reset &Configuration
ka: კონფიგურაციის გასუფთავება

en: Reset Clip Pitch
ka: კლიპის ტონის ჩამოყრა

en: Reset Clip Speed
ka: კლიპის სიჩქარის ჩამოყრა

en: Reset Genres
ka: ჟანრების საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Reset Toolb&ars
ka: ხელსაწყოთა ზოლის ნაგულისხმებ პარამეტრებზე დაბრუნება

en: Reset Zoom
ka: გადიდების ჩამოყრა

en: Resid&ue
ka: დარჩენილი

en: Residual level
ka: დარჩენლი დონე

en: Resize:
ka: ზომის შეცვლა:

en: Reso&nance:
ka: რეზონ&ანსი:

en: Resonance
ka: რეზონანსი

en: Resonant Noise
ka: რეზონანსული ხმაური

en: Restart system
ka: სისტემის რესტარტი

en: Restore Defaults
ka: &ნაგულისხმევი პარამეტრების აღდგენა

en: Result
ka: შედეგი

en: Results
ka: შედეგები

en: Retrieve Selectio&n
ka: მონიშვნის აღდგენა

en: Retry
ka: თავიდან ცდა

en: Rever&berance (%):
ka: &რევერბერაცია (%):

en: Reverb
ka: ექო

en: Reverse
ka: რევერსი

en: Reverse Bouncing Ball
ka: უკურმა მხტუნავი ბურთი

en: Reverses the selected audio
ka: მონიშნული აუდიოს რევერსი

en: Rhythm Track
ka: რითმის ტრეკი

en: Rhythm track duration
ka: რითმის ტრეკის ხანგრძლივობა

en: Right (dB)
ka: მარჯვენა (დბ)

en: Right (linear)
ka: მარჯვენა(ხაზოვანი)

en: Right Only
ka: მხოლოდ მარჯვენა

en: Right-click for menu.
ka: მარჯვენა წკაპი მენიუსთვის.

en: Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
ka: მარჯვენა წკაპი მენიუსთვის. Ctrl+გადახვევა გადასადიდებლად.

en: Risset Drum
ka: დოლურა

en: Rounded In
ka: დამრგვალებული შესასვლელი

en: Rounded Out
ka: დამრგვალებული გამოსასვლელი

en: Rule deletion confirmation
ka: წესის წაშლის დადასტურება

en: Rules to choose import filters
ka: შემოტანის ფილტრების არჩევის წესები

en: Run
ka: გაშვება

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
ka: Audacity-ის ერთდროულად ორი ასლის გაშვებამ შეიძლება გამოიწვიოს
    მონაცემების დაკარგვა ან სისტემური მარცხი.

en: S&ave/Manage Curves...
ka: მრუდების &შენახვა/მართვა...

en: S&ave:
ka: შენა&ხვა:

en: S&cale:
ka: გაწელვა:

en: S&hare Audio...
ka: &აუდიოს გაზიარება...

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
ka: 'როგორ გნებავთ, გაიტანოთ?' დი&ალოგის ჩვენება

en: S&ort Tracks
ka: ტრეკების დალაგება

en: S&pectral
ka: სპექტ&რი

en: S&pectrogram Settings...
ka: სპექტროგრამის პარამეტრები...

en: S&tandard
ka: სტანდარტული

en: S&teps per window:
ka: &ნაბიჯი თითო ფანჯარაზე:

en: S&tore Selection
ka: მონიშვნის დამახსოვრება

en: S-Curve Down
ka: ტალღოვანი მინავლება

en: S-Curve In
ka: ტალღოვანი დასაწყისი

en: S-Curve Out
ka: ტალღოვანი დასასრული

en: S-Curve Up
ka: ტალღოვანი ხმის აწევა

en: SDS (Midi Sample Dump Standard)
ka: SDS (Midi -ის სემპლის დამპის სტანდარტი)

en: SFX Limiter
ka: SFX-ის შემზღუდველი

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
ka: SQLite -ის ბიბლიოთეკის ინიციალიზაციის შეცდომა.  Audacity -ის მუშაობის გაგრძელება არ შეუძლია.

en: SQLite3 error
ka: SQLite3-ის შეცდომა

en: Same name
ka: იგივე სახელი

en: Sample #
ka: სემპლის #

en: Sample &Rate
ka: სემპლის &სიჩქარე

en: Sample Count
ka: სემპლების რაოდენობა

en: Sample Data Export
ka: სემპლის მონაცემების გატანა

en: Sample Data Import
ka: სემპლის მონაცემების შემოტანა

en: Sample Edit
ka: სემპლის ჩასწორება

en: Sample Rate Con&verter:
ka: სემპლის სიხშირის გარდამქმნელი:

en: Sample Rate Conver&ter:
ka: სემპლის სიხშირის გარდამქმნელი:

en: Sample Rate:
ka: სემპლის კოეფიციენტი:

en: Sample Rates
ka: სემპლის კოეფიციენტები

en: Sample Track
ka: სანიმუშო ტრეკი

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
ka: სემპლის კოეფიციენტი (Hz)
    0 - არ შეცვალო სემპლის კოეფიციენტი

en: Sample rate conversion
ka: სანიმუშე კოეფიციენტის კონვერსია

en: Sample rate:
ka: სემპლის სიხშირე:

en: Samples
ka: სემპლები

en: Save
ka: შენახვა

en: Save %s
ka: %s-ის შენახვა

en: Save &To Cloud...
ka: შ&ენახვა ღრუბელში...

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: Save Copy
ka: ასლის შენახვა

en: Save Files
ka: ფაილების შენახვა

en: Save Log
ka: ჟურნალის შენახვა

en: Save Metadata As:
ka: მეტამონაცემების შენახვა როგორც:

en: Save Nyquist script
ka: Nyquist სკრიპტის შენახვა

en: Save Preset
ka: პარამეტრის შენახვა

en: Save Preset...
ka: პრესეტის შენახვა...

en: Save Project &As...
ka: პროექტის შენახვა, &როგორც...

en: Save Project As:
ka: პროექტის შენახვა, &როგორც:

en: Save Project...
ka: პროექტის შენახვა...

en: Save Project2
ka: Project2-ის შენახვა

en: Save Theme Cache
ka: თემის ქეშის შენახვა

en: Save Timer Recording As
ka: ტაიმერით ჩაწერილის შენახვა, როგორც

en: Save VST Preset As:
ka: VST პრესეტის შენახვა, როგორც:

en: Save VST3 Preset As:
ka: VST3 პრესეტის შენახვა, როგორც:

en: Save Without Copying
ka: შენახვა კოპირების გარეშე

en: Save behavior
ka: ქცევის შენახვა

en: Save file as
ka: ფაილის შენახვა როგორც

en: Save log to:
ka: ჟურნალის ჩაწერა ფაილში:

en: Save project before closing?
ka: შევინახო პროექტი დახურვამდე?

en: Save script
ka: სკრიპტის შენახვა

en: Save script as...
ka: სკრიპტის შენახვა, &როგორც...

en: Save this project
ka: ამ პროექტის შენახვა

en: Save to &computer
ka: &კომპიუტერზე შენახვა

en: Save to Cloud
ka: ღრუბელში შენახვა

en: Save to audio.com
ka: შენახვა audio.com-ზე

en: Save to computer
ka: კომპიუტერზე შენახვა

en: Save to computer...
ka: შენახვა კომპიუტერზე...

en: Save to the Cloud (free)
ka: შენახვა ღრუბელში (უფასო)

en: Saved %s
ka: შენახულია %s

en: Saves a copy of current project.
ka: &მიმდინარე პროექტის ასლის შენახვა.

en: Saves a project.
ka: &პროექტის შენახვა.

en: Saves the log contents.
ka: ჟურნალის შიგთავსის შენახვა.

en: Saving an Audacity Project
ka: Audacity პროექტის შენახვა

en: Saving project
ka: &პროექტის შენახვა

en: Sawtooth
ka: კბილოვანი ტალღა

en: Scale
ka: გადიდება

en: Scale:
ka: გაფართოება:

en: Scheduled to stop at:
ka: ჩაწერა დასრულდება:

en: Script
ka: სკრიპტი

en: Script was not saved.
ka: სკრიპტი არ იქნა შენახული.

en: Script&ables I
ka: &სკრიპტები I

en: Scripta&bles II
ka: სკრიპტები

en: Scroll
ka: ჩამოქაჩვა

en: Scru&bbing
ka: სკრაბინგი

en: Scrub &Ruler
ka: სკრაბის სანიშნი

en: Scrub Bac&kwards
ka: უკუღმა სკრაბინგი

en: Scrub For&wards
ka: წინ სკრაბინგი

en: Scrubbing
ka: სკრაბინგი

en: Searc&h:
ka: &ძებნა:

en: Search:
ka: ძებნა:

en: Searching for plugins
ka: დამატებების ძებნა

en: Second greatest
ka: მეორე უდიდესი

en: Seconds
ka: წამი

en: Seconds && samples
ka: წამები && სემპლები

en: See %s for more info.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ %s.

en: See&k
ka: გადახვევა

en: Seek Time when playing
ka: დროის ძიება დაკვრისას

en: Seeking
ka: გადახვევა

en: Select
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Select &Font...
ka: ფონტი...

en: Select &interface
ka: აირჩიეთ ინტერფეისი

en: Select A&ll	Ctrl+A
ka: ყველაფრის მო&ნიშვნა	Ctrl+A

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select Audio Host
ka: აირჩიეთ აუდიო ჰოსტი

en: Select Command
ka: ბრძანების არჩევა

en: Select Cursor to Stored
ka: კურსორის არჩევა დამახსოვრებულზე

en: Select Cursor to Track End
ka: კურსორი ტრეკის &დასასრულთან

en: Select Curve
ka: აირჩიეთ მრუდი

en: Select Frequencies
ka: აირჩიეთ სიხშირეები

en: Select Frequencies...
ka: აირჩიეთ სიხშირეები...

en: Select Function
ka: აირჩიეთ ფუნქცია

en: Select Macro
ka: მაკროს არჩევა

en: Select Next Clip
ka: აირჩიეთ შემდეგი კლიპი

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Select Playback Device
ka: აირჩიეთ დამკვრელი მოწყობილობა

en: Select Preset
ka: აირჩიეთ პრესეტი

en: Select Previous Clip
ka: აირჩიეთ წინა კლიპი

en: Select Recording Channels
ka: აირჩიეთ ჩაწერის არხები

en: Select Recording Device
ka: აირჩიეთ ჩამწერი მოწყობილობა

en: Select Sync-Locked
ka: სინქრონიზებული ტრეკების მონიშვნა

en: Select Time
ka: აირჩიეთ დრო

en: Select Time...
ka: აირჩიეთ დრო...

en: Select Track Start to Cursor
ka: ტრეკის &საწყისი კურსორთან

en: Select Track Start to End
ka: ტრეკის სრულად მონიშვნა

en: Select Tracks
ka: არჩიეთ ტრეკები

en: Select Tracks...
ka: აირჩიეთ ტრეკები...

en: Select Zero Crossing
ka: აირჩიეთ ნულოვანი კვეთა

en: Select a MIDI file
ka: აირჩიეთ MIDI ფაილი

en: Select a directory
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
ka: მონიშნეთ ხარვეზის რამდენიმე წამი, რათა Audacity-მ იცოდეს რა უნდა გაფილტროს,
    შემდეგ დააწკაპუნეთ ხარვეზის პროფილს:

en: Select a file
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Select a text file containing labels
ka: აირჩიეთ იარლიყების შემცველი ტექსტური ფაილი

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
ka: ამოირჩეით ყველა გასაფილტრი აუდიო, აირჩიეთ მოსაცილებელი ხმაურის რაოდენობა და
    "დიახს" დააწექით.

en: Select all text
ka: ტექსტის სრულად მონიშვნა

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
ka: მონიშნეთ XML ფაილი, რომელიც შეიცავს Audacity კლავიშების მალსახმობებს...

en: Select file
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Select file(s) for batch processing...
ka: ფაილ(ებ)ის მონიშვნა დასამუშავებლად...

en: Select file(s) to install
ka: აირჩიეთ დასაყენებელი ფაილ(ებ)ი

en: Select one or more files
ka: აირჩიეთ ერთი ან მეტი ფაილი

en: Select stream(s) to import
ka: აირჩიეთ შემოსატანი ნაკადები

en: Select to End
ka: დასარულამდე მონიშვნა

en: Select to Start
ka: დასაწყისამდე მონიშვნა

en: Select xml file to export presets into
ka: აირჩიეთ XML ფაილი პრესეტების გასატანად

en: Select xml file with presets to import
ka: აირჩიეთ შემოსატანი XML ფაილი

en: Select...
ka: აირჩიეთ...

en: Selected
ka: არჩეულია

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
ka: არჩეული MIDI დამკვრელი მოწყობილობა: %d - %s

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
ka: არჩეული MIDI ჩამწერი მოწყობილობა: %d - %s

en: Selected area using Brush Tool
ka: ფუნჯით მონიშნული ადგილი

en: Selected noise profile is too short.
ka: შერჩეული ხმაურის პროფილი ძალიან მოკლეა.

en: Selected playback device: %d - %s
ka: არჩეული დამკვრელი მოწყობილობა: %d - %s

en: Selected recording device: %d - %s
ka: არჩეული ჩამწერი მოწყობილობა: %d - %s

en: Selection
ka: მონიშვნა

en: Selection Contract L&eft
ka: მონიშნულის &მარცხნიდან შემცირება

en: Selection Contract R&ight
ka: მონიშნულის &მარჯვნიდან შემცირება

en: Selection En&d
ka: მონიშნულის დასასრულამდე

en: Selection End
ka: მონიშვნის დასასრული

en: Selection Extend &Left
ka: მონიშვნის გაფართოება &მარცხნივ

en: Selection Extend &Right
ka: მონიშვნის გაფართოება &მარჯვნივ

en: Selection Length
ka: მონიშვნის სიგრძე

en: Selection Sta&rt
ka: მონიშვნის დაწყება

en: Selection Star&t
ka: მონიშვნის დასაწყისში

en: Selection Start
ka: მონიშვნის დასაწყისი

en: Selection Tool
ka: მონიშვნის ხელსაწყო

en: Selection Toolbar Setup
ka: მონიშვნის ზოლის მორგება

en: Selection is too small to use voice key.
ka: ხმის გასაღების გამოსაყენებლად მონიშვნა ძალიან მცირეა.

en: Selection to &Start
ka: მონიშვნა &დასაწყისამდე

en: Selection to En&d
ka: მონიშვნა &ბოლომდე

en: Selects Audio.
ka: აირჩიეთ აუდიო.

en: Selects a frequency range.
ka: მონიშნეთ სიხშირის მონაკვეთი.

en: Selects a range of tracks.
ka: მონიშნეთ ტრეკების მონაკვეთი.

en: Selects a time range.
ka: მონიშნეთ დროის მონაკვეთი.

en: Semitones (half-steps)
ka: ნახევარტონები (ნახევარ-ნაბიჯები):

en: Sensiti&vity (dB):
ka: მგრძნობელობა (დბ):

en: Sensitivity
ka: მგრძნობიარობა

en: Set
ka: აირჩიეთ

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
ka: მარცხენა მონიშვნის დაყენება (ან გაფართოება)

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
ka: მარჯვენა მონიშვნის დაყენება (ან გაფართოება)

en: Set Clip
ka: კლიპის დაყენება

en: Set Clip...
ka: კლიპის დაყენება...

en: Set De&fault
ka: ნაგულისხმებზე დაბრუნება

en: Set Display
ka: ჩვენების შეცვლა

en: Set Envelope
ka: კონვერტის დაყენება

en: Set Envelope...
ka: კონვერტის დაყენება...

en: Set Interpolation
ka: ინტერპოლაციის დაყენება

en: Set Label
ka: ჭდის დადება

en: Set Label...
ka: ჭდის დადება...

en: Set Loop &In
ka: მარყუჟის დასაწყისი

en: Set Loop &Out
ka: მარყუჟის დასასრული

en: Set Loop To Selection
ka: მონიშნულზე მარყუჟის დასმა

en: Set Preference
ka: პარამეტრის დაყენება

en: Set Preference...
ka: პარამეტრები...

en: Set Project
ka: პროექტის დაყენება

en: Set Project...
ka: პროექტის დაყენება...

en: Set Range
ka: დიაპაზონის მორგება

en: Set Rate
ka: სიხშირის დაყენება

en: Set Selection Left at Play Position
ka: მონიშნულის დაკვრის მარცხენა მხრის დაყენება

en: Set Selection Right at Play Position
ka: მონიშნულის დაკვრის მარჯვენა მხრის დაყენება

en: Set Track
ka: ტრეკის დაყენება

en: Set Track Audio
ka: ტრეკის ხმის არჩევა

en: Set Track Audio...
ka: ტრეკის აუდიოს შეცვლა...

en: Set Track Name
ka: ტრეკის სახელი

en: Set Track Status
ka: ტრეკის სტატუსი

en: Set Track Status...
ka: ტრეკის სტატუსის შეცვლა...

en: Set Track Visuals
ka: ტრეკების გარეგნობა

en: Set Track Visuals...
ka: ტრეკის ვიდეოს შეცვლა...

en: Set Track...
ka: ტრეკის დაყენება...

en: Set Wave Clip Name
ka: ხმოვანი ტრეკის სახელი

en: Set range to '%ld' - '%ld'
ka: დიაპაზონის დაყენება '%ld'-დან '%ld'-მდე

en: Set sound activation le&vel...
ka: ხმით გააქტიურების &დონის დაყენება...

en: Sets an envelope point position.
ka: კონვერტის მდებარეობის დაყენება.

en: Sets the loudness of one or more tracks
ka: ერთი ან რამდენიმე ტრეკის ბგერის სიძლიერის დაყენება

en: Sets the value of a single preference.
ka: ერთი არჩევანის მნიშვნელობის დაყენება.

en: Sets various values for a clip.
ka: კლიპის სხვადასხვა მნიშვნელობების დაყენება.

en: Sets various values for a label.
ka: ჭდის სხვადასხვა მნიშვნელობების დაყენება.

en: Sets various values for a project.
ka: პროექტის სხვადასხვა მნიშვნელობების დაყენება.

en: Sets various values for a track.
ka: ტრეკის სხვადასხვა მნიშვნელობების დაყენება.

en: Settings folder:
ka: პარამეტრების საქაღალდე:

en: Shaped
ka: ჩამოყალიბებული

en: Share Audio
ka: აუდიოს გაზიარება

en: Share to audio.com
ka: გაზიარება audio.com-ზე

en: Shelf Filter
ka: Shelf ფილტრი

en: Shift-Left-Click
ka: Shift-მარცხენა-წკაპი

en: Shift-Right-Click
ka: Shift-მარცხენა-წკაპი

en: Sho&w RMS in Waveform
ka: &RPM-ის ჩვენება ტალღის ფორმაში

en: Short cut
ka: მალსახმობი

en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Shortcuts have been removed
ka: მალსახმობები წაიშალა

en: Show
ka: ჩვენება

en: Show &Log...
ka: &ჩანაწერის ჩვენება ...

en: Show &Output
ka: პასუხის ჩვენება

en: Show 'How to Get &Help' at launch
ka: გაშვებისას 'როგორ მივიღოთ &დახმარების' ჩვენება

en: Show All Codecs
ka: ყველა კოდეკის ჩვენება

en: Show All Formats
ka: ყველა ფორმატის ჩვენება

en: Show Log for Details
ka: დეტალებისთვის ჟურნალის ჩვენება

en: Show S&cript
ka: სკრიპტის ჩვენება

en: Show a grid along the &Y-axis
ka: &Y ღერძის გასწვრივ ბადის ჩვენება

en: Show actual compression
ka: მიმდინარე შეკუმშვის ჩვენება

en: Show detailed info about each block file
ka: თითოეული ბლოკური ფაილის დეტალური ინფორმაციის ჩვენება

en: Show detailed info about each editing operation
ka: თითოეული ჩასწორების ოპერაციის დეტალური ინფორმაციის ჩვენება

en: Show e&xtra menus
ka: &დამატებითი მენიუების ჩვენება

en: Show g&rid lines
ka: ბადის ხაზების ჩვენება

en: Show grid lines
ka: ბადის ხაზების ჩვენება

en: Show input
ka: შეყვანის ჩვენება

en: Show messages
ka: შეტყობინებების ჩვენება

en: Show output
ka: გამონატანის ჩვენება

en: Show target compression
ka: სამიზნე შეკუმშვის ჩვენება

en: Shrin&k
ka: შემცირება

en: Shutdown system
ka: სისტემის გამორთვა

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
ka: ნიშნების ცვლილებები       -- ტოლია: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign in
ka: შესვლა

en: Sign in here
ka: შესვლა

en: Sign in to cloud
ka: შესვლა ღრუბლოვან სერვისში

en: Sign in to save to the cloud
ka: ღრუბლოვან სერვისში შესანახად, ჯერ, შედით

en: Signal Level Meter
ka: სიგნალის დონის მზომი

en: Signed 16 bit PCM
ka: ნიშნიანი 16-ბიტიანი PCM

en: Signed 24 bit PCM
ka: ნიშნიანი 24-ბიტიანი PCM

en: Signed 32 bit PCM
ka: ნიშნიანი 32-ბიტიანი PCM

en: Signed 8 bit PCM
ka: ნიშნიანი 8-ბიტიანი PCM

en: Silence &Audio
ka: აუდ&იოს გაჩუმება

en: Silence Audi&o
ka: აუდ&იოს გაჩუმება

en: Silence Labeled Audio
ka: ჭდედადებული აუდიოს ჩაჩუმება

en: Silence Threshold
ka: სიჩუმის ზღვარი

en: Silence Threshold:
ka: სიჩუმის ზღვარი:

en: Silence audio selection
ka: მონიშნული აუდიოს გაჩუმება

en: Silence before first beat
ka: სიჩუმე პირველ ტაქტამდე

en: Silence duration:
ka: სიჩუმის ხანგრძლივობა:

en: Silenced labeled audio regions
ka: ჩაჩუმებული ჭდე დადებული არეები

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
ka: დაჩუმებული მონიშნული ტრეკები %.2f-ისთვის.2f წამი %.2f

en: Simple
ka: მარტივი

en: Simple tone control effect
ka: მარტივი ტონის კონტროლის ეფექტი

en: Simplified
ka: გამარტივებული

en: Simulate Recording Errors
ka: ჩაწერის შეცდომების სიმულაცია

en: Sine
ka: სინუსიოდი

en: Sk&ip to
ka: გადასვლა

en: Skip to End
ka: ბოლოში გადასვლა

en: Skip to Selection End
ka: მონიშნულის დასასრულზე გადახტომა

en: Skip to Selection Start
ka: მონიშნულის დასაწყისზე გადახტომა

en: Skip to Start
ka: საწყისზე გადასვლა

en: Sliding Stretch
ka: რბილი გაწელვა

en: Small Room Bright
ka: პატარა ოთახი განათებული

en: Small Room Dark
ka: პატარა ოთახი ბნელი

en: Smooth Time
ka: დარბილების დრო

en: Smooth Time:
ka: დარბილების დრო:

en: Smoothing
ka: მოგლუვება

en: Snap
ka: მიმაგრება

en: Snap-To &Nearest
ka: &უახლოესზე მიმაგრება

en: Snap-To &Off
ka: &მიმაგრების გამორთვა

en: Snap-To &Prior
ka: &წინაზე მიამგრება

en: Snapping
ka: მიბმა

en: Soft Clip
ka: რბილი კლიპი

en: Soft Clipping
ka: რბილი კლიპინგი

en: Soft Limit
ka: რბილი შეზღუდვა

en: Soft Overdrive
ka: რბილი ოვერდრაივი

en: Solo
ka: სოლო

en: Solo &Button:
ka: სოლო ღილაკი:

en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
ka: შესაძლო პრობლემები წვდომებთან
    (შეუძლებელია blockid-ებთან მუშაობა)

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
ka: ყველა მოთხოვნილი ფაილები:
      %s-ში
    უკვე არსებობს. გადავაწერო?

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
ka: გატანისას რაღაც მოუვიდა შემდეგ %lld ფაილს.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
ka: Vamp მოდულის დაწყებამ მარცხი განიცადა.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
ka: Vamp მოდულის გაშვებამ მარცხი განიცადა.

en: Sort by Name
ka: სახელის მიხედვით დალაგება

en: Sort by Time
ka: დროის მიხედვით დალაგება

en: Sort by effect name
ka: ეფექტის სახელით დალაგება

en: Sort by publisher and effect name
ka: დალაგება გამომცემლისა და ეფექტის სახელის მიხედვით

en: Sort by type and effect name
ka: დალაგება ტიპისა და ეფექტის სახელის მიხედვით

en: Sound ##1
ka: ხმა ##1

en: Sound Activated Record
ka: ხმაგააქტიურებული ჩაწერა

en: Sound Activated Recording
ka: ჩაწერის ხმით დაწყება

en: Sound card mixer support
ka: ხმის ბარათის მიქსერის მხარდაჭერა

en: Sp&lit
ka: დაყოფა

en: Spaces detected
ka: აღმოჩენილია გამოტოვებები

en: Special
ka: სპეციალური

en: Special thanks:
ka: განსაკუთრებული მადლობა:

en: Specify New Filename:
ka: მიუთითეთ ფაილის ახალი სახელი:

en: Spectra&l Selection Panel
ka: სპექტრული მონიშვნის პანელი

en: Spectral Brush
ka: სპექტრის ფუნჯი

en: Spectral Data Control Panel
ka: სპექტრული მონაცემების მართვის პანელი

en: Spectral Delete
ka: სპექტრის წაშლა

en: Spectral Edit Multi Tool
ka: სპექტრალის ჩასწორების მულტიხელსაწყო

en: Spectral Edit Parametric EQ
ka: სპექტრალის ჩასწორების პარამეტრული EQ

en: Spectral Edit Shelves
ka: სპექტრალის ჩასწორების უჯრები

en: Spectral Select
ka: სპექტრის არჩევა

en: Spectral Selection
ka: სპექტრის არჩევა

en: Spectral Tools
ka: სპექტრალური ხელსაწყობი

en: Spectrogram
ka: სპექტროგრამა

en: Spectrogram Settings
ka: სპექტროგრამის გამართვა

en: Spectrograms
ka: სპექტროგრამები

en: Spectrum
ka: სპექტრი

en: Speech
ka: საუბარი

en: Spl&it Stereo Track
ka: სტერეო ტრეკის დაყოფა

en: Spli&t
ka: დაყოფა

en: Split
ka: გაყოფა

en: Split &Horizontally
ka: ჰორიზონტალურად გაყოფა

en: Split &Vertically
ka: ვერტიკალურად გაყოფა

en: Split Clip
ka: კლიპის გახლეჩა

en: Split Delete
ka: წაშლის დაყოფა

en: Split Delete Labeled Audio
ka: ჭდეების მქონე ხმის გაყოფადა წაშლა

en: Split Deleted labeled audio regions
ka: აუდიოს დაყოფილი და წაშლილი ჭდედადებული არეები

en: Split Labeled Audio
ka: ჭდედადებული აუდიოს დაყოფა

en: Split Ne&w
ka: ა&ხლის დაყოფა

en: Split New
ka: ახლის დაყოფა

en: Split Stereo to Mo&no
ka: სტერეოს დაყოფა მონომდე

en: Split Stereo to Mono '%s'
ka: სტერეოდან მონოზე გადაყვანა '%s'

en: Split files based on:
ka: ფაილების დაყოფა:

en: Split labeled audio (points or regions)
ka: ჭდის მქონე ხმის გაყოფა (წერტილები ან რეგიონები)

en: Split stereo track '%s'
ka: სტერო ტრეკის დაყოფა '%s'

en: Split to Mono
ka: &სტერეოდან მონოზე

en: Split to new track
ka: ახალ ტრეკზე დაყოფა

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
ka: დაყოფილი-წაშლილი %.2f წამი =%.2f

en: Square
ka: კვადრატი

en: Square, no alias
ka: კვადრატი, მეტსახელის გარეშე

en: St&op threshold (samples):
ka: ზღვარის გაჩერება (მაგალითები):

en: Stages
ka: დონეები

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Standard Audio Unit preset file
ka: სტანდარტული აუდიო ერთეულის პრესეტის ფაილი

en: Standard Autocorrelation
ka: სტანდარტული ავტოკორექცია

en: Standard VST bank file
ka: სტანდარტული VST ბანკის ფაილი

en: Standard VST program file
ka: სტანდარტული VST პროგრამის ფაილი

en: Standard Vinyl rpm:
ka: სტანდარტული Vinyl RPM:

en: Standard, 170-210 kbps
ka: სტანდარტული, 170-210 კბწმ

en: Start
ka: გაშვება

en: Start (or end)
ka: დასაწყისი (ან დასასრული)

en: Start Date
ka: დაწყების თარიღი

en: Start Date and Time
ka: საწყისი თარიღი და დრო

en: Start Time
ka: დაწყების დრო

en: Start Time:
ka: დაწყების დრო:

en: Start and End of Selection
ka: მონიშვნის დასაწყისი და დასასრული

en: Start and Length of Selection
ka: მონიშვნის დასაწყისი და სიგრძე

en: Start offset:
ka: წანაცვლების საწყისი:

en: Start script
ka: სკრიპტის გაშვება

en: Start time offset
ka: დროის წანაცვლების საწყისი

en: Start to &Cursor/Selection Start
ka: დასაწყისიდან კურსორამდე/მონიშნულის დასაწყისამდე

en: Start to &Zero
ka: დასაწყისიდან ნულამდე

en: Start to Selection &End
ka: დასაწყისიდან მონიშნულის ბოლომდე

en: Start/End as
ka: დაწყება/დასასრული როგორც

en: Start:
ka: დასაწყისი:

en: Starting phase (degrees)
ka: საწყისი ფაზა(გრადუსებში)

en: State folder:
ka: მდგომარეობის საქაღალე:

en: Stem plot
ka: პირველადი გრაფიკი

en: Step 1
ka: ნაბიჯი 1

en: Step 2
ka: ნაბიჯი 2

en: Steps per block are too few for the window types.
ka: ფანჯრის ტიპებისთვის ბლოკის ნაბიჯების რაოდენობა მეტისმეტად მცირეა.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
ka: ბლოკის ნაბიჯების რაოდენობა ფანჯრის ზომას ვერ გადააჭარბებს.

en: Stereo Linking
ka: სტერეო კავშირი

en: Stereo To Mono
ka: &სტერეოდან მონოზე

en: Stereo Wid&th (%):
ka: სტერეოს სიგანე (%)

en: Steve Daulton
ka: სტივ დოლტონი

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
ka: სტივ დაულტონი და ბილ უორი

en: Steven Jones
ka: სტივენ ჯოუნსი

en: Sto&p
ka: გაჩერება

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Stop script
ka: სკრიპტის გაჩერება

en: Stop the Audio First
ka: ჯერ აუდიოს გაჩერება

en: Stopped
ka: შეჩერებულია

en: Store Cursor Pos&ition
ka: კურსორის მდებარეობის დამახსოვრება

en: Stream is active ... unable to gather information.
ka: ნაკადი აქტიურია... ინფორმაციის შეგროვება შეუძლებელია.

en: Stretch
ka: გაწელვა

en: Stretch Note Track
ka: ნოტების ტრეკის გაწელვა

en: String or BLOB exceeds size limit
ka: სტრიქონი ან ბლობი ზომის ზღვარს სცდება

en: Strings
ka: სტრიქონები

en: Studio Fade Out
ka: გამკვეთრება

en: SubCategories: %s
ka: ქვეკატეგორიები: %s

en: SubRip text file
ka: SubRip-ის რექსტური ფაილი

en: Success
ka: წარმატება

en: Success!
ka: წარმატება!

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
ka: წარმატება.~%ფაილები ჩაწერილია:~%~s~%

en: Successfully exported the following %lld file(s).
ka: წარმატებით გატანილია შემდეგი %lld ფაილი.

en: Super Wideband
ka: ზეფართოზოლოვანი

en: Support for Other Formats
ka: სხვა ფორმატების მხარდაჭერა

en: Supported Capture Rates:
ka: მხარდაჭერილი ჩაწერის სიხშირეები:

en: Supported Playback Rates:
ka: მხარდაჭერილი დაკვრის სიხშირეები:

en: Supported Rates:
ka: მხარდაჭერილი სიხშირეები:

en: Supported label file
ka: მხარდაჭერილი ჭდის ფაილი

en: Supports input: %d
ka: შემოტანის მხარდაჭერა: %d

en: Supports output: %d
ka: გაცემის მხარდაჭერა: %d

en: Swap Channels
ka: არხების გადანაცვლება

en: Swap Stereo &Channels
ka: სტერეო არხების გადანაცვლება

en: Swapped Channels in '%s'
ka: %s-ში არხები გადანაცვლდა

en: Swing amount
ka: რღვევა

en: Sync MIDI with Audio
ka: MIDI სინქრონიზაცია აუდიოსთან

en: Sync failed
ka: სინქრონიზაცია ჩავარდა

en: Synchronize MIDI with Audio
ka: MIDI-ის სინქრონიზაცია აუდიოსთან

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
ka: მიმდინარეობს MIDI და ხმოვან ტრეკების სინქრონიზაცია

en: Synchronizing project
ka: პროექტის სინქრონიზაცია

en: Syncing
ka: სინქრონიზაცია

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
ka: სინქრონიზაცია audio.com-თან... (%d%%)

en: Syncing your project
ka: მიმდინარეობს თქვენი პროექტის სინქი

en: System
ka: სისტემა

en: System &Date
ka: კომპიუტერის თარიღი

en: System T&ime
ka: კომპიუტერის დრო

en: T&ools
ka: ხელსაწყოები

en: T&ools Toolbar
ka: ხ&ელსაწყოთა ზოლი

en: T&rack Size
ka: ტრეკის ზომა

en: T&ransport
ka: &გადატანა

en: TEST FAILED!!!
ka: ტესტის წარუმატებელია!!!

en: Tag
ka: ჭდე

en: Tag:
ka: ჭდე:

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
ka: Tango Icon Gallery (პანელების ხატულები)

en: Tar&get compression
ka: სამი&ზნე შეკუმშვა

en: Target Compression
ka: სამიზნე შეკუმშვა

en: Target Peak:
ka: სამიზნე პიკი:

en: Telephone
ka: ტელეფონი

en: Temp Directory Update
ka: დროებითი საქაღალდის განახლება

en: Template
ka: შაბლონი

en: Tempo
ka: ტემპი

en: Tempo (bpm)
ka: ტემპო (დ/წმ(bpm))

en: Tempo Changed
ka: ტემპი შეიცვალა

en: Temporary Cloud files directory
ka: დროებითი ღრუბლოვანი ფაილების საქაღალდე

en: Temporary files directory
ka: დროებითი ფაილების საქაღალდე

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
ka: დროებითი ფაილების საქაღალდე არ შეიძლება FAT დისკზე იყოს.

en: Test Data Size (MB):
ka: სატესტო მონაცემების ზომა (მბ):

en: Test Mode
ka: ტესტირების რეჟიმი

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
ka: სატესტო მონაცემების ზომა 1-2000მბ შუალედში უნდა მერყეობდეს.

en: Text file
ka: ტექსტური ფაილი

en: Text files
ka: ტექსტური ფაილები

en: Text:
ka: ტექსტი:

en: Th&eme:
ka: თე&მა:

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
ka: Audacity-ის IPC სერვერის გაშვების შეცდომა.
    
    როგორც წესი, ეს რესურსების არყოფნის ბრალია
    და შეიძლება გადატვირთვა გახდეს საჭირო.

en: The Audacity Team
ka: Audacity-ს გუნდი

en: The Build
ka: აგება

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
ka: MIDI სინთეზატორის დაყოვნება მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
ka: აღდგენის ეფექტი გათვალისწინებულია დაზიანებული აუდიოს ძალზე მცირე მონაკვეთებზე (128 ნიმუშამდე).
    
    გაადიდეთ და მონიშნეთ წამის მცირე ფრაქცია აღსადგენად.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
ka: კოდეკმა ზოგადი შეცდომის შესახებ განაცხადა (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
ka: კოდეკმა არასწორი პარამეტრის შესახებ განაცხადა (EINVAL)

en: The database disk image is malformed
ka: მონაცემთა ბაზის დისკის ასლი შეცდომებს შეიცავს

en: The database file is locked
ka: ბაზის ფაილი დაბლოკილია

en: The database schema changed
ka: ბაზის სქემა შეიცვალა

en: The entered value is invalid
ka: შეყვანილი მნიშვნელობა არასწორია

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
ka: ზოგიერთი პროექტი არ შეინახა სწორად, როდესაც Audacity იყო გაშვებული ბოლოს.
    
    აღდგენის შემდეგ დარწმუნდით, რომ ცვლილებები შეინახეთ.

en: The frequency gain cannot be negative
ka: სიხშირის გაძლიერება არ შეიძლება უარყოფითი იყოს

en: The frequency gain must be an integer
ka: სიხშირის გაძლიერება მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
ka: სიხსირის გაძლიერება არ შეიძლება იყოს 60 დბ/წმ-ზე დაბლა

en: The gain must be an integer
ka: გაძლიერების კოეფიციენტი მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
ka: ენა, რომელიც აირჩიეთ, %s(%s) არ ემთხვევა სისტემის ენას, %s(%s).

en: The large file support is disabled
ka: დიდი ფაილების მხარდაჭერა გათიშულია

en: The maximum frequency must be an integer
ka: მაქსიმალური სიხშირე მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The maximum number of notes must be an integer
ka: შენიშვნების მაქსიმალური რაოდენობა მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
ka: შენიშვნების მაქსიმალური რაოდენობა უნდა იყოს 1-128 დიაპაზონიდან

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
ka: მინიმალური ამპლიტუდა (dB) მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The minimum frequency must be an integer
ka: მინიმალური სიხშირე მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
ka: მოდულ %s-ს არ გააჩნია ვერსიის ველი.
    
    ის არ ჩაიტვირთება.

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
ka: მოდულმა "%s" არ წარმოადგინა არცერთი საჭირო ფუნქცია
    
    ის არ ჩაიტვირთება.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
ka: მოდულ %s-ის ინიციალიზაციის შეცდომა.
    
    მოდული არ ჩაიტვირთება.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
ka: მოდული "%s" ეკუთვნის Audacity-ს ვერსიით "%s".
    
    მოდული არ ჩაიტვირთება.

en: The name %s is a registered trademark.
ka: %s რეგისტრირებული სავაჭრო ნიშანია.

en: The project could not be found.
ka: პროექტი ვერ ვიპოვე.

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
ka: პროექტის გახსნა ჩავარდა. შეიძლება იმიტომ,
    რომ დისკზე ადგილი აღარაა.
    
    %s

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
ka: პროექტი მეტისმეტად დიდია ასატვირთად. შეინახეთ ის თქვენს კომპიუტერში.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
ka: პროექტის სემპლის (%d) და ბიტის (%d წბ/წმ) კოეფიციენტის კომბინაცია არ არის მხარდაჭერილი არცერთი MP3
    ფაილის ფორმატის მიერ.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
ka: პროექტის სემპლისა (%d) და ბიტური კოეფიციენტის (%d კბ/წმ) კომბინაცია მხარდაჭერილი არ არის
    მიმდინარე გამონატანის ფაილის ფორმატით.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
ka: პროექტის სემპლის კოეფიციენტი (%d) არ არის მხარდაჭერილი არცერთი MP3
    ფაილის ფორმატით

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
ka: პროექტის სემპლის კოეფიციენტი (%d) მიმდინარე გამონატანის ფაილის ფორმატით
    მხარდაჭერილი არ არის.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
ka: პროექტის ბაზის თავიდან გახსნა ჩავარდა. შეიძლება იმიტომ, რომ დისკზე ადგილი აღარაა.

en: The range must be a positive integer
ka: დიაპაზონი დადებითი მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: The range must be at least 1 dB
ka: დიაპაზონი 1 დბ მაინც უნდა იყოს

en: The server responded with something Audacity could not understand.
ka: სერვერმა გვიპასუხა რაღაც, რაც Audacity-მა ვერ გაიგო.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
ka: სისტემამ დაადგინა, რომ გაშვებულია Audacity -ის ასლი.

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
ka: დროებითი ფაილების საქაღალდე მდებარეობს FAT ფაილურ სისტემაზე.
    მისამართი დაბრუნებულია ნაგულისხმებ მნიშვნელობაზე.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
ka: ჩაწერისათვის მონიშნულ ტრეკებს ყველას ტოლი სიხშირე უნდა ჰქონდეთ

en: Theme
ka: თემა

en: Theme Cache - Images && Color
ka: თემის ქეში - გამოსახულებები && ფერი

en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
ka: თემა, როგორც Cee -ის კოდი ჩაწერილია: 
      %s/*%s. -ში.

en: Themes written to:
      %s/*/%s.
ka: თემა ჩაწერილია: 
       %s/*/%s. -ში.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
ka: თემა ჩაწერილია: 
       %s/*/Components/. -ში.

en: There are no label tracks to export.
ka: გასატანი ჭდე-ტრეკები ნაპოვნი არაა.

en: There is not enough room available to expand the cut line
ka: ამოჭრის ხაზის გასაფართოებლად არ არის საკმარისი სივრცე

en: There is not enough room available to generate the audio
ka: აუდიოს გენერაციისთვის საკმარისი ადგილი არაა

en: There is not enough room available to paste the selection
ka: მონიშვნის ჩასასმელად არ არის საკმარისი სივრცე

en: There is not enough space to expand the clip to its original speed.
ka: საკმარისი ადგილი, რომ კლიპი მონიშნულ სიჩქარემდე გავწელო, არაა.

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
ka: %s-ზე ადგილი ცოტაღაა დარჩენილი
    გთხოვთ, აირჩიეთ დროებითი ფაილებისთვის საქაღალდე, სადაც მეტი ადგილია.
    ამისი გაკეთება მორგების ფანჯრიდან შეგიძლიათ.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
ka: აღმოჩენილია პრობლემა თქვენს ბოლო ქმედებასთან.
    თუ გგონიათ, რომ ეს შეცდომაა, გვითხარით ზუსტად, რა მოხდა.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
ka: MIDI შეტანა/გამოტანის ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
ka: ფაილი შენახულია Audacity %s-ის მიერ.
    იყენებთ Audacity-ის ვერსიას %s. შეიძლება, ფაილის გასახსნელად, ვერსიის აწევა დაგჭირდეთ.

en: This is not an Audacity project file
ka: ეს არაა Audacity-ის პროექტის ფაილი

en: This may take several seconds
ka: შეიზლება რამდენიმე წამი დასჭრდეს

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
ka: ეს პარამეტრი შეინახეს %s-დან. გავაგრძელო?

en: This project is no longer saved to the Cloud
ka: ეს პროექტი ღრუბელში შენახული აღარ იქნება

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
ka: ეს პროექტი შეიქმნა Audacity-ის უფრო ახალ ვერსიაში.
    
    გასახსნელად, გთხოვთ განაახლოთ.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
ka: Audacity-ის ბოლო გაშვების დროს ზოგიერთი პროექტი არ იყი სწორად შენახული.
    
    ყველა პროექტი აღდგენილია.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
ka: ეს აღდგენის ფაილი Audacity 2.3.0-ის ან უფრო ძველის მიერაა შენახული.
    აღდგენისთვის დაგჭირდება შესაბამისი ვერსიის Audacity გამოიყენოთ.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
ka: Audacity ეს ვერსია არ იყო კომპილირებული %s მხარდაჭერით.

en: Threshold
ka: ზღვარი

en: Threshold %d dB
ka: ზღვარი %d dB

en: Threshold Percentage
ka: ბარიერის პროცენტი

en: Threshold controls
ka: ბარიერის კონტროლი

en: Threshold level (dB)
ka: ზღვრული დონე (დბ)

en: Threshold measurement
ka: ზღვრის განსაზღვრა

en: Threshold:
ka: ზღვარი:

en: Throw Error
ka: შეცდომის გამოგდება

en: Tim&eline
ka: დრ&ოის ხაზი

en: Time
ka: დრო

en: Time Indexed
ka: დროის დაინდექსება

en: Time Shift &Left
ka: დროის &მარცხნივ წანაცვლება

en: Time Shift &Right
ka: დროის მ&არჯვნივ წანაცვლება

en: Time Signature
ka: დროის მონიშვნა

en: Time Signature Toolbar
ka: დროის შუალედის ზოლი

en: Time Track
ka: დროის ბილიკი

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
ka: დასრულების დრო = %2d საათი, %2d წუთი, %.2f წამი.

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
ka: მონიშნული ტრეკები %.02f წამით მარცხნივ წაიწია

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
ka: მონიშნული ტრეკები %.02f წამით მარჯვნივ წაიწია

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
ka: დაწყების დრო = %2d საათი, %2d წუთი, %.2f წამი.

en: Time to check all data (2): %ld ms
ka: ყველა მონაცემის შემწმების დრო (2): %ld მწმ

en: Time to check all data: %ld ms
ka: ყველა მონაცემის შემოწმების დრო: %ld მწმ

en: Time to perform %d edits: %ld ms
ka: %d ჩასწორების დრო: %ld მწმ

en: Time:
ka: დრო:

en: Timeline
ka: თაიმლაინი

en: Timeline Options
ka: თაიმლაინის გამართვა

en: Timeline actions disabled during recording
ka: ჩაწერისას თაიმლაინის ფუნქციები გათიშულია

en: Timer Recording
ka: ტაიმერით ჩაწერა

en: Timer Recording Disk Space Warning
ka: ტაიმერით ჩაწერისას დისკზე ადგილის გაფრთხილება

en: Timer Recording completed.
ka: ტაიმერით ჩაწერა დასრულებულია.

en: Timer Recording stopped.
ka: ტაიმერით ჩაწერა შეჩერებულია.

en: Times 2
ka: ორჯერ

en: Title
ka: სათაური

en: To X:
ka: X-მდე:

en: To Y:
ka: Y-მდე:

en: To find %s, click here -->
ka: %s'-ის მოსაძებნად აქ დააწკაპუნეთ -->

en: To find '%s', click here -->
ka: %s-ის საპოვნელად, დააჭირეთ აქ -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
ka: FFmpeg-ის უფასო ასლის მისაღებად აქ დააწკაპუნეთ -->

en: To get a free copy of LAME, click here -->
ka: Lame უფასო ასლის მისაღებად დააწკაპუნეთ აქ -->

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
ka: სპექტრის აგებისთვის ყველა მონიშნული ტრეკს უნდა ჰქონდეს სემპლის თანაბარი სიჩქარე.

en: To rpm
ka: დამთავრებული rpm-ით

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
ka: აგების გამოსაყენებლად გაადიდეთ იქამდე, სანამ არ დაინახავთ ინდივიდუალურ სემპლებს.

en: To&ggle Spectral Selection
ka: სპექტრის მონიშვნის &გადართვა

en: Toggle Focuse&d Track
ka: ფოკუსირებული ტრეკის ჩართვა

en: Token
ka: ტოკენი

en: Tone
ka: ტონი

en: Tone &High (%):
ka: &მაღალი ტონი (%):

en: Tone &Low (%):
ka: &დაბალი ტონი (%):

en: Tone controls
ka: ტონის კონტროლი

en: Tone duration:
ka: ტონის ხანგრძლივობა:

en: Too Few Compatible Tracks Selected
ka: არჩეული ტრეკებიდან თავსებადი მეტისმეტად ცოტაა

en: Too many decimal digits
ka: მეათედების მეტისმეტად ბევრი ციფრი

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
ka: მონიშნული იყო ზედმეტი აუდიო. მოხდება მხოლოდ პირველი %.1f წამის ანალიზი.

en: Tool
ka: ხელსაწყო

en: ToolDock
ka: ხელსაწყოთა დამაგრება

en: Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლი

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Top
ka: ზემოთ

en: Total orphan blocks deleted %d
ka: წაშლილი მიტოვებული ბლოკების რაოდენობაა %d

en: Tr&uncate to:
ka: მოჭრა:

en: Tra&nsport
ka: &გადატანა

en: Track
ka: აუდიობილიკი

en: Track # blocks: %ld
ka: ტრეკი # ბლოკი: %ld

en: Track %d
ka: ტრეკი %d

en: Track &End
ka: ტრეკის დასასრულამდე

en: Track &Start
ka: ტრეკის დასაწყისი

en: Track &Start to Cursor
ka: ტრეკის &საწყისი კურსორთან

en: Track 0
ka: ტრეკი 0

en: Track 1
ka: ტრეკი 1

en: Track Count:
ka: ტრეკების რაოდენობა:

en: Track Number
ka: ბილიკის ნომერი

en: Track Panel
ka: ტრეკის ზოლი

en: Track Remove
ka: ტრეკის წაშლა

en: Track Start to En&d
ka: ტრეკის &საწყისიდან ბოლომდე

en: Track Title
ka: აუდიობილიკი სახელი

en: Track sample rate is too low for this effect.
ka: ამ ეფექტისთვის ტრეკის სემპლის სიხშირე ძალიან დაბალია.

en: TrackView
ka: ტრეკის ხედი

en: Tracks
ka: ტრეკი

en: Tracks Behaviors
ka: ტრეკის ქცევები

en: Tracks sorted by name
ka: სახელის მიხედვით დალაგებული ტრეკები

en: Tracks sorted by time
ka: დროის მიხედვით დალაგებული ტრეკები

en: Translators
ka: მთარგმნელები

en: Transport
ka: ტრანსპორტი

en: Transport &Options
ka: გადატანის გამართვა

en: Treat missing audio as silence (this session only)
ka: ნაკლული ხმის სიჩუმედ აღქმა (მხოლოდ ამ სესიაში)

en: Treble
ka: მაღალი სიხშირეები

en: Treble Boost
ka: მაღლების გაძლიერება

en: Treble Cut
ka: მაღალი სიხშირეების მოჭრა

en: Tremolo
ka: ტრემოლო

en: Tri&m Audio
ka: ხმის %წაჭრა

en: Trial %d
ka: ცდა %d

en: Trial %d
    Failed on Paste.
ka: ცდა %d
    ჩასმის შეცდომა.

en: Triangle
ka: სამკუთხედი

en: Trim Audio
ka: აუდიოს მოჭრა

en: Trim audio outside selection
ka: ამოჭრა მონიშვნის გარეთ

en: Trim blank space before first clip
ka: პირველ კლიპამდე ცარიელი ადგილის წაკვეთა

en: Trim by %.02fs
ka: წაკვეთა %.02f-ით

en: Triplets
ka: ტრიპლეტები

en: Trunc&ate tracks independently
ka: ტრეკების ცალცალკე მოჭრა

en: Truncate Detected Silence
ka: ნაპოვნი სიჩუმის ამოჭრა

en: Truncate Silence
ka: სიჩუმის ამოჭრა

en: Try again
ka: კიდევ სცადეთ

en: Try and load this module?
ka: გნებავთ ამ მოდულის ჩატვირთვა?

en: Try installing FFmpeg.
ka: სცადეთ, დააყენოთ FFmpeg.

en: Turn off dropout detection
ka: მონაცემების დაკარგვის აღმოჩენის გამორთვა

en: Type
ka: ტიპი

en: Type: %s
ka: ტიპი: %s

en: Types:
ka: ტიპები:

en: U&nmute Tracks
ka: ტრეკის &ხმის ჩართვა

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
ka: სემაფორის გასაღების შეძენის შეცდომა.
    
    როგორც წესი, ეს რესურსების არყოფნის ბრალია
    და შეიძლება გადატვირთვა გახდეს საჭირო.

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
ka: სემაფორის შეძენის შეცდომა.
    
    როგორც წესი, ეს რესურსების არყოფნის ბრალია
    შეიძლება გადატვირთვა გახდეს საჭირო.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
ka: სერვერული სემაფორის შეძენის შეცდომა.
    
    როგორც წესი, ეს რესურსების არყოფნის ბრალია
    და შეიძლება გადატვირთვა გახდეს საჭირო.

en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
ka: ჩამატების ფუნქციის დამატების შეცდომა (შეუძლებელია blockid-ების შემოწმება)

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
ka: პრესეტების ფაილის კითხვისას მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა.

en: Unable to apply VST3 preset file %s
ka: VST3 პრესეტის ფაილის (%s) გადატარების შეცდომა

en: Unable to attach destination database
ka: მითითებული ბაზის მიბმის შეცდომა

en: Unable to bind to blob
ka: ბლობ-თან მიბმის შეცდომა

en: Unable to create Opus encoder
ka: Opus-ის ენკოდერის შექმნა შეუძლებელია

en: Unable to create destination folder
ka: სამიზნე საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
ka: სემაფორის შექმნის შეცდომა.
    
    როგორც წესი, ეს რესურსების არყოფნის ბრალია
    და შეიძლება გადატვირთვა გახდეს საჭირო.

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
ka: გაზიარებული მეხსიერების სეგმენტის შექმნა შეუძლებელია.
    
    შეცდომის კოდი=%d : "%s".

en: Unable to create target file for writing
ka: სამიზნე ფაილის ჩასაწერად შექმნა შეუძლებელია

en: Unable to determine
ka: შეუძლებელია დადგენა

en: Unable to export - problem creating stream
ka: გატანა შეუძლებელია - ნაკადის შექმნის პრობლემა

en: Unable to export - problem initialising
ka: გატანა შეუძლებელია - ინიციალიზაციის პრობლემა

en: Unable to export - problem with file
ka: გატანა შეუძლებელია - ფაილის პრობლემა

en: Unable to export - problem with packets
ka: გატანა შეუძლებელია - პაკეტების პრობლემა

en: Unable to export - rate or quality problem
ka: გატანა შეუძლებელია - სიჩქარის ან ხარისხის პრობლემა

en: Unable to export.
    Error %s
ka: გატანა შეუძლებელია.
    შეცდომა %s

en: Unable to get lookahead
ka: წინმჭვრეტელი ბაფერის მიღების შეცდომა

en: Unable to initialize MP3 stream
ka: შეუძლებელია  MP3  ნაკადის დაწყება

en: Unable to initialize the project file
ka: პროექტის ფაილის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Unable to load presets file.
ka: პრესეტების ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
ka: შეუძლებელია მოდულ "%s"-ის ჩატვირთვა.
    
    შეცდომა: %s

en: Unable to locate "%s" in your path.
ka: თქვენს ბილიკში "%s" აღმოჩენილი არაა.

en: Unable to open Portmixer
ka: Portmixer-ის გახსნის შეცდომა

en: Unable to open genre file.
ka: შეუძლებელია ჟანრის ფაილის შენახვა.

en: Unable to open target file for writing
ka: შეუძლებელია სამიზნე ფაილის გახსნა ჩასაწერად

en: Unable to open the database file
ka: ბაზის ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Unable to parse project information.
ka: პროექტის მონაცემების ანალიზის შეცდომა.

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
ka: პროექტის ფაილის ბრძანების მომზადების შეცდომა:
    
    %s

en: Unable to read %lld samples from %s
ka: %2$s-დან %1$lld სემპლის წაკითხვის შეცდომა

en: Unable to read presets file.
ka: პრესეტების ფაილის კთხვის შეცდომა.

en: Unable to read the preset from "%s"
ka: პრესეტების კითხვის შეცდომა ფაილიდან "%s"

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
ka: ავტომატური შენახვის ინფორმაციის წაშლა ჩავარდა. შეიძლება,
    საცავზე საჭირო ადგილის არარსებობის გამო.
    
    %s

en: Unable to save %s
ka: '%s'-ის შენახვა შეუძლებელია

en: Unable to save genre file.
ka: შეუძლებელია ჟანრის ფაილის შენახვა.

en: Unable to set CVBR mode
ka: CVBR რეჟიმის დაყენება შეუძლებელია

en: Unable to set VBR mode
ka: VBR რეჟიმის დაყენება შეუძლებელია

en: Unable to set bandwidth
ka: გამტარობის დაყენება შეუძლებელია

en: Unable to set bitrate
ka: ბიტური სიჩქარის დაყენება შეუძლებელია

en: Unable to set complexity
ka: სირთულის დაყენება შეუძლებელია

en: Unable to store preset in config file
ka: პრესეტის კონფიგურაციის ფაილში შენახვა შეუძლებელია

en: Unable to switch to fast journaling mode
ka: სწრაფი ჟურნალიზაციის რეჟიმზე გადართვის შეცდომა

en: Unable to work with the blockfiles
ka: შეუძლებელია blockid-ებთან მუშაობა

en: Unable to write OGG page
ka: OGG გვერდის ჩაწერის შეცდომა

en: Unable to write OGG page header
ka: OGG თავსართის ჩაწერის შეცდომა

en: Unable to write files to directory: %s.
ka: საქაღალდე %s-ში ფაილების ჩაწერის შეცდომა.

en: Uncategorized
ka: დაულაგებელი

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Undo last change
ka: ბოლო ცვლილების დაბრუნება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown built-in command name
ka: უცნობი ჩაშენებული ბრძანების სახელი

en: Unknown built-in effect name
ka: უცნობი ჩაშენებული ეფექტის სახელი

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unknown format
ka: უცნობი ფორმატი

en: Unlisted
ka: სიაში არაა

en: Unnamed
ka: უსახელო

en: Unrecognized file extension.
ka: ფაილის უცნობი გაფართოება.

en: Unsigned 8 bit PCM
ka: უნიშნო 8-ბიტიანი PCM

en: Unspecified channel order
ka: არხების მიმდევრობა განუსაზღვრელია

en: Unsuitable
ka: შეუფერებელი

en: Unsupported file type:
ka: ფაილის უცნობი ტიპი:

en: Unsupported sample rate
ka: მხარდაუჭერელი სემპლის სიხშირე

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Unused filters:
ka: გამოუყენებელი ფილტრები:

en: Up
ka: ზემოთ

en: Up &Octave
ka: ოქტავით მაღლა

en: Update notifications
ka: გაფრთხილებების განახლება

en: Upload error
ka: ატვირთვის შეცდომა

en: Uploading audio...
ka: აუდიოს ატვირთვა...

en: Upper Speed Limit
ka: მაღალი სიჩქარის ლიმიტი

en: Upper Threshold
ka: ზედა ზღვარი

en: Upper Time Signature
ka: ზედა ტაქტური ზომა

en: Upper Time Signature Changed
ka: ზედა ტაქტური ზომა შეიცვალა

en: Usage info
ka: გამოყენების ინფორმაცია

en: Use &hardware to play other tracks
ka: &აპარატურის გამოყენება სხვა ტრეკების დასაკრავად

en: Use Defaults
ka: &ნაგულისხმები პარამეტრები

en: Use LPC
ka: LPC-ის გამოყენება

en: Use Spectral Prefs
ka: სპექტრული პარამეტრების გამოყენება

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
ka: ველებზე სასიარულოდ გამოიყენეთ ისრები და შეყვანის კლავიში(ჩასწორების შემდეგ).

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
ka: Audacity-ის მიმდინარე პროცესში მრავალი პროექტის ერთდროული
    გახსნისთვის გამოიყენეთ ახალი ან გახსნის ბრძანებები.

en: Used Space
ka: გამოყენებული ადგილი დისკზე

en: Used if 'Number of bars' = 0
ka: გამოიყენება, თუ 'ჯერების რაოდენობა' = 0

en: User Interface
ka: სამომხმარებლო ინტერფეისი

en: User Presets
ka: მომხმარებლის პრესეტები

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
ka: %lld ნაწილის გამოყენება თითოეული სიხშირით %lld. ჯამში %.1f მბ.

en: Using Label/Track Name
ka: იარლიყის/ტრეკის/სახელის გამოყენება

en: Using:
ka: გამოყენებით:

en: Using: PortMidi
ka: ვიყენებ: PortMidi

en: VBR Mode
ka: VBR რეჟიმი

en: VO Limiter
ka: VO-ის შემზღუდველი

en: VST Effect Options
ka: VST ეფექტის პარამეტრები

en: VST Effects
ka: VST ეფექტები

en: VST preset files
ka: VST ფაილები

en: VST3 Effects
ka: VST3 ეფექტები

en: VST3 module error: %s
ka: VST3 მოდულის შეცდომა: %s

en: VST3 preset file
ka: VST3 პრესეტის ფაილი

en: VZoom Bottom:
ka: VZoom ბოლოში:

en: VZoom Top:
ka: VZoom თავში:

en: Validation error
ka: შემოწმების შეცდომა

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Value (dB)
ka: მნიშვნელობა (დბ)

en: Value (linear)
ka: მნიშვნელობა (ხაზოვანი)

en: Value Error
ka: მნიშვნელობის შეცდომა

en: Value must not be greater than %s
ka: მნიშვნელობა %s-ზე მეტი არ უნდა იყოს

en: Value must not be less than %s
ka: მნიშვნელობა %s-ზე ნაკლები არ უნდა იყოს

en: Value not in range: %s to %s
ka: მნიშვნელობა არ არის დიაპაზონში: %s %s

en: Value overflow
ka: გადავსებული მნიშვნელობა

en: Value range:
    %s to %s
ka: მნიშვნელობის დიაპაზონია: %s-დან %s-მდე

en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Valve Overdrive
ka: ლამპური ოვერდრაივი

en: Vamp Effects
ka: Vamp ეფექტები

en: Variable
ka: ცვლადი

en: Vbr Mode
ka: VBR რეჟიმი

en: Velocity
ka: აჩქარება

en: Vendor: %s
ka: მომწოდებელი: %s

en: Version
ka: ვერსია

en: Version: %s
ka: ვერსია: %s

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Vertical Scrollbar
ka: ვერტიკალური ჩოჩია

en: Very High Quality (Slowest)
ka: საუკეთესო ხარისხი(ყველაზე ნელი)

en: Video frames
ka: ვიდეოკადრები

en: View by key
ka: გასაღების მიხედვით ჩვენება

en: View by name
ka: სახელის მიხედვით ჩვენება

en: View by tree
ka: ხის მიხედვით ჩვენება

en: View by:
ka: &დალაგება:

en: View free plugins
ka: უფასო დამატებების ნახვა

en: View in audio.com
ka: ნახვა audio.com-ზე

en: View privacy policy
ka: პირადულობის პოლიტიკის დათვალიერება

en: View tutorials
ka: სახელმძღვანელოების ნახვა

en: Visit audio.com
ka: ეწვიეთ Audio.com-ს

en: Visit now
ka: ეწვიეთ ახლა

en: Visit our forum
ka: ეწვიეთ ჩვენს ფორუმს

en: Vocal Control
ka: ვოკალის კონტროლი

en: Vocal I
ka: ვოკალი I

en: Vocal II
ka: ვოკალი II

en: Vocal Reduction and Isolation
ka: ვოკალის შემცირება და იზოლაცია

en: Vocal Remover
ka: ვოკალის წამშლელი

en: Vocal Touch-Up
ka: ვოკალის კორექცია

en: Vocoder
ka: ვოკოდერი

en: Voice Tail
ka: ხმის კუდი

en: Volume
ka: ხმის დონე

en: Volume
ka: ხმა

en: Volume and Compression
ka: ხმა და შეკუშვა

en: Volume:
ka: ხმის დონე:

en: Vorbis version mismatch
ka: Vorbis ვერსია არ დაემთხვა

en: WAV (Microsoft)
ka: WAV(Microsoft)

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
ka: WAV, AIFF, და სხვა არაკომპრესირებული ტიპები

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
ka: WAVEX და GSM 6.10 ფორმატები თავსებადი არაა

en: WCAG2 Fail
ka: WCAG2 მარცხი

en: WCAG2 Pass
ka: WCAG2 გავლა

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
ka: WMA (ვერსია 2) ფაილები (FFmpeg)

en: Wa&veform
ka: ტალღის ფორმა

en: Wah Frequency Offse&t (%):
ka: Wah სიხშირის წანაცვლება (%):

en: Wah frequency offset in percent
ka: Wah სიხშირის წანაცვლება პროცენტულად

en: Waiting for audio.com
ka: Audio.com-ის მოლოდინი

en: Waiting for space to free up
ka: ადგილის გათავისუფლების მოლოდინი

en: Waiting to start recording at:
ka: ჩაწერა დაიწყება:

en: Walkie-talkie
ka: რაცია

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Warning - Backup File Detected
ka: გაფრთხილება - მარქაფის ფაილი ნაპოვნია

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
ka: გაფრთხილება - აუდიო მონაცემების ბლოკის ფაილები აკლია

en: Warning - Orphan Block File(s)
ka: გაფრთხილება - ბლოკის მიტოვებული ფაილები

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
ka: გაფრთხილება - მიმდევრობის ჭდეების წაკითხვის პრობლემა

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
ka: გაფრთხილება. ~%ზოგიერთი ფაილის კოპირების შეცდომა: ~%

en: Warning: No repeats.
ka: გაფრთხილება: გამეორებები აკრძალულია.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
ka: გაფრთხილება: ავტომატური აღდგენის პრობლემები

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
ka: გაფრთხილება: ფანჯრის ტიპები იგივე არაა, რაც პროფილირებისთვის.

en: Warnings only
ka: მხოლოდ გაფრთხილებები

en: Watch video
ka: უყურეთ ვიდეოს

en: WavPack Files
ka: WavPack -ის ფაილები

en: WavPack files
ka: WavPack -ის ფაილები

en: Wave Track
ka: ტალღის ტრეკი

en: WaveColor Change
ka: ტალღის ფორმის შეცვლა

en: Waveform
ka: ტალღოვანი

en: Waveform dB &range:
ka: ტალღის ფორმის დბ დიაპაზონი:

en: Waveform type
ka: ტალღის ტიპი

en: Waveforms
ka: ტალღის ფორმა

en: We are unable to prepare this file for uploading.
ka: ამ ფაილის ასატვირთად მომზადება შეუძლებელია.

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
ka: ამ ფაილის ატვირთვის შეცდომა. კიდევ სცადეთ და დარწმუნდით, რომ ატვირთვამდე თქვენი audio.com-ის ანგარიში მიაბით.

en: We encountered an issue syncing your file
ka: აღმოჩენილია შეცდომა თქვენი ფაილის სინქრონიზაციისას

en: We were unable to link your account. Please try again.
ka: თქვენ ანგარიშის მიბმა ვერ შევძელით. კიდევ სცადეთ.

en: WebVTT file
ka: WebVTT ფაილი

en: Website and Graphics
ka: ვებსაიტი და გრაფიკა

en: Welch
ka: უელჩის

en: Welcome to Audacity version %s
ka: მოგესალმებათ Audacity-ის ვერსია %s

en: Welcome to Audacity!
ka: Audacity &მოგესალმებათ!

en: Welcome!
ka: მოგესალმებით!

en: Wet &Gain (dB):
ka: სველი გაძლიერება (დბ):

en: Wet O&nly
ka: მხოლოდ სველი

en: Wet level
ka: სისველის დონე

en: Wet level (percent)
ka: სისველის დონე(%)

en: Whenever a project depends on other files:
ka: როდესაც პროექტი დამოკიდებულია სხვა ფაილებზე:

en: Where is %s?
ka: სად არის %s'?

en: Where is '%s'?
ka: სადაა "%s" ?

en: Wideband
ka: ფართოზოლოვანი

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Window &size:
ka: ფანჯრის ზომა:

en: Window &type:
ka: ფანჯრის ტიპი:

en: Window Name:
ka: ფანჯრის სახელი:

en: Window Size
ka: ფანჯრის ზომა

en: Window Size:
ka: ფანჯრის ზომა:

en: Window si&ze:
ka: ფანჯრის ზომა:

en: With:
ka: რით:

en: Within:
ka: საზღვრებში:

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
ka: გნებავთ დაგვეხმაროთ ამ შეცდომის გასწორებაში ანგარიშის გამოგზავნის საშუალებით?

en: Writable Sample Track
ka: ჩაწერადი სანიმუშო ტრეკი

en: Write Journal
ka: ჟურნალის ჩაწერა

en: XML data is empty after conversion
ka: გადაყვანის შემდეგ XML მონაცემები ცარიელია

en: XML files
ka: XML ფაილები

en: Year
ka: წელი

en: Yes
ka: კი

en: You are not authorized to access this project.
ka: ამ პროექტთან წვდომისტვის ავტორიზაცია არ გაგაჩნიათ.

en: You are not signed in
ka: შესული არ ბრძანდებით

en: You can change the directory in %s.
ka: შეგიძლიათ საქაღალდის შექმნა %s-ში.

en: You can disable this anytime in %s.
ka: შეგიძლიათ, გათიშოთ ნებისმიერ დროს %s-ში.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
ka: ამის გაკეთება შეგიძლიათ მარტო მაშინ, როდესაც დაკვრა და ჩაწერა
    შეჩერებულია. [პაუზა არ არის საკმარისი.]

en: You can only measure one track at a time.
ka: ტრეკები მხოლოდ ცალ-ცალკე შეიძლება გაიზომოს.

en: You can turn this off anytime in %s.
ka: შეგიძლიათ, გათიშოთ ეს ნებისმიერ დროს %s-ში.

en: You can't delete a preset without name
ka: უსახელო პრესეტის წაშლა შეუძლებელია

en: You can't save a preset without a name
ka: უსახელო პრესეტის შენახვა შეუძლებელია

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
ka: 'უსახელო' მრუდს ვერ წაშლით. ის განსაკუთრებულია.

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
ka: 'უსახელო' მრუდს ვერ წაშლით.

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
ka: 'უსახელო' მრუდის გატანა შეუძლებელია. ის სპეციალურია.

en: You don't have access to this project.
ka: ამ პროექტთან წვდომა არ გაქვთ.

en: You have canceled this upload to audio.com
ka: თქვენ გააუქმეთ Audio.com-ზე ატვირთვა

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
ka: თქვენ მონიშნული გაქვთ ფაილის სახელი ფაილის უცნობი გაფართოებით.
    გავაგრძელო?

en: You may not assign a key to this entry
ka: ამ ჩანაწერს გასაღებს ვერ მიანიჭებთ

en: You may resample to one of the rates below.
ka: შეგიძლიათ მოახდინოთ რესემპლინგი ერთერთ ქვემოთ მითითებულ სიხშირეზე.

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
ka: ჯერ უნდა აირჩიოთ რაიმე აუდიო
    ამის გამოსაყენებლად [სხვა სახის ტრეკების ამორჩევა უშედეგოა.]

en: You must specify a name
ka: მიუთითეთ სახელი

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
ka: მონიშნული გაქვთ ტრეკი, რომელიც არ შეიცავს აუდიოს. AutoDuck-ს მხოლოდ ტრეკის დამუშავება შეუძლია.

en: You tried to access a project that has expired.
ka: წვდომის მცდელობა პროექტთან, რომელიც ვადაგასულია.

en: You will not be able to play midi.
ka: MIDI ფაილებს ვერ დაუკრავთ.

en: You will not be able to play or record audio.
ka: ვერ შეძლებთ აუდიოს დაკვრას ან ჩაწერას.

en: Your batch command of %s was not recognized.
ka: ჯგუფური დამუშავების ბრძანება %s ნაპოვნი არაა.

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Zoom &In
ka: &გადიდება

en: Zoom &Normal
ka: &ნორმალურ ზომაზეl

en: Zoom &Out
ka: გადიდება

en: Zoom &Toggle
ka: გადიდების ჩართ/გამორთ

en: Zoom Default
ka: ნაგულისხმები მასშტაბირება

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: და_პატარავება

en: Zoom Reset
ka: გადიდების გაუქმება

en: Zoom Toggle
ka: გადიდების ჩართ/გამორთ

en: Zoom to Fit
ka: გადიდება მოსარგებად

en: Zoom to Selection
ka: მონიშნულამდე გადიდება

en: [Project %02i]
ka: [პროექტი %02i]

en: [Project %02i] Audacity "%s"
ka: [პროექტი %02i] Audacity "%s"

[ctx: about dialog]
en: Legal
ka: კანონთან დაკავშირებული საკითხები

[ctx: about dialog]
en: PRIVACY POLICY
ka: პირადულობის დაცვა

[ctx: application preferences]
en: &Check for updates
ka: განახ&ლების შემოწმება

en: audio or project file name
ka: აუდიო ან პროექტის ფაილის სახელი

en: audio sample value analysis
ka: აუდიო სემპლის მნიშვნელობის ანალიზი

en: awaiting playback
ka: დაკვრის მოლოდინი

en: bar
ka: ტაქტი

en: bar:beat
ka: ტაქტი:დარტყმა

en: beat
ka: დარტყმა

en: buffer too small
ka: ბუფერი მეტისმეტად მცირეა

en: bytes
ka: ბაიტი

en: centihertz
ka: ცენტიჰერცი

en: centiseconds
ka: წამის მეათედი

[ctx: change pitch]
en: &from
ka: -დან

[ctx: change pitch]
en: &to
ka: &სადამდე

[ctx: change pitch]
en: from
ka: დასაწყისი

[ctx: change pitch]
en: to
ka: სადამდე

[ctx: change speed]
en: &from
ka: -დან

[ctx: change speed]
en: &to
ka: &სადამდე

[ctx: change speed]
en: from
ka: დასაწყისი

[ctx: change speed]
en: to
ka: სადამდე

[ctx: change tempo]
en: &from
ka: -დან

[ctx: change tempo]
en: &to
ka: &სადამდე

[ctx: change tempo]
en: from
ka: დასაწყისი

[ctx: change tempo]
en: t&o
ka: მდე

en: clip not moved
ka: კლიპი გადატანილი არაა

[ctx: cloud sync]
en: Error importing cloud audio
ka: ღრუბლიდან აუდიოს შემოტანის შეცდომა

[ctx: command]
en: Silence
ka: სიჩუმე

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
ka: არ გააგზავნო

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
ka: &გაგზავნა

en: dB
ka: დბ

en: dB Gain
ka: გაძლიერება (დბ)

en: dB Limit
ka: ლიმიტერი დბ

en: days
ka: დღე

en: db
ka: დბ

en: dd:hh:mm:ss
ka: სს:წთ:წმ

en: decades
ka: ათწლეულები

[ctx: device]
en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: display Audacity version
ka: audacity ვერსიის ჩვენება

[ctx: dither]
en: Triangle
ka: სამკუთხედი

en: end
ka: დასასრული

en: f&rom
ka: -დან

en: film frames (24 fps)
ka: ფილმის კადრები(24 fps)

[ctx: find clipping]
en: %lld of %lld
ka: %lld %lld-დან

en: from (Hz)
ka: დან (ჰც)

en: from Octave
ka: ოქტავიდან

[ctx: generator]
en: Silence
ka: სიჩუმე

en: here
ka: აქ

en: hertz
ka: ჰერცი

en: hh:mm:ss
ka: სს:წწ:წწ

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
ka: სს წთ წმ+ CDDA კადრი(75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
ka: hh:mm:ss + NTSC კადრების ჩაგდება

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
ka: hh:mm:ss + NTSC არაჩაგდებადი კადრები

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
ka: სს:წთ:წმ + PAL frames (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
ka: სს წთ წმ + ფილმის კადრები (24 fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
ka: სს:წთ:წმ + მეასედები

en: hh:mm:ss + milliseconds
ka: სს:წთ:წმ + მილიწამი

en: hh:mm:ss + samples
ka: სს:წთ:წმ + სემპლები

en: hundredths of cents
ka: ცენტის მეასედები

en: indeterminate
ka: გაურკვეველი

en: internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: invalid header
ka: არასწორი თავსართი

en: invalid packet
ka: არასწორი პაკეტი

en: invalid state
ka: არასწორი მდგომარეობა

en: invalid stream structure
ka: არასწორი ნაკადის სტრუქტურა

en: invalid timestamp
ka: არასწორი დროის შტამპი

en: kHz
ka: კჰც

en: less than 1 minute
ka: წუთზე ნაკლები

en: linear
ka: წრფივი

en: memory allocation has failed
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: milliseconds
ka: მილიწამი

en: milliseconds (time of one analysis)
ka: მილიწამი (ერთი ანალიზის დრო

en: no error
ka: შეცდომის გარეშე

en: no label track
ka: შექმნილია ახალი ჭდე-ტრეკი

en: no labels in label track
ka: შექმნილია ახალი ჭდე-ტრეკი

[ctx: noise]
en: Brownian
ka: ყავისფერი

[ctx: noise]
en: Pink
ka: ვარდისფერი

[ctx: noise]
en: White
ka: თეთრი

en: not an Opus file
ka: ეს არ არის Opus ფაილი

en: not implemented
ka: განხორციელებული არაა

en: not pressed
ka: არ არის დაჭერილი

en: nyx_error returned from %s.
ka: შეცდომა nyx_error %s,

en: octaves
ka: ოქტავები

en: one hour ago | %d hours ago
ka[0]: 1 საათის წინ
ka[1]: %d საათის წინ

en: one minute ago | %d minutes ago
ka[0]: 1 წუთის წინ
ka[1]: %d წუთის წინ

en: one minutes ago | %d minutes ago
ka[0]: 1 წუთის წინ
ka[1]: %d წუთის წინ

en: our Privacy Policy
ka: პირადულობის დაცვა

en: perceived loudness
ka: ბგერის აღქმული სიძლიერე

en: plug-in
ka: დამატება

[ctx: plug-ins]
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
ka[0]: ჩავრთო ეს დამატება?
ka[1]: ჩავრთო ეს დამატებები?

en: point labels
ka: წერტილის ჭდეები

[ctx: preference]
en: Recording
ka: ჩაწერა

en: pressed
ka: დაწოლილი

en: region labels
ka: რეგიონის ჭდეები

en: replay a journal file
ka: ჟურნალის ფაილის თავიდანგაშვება

en: run self diagnostics
ka: თვითდიაგნოსტიკის გაშვება

en: s
ka: წმ

en: sample data
ka: მაგალითის მონაცემები

en: samples
ka: სემპლები

en: se&mitones:
ka: ნა&ხევარტონები:

en: seconds
ka: წამი

en: seconds + milliseconds
ka: წამები + მილიწამები

en: semitones + cents
ka: ნახევარტონები + ცენტები

en: set max disk block size in bytes
ka: დისკის ბლოკის მაქსიმალური ზომა ბაიტებში

[ctx: spectrum prefs]
en: Color (Roseus)
ka: ფერი (Roseus)

[ctx: spectrum prefs]
en: Color (classic)
ka: ფერი (კლასიკური)

[ctx: spectrum prefs]
en: Grayscale
ka: ნაცრისფერი

[ctx: spectrum prefs]
en: Inverse grayscale
ka: შებრუნებული შავთეთრი

[ctx: spectrum prefs]
en: Sche&me:
ka: სქე&მა:

en: start
ka: დასაწყისი

en: stream is not seekable
ka: ნაკადი გადახვევადი არაა

en: t&o
ka: მდე

en: this help message
ka: დახმარების ეს შეტყობინება

en: thousandths of decades
ka: ათწლეულების მეათასედები

en: thousandths of octaves
ka: მეათასედი ოქტავები

en: to (Hz)
ka: -მდე(ჰც)

en: to Octave
ka: ოქტავამდე

en: unavailable - above location doesn't exist
ka: ხელმიუწვდომელია - ზედა მდებარეობა არ არსებობს

en: unnamed
ka: უსახელო

en: unsupported version
ka: მხარდაუჭერელი ვერსია

en: untitled
ka: უსახელო

[ctx: update dialog]
en: &Install update
ka: განახლების დაყენება

[ctx: update dialog]
en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

[ctx: update dialog]
en: Audacity %s is available!
ka: ხელმისაწვდომია Audacity %s“!

[ctx: update dialog]
en: Can't download cloud audio
ka: ღრუბლოვანი აუდიოს ჩამოტვირთვა შეუძლებელია

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
ka: Audacity-ის გადმოსაწერი ბმულის გახსნა შეუძლებელია.

[ctx: update dialog]
en: Changelog
ka: ცვლილებები

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
ka: განახლების შემოწმების შეცდომა

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
ka: განახლების გადმოწერის შეცდომა

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
ka: მეტის გასაგებად გადადით GitHub-ზე

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
ka: Audacity -ის განახლების სერვერთან დაკავშირების შეცდომა.

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
ka: Audacity-ის განახლება

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
ka: განახლება დაზიანებულია.

[ctx: waveform]
en: Triangle
ka: სამკუთხედი

en: zero
ka: ნული

en: ~%~%Right Channel.~%~%
ka: ~%~%მარჯვენა არხი~%~%

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
ka: ~a ხაზოვანი, &nbsp;&nbsp;~a დბ.

en: ~a linear, ~a dB.
ka: ~a ხაზოვანი, ~a დბ.

en: ~a samples.
ka: ~a სემპლი.

en: ~a seconds.
ka: ~a წამი.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
ka: ~aმინიმალური სიხშირე 0 ჰც-ზე მეტი უნდა იყოს.

en: ~aData written to:~%~a
ka: ~aმონაცემები ჩაწერილია ფაილში:~%~a

en: ~aHigh frequency is undefined.
ka: ~aგანუსაზღვრელი მაღალი სიხშირე.

en: ~aLow frequency is undefined.
ka: ~aგანუსაზღვრელი დაბალი სიხშირე.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
ka: ~aპროცენტული მნიშვნელობები 1000 %-ზე მეტი ვერ იქნება.

en: ~aPercentage values cannot be negative.
ka: ~aპროცენტული მნიშვნელობები უარყოფითი ვერ იქნება.

en: ~aPlease select frequencies.
ka: ~aაირჩიეთ სიხშირეები.

en: ~aRegion length = ~a seconds.
ka: ~a რეგიონის სიგრძე = ~a წამი.

en: ~ah ~am
ka: ~aსთ ~aწთ

en: ~ah ~am ~as
ka: ~aსთ ~aწთ ~aწმ

en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
ka: ~a~a ~a ~a წამიანი ინტერვალით.~%
