audacity 3.7.6 - en to hy translation catalogue (4367 entries)

en: 
    
    	 and
hy: 
    
    	 և

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
hy: 
    
    «ԲԱՑԱԿԱՅՈՂ» անունով ցուցադրվող ֆայլերը տեղափոխվել կամ ջնջվել են և չեն կարող պատճենվել:
    Վերականգնեք դրանք իրենց սկզբնական դիրքին՝ պրոյեկտում պատճենելու համար:

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
hy: 
    
    Օգտագործեք միայն վստահելի աղբյուրներից ստացված մոդուլներ

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
hy: 
       * "%s" (քանի որ '%s' կոմբինացիան օգտագործվում է "%s"-ի կողմից)

en: 
    %s does not have write permissions.
hy: 
    %s-ը գրելու թույլտվություններ չունի։

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
hy: 
    * %s, քանի որ դուք %s-ին վերագրել եք %s դյուրանցումը

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
hy: 
    %s պանակը գոյություն չունի։ Ստեղծե՞լ այն։

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
hy: 
    Հետևյալ հրամանները չեն նշվում ներմուծված ֆայլում, սակայն դրանց կոմբինացիաները հեռացվել են՝ այլ նոր կոմբինացիաների հետ հակասության պատճառով։

en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
hy:    Ցանկանո՞ւմ եք վերագրել հետևյալ պրոյեկտը՝
    «%s»։
    
     Եթե ​​ընտրեք «Այո»,
    «%s» պրոյեկտը
     անդառնալիորեն կվերագրվի։

en:  Active
hy: Ակտիվ

en:  Clipped
hy:  Կտրված

en:  Monitoring
hy: Մոնիտորինգ

en:  Mute On
hy: Միացնել անձայն ռեժիմը

en:  Muted
hy: Անձայն

en:  Peak %.2f
hy: Գագաթնակետ․ %.2f

en:  Peak %2.f dB
hy: Գագաթնակետ․ %2.f դԲ

en:  Select On
hy: Միացնել ընտրութ․ ռեժիմը

en:  Selected
hy: Ընտրվել է

en:  Solo On
hy: Միացնել սոլո ռեժիմը

en:  Soloed
hy: Սոլո

en:  Sync Locked
hy: Սինքրոն կողպված

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
hy: «%s»-ը աուդիո ֆայլ չէ։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը։

en: "%s" couldn't be found.
hy: «%s»-ը չստացվեց գտնել։

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը Dolby Digital աուդիո ֆայլ է։
    Audacity-ն ներկայումս չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը։
    Դուք պետք է այն փոխարկեք աջակցվող աուդիո ձևաչափի, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը Musepack աուդիո ֆայլ է։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը։
    Եթե կարծում եք, որ դա կարող է MP3 ֆայլ լինել, վերանվանեք այն «.mp3»-ով ավարտվող և փորձեք կրկին ներմուծել այն։ Հակառակ դեպքում, դուք պետք է այն փոխարկեք աջակցվող աուդիո ձևաչափի, օրինակ՝ WAV կամ AIFF։

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը RealPlayer մեդիա ֆայլ է։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս սեփական ձևաչափը։
    Դուք պետք է այն փոխարկեք աջակցվող աուդիո ձևաչափի, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը Wavpack աուդիո ֆայլ է։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը։
    Դուք պետք է այն փոխարկեք աջակցվող աուդիո ձևաչափի, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը Windows Media Audio ֆայլ է։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը՝ արտոնագրային սահմանափակումների պատճառով։
    Դուք պետք է այն փոխարկեք աջակցվող աուդիո ձևաչափի, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
hy: «%s»-ը նոտաների վրա հիմնված ֆայլ է, այլ ոչ թե աուդիո ֆայլ։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը։
    Փորձեք այն փոխարկել աուդիո ֆայլի, օրինակ՝ WAV կամ AIFF, և
    այնուհետև ներմուծեք այն կամ ձայնագրեք այն Audacity-ում։

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
hy: «%s»-ը նվագացանկի ֆայլ է։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս ֆայլը, քանի որ այն պարունակում է միայն այլ ֆայլերի հղումներ։
    Դուք կարող եք այն բացել տեքստային խմբագրիչով և ներբեռնել իրական աուդիո ֆայլերը։

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը տեսանյութ է։
    Audacity-ն ներկայումս չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը։
    Դուք պետք է աուդիոն արտահանեք աջակցվող ձևաչափով, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը AAC ֆայլ է։
    Առանց լրացուցիչ FFmpeg գրադարանի, Audacity-ն չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլերը։
    Հակառակ դեպքում, դուք պետք է այն փոխարկեք աջակցվող աուդիո ձևաչափի, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը Ogg Speex աուդիո ֆայլ է։
    Audacity-ն ներկայումս չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը։
    Դուք պետք է այն փոխարկեք աջակցվող աուդիո ձևաչափի, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը աուդիո CD թրեք է։
    Audacity-ն չի կարող անմիջապես բացել աուդիո CD-ները։
    Արտածեք (rip) CD թրեքները աուդիո ձևաչափով, որը Audacity-ն կարող է ներմուծել, օրինակ՝ WAV կամ AIFF։

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
hy: «%s»-ը կոդավորված աուդիո ֆայլ է։
    Սրանք սովորաբար առցանց երաժշտական ​​խանութից են։
    Audacity-ն չի կարող բացել այս տեսակի ֆայլը կոդավորման պատճառով։
    Փորձեք ֆայլը ձայնագրել Audacity-ում կամ ձայնագրել այն աուդիո CD-ի վրա, ապա
    արտածել CD-ի թրեքը աջակցվող աուդիո ձևաչափով, ինչպիսիք են WAV-ը կամ AIFF-ը։

en: "%s" is not a valid file path.
hy: «%s»-ը վավեր ֆայլի վայր չէ։

en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
hy: «%s»-ը պահանջում է մեկ կամ մի քանի թրեք ընտրել։

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
hy: «Տեղափոխվող թրեքի ֆոկուսը» կրկնվում է թրեքների միջով

en: % of Original
hy: Բնօրինակի տոկոսը

en: %+.1f dB
hy: %+.1f դԲ

en: %.0f ms
hy: %.0f մվրկ

en: %.0f%% Left
hy: %.0f%% Ձախ

en: %.0f%% Right
hy: %.0f%% Աջ

en: %.1f bps
hy: %.1f բիթ/ս

en: %.1f secs
hy: %.1f վրկ

en: %.2f dB
hy: %.2f դԲ

en: %.2f dB RMS
hy: %.2f դԲ միջին քառ․ արմատ

en: %.2f kbps
hy: %.2f կբիթ/վ

en: %.2f secs
hy: %.2f վրկ

en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
hy: %.4f վրկ (%d Հց) (%s) = %.3f

en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
hy: %.4f վրկ (%d Հց) (%s) = %f

en: %0.f ms
hy: %0.f մվրկ

en: %3d dB
hy: %3d դԲ

en: %d %s %02d %02dh %02dm %02ds
hy: %d %s %02d %02dժ %02dր %02dվ

en: %d Channels
hy: %d Ազդանշաններ

en: %d Hz
hy: %d Հց

en: %d Hz (%s) = %.1f dB
hy: %d Հց (%s) = %.1f դԲ

en: %d Hz (%s) = %d dB
hy: %d Հց (%s) = %d դԲ

en: %d Hz (custom)
hy: %d Հց (կարգավորելի)

en: %d curves exported to %s
hy: %d կորերը արտածվեցին դեպի %s

en: %d dB
hy: %d դԲ

en: %d hour | %d hours
hy[0]: %d ժամ
hy[1]: %d ժամ

en: %d kbps
hy: %d կբիթ/վ

en: %d minute | %d minutes
hy[0]: %d րոպե
hy[1]: %d րոպե

en: %g kHz
hy: %g կՀց

en: %gk
hy: %g հզր

en: %i Hz
hy: %i Հց

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
hy: %s
    
    «%s»-ը չեղարկվել է, քանի որ ձայնագրությունը դադարեցվել է։

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
hy: %s
    
    «%s»-ը չեղարկվել է վերևում նշված սխալ(ներ)ի պատճառով։

en: %s
    
    Error exporting recording.
hy: %s
    
    Չհաջողվեց արտածել ձայնագրությունը

en: %s
    
    Error saving recording.
hy: %s
    
    Չհաջողվեց պահպանել ձայնագրությունը

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
hy: %s
    
    Հարմար սկավառակների վերաբերյալ խորհուրդների համար սեղմեք օգնության կոճակը։

en: %s
    
    Recording exported: %s
hy: %s
    
    Ձայնագրությունը արտածված է՝ %s

en: %s
    
    Recording saved: %s
hy: %s
    
    Ձայնագրությունը պահպանված է՝ %s

en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    As a result, some realtime effects may be missing.
    Please verify that everything works as intended before saving.
hy: %s
    Այս գործառույթը չի աջակցվում Audacity 3.3.3 և ավելի նոր տարբերակներում։
    Այս ստերեո թրեքերը բաժանվել են մոնո թրեքների։
    Արդյունքում, որոշ իրական ժամանակի էֆեկտներ կարող են բացակայել։
    Խնդրում ենք պահպանելուց առաջ ստուգել, ​​որ ամեն ինչ աշխատում է նախատեսվածի պես։

en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    Please verify that everything works as intended before saving.
hy: %s
    Այս գործառույթը չի աջակցվում Audacity 3.3.3 և ավելի նոր տարբերակներում։
    Այս ստերեո թրեքները բաժանվել են մոնո թրեքների։
    Խնդրում ենք պահպանելուց առաջ ստուգել, ​​որ ամեն ինչ աշխատում է նախատեսվածի պես։

en: %s %d of %d
hy: %s %d-ի %d

en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
hy[0]: %s %s և %s %s, %d և %d-ը %d հոլովակից %s
hy[1]: %s %s և %s %s, %d և %d-ը %d հոլովակներից %s

en: %s %s, %d of %d clip %s | %s %s, %d of %d clips %s
hy[0]: %s %s, %d-ը %d հոլովակից %s
hy[1]: %s %s, %d-ը %d հոլովակներից %s

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
hy: %s (ներառյալ %s, %s, %s, %s և %s)

en: %s (missing)
hy: %s (բացակայում է)

en: %s - L
hy: %s՝ L

en: %s - R
hy: %s՝ R

en: %s GB
hy: %s ԳԲ

en: %s KB
hy: %s ԿԲ

en: %s MB
hy: %s ՄԲ

en: %s Paused.
hy: %s-ը դադարեցվեց

en: %s Team Members
hy: %s Թիմի անդամներ

en: %s and %s.
hy: %s և %s.

en: %s bytes
hy: %s բայթ

en: %s changed
hy: %s-ը փոխվել է

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
hy: %s-ը չի գտնվել։
    
    Այն հեռացվել է ամենավերջին ֆայլերի ցանկից։

en: %s dB
hy: %s դԲ

en: %s files
hy: %s ֆայլեր

en: %s in:
hy: %s հետևյալում՝

en: %s includes code from the following projects:
hy: %s-ը ներառում է հետևյալ պրոյեկտների կոդը՝

en: %s is already open in another window.
hy: %s-ը արդեն բաց է մեկ այլ պատուհանում։

en: %s is not a parameter accepted by %s
hy: %s-ը %s-ի կողմից ընդունված պարամետր չէ

en: %s plugin locations
hy: %s պլագինի վայրեր

en: %s software is copyright %s 1999-2024 %s Team.
hy: %s ծրագրի հեղինակային իրավունքը պատկանում է %s 1999-2024 %s թիմին։

en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
hy: %s անվճար, բաց կոդով, տարբեր հարթակների համար նախատեսված հավելված՝ ձայնագրելու և խմբագրելու համար։

en: %s to select or deselect track.
hy: %s՝ թրեքը ընտրելու կամ ընտրությունը հանելու համար։

en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
hy: %s՝ թրեքը ընտրելու կամ չեղարկելու համար: Քաշեք վերև կամ ներքև՝ թրեքների հերթականությունը փոխելու համար:

en: %s website:
hy: %s-ի կայք՝

en: %s window
hy: %s պատուհան

en: %s, %d of %d clip | %s, %d of %d clips
hy[0]: %s, %d-ը %d հոլովակից
hy[1]: %s, %d-ը %d հոլովակներից

en: %s, %d of %d clip %s | %s, %d of %d clips %s
hy[0]: %s, %d-ը %d հոլովակից %s
hy[1]: %s, %d-ը %d հոլովակներից %s

en: %s, 32 bits
hy: %s, 32 բիթ

en: %s, 64 bits
hy: %s, 64 բիթ

en: %s, Nyquist plug-ins
hy: %s, Nyquist պլագիններ

en: %s, QA tester, documentation and support
hy: %s, որակի ապահովման ստուգիչ, docs և աջակցություն

en: %s, accessibility advisor
hy: %s, մատչելիության խորհրդատու

en: %s, co-founder and developer
hy: %s, համահիմնադիր և ծրագրավորող

en: %s, composer
hy: %s, կոմպոզիտոր

en: %s, designer
hy: %s, դիզայներ

en: %s, developer
hy: %s, ծրագրավորող

en: %s, developer and support
hy: %s, ծրագրավորող և աջակցություն

en: %s, documentation and support
hy: %s, documentation և աջակցություն

en: %s, documentation and support, French
hy: %s, documentation և աջակցություն, ֆրանսերեն

en: %s, effects presets
hy: %s, էֆեկտների նախադրվածներ

en: %s, graphic artist
hy: %s, գրաֆիկական նկարիչ

en: %s, graphics
hy: %s, գրաֆիկա

en: %s, quality assurance
hy: %s, որակի ապահովում

en: %s, system administration
hy: %s, համակարգային ադմինիստրացիա

en: %s, tester
hy: %s, փորձարկող

en: %s, web developer
hy: %s, վեբ ծրագրավորող

en: %s.
hy: %s։

en: %s:
hy: %s՝

en: %s: %s
hy: %s՝ %s

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
hy: %s՝ Չհաջողվեց բեռնել ստորև նշված կարգավորումները: Կօգտագործվեն լռելյայն կարգավորումները:
    
    %s

en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
hy: %s՝ նախատեսված է տարբեր էֆեկտի, գեներատորի կամ վերլուծիչի համար։

en: %s: is not a valid presets file.
hy: %s:-ը վավեր նախադրվածների ֆայլ չէ։

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
hy: %sՊահպանել «%s» պրոյեկտի պատճենը որպես...

en: %sSave Project "%s" As...
hy: %sՊահպանել «%s» պրոյեկտը որպես...

en: %sSave changes to %s?
hy: %sՊահպանե՞լ փոփոխությունները %s-ում:

en: &About
hy: &Ինֆո

en: &About Audacity
hy: Audacity-ի &Մասին

en: &About Audacity...
hy: Audacity-ի &մասին...

en: &Add
hy: &Ավելացնել

en: &Add new rule
hy: &Ավելացնել նոր կանոն

en: &After cut region:
hy: &Կտրված հատվածից հետո՝

en: &Algorithm:
hy: &Ալգորիթմ՝

en: &Align End to End
hy: &Հավասարեցնել ծայրից ծայր

en: &Align Tracks
hy: Թրեքի &հավասարություն

en: &All
hy: &Բոլորը

en: &Always paste audio as new clips
hy: &Միշտ տեղադրել աուդիոն որպես նոր հոլովակներ

en: &Amplification (dB):
hy: &Ամպլիֆիկացիա (դԲ)՝

en: &Amplitude (0-1):
hy: &Ամպլիտուդ (0-1)՝

en: &Analyze
hy: &Վերլուծել

en: &Append Record
hy: Ձայնագրութ․ &ավելացում

en: &Apply
hy: &Կիրառել

en: &Apply Macro
hy: &Կիրառել մակրոն

en: &Ask me each time
hy: &Հարցրեք ինձ ամեն անգամ

en: &Attack Time:
hy: &Ակտիվացման ժամ․՝

en: &Audio Settings...
hy: &Աուդիո կարգավորումներ․․․

en: &Audio Setup Toolbar
hy: &Աուդիո կարգավ. գործիքագոտի

en: &Audio...
hy: &Աուդիո...

en: &Axis:
hy: &Առանցք՝

en: &Background:
hy: &Ետնաշերտ՝

en: &Backup Project...
hy: Պրոյեկտի &պահուստավորում...

en: &Beats
hy: &Հարվածներ

en: &Beep on completion of longer activities
hy: Երկար գործողությունների ավարտին &ազդանշան

en: &Before cut region:
hy: &Կտրված հատվածից առաջ՝

en: &Browse...
hy: &Զննել...

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
hy: &Բուֆերի չափ (8 ից %d սեմփլներ)՝

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
hy: &Բուֆերի չափ (8 ից 1048576 սեմփլներ)՝

en: &Buffer length:
hy: &Բուֆերի երկարութ․՝

en: &Cancel
hy: &Չեղարկել

en: &Center
hy: &Կենտրոն

en: &Check for Updates...
hy: &Ստուգել թարմացումները...

en: &Clear
hy: &Մաքրել

en: &Clear Loop
hy: &Մաքրել ցիկլը

en: &Close
hy: &Փակել

en: &Close Project
hy: &Փակել պրոյեկտը

en: &Collapse All Tracks
hy: &Ծալել բոլոր թրեքները

en: &Command
hy: &Հրաման

en: &Compact
hy: &Սեղմել

en: &Copy
hy: &Պատճենել

en: &Copy	Ctrl+C
hy: &Պատճենել	Ctrl+C

en: &Copy Label text
hy: &Պատճենել լեյբլի տեքստը

en: &Copy Names to Clipboard
hy: &Պատճենել անունները պահոցին

en: &Cursor
hy: &Կուրսոր

en: &Cursor to
hy: &Կուրսորը դեպի

en: &Curves
hy: &Կորեր

en: &Cut
hy: &Կտրել

en: &Cut and leave gap
hy: &Կտրել և թողնել բացատ

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
hy: &Կտրելու/Պատճենելու/Տեղադրելու Գործիքագոտի

en: &Dangerous Reset...
hy: &Վտանգավոր վերակայում...

en: &Decrease Gain on Focused Track
hy: &Նվազեցնել կենտրոնացված թրեքի ուժգնացումը

en: &Decrease Playback Speed
hy: &Նվազեցնել նվագարկման արագութ․

en: &Decrease Playback Volume
hy: &Նվազեցնել նվագարկման ձայնը

en: &Defaults
hy: &Լռելյայն

en: &Delay time (seconds):
hy: &Հետաձգման ժամ (վրկ)՝

en: &Delete
hy: &Ջնջել

en: &Delete Key
hy: &Ջնջել ստեղնը

en: &Delete Label
hy: &Ջնջել լեյբլը

en: &Delete and leave gap
hy: &Ջնջել և թողնել բացատ

en: &Details
hy: &Մանրամասն

en: &Device Toolbar
hy: &Սարքի գործիքագոտի

en: &Device:
hy: &Սարք՝

en: &Diagnostics
hy: &Ախտորոշում

en: &Difference:
hy: &Տարբերություն՝

en: &Discard
hy: &Հրաժարվել

en: &Discard Selected
hy: &Չեղարկել ընտրությունը

en: &Dismiss
hy: &Փակել

en: &Dither:
hy: &Դիզերինգ՝

en: &Do nothing
hy: &Ոչինչ չանել

en: &Don't apply effects in batch mode
hy: &Մի՛ կիրառեք էֆեկտները խմբաքանակային ռեժիմում

en: &Don't show again
hy: &Այլևս չցուցադրել

en: &Don't show this again at start up
hy: &Սա այլևս չցուցադրել մեկնարկի ժամանակ

en: &Draw
hy: &Գծագրել

en: &Draw Tool
hy: &Գծագրություն

en: &Dry/Wet:
hy: &Չոր/Թաց:

en: &Duration:
hy: &Տևողություն՝

en: &EQ Type:
hy: &Էկվալայզերի տեսակ

en: &Edit
hy: &Փոխել / Խմբագրել

en: &Edit Label...
hy: &Խմբագրել լեյբլը

en: &Edit Parameters
hy: &Փոխել պարամետրերը

en: &Edit Toolbar
hy: &Փոփոխության գործիքագոտի

en: &Edit...
hy: &Փոխել...

en: &Enable
hy: &Միացնել

en: &Envelope Tool
hy: &Ծրարի գործիք

en: &Expand
hy: &Ընդլայնել

en: &Export
hy: &Արտածել

en: &Export Audio...
hy: Արտածել աուդիոն...

en: &Export...
hy: &Ֆայլի արտածում․..

en: &Export:
hy: &Արտածել՝

en: &File
hy: &Ֆայլ

en: &Files...
hy: &Ֆայլեր...

en: &Filter Type:
hy: &Ֆիլտրի տեսակը՝

en: &Find Notes
hy: &Փնտրել նոտաներ

en: &Find...	Ctrl+F
hy: &Փնտրել...	Ctrl+F

en: &Fit to Width
hy: &Հարմարեցնել լայնությանը

en: &Font...
hy: &Տառատեսակ...

en: &Foreground:
hy: &Առաջնաշերտ՝

en: &Format
hy: &Ձևաչափ

en: &Format:
hy: %Ձևաչափ

en: &Free Space:
hy: &Ազատ տարածք՝

en: &Frequency (Hz):
hy: &Հաճախակ․ (Հց)՝

en: &Frequency smoothing (bands):
hy: &Հաճախականութ․ հարթեցում (շերտեր)՝

en: &Function:
hy: &Ֆունկցիա՝

en: &Gain (dB):
hy: &Ուժգնացում (դԲ)՝

en: &Generate
hy: Ստեղծել

en: &Generate Support Data...
hy: &Գեներացնել աջակցության տվյալներ․․․

en: &Get More...
hy: &Ստանալ ավելին...

en: &Get Noise Profile
hy: &Ստանալ աղմուկի պրոֆիլ

en: &Get more effects...
hy: &Ստանալ ավելի շատ էֆեկտներ...

en: &Go	F5
hy: &Սկսել	F5

en: &Go to
hy: &Անցում

en: &Graphic
hy: &Գրաֆիկ

en: &Grids
hy: &Ցանցեր

en: &Help
hy: &Օգնություն

en: &Higher S-expr	F10
hy: &Բարձրագույն S-արտահայտ․	F10

en: &History
hy: &Պատմություն

en: &Host
hy: &Հոսթ

en: &Host:
hy: &Հոսթ՝

en: &Hotkey:
hy: &Ստեղն․ կոմբինացիա՝

en: &Import
hy: &Ներմուծել

en: &Import...
hy: &Ներմուծել...

en: &Import:
hy: &Ներմուծել՝

en: &Increase Gain on Focused Track
hy: &Բարձրացնել կենտրոնացված թրեքի ուժգնացումը

en: &Increase Playback Speed
hy: &Բարձրացնել նվագարկման արագութ․

en: &Increase Playback Volume
hy: &Բարձրացնել նվագարկման ձայնը

en: &Insert
hy: &Տեղադրել

en: &Invert
hy: &Շրջել

en: &Isolate
hy: &Մեկուսացնել

en: &Join
hy: &Միավորել

en: &Key
hy: &Ստեղն

en: &Label Track
hy: &Լեյբլի թրեք

en: &Labels
hy: &Լեյբլներ

en: &Labels...
hy: &Լեյլբներ...

en: &Language:
hy: &Լեզու՝

en: &Large Icons
hy: &Մեծ պատկերակներ

en: &Latency compensation:
hy: &Լատենտութ․ փոխհատուցում՝

en: &Left
hy: &Ձախ

en: &Left at Playback Position
hy: &Ձախ՝ նվագարկման դիրքից

en: &Length:
hy: &Երկարություն՝

en: &Levels to discard
hy: &Չեղարկման ենթակա մակարդակներ

en: &Linear scale
hy: &Գծային մասշտաբ

en: &Link Volume control to Tone controls
hy: &Կապեl ձայնի կարգավորիչը տոնի կարգավորիչների հետ

en: &Load
hy: &Բեռնել

en: &Load...
hy: &Բեռնել...

en: &Location:
hy: &Գտնվելու վայր՝

en: &Lookahead (ms)
hy: Լուքահեդ (մվ)

en: &Looping
hy: &Կրկնում

en: &MIDI Device Info...
hy: &MIDI սարքի մասին ինֆո...

en: &Macro Manager
hy: &Մակրոների կառավարիչ

en: &Macro output:
hy: &Մակրոյի արդյունքը`

en: &Make-up gain (dB)
hy: &Լրացուցիչ ուժգնացում (դԲ)

en: &Make-up target (dB)
hy: &Լրացուցիչ ուժգն. թիրախ (դԲ)

en: &Manage History
hy: &Կառավարել պատմությունը

en: &Manage Plugins
hy: &Կառավարել պլագինները

en: &Manual
hy: &Ձեռքով

en: &Matching Paren	F8
hy: &Համապատասխ․ փակագիծ	F8

en: &Measure selection
hy: Հավասարեցման ընտրություն

en: &Metadata Editor
hy: &Մետատվյալների խմբագրիչ

en: &Micro-fades
hy: &Միկրո-ֆեյդինգ

en: &Mixer
hy: &Միքսեր

en: &Mono Track
hy: &Մոնո թրեք

en: &Move Selection with Tracks
hy: &Տեղափոխել ընտրությունը թրեքի հետ

en: &Multi Tool
hy: &Բազմագործիք․ ռեժիմ

en: &Multi-view
hy: &Բազմադիտում

en: &Mute All Tracks
hy: Անջատել բոլոր թրեքների ձայնը

en: &Name
hy: &Անուն

en: &New
hy: &Նոր

en: &New Length:
hy: &Նոր երկարություն՝

en: &New Peak Amplitude (dB):
hy: &Նոր գագաթնակետային ամպլիտուդ (դԲ)`

en: &Next S-expr	F12
hy: &Հաջորդ S-արտահայտ․	F12

en: &Next Tool
hy: &Հաջորդ գործիք

en: &Noise Floor:
hy: &Ֆոնային աղմուկ՝

en: &Noise reduction (dB):
hy: &Աղմուկի նվազեցում (դԲ)՝

en: &Noise type:
hy: &Աղմուկի տեսակ

en: &None
hy: &Ոչ մեկը

en: &Normalize
hy: &Նորմալացնել

en: &Normalize peak amplitude to
hy: &Նորմալացնել գագաթնակետ․ ամպլիտուդը մինչև

en: &Number of repeats to add:
hy: &Ավելացվող կրկնութ․-ների քանակը՝

en: &Only match the loop tempo to the project tempo when the ruler displays "Beats and Measures"
hy: &Համապատասխանեցրեք ցիկլի տեմպը պրոյեկտի տեմպին միայն այն դեպքում, երբ քանոնը ցուցադրում է «Հարվածներ և չափումներ»

en: &Open...
hy: &Բացել...

en: &Optimize for Voice
hy: &Օպտիմալացնել ձայնի համար

en: &Other...
hy: &Այլ...

en: &Output gain (dB):
hy: &Ելքային ուժգնացում (դԲ)`

en: &Pan
hy: &Տեղաշարժել

en: &Parameters
hy: &Պարամետրեր

en: &Passband Ripple:
hy: &Անցման գոտու տատանում՝

en: &Paste
hy: &Տեղադրել

en: &Paste	Ctrl+V
hy: &Տեղադրել	Ctrl+V

en: &Pause
hy: &Դադարեցնել

en: &Pinned Recording/Playback head
hy: &Ամրացված ձայնագրման/նվագարկման գլխիկ

en: &Pitch and Speed...
hy: &Տոն և արագություն...

en: &Play-at-Speed
hy: &Նվագել արագությամբ

en: &Playback Device
hy: &Նվագարկիչ

en: &Playback Meter Toolbar
hy: &Նվագարկման չափիչի գործիքագոտի

en: &Pre-delay (ms):
hy: &Նախնական հետաձգում (մվ):

en: &Preferences...
hy: &Կարգավորումներ...

en: &Preset:
hy: &Նախադրված՝

en: &Preview
hy: &Նախադիտում

en: &Previous S-expr	F11
hy: &Նախորդ S-արտահայտ․	F11

en: &Previous Tool
hy: &Նախորդ գործիք

en: &Project
hy: &Պրոյեկտ

en: &Project Sample Rate:
hy: &Պրոյեկտի նմուշ․ հաճախականութ․

en: &Project Start
hy: &Պրոյեկտի սկիզբ

en: &Quantize Notes
hy: &Քվանտիզացնել նոտաները

en: &Quick Help
hy: &Շտապ օգնություն

en: &Quit Audacity
hy: &Դուրս գալ Audacity-ից

en: &Range (dB):
hy: &Միջակայք (դԲ)՝

en: &Range...
hy: &Միջակայք...

en: &Ratio:
hy: &Հարաբերակցութ․՝

en: &Raw Data...
hy: &Չմշակված տվյալներ...

en: &Record
hy: &Ձայնագրել

en: &Recording
hy: &Ձայնագրում է

en: &Recording Device
hy: &Ձայնագրիչ

en: &Recording Meter Toolbar
hy: &Ձայնագրման չափիչի գործիքագոտի

en: &Recover Selected
hy: &Վերականգնել ընտրությունը

en: &Redo
hy: &Վերականգնել

en: &Redo	Ctrl+Y
hy: &Վերականգնել	Ctrl+Y

en: &Redo %s
hy: &Վերականգնել %s

en: &Release (ms)
hy: &Թուլացում (մվ)՝

en: &Remember my choice and don't show again
hy: &Հիշել իմ ընտրությունը և այլևս չցուցադրել

en: &Remind me later
hy: &Հիշեցնել ինձ ավելի ուշ

en: &Remove
hy: &Հեռացնել

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
hy: &Հեռացնել DC օֆսեթը (կենտրոնը ուղղահայաց 0.0-ի վրա)

en: &Remove temporary files after:
hy: &Ջնջել ժամանակավոր ֆայլերը հետևյալից հետո՝

en: &Rename Clip...
hy: &Վերանվանել հոլովակը․․․

en: &Rename...
hy: Վերանվանել...

en: &Repeat %s
hy: &Կրկնել %s անգամ

en: &Replot...
hy: &Վերագծագրել...

en: &Resample...
hy: &Վերաձևակերպել...

en: &Rescan
hy: &Վերասկանավորել

en: &Retry
hy: &Կրկին փորձել

en: &Right
hy: &Աջ

en: &Right at Playback Position
hy: &Աջ՝ նվագարկման դիրքից

en: &Room Size (%):
hy: &Տարածքի չափ (%)՝

en: &Run Benchmark...
hy: Բացել չափանիշը...

en: &Save
hy: &Պահպանել

en: &Save Project
hy: &Պահպանել պրոյեկտը

en: &Save to Cloud
hy: &Պահպանել ամպում

en: &Save...
hy: &Պահպանել...

en: &Scrub
hy: Սկրաբ

en: &Seconds
hy: &Վայրկյան

en: &Select
hy: &Ընտրել

en: &Select Curve:
hy: &Նշել կոր՝

en: &Select all audio, if selection required
hy: &Ընտրել բոլոր աուդիոն, եթե ընտրությունը պարտադրված է

en: &Selection
hy: &Ընտրություն

en: &Selection Tool
hy: &Ընտրության գործիք

en: &Selection Toolbar
hy: &Ընտրության գործիքագոտի

en: &Semitones (half-steps):
hy: &Կիսատոններ (կիսաքայլեր)՝

en: &Sensitivity:
hy: &Զգայունություն՝

en: &Set
hy: &Սահմանել / Տեղադրել

en: &Set Loop to Selection
hy: &Սահմանել ցիկլը ընտրությանը

en: &Settings
hy: &Կարգավորումներ

en: &Share Audio Toolbar
hy: &Աուդիոյով կիսման գործիքագոտի

en: &Share to audio.com
hy: &Կիսվել audio.com-ում

en: &Short period:
hy: &Կարճ հատված՝

en: &Show Clipping in Waveform
hy: &Ցուցադրել կտրվածքները ալիքաձևով

en: &Show:
hy: &Ցուցադրել՝

en: &Sign Out
hy: &Դուրս գալ

en: &Size:
hy: &Չափ՝

en: &Skip
hy: &Բաց թողել

en: &Skip effects scanning at startup
hy: &Բաց թողնել էֆեկտների սկանավորումը մեկնարկի ժամանակ

en: &Small Icons
hy: &Փոքր պատկերակներ

en: &Snapping Toolbar
hy: &Կպչուն գործիքագոտի

en: &Solo/Unsolo Focused Track
hy: &Միացնել/անջատել կենտրոն․ թրեքի սոլո ռեժիմը

en: &Spectrogram
hy: &Սպեկտրոգրամ

en: &Speed Multiplier:
hy: &Արագության բազմապատկիչ՝

en: &Stages:
hy: &Փուլեր`

en: &Start threshold (samples):
hy: &Սկսման շեմ (սեմփլներ)՝

en: &Stereo
hy: &Ստերեո

en: &Stereo Track
hy: Ստերեո թրեք

en: &Stop	F6
hy: &Կանգնել	F6

en: &Stretch Factor:
hy: &Ձգման գործակից՝

en: &Subtype:
hy: &Ենթատեսակ՝

en: &Threshold (dB)
hy: &Շեմը (դԲ)

en: &Threshold (lower is more sensitive):
hy: &Շեմ (ցածրը ավելի զգայուն է)՝

en: &Threshold:
hy: &Շեմ՝

en: &Time Resolution (seconds):
hy: &Ժամանակի լուծաչափ (վայրկյան)՝

en: &Time Toolbar
hy: &Ժամանակի գործիքագոտի

en: &Time Track
hy: &Ժամանակի հետագիծ

en: &Timer Record...
hy: &Ժամաչափի ձայնագրություն...

en: &Toggle Focused Track
hy: &Միացնել/անջատել կենտրոնացված թրեքը

en: &Tone/silence ratio:
hy: &Տոն/լռության հարաբերակցութ․՝

en: &Toolbars
hy: &Գործիքագոտիներ

en: &Top S-expr	F9
hy: &Վերին S-արտահայտ․	F9

en: &Total space used
hy: &Ընդհանուր օգտագործված տարածք

en: &Track
hy: &Թրեք

en: &Track Number
hy: &Թրեքի համարը

en: &Tracks
hy: &Թրեքներ

en: &Transport Toolbar
hy: &Շարժի գործիքագոտի

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
hy: Մոնոն &դիտարկել որպես երկակի մոնո (առաջարկվող)

en: &Treble (dB):
hy: Տրեբլ (դԲ)՝

en: &Tree
hy: &Ծառ

en: &Try again
hy: &Նորից փորձել

en: &Type to create a label
hy: &Մուտքագրեք՝ լեյբլ ստեղծելու համար

en: &Type:
hy: &Տեսակ՝

en: &Typing Creates New Labels
hy: &Մուտքագրումը ստեղծում է նոր լեյբլներ

en: &Undo
hy: &Հետարկել

en: &Undo	Ctrl+Z
hy: &Հետարկել	Ctrl+Z

en: &Undo %s
hy: &Հետարկել %s

en: &Undo levels available
hy: &Հետարկման մակարդակները հասանելի են

en: &Unmute All Tracks
hy: Միացնել բոլոր թրեքների ձայները

en: &Update Cloud Audio Preview
hy: &Թարմացնել ամպային աուդիո նախադիտումը

en: &Use Preferences
hy: &Օգտագործել կարգավորումներ

en: &Use Preset
hy: &Օգտագործել Նախադրվածը

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
hy: &Օգտագործել SSE/SSE2/.../AVX

en: &Use high quality stretching (slow)
hy: &Օգտագործել բարձրորակ ձգում (դանդաղ է)

en: &View
hy: &Դիտել

en: &Volume (dB):
hy: &Ձայնի մակարդակ (դԲ)՝

en: &Wave Color
hy: &Ալիքի գույն

en: &Waveform:
hy: &Ալիքաձև՝

en: &Window types:
hy: &Պատուհանի տեսակ՝

en: &Zero padding factor:
hy: &Զրոյական լրացման գործակից՝

en: &Zoom
hy: &Խոշորացնել

en: &Zoom to Selection
hy: Խոշորացնել ընտրությունը

en: &cents:
hy: &ցենտներ:

en: &speed %:
hy: &արագություն %:

en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
hy: ';type tool' էֆեկտները չեն կարող Nyquist-ից ձայն վերադարձնել։

en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
hy: ';type tool' էֆեկտները չեն կարող Nyquist-ից լեյբլ վերադարձնել։

en: 'Export' directory cannot be set.
hy: «Export» պանակը հնարավոր չէ սահմանել։

en: 'Import' directory cannot be set.
hy: «Import» պանակը հնարավոր չէ սահմանել։

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
hy: «Macro Output» պանակը հնարավոր չէ սահմանել։

en: 'Open' directory cannot be set.
hy: «Open» պանակը հնարավոր չէ սահմանել։

en: 'Save' directory cannot be set.
hy: «Save» պանակը հնարավոր չէ սահմանել։

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
hy: «Temporary Directory» սահմանելը հնարավոր չէ։

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
hy: «Temporary files» պանակը հնարավոր չէ սահմանել։

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
hy: «անանուն»-ը միշտ մնում է ցանկի վերջում

en: 'unnamed' is special
hy: «անանունը» հատուկ է

en: (%) [-50 to 100]:
hy: (%) [-50-ից 100]:

en: (%d): %s
hy: (%d)՝ %s

en: (&semitones) [-12 to 12]:
hy: (&կիսատոներ) [-12 ից 12]՝

en: (-100 to 0 dB):
hy: (-100-ից 0 դԲ)՝

en: (-80 to -20 dB):
hy: (-80-ից -20 դԲ)՝

en: (0 to 100):
hy: (0-ից 100)՝

en: (0 to 5):
hy: (0-ից 5)՝

en: (Built-in)
hy: (Ներկառուցված)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
hy: (C) 2009, հեղինակ՝ Լելանդ Լյուսիուս

en: (Esc to cancel)
hy: (Esc՝ չեղարկելու համար)

en: (Maximum 0dB)
hy: (Առավել․ 0դԲ)

en: (Not Used):
hy: (Չօգտագործված)՝

en: (Recovered)
hy: (Վերականգնված է)

en: (Use context menu to change format.)
hy: (Ձևաչափը փոխելու համար օգտագործեք համատեքստային մենյուն):

en: (disabled)
hy: (անջատված է)

en: (external program)
hy: (արտաքին հավելված)

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
hy: (կ&իսատոներ) [-12 ից 12]՝

en: (snapping)
hy: (կպչում)

en: + dB
hy: + դԲ

en: - END -
hy: - ԱՎԱՐՏ -

en: - dB
hy: - դԲ

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
hy: -120 դԲ (մարդու լսողության մոտավոր չափ)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
hy: -145 դԲ (24-բիթային սեմփլների PCM տիրույթ)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
hy: -36 դԲ (մակերեսային տիրույթ բարձր ամպլիտուդային խմբագրման համար)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
hy: -48 դԲ (8-բիթային սեմփլների PCM տիրույթ)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
hy: -60 դԲ (10-բիթային սեմփլների PCM տիրույթ)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
hy: -72 դԲ (12-բիթային նմուշների PCM տիրույթ)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
hy: -84 դԲ (14-բիթային նմուշների PCM տիրույթ)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
hy: -96 դԲ (16-բիթային սեմփլների PCM տիրույթ)

en: -Infinity
hy: -Անվերջութ․

en: 0 (fastest)
hy: 0 (ամենաարագը)

en: 0 means endless
hy: 0 նշանակում է անվերջ

en: 010,01000>0100 Hz
hy: 010,01000>0100 Հց

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
hy: 0100 օր 024 ժ 060 ր 060 վ

en: 0100 h 060 m 060 s
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ

en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+># սեմփլներ

en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>030 կադրեր| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>24 կադրեր

en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>25 կադրեր

en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>30 կադրեր|N

en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
hy: 0100 ժ 060 ր 060 վ+>75 կադրեր

en: 0100 h 060 m 060>0100 s
hy: 0100 ժ 060 ր 060>0100 վ

en: 0100 h 060 m 060>01000 s
hy: 0100 ժ 060 ր 060>01000 վ

en: 01000,01000 frames|24
hy: 01000,01000 կադրեր|24

en: 01000,01000 frames|25
hy: 01000,01000 կադրեր|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
hy: 01000,01000 կադրեր|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
hy: 01000,01000 կադրեր|75

en: 01000,01000 seconds
hy: 01000,01000 վարկյան

en: 01000,01000,01000 samples|#
hy: 01000,01000,01000 սեմփլներ|#

en: 01000,01000>01000 seconds
hy: 01000,01000>01000 վայրկյան

en: 01000>01000 kHz|0.001
hy: 01000>01000 կՀց|0.001

en: 099 days 024 h 060 m 060 s
hy: 099 օր 024 ժ 060 ր 060 վ

en: 099 h 060 m 060 s
hy: 099 ժ 060 ր 060 վ

en: 1 (After Label)
hy: 1 (Լեյբլից հետո)

en: 1 (Before Label)
hy: 1 (Լեյբլից առաջ)

en: 1 (Mono)
hy: 1 դինամիկ (Մոնո)

en: 1 (Mono) Recording Channel
hy: 1 դինամիկ (Մոնո) ձայնագրման ազդանշան

en: 1 - 1000 bars
hy: 1 - 1000 տակտ

en: 1 - 20 beats/measure
hy: չափի մեջ 1 - 20 հարված

en: 1 Channel (Mono)
hy: 1 ազդանշան (Մոնո)

en: 1 channel (mono)
hy: 1 ազդանշան (մոնո)

en: 1/128 (triplets)
hy: 1/128 (եռյակներ)

en: 1/16 (triplets)
hy: 1/16 (եռյակներ)

en: 1/2 (triplets)
hy: 1/2 (եռյակներ)

en: 1/32 (triplets)
hy: 1/32 (եռյակներ)

en: 1/4 (triplets)
hy: 1/4 (եռյակներ)

en: 1/64 (triplets)
hy: 1/64 (եռյակներ)

en: 1/8 (triplets)
hy: 1/8 (եռյակներ)

en: 10 ms
hy: 10 մվ

en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
hy: 1000 կիսատոններ >0100 ցենտներ|17.312340491

en: 100>01000 octaves|1.442695041
hy: 100>01000 օկտավաներ|1.442695041

en: 100Hz Rumble
hy: 100 Հց Ռամբլ

en: 100ths of Seconds
hy: 100-րդ վայրկյան

en: 10>01000 decades|0.434294482
hy: 10>01000 տասնամյակներ|0.434294482

en: 10ths of Seconds
hy: 10-րդ վայրկյան

en: 110-150 kbps
hy: 110-150 կբիթ/վ

en: 11025 Hz
hy: 11025 Հց

en: 12 bit DWVW
hy: 12 բիթանոց DWVW

en: 12 dB
hy: 12 դԲ

en: 145-185 kbps
hy: 145-185 կբիթ/վ

en: 155-195 kbps
hy: 155-195 կբիթ/վ

en: 16 bit
hy: 16 բիթ

en: 16 bit DPCM
hy: 16 բիթանոց DPCM

en: 16 bit DWVW
hy: 16 բիթանոց DWVW

en: 16-bit
hy: 16-բիթ

en: 16-bit PCM
hy: 16-բիթանոց PCM

en: 16000 Hz
hy: 16000 Հց

en: 170-210 kbps
hy: 170-210 կբիթ/վ

en: 176400 Hz
hy: 176400 Հց

en: 192000 Hz
hy: 192000 Հց

en: 1st Experimental Command...
hy: 1-ին փորձարար. հրաման...

en: 2 (After Label)
hy: 2 (Լեյբլից հետո)

en: 2 (Before Label)
hy: 2 (Լեյբլից առաջ)

en: 2 (Stereo)
hy: 2 դինամիկ (Ստերեո)

en: 2 (Stereo) Recording Channels
hy: 2 դինամիկ (Ստերեո) ձայնագրման ազդանշան

en: 2 Channels (Stereo)
hy: 2 ազդանշան (Ստերեո)

en: 2 channels (stereo)
hy: 2 ազդանշան (ստերեո)

en: 2-level
hy: 2-մակարդակ

en: 2.5 ms
hy: 2.5 մվ

en: 20 ms
hy: 20 մվ

en: 200-250 kbps
hy: 200-250 կբիթ/վ

en: 2048 (default)
hy: 2048 (լռելյայն)

en: 20ths of Seconds
hy: 20-րդ վայրկյան

en: 220-260 kbps (Best Quality)
hy: 220-260 կբիթ/վ (Լավագույն որակ)

en: 22050 Hz
hy: 22050 Հց

en: 24 bit
hy: 24 բիթ

en: 24 bit DWVW
hy: 24 բիթանոց DWVW

en: 24 dB
hy: 24 դԲ

en: 24-bit
hy: 24-բիթ

en: 24-bit PCM
hy: 24-բիթանոց PCM

en: 24kbs G723 ADPCM
hy: 24 կբիթ/վ G723 ADPCM

en: 25th Anniversary Merchandise!
hy: 25-ամյակին նվիրված ապրանքներ!

en: 2nd Experimental Command
hy: 2-րդ փորձարար. հրաման

en: 2nd Harmonic (Octave)
hy: 2-րդ հարմոնիկ (օկտավա)

en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
hy: sqlite3_bind-ի 2-րդ պարամետրը դուրս է տիրույթից

en: 3 (After Label)
hy: 3 (Լեյբլից հետո)

en: 3 (Before Label)
hy: 3 (Լեյբլից առաջ)

en: 30 - 300 beats/minute
hy: 30 - 300 հարվածներ/րոպե

en: 32 bit float
hy: 32 բիթանոց կետային թիվ

en: 32-bit float
hy: 32-բիթանոց կետային թիվ

en: 32768 - most narrowband
hy: 32768 - ամենանեղ խումբ

en: 32kbs G721 ADPCM
hy: 32 կբիթ/վ G721 ADPCM

en: 352800 Hz
hy: 352800 Հց

en: 36 dB
hy: 36 դԲ

en: 384000 Hz
hy: 384000 Հց

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
hy: 3-րդ հարմոնիկ (կատարյալ կվինտա)

en: 4 (default)
hy: 4 (լռելյայն)

en: 4 Pixels per Sample
hy: 4 պիքսել/սեմփլ

en: 4-level
hy: 4-մակարդակ

en: 40 ms
hy: 40 մվ

en: 44100 Hz
hy: 44100 Հց

en: 45-85 kbps (Smaller files)
hy: 45-85 կբիթ/վ (Փոքր ֆայլեր)

en: 48 dB
hy: 48 դԲ

en: 48000 Hz
hy: 48000 Հց

en: 5 ms
hy: 5 մվ

en: 500ths of Seconds
hy: 500-րդ վայրկյան

en: 50ths of Seconds
hy: 50-րդ վայրկյան

en: 5ths of Seconds
hy: 5-րդ վայրկյան

en: 6 dB
hy: 6 դԲ

en: 60 ms
hy: 60 մվ

en: 64 bit float
hy: 64 բիթանոց կետային թիվ

en: 65-105 kbps
hy: 65-105 կբիթ/վ

en: 8 (best)
hy: 8 (լավագույնը)

en: 8 - most wideband
hy: 8 - ամենալայն խումբ

en: 8 bit DPCM
hy: 8 բիթանոց DPCM

en: 8-level
hy: 8-մակարդակ

en: 80-120 kbps
hy: 80-120 կբիթ/վ

en: 8000 Hz
hy: 8000 Հց

en: 88200 Hz
hy: 88200 Հց

en: 95-135 kbps
hy: 95-135 կբիթ/վ

en: 96000 Hz
hy: 96000 Հց

en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
hy: <b>DC օֆսեթ՝</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
hy: <b>Գագաթնակետային ամպլիտուդ՝</b> &nbsp;&nbsp;~a (գծային) &nbsp;&nbsp;~a դԲ.

en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
hy: <b>Միջին քառ․ արմատ</b> (չկշռված)՝ &nbsp;&nbsp;~a դԲ։

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
hy: <b>Նմուշ․ հաճախականութ․՝</b> &nbsp;&nbsp;~a Հց։

en: A channel of a stereo track was missing.
hy: Ստերեո թրեքի ազդանշանը բացակայում էր։

en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
hy: Սկավառակի մուտքի/ելքի սխալ
    (Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ)

en: A file named "%s" already exists. Replace?
hy: «%s» անունով ֆայլ արդեն գոյություն ունի։ Փոխարինե՞լ։

en: A journal will be recorded after Audacity restarts.
hy: Audacity-ի վերագործարկումից հետո կգրանցվի այն օրագրում։

en: A malloc() failed
hy: malloc() ֆունկիցայի գործողությունը չստացվեց

en: A table in the database is locked
hy: ՏԲ-ի աղյուսակը կողպված է

en: A track has a corrupted sample sequence.
hy: Թրեքը ունի վնասված նմուշ․ հաջորդականութ․։

en: A&ctual compression
hy: Իր&ական սեղմում

en: A&lgorithm:
hy: Ա&լգորիթմ՝

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
hy: Նախ &փորձեք օգտագործել ֆիլտրը «Բացել ֆայլը» պատուհանում

en: A&uto-scroll if head unpinned
hy: Ամտոմատ գլորում, եթե գլխիկը ամրացված չէ

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորում (միացնել/անջատել)

en: A-Law
hy: Ա-օրենք

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
hy: AAC պրոֆիլ
    Ցածր բարդություն - լռելյայն
    Նվագարկիչների մեծ մասը չի նվագի LC-ից բացի ուրիշ ոչինչ

en: AC3 Files (FFmpeg)
hy: AC3 Ֆայլեր (FFmpeg)

en: AM Radio
hy: AM ռադիո

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
hy: AMR (նեղ խումբ) Ֆայլեր (FFmpeg)

en: AUP project files (*.aup)
hy: AUP պրոյեկտի ֆայլեր (*.aup)

en: AUP3 project files
hy: AUP3 պրոյեկտի ֆայլեր

en: Abort due to constraint violation
hy: ՏԲ-ի գործողությունը ձախողվել է պարամետրի խախտման պատճառով

en: About
hy: Ինֆո

en: About %s
hy: %s-ի մասին

en: Abrupt
hy: Հանկարծակի

en: Accept && continue
hy: Ընդունել և շարունակել

en: Access permission denied
hy: Մուտքի թույլտվությունը մերժված է

en: Account
hy: Հաշիվ

en: Account linked successfully!
hy: Հաշիվը հաջողությամբ կապնվել է։

en: Acoustic
hy: Ակուստիկ

en: Acoustic Guitar
hy: Ակուստիկ կիթառ

en: Action
hy: Գործողություն

en: Action after Timer Recording:
hy: Գործողություն ժամաչափի ձայնագրությունից հետո՝

en: Activation level (dB):
hy: Ակտիվացման մակարդակ (դԲ)՝

en: Actual Compression
hy: Իրական սեղմում

en: Actual Rate: %d
hy: Իրական հաճախ․՝ %d

en: Ad&just Playback Speed...
hy: Կարգա&վորել նվագարկման արագությունը․․․

en: Ad&just Playback Volume...
hy: Կարգա&վորել նվագարկման ձայնը․․․

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add %s
hy: Ավելացնել %s

en: Add &New
hy: Ավելացնել &նոր

en: Add Label Track
hy: Ավելացնել լեյբլ թրեք

en: Add Label at &Playback Position
hy: Ավելացնել լեյբլ նվագարկման դիրքում

en: Add Label at &Selection
hy: Ավելացնել լեյբլ &ընտրությանը

en: Add Mono Track
hy: Ավելացնել ստերեո թրեք

en: Add Realtime Effects
hy: Ավելացնել իրական ժամանակի էֆեկտներ

en: Add Stereo Track
hy: Ավելացնել մոնո թրեք

en: Add effect
hy: Ավելացնել էֆեկտ

en: Add new location
hy: Ավելացնել նոր վայր

en: Add to History
hy: Ավելացնել պատմությանը

en: Added %s to %s
hy: %s-ը ավելացվել է %s-ին

en: Added label
hy: Ավելացվել է լեյբլ

en: Adds ambience or a "hall effect"
hy: Ավելացնում է մթնոլորտ կամ «դահլիճի էֆեկտ»

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
hy: Ավելացնում է Audacity-ում VST էֆեկտներ օգտագործելու հնարավորությունը։

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
hy: Ավելացվում է Audacity-ում VST3 էֆեկտներ օգտագործելու հնարավորությունը։

en: Adj&ust Recording Volume...
hy: Կարգ&ավորել ձայնագրման ձայնը...

en: Adjust label interval to fit length
hy: Կարգավորել լեյբլի ինտերվալը՝ երկարությանը համապատասխանեցնելու համար

en: Adjust left trim by %.02f seconds
hy: Կարգավորել ձախ կողմի կտրվածքը %.02f վայրկյանով

en: Adjust right trim by %.02f seconds
hy: Կարգավորել աջ կողմի կտրվածքը %.02f վայրկյանով

en: Adjustable Fade
hy: Կարգավորելի ֆեյդ

en: Adjusted Pan
hy: Կարգավ․ տեղաշարժ

en: Adjusted envelope.
hy: Կարգավորված ծրար

en: Adjusted gain
hy: Կարգավ․ ուժգնացում

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
hy: Կարգավորում է որոշակի հաճախականությունների ձայնի մակարդակները

en: Advanced Mixing Options
hy: Միքսինգի առաջադեմ տարբերակներ

en: Advanced Settings
hy: Լրացուցիչ կարգավորումներ

en: After Recording completes:
hy: Ձայնագրությունն ավարտվելուց հետո՝

en: Album Title
hy: Ալբոմի վերնագիր

en: Algorithm
hy: Ալգորիթմ

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
hy: Ալգորիթմը չի գործում այս աուդիոյի վրա։ Ոչինչ չի փոխվել։

en: Align &Together
hy: &Միասին հավասարեցնել

en: Align End
hy: Հավասարեցնել ավարտը

en: Align End to End
hy: Հավասարեցնել ծայրից ծայր

en: Align MIDI to Audio
hy: Համապատասխանեցրեք MIDI-ն աուդիոյին

en: Align Start
hy: Հավասարեցնել սկիզբը

en: Align Together
hy: Միասին հավասարեցնել

en: Align/Move End
hy: Հավասարեցնել/Տեղափոխել ավարտը

en: Align/Move End to End
hy: Հավասարեցնել/տեղափոխել ծայրից ծայր

en: Align/Move Start
hy: Հավասարեցնել/Տեղափոխել սկիզբը

en: Align/Move Together
hy: Միասին հավասարեցնել/տեղափոխել

en: Aligned end to cursor/selection start
hy: Հավասարեցվել է ավարտը կուրսորի/ընտրության սկիզբ

en: Aligned end to end
hy: Ծայրից ծայր հավասարեցված է

en: Aligned end to selection end
hy: Հավասարեցվել է ավարտը ընտրության ավարտ

en: Aligned start to cursor/selection start
hy: Հավասարեցվել է սկիզբը կուրսորի/ընտրության սկիզբ

en: Aligned start to selection end
hy: Հավասարեցվել է սկիզբը ընտրության ավարտ

en: Aligned start to zero
hy: Հավասարեցվել է սկիզբը զրոյի

en: Aligned together
hy: Միասին հավասարեցված է

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
hy: Հավասարեցվել/տեղափոխվել է ավարտը կուրսորի/ընտրության սկիզբ

en: Aligned/Moved end to end
hy: Հավասարեցվել/տեղափոխվել է ծայրից ծայր

en: Aligned/Moved end to selection end
hy: Հավասարեցվել/տեղափոխվել է ավարտը ընտրության ավարտ

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
hy: Հավասարեցվել/տեղափոխվել է սկիզբը կուրսորի/ընտրության սկիզբ

en: Aligned/Moved start to selection end
hy: Հավասարեցվել/տեղափոխվել է սկիզբը ընտրության ավարտ

en: Aligned/Moved start to zero
hy: Հավասարեցվել/տեղափոխվել է սկիզբը զրոյի

en: Aligned/Moved together
hy: Հավասարեցված/տեղափոխված է միասին

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
hy: Հավասարեցումն ավարտվեց՝ MIDI %.2f-ից %.2f վայրկյան, աուդիո %.2f-ից %.2f վայրկյան։

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
hy: Հավասարեցման սխալ՝ մուտքագրվածը չափազանց կարճ է՝ MIDI %.2f-ից %.2f վայրկյան, աուդիո %.2f-ից %.2f վայրկյան։

en: All
hy: Բոլորը

en: All audio is muted.
hy: Բոլոր աուդիոները անջատված են:

en: All files
hy: Բոլոր ֆայլերը

en: All noise profile data must have the same sample rate.
hy: Բոլոր աղմուկի պրոֆիլի տվյալները պետք է ունենան նույն նմուշ. հաճախականությունը։

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
hy: Բոլոր հաշվետվությունները անանուն են։ Լրացուցիչ տեղեկությունների համար տե՛ս %s-ը։

en: All saved changes will now update to the cloud. You can manage this file from your uploaded projects page on audio.com
hy: Բոլոր պահպանված փոփոխությունները այժմ կթարմացվեն ամպում: Դուք կարող եք կառավարել այս ֆայլը ձեր վերբեռնված պրոյեկտների էջից audio.com կայքում:

en: All selected audio is muted.
hy: Բոլոր նշված աուդիոները անջատված են:

en: All supported
hy: Բոլորը աջակցվում են

en: All supported files
hy: Բոլոր աջակցվող ֆայլերը

en: Allegro file
hy: Allegro ֆայլ

en: Allegro files
hy: Allegro ֆայլեր

en: Allo&w clipping
hy: Թույլա&տրել կտրումը

en: Allow
hy: Թույլատրել

en: Allow duration to change
hy: Թույլատրել տևողության փոփոխությունը

en: Allow overwriting
hy: Թույլատրել վերագրումը

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
hy: Թույլ է տալիս տեմպի և/կամ տոնայնության անընդհատ փոփոխություններ

en: Already have an account?
hy: Արդեն ունե՞ք հաշիվ։

en: Alternate Lines
hy: Այլընտրանքային գծեր

en: Alternating In / Out
hy: Հերթական մուտք / ելք

en: Alternating Out / In
hy: Հերթական ելք / մուտք

en: Always &ask
hy: Միշտ &հարցրեք

en: Always &match the loop tempo to the project tempo
hy: Միշտ համապատասխանեցնել ցիկլի տեմպը պրոյեկտի տեմպին

en: Always &save to cloud
hy: Միշտ &պահպանել ամպում

en: Always ask
hy: Միշտ հարցրեք

en: Always copy all files (safest)
hy: Միշտ պատճենեք բոլոր ֆայլերը (ամենաանվտանգը)

en: Always save to the co&mputer
hy: Միշտ պահպանել համա&կարգչում

en: Always scrub un&pinned
hy: Միշտ սկրաբբինգ անել չամրացվածի դեպքում

en: Ambience
hy: Մթնոլորտ

en: Amount (dB)
hy: Գումար (դԲ)

en: Amount of noise in mix (percent)
hy: Միքսի աղմուկի քանակը (տոկոսներով)

en: Amount to import:
hy: Ներմուծման քանակ՝

en: Amplification dB
hy: Ամպլիֆիկացիա դԲ

en: Amplify
hy: Ուժեղացնել

en: Amplitude (0 - 1)
hy: Ամպլիտուդ (0 - 1)

en: Amplitude End
hy: Ամպլիտուդի ավարտ

en: Amplitude Start
hy: Ամպլիտուդի սկիզբ

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
hy: Ռադարի ասեղների ամպլիտուդը (տոկոսով)

en: Amplitude of carrier wave (percent)
hy: Կրող ալիքի ամպլիտուդը (տոկոսով)

en: Amplitude of white noise (percent)
hy: Սպիտակ աղմուկի ամպլիտուդը (տոկոսով)

en: An action on audio.com is required before you can continue. Once you are done with it, click Retry
hy: Շարունակելու համար անհրաժեշտ է գործողություն կատարել audio.com կայքում: Ավարտելուց հետո սեղմեք «Նորից փորձել» կոճակը:

en: An action on audio.com is required before you can continue. You can cancel this operation.
hy: Շարունակելու համար անհրաժեշտ է գործողություն կատարել audio.com կայքում: Դուք կարող եք չեղարկել այս գործողությունը:

en: An unrecoverable error has occurred during startup
hy: Գործարկման ընթացքում տեղի է ունեցել անդառնալի սխալ

en: Analysis Time:
hy: Վերլուծության ժամանակը՝

en: Analyze
hy: Վերլուծել

en: Analyze Noise Level
hy: Վերլուծել աղմուկի մակարդակը

en: Analyzer
hy: Վերլուծիչ

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
hy: Ստերեո զույգի առաջին թրեքի վերլուծություն՝ %s

en: Analyzing imported audio
hy: Ներմուծված աուդիոյի վերլուծություն

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
hy: Ստերեո զույգի երկրորդ թրեքի վերլուծություն՝ %s

en: Analyzing: %s
hy: Վերլուծում՝ %s

en: Anyone will be able to listen to this audio.
hy: Այս աուդիոն կարող է լսել ցանկացած մեկը։

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
hy: Հավելվածի թարմացումների ստուգման և սխալների մասին հաղորդելու համար անհրաժեշտ է ակտիվ ինտերնետ կապ: Այն կամավոր են:

en: App update checking requires network access. In order to protect your privacy, Audacity does not store any personal information.
hy: Հավելվածի թարմացումների ստուգման համար անհրաժեշտ է ցանցային հասանելիություն: Ձեր գաղտնիությունը պաշտպանելու համար Audacity-ն չի պահում որևէ անձնական տեղեկատվություն:

en: App updates
hy: Հավելվածի թարմացումներ

en: App updates & usage info
hy: Հավելվածի թարմացումներ և օգտագործման ինֆո

en: Append Record
hy: Ձայնագրութ․ ավելացում

en: Application
hy: Հավելված

en: Applied Macro
hy: Կիրառված մակրո

en: Applied Macro '%s'
hy: «%s» մակրոն կիրառված է

en: Applied effect to selection
hy: Ընտրվածի վրա կիրառվեց էֆեկտը

en: Applied effect: %s
hy: Կիրառված էֆեկտ՝ %s

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
hy: Ընտրված աուդիոյին կիրառում է գծային աճեցում

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
hy: Ընտրված աուդիոյին կիրառում է գծային նվազեցում

en: Applies to all tracks
hy: Կիրառվում է բոլոր թրեքների համար

en: Apply %s
hy: Կիրառել %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
hy: Կիրառել %s-ը պարամետր(եր)ով
    
    %s

en: Apply '%s'
hy: Կիրառել «%s»

en: Apply Macro
hy: Կիրառել մակրոն

en: Apply Macro to:
hy: Կիրառել մակրոն հետևյալի վրա՝

en: Apply Make-up Gain
hy: Կիրառել լրացուցիչ ուժգնացումը

en: Apply macro to files...
hy: Կիրառել մակրոն ֆայլերին...

en: Apply macro to project
hy: Կիրառել մակրոն պրոյեկտին

en: Applying %s...
hy: Կիրառվում է %s...

en: Applying '%s' to current project
hy: «%s»-ի կիրառում ընթացիկ պրոյեկտին

en: Applying Nyquist Effect...
hy: Nyquist էֆեկտի կիրառում...

en: Applying...
hy: Կիրառվում է...

en: Are you sure you want to cancel?
hy: Վստա՞հ եք, որ ուզում եք չեղարկել։

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hy: Վստա՞հ եք, որ ուզում եք ջնջել «%s»-ը։

en: Are you sure you want to delete %s?
hy: Վստա՞հ եք, որ ուզում եք ջնջել %s-ը։

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք հեռացնել ընտրված պրոյեկտները։
    
    «Այո» ընտրելով՝ ընտրված պրոյեկտները ընդմիշտ կջնջվեն անմիջապես։

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
hy: Վստա՞հ եք, որ ուզում եք ժանրերի ցանկը վերականգնել լռելյայն կարգավորումներին։

en: Are you sure you wish to cancel?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք չեղարկել։

en: Are you sure you wish to close?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք փակել։

en: Are you sure you wish to stop?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք դադարեցնել։

en: Artificial
hy: Արհեստական

en: Artist Name
hy: Կատարողի անուն

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
hy: Մշակման շրջանակներում որոշ Audio Unit էֆեկտներ պետք է հետաձգեն ձայնի վերադարձը Audacity-ին: Երբ չեք փոխհատուցում այս ուշացումը, կնկատեք, որ աուդիոյի մեջ փոքր լռություններ են ավելացվել: Այս տարբերակը միացնելը կապահովի այդ փոխհատուցումը, բայց այն կարող է չաշխատել բոլոր Audio Unit էֆեկտների համար:

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
hy: Մշակման շրջանակներում որոշ LADSPA էֆեկտներ պետք է հետաձգեն ձայնի վերադարձը Audacity-ին: Երբ չեք փոխհատուցում այս ուշացումը, կնկատեք, որ աուդիոյի մեջ փոքր լռություններ են ավելացվել: Այս տարբերակը միացնելը կապահովի այդ փոխհատուցումը, բայց այն կարող է չաշխատել բոլոր LADSPA էֆեկտների համար:

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
hy: Մշակման շրջանակներում որոշ LV2 էֆեկտներ պետք է հետաձգեն ձայնի վերադարձը Audacity-ին: Երբ չեք փոխհատուցում այս ուշացումը, կնկատեք, որ ձայնի մեջ փոքր լռություններ են ավելացվել: Այս կարգավորումը միացնելը կապահովի այդ փոխհատուցումը, բայց այն կարող է չաշխատել բոլոր LV2 էֆեկտների համար:

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
hy: Մշակման շրջանակներում որոշ VST էֆեկտներ պետք է հետաձգեն ձայնի վերադարձը Audacity-ին: Երբ չեք փոխհատուցում այս ուշացումը, կնկատեք, որ աուդիոյի մեջ փոքր լռություններ են ավելացվել: Այս տարբերակը միացնելը կապահովի այդ փոխհատուցումը, բայց այն կարող է չաշխատել բոլոր VST էֆեկտների համար:

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
hy: Մշակման շրջանակներում որոշ VST3 էֆեկտներ պետք է հետաձգեն ձայնի վերադարձը Audacity-ին: Երբ չեք փոխհատուցում այս ուշացումը, կնկատեք, որ աուդիոյի մեջ փոքր լռություններ են ավելացվել: Այս տարբերակը միացնելը կապահովի այդ փոխհատուցումը, բայց այն կարող է չաշխատել բոլոր VST3 էֆեկտների համար:

en: Ask me
hy: Հարցրեք ինձ

en: Ask me each time.
    Show dialog each time audio is pasted.
hy: Հարցրեք ինձ ամեն անգամ։
    Ցուցադրել երկխոսութ. պատուհանը ամեն անգամ, երբ ձայնագրությունը տեղադրվում է։

en: At &Zero Crossings
hy: &Զրոյական անցումներում

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
hy: 44100 Հց հաճախականությամբ, %d բայթ մեկ սեմփլի համար, միաժամանակ նվագարկվող միաժամանակյա թրեքերի մոտավոր քանակը՝ %.1f

en: At:
hy: Ժամը՝

en: Attac&k (ms)
hy: Ակտիվ&ացում (մվ)

en: Attac&k time (secs):
hy: Ակտիվ&ացման ժամ․ (վրկ)՝

en: Attack (ms)
hy: Ակտիվացում (մվ)

en: Attack Time
hy: Ակտիվացման ժամ․

en: Attack Time %.2f secs
hy: Ակտիվացման ժամանակը՝ %.2f վայրկյան

en: Attack time
hy: Ակտիվացման ժամ․

en: Attempt to write a read-only database
hy: Միայն ընթերցման համար նախատեսված ՏԲ գրելու փորձ

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
hy: Փորձ է արվել արտածել %d ազդանշան, սակայն ընտրված ելքային ձևաչափի համար ալիքների առավելագույն քանակը %d է

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
hy: Հետևյալ հրամանը նախնականացնելու փորձը չստացվեց՝
    
    %s
    
    Ավելի շատ ինֆո կարող են հասանելի լինել «Օգնություն > Ախտորոշում > Ցուցադրել մատյանը» բաժնում։

en: Au&dio Device Info...
hy: Աուդիո սարքի մասին ինֆո...

en: Audacity %s Toolbar
hy: Audacity-ի %s գործիքագոտի

en: Audacity &Support
hy: Audacity-ի &Աջակցություն

en: Audacity 4 is here! Packed with hundreds of upgrades that make it faster and
    easier to use than ever.
hy: Audacity 4-ը այստեղ է! Հարյուրավոր թարմացումներով, որոնք այն դարձնում են ավելի արագ և հեշտ
    օգտագործման համար, քան երբևէ։

en: Audacity Audio
hy: Audacity Աուդիո

en: Audacity Configuration Error
hy: Audacity-ի կարգավորման սխալ

en: Audacity First Run
hy: Audacity-ի առաջին գործարկումը

en: Audacity Log
hy: Audacity-ի մատյան

en: Audacity Mixer%s
hy: Audacity միքսեր %s

en: Audacity Module Loader
hy: Audacity մոդուլի բեռնիչ

en: Audacity Preferences
hy: Audacity-ի կարգավորումներ

en: Audacity Project Files
hy: Audacity-ի պրոյեկտներ

en: Audacity Startup Failure
hy: Audacity-ի գործարկումը չստացվեց

en: Audacity Support Data
hy: Audacity-ի աջակցության տվյալներ

en: Audacity Timer Record
hy: Audacity-ի ժամաչափի ձայնագրութ․

en: Audacity Timer Record - Waiting
hy: Audacity-ի ժամաչափի ձայնագրութ․-ը սպասում է

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
hy: Audacity-ի ժամաչափի ձայնագրութ․ - Սպասում է մեկնարկին

en: Audacity Timer Record Progress
hy: Audacity-ի ժամաչափի ձայնագրութ․ սանդղակ

en: Audacity VST preset file
hy: Audacity VST նախադրված ֆայլ

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
hy: Audacity-ն փորձեց օգտագործել FFmpeg-ը՝ աուդիո ֆայլ ներմուծելու համար, սակայն գրադարանները չգտնվեցին։
    
    FFmpeg ներմուծումն օգտագործելու համար անցեք Խմբագրել > Կարգավորումներ > Գրադարաններ՝ FFmpeg գրադարանները ներբեռնելու կամ գտնելու համար։

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]] to your computer.
hy: Audacity-ն կարող է ներմուծել չպաշտպանված ֆայլեր բազմաթիվ այլ ձևաչափերով (օրինակ՝ M4A և WMA, սեղմված WAV ֆայլեր դյուրակիր ձայնագրիչներից և աուդիո ֆայլերից), եթե դուք ներբեռնեք և տեղադրեք ձեր համակարգչում լրացուցիչ [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg գրադարանը]]:

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
hy: Audacity-ն չկարողացավ գտնել ժամանակավոր ֆայլերը պահելու վայրը։
    Խնդրում ենք մուտքագրել համապատասխան պանակ նախընտրութ․-ների պատուհանում։

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
hy: Audacity-ն չկարողացավ գտնել ժամանակավոր ֆայլերը պահելու անվտանգ տեղ։
    Audacity-ին անհրաժեշտ է տեղ, որտեղ ավտոմատ մաքրման ծրագրերը չեն ջնջի ժամանակավոր ֆայլերը։
    Խնդրում ենք մուտքագրել համապատասխան պանակ նախընտրութ․-ների երկխոսութ․ պատուհանում։

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
hy: Audacity-ն չկարողացավ գտնել ֆայլը՝
      %s.
    Ոճը չի բեռնվել:

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
hy: Audacity-ն չկարողացավ բեռնել ֆայլը՝
      %s.
    Հնարավոր է՝ png ձևաչափը վատ է։

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
hy: Audacity-ն չկարողացավ բացել ֆայլը՝
      %s
    գրման համար:

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
hy: Audacity-ն չկարողացավ ընթերցել իր լռելյայն ոճը։
    Խնդրում ենք հաղորդել այս խնդրի մասին։

en: Audacity could not save file:
      %s
hy: Audacity-ն չկարողացավ պահպանել ֆայլը՝
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
hy: Audacity-ն չկարողացավ գրել ֆայլը՝
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
hy: Audacity-ն չկարողացավ գրել նկարը որպես ֆայլ՝
      %s.

en: Audacity detected one or more files to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
hy: Audacity-ն հայտնաբերել է մեկ կամ մի քանի ֆայլեր, որոնց բիթը րոպեում %s են։
    Կցանկանայի՞ք միացնել երաժշտության ռեժիմը և պրոյեկտի տեմպը սահմանել %s-ի։

en: Audacity detected this file to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
hy: Audacity-ն հայտնաբերել է այս ֆայլը, որոնց բիթը րոպեում %s են։
    Կցանկանայի՞ք միացնել երաժշտության ռեժիմը և պրոյեկտի տեմպը սահմանել %s-ի։

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
hy: Audacity-ն չի ճանաչել «%s» ֆայլի տեսակը։
    
    %s Չսեղմված ֆայլերի համար փորձեք նաև Ֆայլ > Ներմուծել > Չմշակված տվյալներ։

en: Audacity encountered an internal error.
hy: Audacity-ում ներքին սխալ առաջացավ

en: Audacity encountered an unknown error.
hy: Audacity-ն հանդիպեց անհայտ սխալի։

en: Audacity failed to open a file in %s.
hy: Audacity-ն չստացվեց բացել ֆայլը %s-ում։

en: Audacity failed to read from a file in %s.
hy: Audacity-ն չստացվեց ընթերցել %s ֆայլից։

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
hy: Audacity-ն չկարողացավ գրել %s ֆայլը։
    Հնարավոր է՝ սկավառակի տարածքը լիքն է կամ գրելի չէ։
    Տարածք ազատելու վերաբերյալ խորհուրդների համար սեղմեք օգնության կոճակը։

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
hy: Audacity-ն չստացվեց գրել ֆայլի վրա։
    Հնարավոր է՝ %s-ը գրելի չէ, կամ սկավառակի տարածությունը լիքն է։

en: Audacity had trouble connecting to the server.
hy: Audacity-ն դժվարություններ ունեցավ սերվերին միանալու հարցում։

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
hy: Audacity-ն ավտոմատ կերպով հայտնաբերել է վավեր FFmpeg գրադարաններ։
    Դուք դեռ ուզո՞ւմ եք դրանք ձեռքով գտնել։

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
hy: Audacity-ն գտել է %d անհամատեղելի պլագին, որոնք չեն կարող բեռնվել: Մենք անջատել ենք այս պլագինները՝ ցանկացած խափանումից խուսափելու համար:

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
hy: Audacity-ն գտել է %d անհամատեղելի պլագին, որոնք չեն կարող բեռնվել: Մենք անջատել ենք դրանք՝ ցանկացած խափանումից խուսափելու համար: Եթե դեռ ցանկանում եք օգտագործել այս պլագինները, կարող եք միացնել դրանք՝ անցնելով «Կառավարել պլագինները» բաժին: Հակառակ դեպքում ընտրեք «Շարունակել»:

en: Audacity is already running
hy: Audacity-ն արդեն գործարկվում է

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
hy: Audacity-ն այժմ փակվելու է։ Խնդրում ենք նորից բացել Audacity-ն՝ նոր ժամանակավոր պանակը օգտագործելու համար։

en: Audacity is starting up...
hy: Audacity-ն սկսվում է...

en: Audacity is unable to connect to MuseHub.com. Please check your connection and try again.
hy: Audacity-ն չկարղացավ միանալ MuseHub.com-ին: Խնդրում ենք ստուգել ձեր կապը և նորից փորձել:

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
hy: Audacity-ին անհրաժեշտ է %s ֆայլը, որպեսզի ստեղծի MP3-ները:

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
hy: Audacity-ին անհրաժեշտ է «%s» ֆայլը՝ FFmpeg-ի միջոցով աուդիո ներմուծելու և արտածելու համար։

en: Audacity no longer uses vst-bridge
hy: Audacity-ն այլևս չի օգտագործում vst-bridge-ը

en: Audacity notifies you in-app when a new version is available to download.
hy: Audacity-ն ձեզ տեղեկացնում է հավելվածի ներսում, երբ նոր տարբերակը հասանելի է ներբեռնման համար։

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
hy: Audacity պրոյեկտի (.aup3) ֆայլերը ներկայումս կապված չեն Audacity-ի հետ։
    
    Կապե՞լ դրանք, որպեսզի բացվեն կրկնակի սեղմումով։

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
hy: Audacity-ն ճանաչեց «%s» ֆայլի տեսակը։
    Նման ֆայլերը ենթադրաբար աջակցող ներմուծողներն են՝
    %s,
    բայց նրանցից ոչ մեկը չի հասկացել այս ֆայլի ձևաչափը։

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
hy: Audacity-ն հաջողությամբ գրանցեց %s ֆայլը, բայց չստացվեց այն վերանվանել որպես %s:

en: Audacity update
hy: Audacity-ի թարմացում

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
hy: Audacity-ն չկարողացավ կողպել ժամանակավոր ֆայլերի պանակը։
    Այս պանակը կարող է օգտագործվել Audacity-ի մեկ այլ օրինակի կողմից։

en: Audi&o Clips
hy: Աուդիո հոլովակներ

en: Audible input &monitoring
hy: Լսելի մուտքագր. &մոնիթորինգը

en: Audio
hy: Աուդիո

en: Audio Device Info
hy: Աուդիո սարքի մասին ինֆո

en: Audio File
hy: Աուդիո ֆայլ

en: Audio Host
hy: Աուդիո հոսթ

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
hy: Աուդիո մուտք՝ %d, Աուդիո ելք՝ %d

en: Audio Position
hy: Աուդիո դիրք

en: Audio Settings
hy: Աուդիո կարգավորումներ

en: Audio Setup
hy: Աուդիո կարգ․

en: Audio Track
hy: Աուդիո թրեք

en: Audio Unit Effect Options
hy: Audio Unit էֆեկտի կարգավորումներ

en: Audio Unit Effects
hy: Audio Unit էֆեկտներ

en: Audio could not be analyzed. This may be due to a stretched or pitch-shifted clip.
    Try resetting any stretched clips, or mixing and rendering the tracks before analyzing
hy: Աուդիոն հնարավոր չէ վերլուծել։ Սա կարող է պայմանավորված լինել ձգված կամ տոնայնության փոփոխությամբ։
    Փորձեք վերակայել ձգված հոլովակները կամ միքսել և ռենդեր անել նախքան վերլուծելը։

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
hy: Աուդիո կտրվածքի թողունակություն (Հց)
    Ըստ ցանկության
    0 - ավտոմատ

en: Audio data analysis:
hy: Աուդիո տվյալների վերլուծութ․՝

en: Audio options
hy: Աուդիո ընտրանքներ

en: Audio playback and recording
hy: Աուդիո նվագարկում և ձայնագրում

en: Audio selection required.
hy: Աուդիո ընտրությունը պարտադիր է։

en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
hy: Աուդիո ընտրությունը չափազանց կարճ է նախադիտման համար։
    
    Փորձեք մեծացնել աուդիո ընտրությունը մինչև առնվազն %.1f վայրկյան,
    կամ նվազեցնել «Ժամանակի լուծաչափը» մինչև %.1f վայրկյանից պակաս։

en: Audio.com encountered an internal error.
hy: Audio.com-ում ներքին սխալ առաջացավ

en: Augments loudness while minimizing distortion.
hy: Բարձրացնում է ձայնի բարձրությունը միաժամանակ նվազագույնի հասցնելով դիսթորշնը։

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Authorization denied
hy: Նույնականացումը մերժվել է

en: Auto
hy: Ավտոմատ

en: Auto Duck
hy: Ինքնախուսափում

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
hy: Ինքնախուսափմանն անհրաժեշտ է կառավարման թրեք, որը պետք է տեղադրվի ընտրված թրեք(երի) տակ։

en: Auto-&fit track height
hy: Ավտոմատ &կարգավորել թրեքի բարձրութ.

en: Auto-select overtones (beta)
hy: Ավտոմատ ընտրել հնչերանգները (բետա)

en: Automated Recording Level Adjustment
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորում

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը նվազեցրեց ձայնը մինչև %f:

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը ձայնը մեծացրեց մինչև %.2f:

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը դադարեցվել է: %.2f-ը թվում է ընդունելի ծավալ։

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը դադարեցվեց։ Հնարավոր չէր այն ավելի լավ օպտիմալացնել։ Դեռևս չափազանց բարձր է։

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը դադարեցվել է: Այն հետագայում օպտիմալացնել հնարավոր չէր։ Դեռևս չափազանց ցածր է։

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը դադարեցվել է: Վերլուծությունների ընդհանուր քանակը գերազանցվել է առանց ընդունելի ծավալ գտնելու: Դեռևս չափազանց բարձր է:

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
hy: Ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը դադարեցվել է: Վերլուծությունների ընդհանուր քանակը գերազանցվել է՝ առանց ընդունելի ծավալ գտնելու։ Դեռևս չափազանց ցածր է։

en: Automatic
hy: Ավտոմատ

en: Automatic Crash Recovery
hy: Ավտոմատ խափանման վերականգնում

en: Automatic Export
hy: Ավտոմատ արտահանում

en: Automatic Export enabled:
hy: Ավտոմատ արտածումը միացված է՝

en: Automatic Export path is invalid.
hy: Ավտոմատ արտածման վայրը անվավեր է։

en: Automatic Music Configuration
hy: Ավտոմատ երաժշտութ. կարգավ.

en: Automatic Save
hy: Ավտոմատ պահպանում

en: Automatic Save enabled:
hy: Ավտոմատ պահպանումը միացված է՝

en: Automatic Save path is invalid.
hy: Ավտոմատ պահպանման վայրը անվավեր է։

en: Automatic database backup failed.
hy: Տվյալների բազայի ավտոմատ պահուստավորումը չստացվեց։

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
hy: Ավտոմատ կերպով կրճատում է հատվածների տևողությունը, երբ ձայնի ծավալը նշված մակարդակից ցածր է

en: Available mixers:
hy: Հասանելի միքսերներ՝

en: Available playback volumes:
hy: Հասանելի նվագարկման աղբյուրներ՝

en: Available recording sources:
hy: Հասանելի ձայնագրման աղբյուրներ՝

en: Average
hy: Միջին

en: Average level
hy: Միջին մակարդակ

en: B&rowse...
hy: Զ&ննել...

en: B-spline
hy: B-սպլայն

en: Ba&ss (dB):
hy: Բա&ս (դԲ)՝

en: Background
hy: Ետնաշերտ

en: Background end time
hy: Ետնաշերտի ավարտի ժամանակը

en: Background higher than foreground
hy: Ետնաշերտը ավելի բարձր է, քան առաջնաշերտը

en: Background level too high
hy: Ետնաշերտի մակարդակը շատ բարձր է

en: Background not yet measured
hy: Ետնաշերտը դեռ չի չափվել

en: Background start time
hy: Ետնաշերտի մեկնարկի ժամանակը

en: Backing up project
hy: Պրոյեկտի պահուստ․ պատճենի ստեղծում

en: Backwards
hy: Հետ

en: Bad data size. Could not import audio
hy: Տվյալների չափը վատ է։ Չհաջողվեց ներմուծել աուդիոն։

en: Bad: chunk %lld sample %lld
hy: Վատ է՝ կտոր %lld սեմփլ %lld

en: Bandwidth
hy: Թողունակություն

en: Bar
hy: Տակտ

en: Bark
hy: Բարք

en: Bartlett
hy: Բարթլեթ

en: Basic
hy: Հիմնական

en: Bass
hy: Բաս

en: Bass (dB):
hy: Բաս (դԲ)՝

en: Bass Boost
hy: Բասի ուժեղացում

en: Bass Cut
hy: Բասի թուլացում

en: Bass Guitar
hy: Բաս կիթառ

en: Bass and Treble
hy: Բաս և տրեբլ

en: Batch
hy: Խմբաքանակով

en: Batch Command
hy: Խմբաքանակով հրաման

en: Bathroom
hy: Խոնավ տարածք

en: Beat Booster
hy: Բիթ Բուսթեր

en: Beat Finder
hy: Բիթերի որոնիչ

en: Beat sound
hy: Բիթային ձայն

en: Beats
hy: Հարվածներ

en: Beats and Measures
hy: Հարվածեր և չափումներ

en: Beats per bar
hy: Հարված/տակտ

en: Beats per minute
hy: Հարված/րոպե

en: Beats per minute, from
hy: Հարված/րոպե, աղբյուր

en: Beats per minute, to
hy: Հարված/րոպե, թիրախ

en: Become a MuseHub partner
hy: Դարձեք MuseHub-ի գործընկեր

en: Become a partner
hy: Դարձեք գործընկեր

en: Beefy Master
hy: Հզոր Մաստեր

en: Begin numbering from
hy: Սկսել համարակալումը

en: Behaviors
hy: Վարքագծեր

en: Benchmark
hy: Չափանիշ

en: Benchmark completed successfully.
hy: Չափանիշը հաջողությամբ ավարտվեց։

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
hy: Չափանիշային ժամանակներ՝
    Բնօրինակ՝ %s
    Լռելյայն հատվածավորված՝ %s
    Լռելյայն շղթայված՝ %s
    SSE՝ %s
    SSE շղթայված՝ %s

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
hy: Բենջամին Շվարց և Սթիվ Դոլթոն

en: Best Quality (Slowest)
hy: Ամենաբարձր որակ (ամենադանդաղը)

en: Big Cave
hy: Խոշոր քարանձավ

en: Big-endian
hy: Մեծ-էնդիան

en: Bindings
hy: Կապեր

en: Bit Depth
hy: Բիթային խորություն

en: Bit Rate
hy: Բիթային արագություն

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
hy: Բիթային արագություն (բիթեր/վայրկյան) - ազդում է արդյունքում ստացված ֆայլի չափի և որակի վրա
    Որոշ կոդեկներ կարող են ընդունել միայն որոշակի արժեքներ (128 կԲ, 192 կԲ, 256 կԲ և այլն)
    0 - ավտոմատ
    Խորհուրդ է տրվում - 192000

en: Bit Rate Mode
hy: Բիթային արագության ռեժիմ

en: Bit Rate:
hy: Բիթային արագություն՝

en: Bit Reservoir
hy: Բիթ-ռեզերվուար

en: Blackman
hy: Բլեքմեն

en: Blackman-Harris
hy: Բլեքմեն-Հարիս

en: Block size must be within 256 to 100000000
hy: Բլոկի չափը պետք է լինի 256-ից մինչև 100000000

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
hy: Բլոկի չափը պետք է լինի 1-ից 1024 ԿԲ միջակայքում։

en: Blues drive sustain
hy: Բլյուզ դրայվ Սասթեյն

en: Both Channels
hy: Երկու ազդանշաններն էլ

en: Bouncing Ball
hy: Թռչկոտող գնդակ

en: Boxes
hy: Պատուհաններ

en: Br&owse...
hy: Զն&նել...

en: Brick Wall Master
hy: Անխոցելի Մաստեր

en: Brief
hy: Կարճ

en: Bro&wse...
hy: Զնն&ել․․․

en: Brow&se...
hy: Զննե&լ...

en: Browse...
hy: Զննել...

en: Brush Tool
hy: Վրձնի գործիքը

en: Brush radius
hy: Վրձնի շառավիղ

en: Brush tool selection
hy: Վրձնի գործիքի ընտրություն

en: Buffer Size
hy: Բուֆերի չափը

en: Buffer overflow in OGG packet
hy: Բուֆերի լրացում OGG փաթեթում

en: Build Information
hy: Բիլդի մասին տեղեկութ․

en: Build type:
hy: Բիլդի տեսակ՝

en: Built-in
hy: Ներկառուցված

en: Builtin Commands
hy: Ներկառուցված հրամաններ

en: Builtin Effects
hy: Ներկառուցված էֆեկտներ

en: Burn to CD
hy: Գրել CD-ի վրա

en: Butterworth
hy: Բաթերվորտ

en: Button
hy: Կոճակ

en: By &Name
hy: Ըստ &Անվան

en: By &Start Time
hy: Ըստ &մեկնարկի ժամանակի

en: Byte order:
hy: Բայթերի կարգը՝

en: C&ategory:
hy: Կ&ատեգորիա՝

en: C&ompress based on Peaks
hy: Սեղմել՝ հիմնվելով գագաթնակետերի վրա

en: C&ompress to:
hy: Ս&եղմել մինչև՝

en: C&ontinue
hy: Շ&արունակել

en: C&urrent Length:
hy: Ը&նթացիկ երկարություն՝

en: C&ut and leave gap
hy: Կտ&րել և թողնել բացատ

en: C&utoff:
hy: Կ&տրվածք՝

en: CAF (Apple Core Audio File)
hy: CAF (Apple Core Audio ֆայլ)

en: CD frames
hy: CD կադրեր

en: CDDA frames (75 fps)
hy: CDDA կադրեր (75 կադր/վրկ)

en: CSV files
hy: CSV ֆայլեր

en: Cache folder:
hy: Քեշի պանակ՝

en: Calibration Complete
hy: Չափաբերումը ավարտվեց

en: Calibration Results
hy: Չափաբերման արդյունք

en: Callback routine requested an abort
hy: Հետկանչի ռեժիմը խնդրել է դադարեցնել

en: Can't delete 'unnamed'
hy: Չստացվեց ջնջել «անանունը»

en: Can't delete track with active audio
hy: Հնարավոր չէ ջնջել ակտիվ աուդիոյով թրեքը

en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
hy: Հնարավոր չէ բացել «%s» (0x%x) աուդիո կոդեկը
    
    %s

en: Can't open project file
hy: Չհաջողվեց բացել պրոյեկտի ֆայլը

en: Can't select precisely
hy: Հնարավոր չէ ճշգրիտ ընտրել

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cancel Save
hy: Չեղարկել պահպանումը

en: Cancel upload to Audio.com
hy: Չեղարկել Audio.com-ում վերբեռնումը

en: Cannot Export 'unnamed'
hy: Չստացվեց արտածել «անանունը»

en: Cannot be written to plug-ins folder:
hy: Չկարողացավ գրել պլագինների պանակում՝

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
hy: Հնարավոր չէ ստուգել փոխադարձ նմուշ․հաճախականությունները առանց երկու սարքերի։

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
hy: Հնարավոր չէ ստեղծել '%s' պանակը։
    Ֆայլն արդեն գոյություն ունի, որը պանակ չէ։

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
hy: Այս նմուշ․ հաճախականությամբ և բիթային արագությամբ MP2 արտածումը չստացվեց

en: Cannot export audio in this format.
hy: Այս ձևաչափով աուդիոն հնարավոր չէ արտածել։

en: Cannot export audio to %s
hy: Չստացվեց արտածել աուդիոն %s-ում

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
hy: Չստացվեց ներմուծել AUP3 ձևաչափը: Դրա փոխարեն օգտագործեք Ֆայլ > Բացել

en: Cannot proceed to export.
hy: Չստացվեց շարունակել արտածումը։

en: Cannot proceed to upload.
hy: Չհաջողվեց շարունակել վերբեռնումը։

en: Cannot set the preference.
hy: Հնարավոր չէ սահմանել կարգավորումը։

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Cathedral
hy: Տաճար

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Center Frequency
hy: Կենտրոնական հաճախականութ․

en: Center frequency and Width
hy: Կենտրոնական հաճախակ․ և լայնութ․

en: Center frequency of noise (Hz)
hy: Աղմուկի կենտրոնական հաճախակ․ (Հց)

en: Centiseconds
hy: Սանտիվայրկյաններ

en: Cepstrum
hy: Կեպստրա

en: Cha&nnels:
hy: Ազդ&անշաններ՝

en: Change &Playback Device...
hy: Փոխել &նվագարկիչը․․․

en: Change &Recording Device...
hy: Փոխել &ձայնագրիչը․․․

en: Change Audio &Host...
hy: Փոխել աուդիո &հոսթը...

en: Change Gai&n on Focused Track...
hy: Փոխել ուժգն&ացումը կենտրոնացված թրեքի վրա...

en: Change P&an on Focused Track...
hy: Փոխել տեղա&շարժը կենտրոնացված թրեքի վրա...

en: Change Pitch
hy: Փոխել տոնայնությունը

en: Change Recording Cha&nnels...
hy: Փոխել ձայնագրման ազդ&անշանը․․․

en: Change Speed Limits
hy: Փոխել արագութ. սահմանափակումները

en: Change Speed and Pitch
hy: Փոխել արագությունը և տոնը

en: Change Tempo
hy: Փոխել տեմպը

en: Change effect order
hy: Փոխեք էֆեկտների հերթականությունը

en: Change realtime effect %s on %s
hy: Փոխել իրական ժամանակի էֆեկտը %s-ի վրա %s

en: Change settings for realtime effect %s on %s
hy: Փոխել իրական ժամանակի էֆեկտի %s կարգավորումները %s-ի վրա

en: Change speed limit (%) to:
hy: Փոխել արագութ. սահմանափակումը (%)՝

en: Changed '%s' to %s
hy: «%s»-ը փոխվեց %s-ի

en: Changed '%s' to %s Hz
hy: «%s» թրեքը փոխվեց %s Հց-ի

en: Changed Clip Speed to %.01f%%
hy: Հոլովակի արագությունը փոխվել է %.01f%%-ի

en: Changed Pitch
hy: Փոխված տոնայնութ․

en: Changed Pitch Shift
hy: Փոխված տոնայնութ․ տեղաշարժ

en: Changed Speed
hy: Փոխված արագություն

en: Changed Speed to %.01f%%
hy: Արագությունը փոխվել է %.01f%%-ի

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
hy: Փոխում է թրեքի տոնայնությունը՝ առանց փոխելու դրա տեմպը

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
hy: Փոխում է թրեքի արագությունը, փոխելով նաև դրա տոնայնությունը

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
hy: Փոխում է ընտրության տեմպը՝ առանց դրա տոնայնությունը փոխելու

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
hy: Ժամանակավոր պանակում կատարված փոփոխությունները ուժի մեջ չեն մտնի մինչև Audacity-ն վերագործարկվի։

en: Changes to these settings only take effect when restarting Audacity.
hy: Այս կարգավորումների փոփոխությունները ուժի մեջ են մտնում միայն Audacity-ն վերագործարկելուց հետո։

en: Changing sample format
hy: Սեմփլի ձևաչափի փոփոխություն

en: Channel layout for stereo
hy: Ստերեոյի համար ազդանշանի դասավորութ․

en: Channel: %2d
hy: Ազդանշան՝ %2d

en: Channels
hy: Ազդանշաններ

en: Channels:
hy: Ազդանշաններ՝

en: Chebyshev Type I
hy: Չեբիշևի I տեսակ

en: Chebyshev Type II
hy: Չեբիշևի II տեսակ

en: Check for Updates
hy: Ստուգել թարմացումները

en: Checking file pointer leaks:
hy: Ֆայլի ցուցիչի արտահոսքի ստուգում՝

en: Checkpointing %s
hy: %s-ի ստուգում

en: Checkpointing project
hy: Պրոյեկտի ստուգում

en: Chirp
hy: Ծլվլոց

en: Choose Language for Audacity to use:
hy: Ընտրել լեզուն Audacity-ն օգտագործելու համար՝

en: Choose a location
hy: Ընտրեք գտնվելու վայր

en: Choose a location to place the temporary directory
hy: Ընտրեք տեղ ժամանակավոր պանակը տեղադրելու համար

en: Choose a location to save the exported files
hy: Ընտրեք տեղ՝ արտածված ֆայլերը պահպանելու համար

en: Choose an EQ curve file
hy: Ընտրեք էկվալայզերի կորի ֆայլը

en: Choose command
hy: Ընտրել հրաման

en: Church Hall
hy: Դահլիճ

en: Cl&ear
hy: Մա&քրել

en: Classic
hy: Դասական

en: Classic Filters
hy: Դասական ֆիլտրեր

en: Cle&ar	Ctrl+L
hy: Մա&քրել	Ctrl+L

en: Clean
hy: Մաքուր

en: Cleaning up unused directories in project data
hy: Պրոյեկտի տվյալներում չօգտագործված պանակների մաքրում

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Clear Log
hy: Մաքրել մատյանը

en: Clear Loop
hy: Մաքրել ցիկլը

en: Clear selection
hy: Մաքրել ընտրությունը

en: Clears the log contents.
hy: Մաքրում է մատյանի բովանդակությունը։

en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
hy: Սեղմել և տեղափոխել՝ սկրաբբինգի համար։ Սեղմել և քաշել՝ որոնման համար

en: Click Removal
hy: Քլիկերի հեռացում

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
hy: Կտտոցների հեռացումը նախատեսված է աուդիո թրեքերի վրա կտտոցները հեռացնելու համար

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ հաճախակ․ թողունակությունը կարգավորելու համար։

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ստերեո թրեքների հարաբերական չափը կարգավորելու համար, կրկնակի սեղմեք՝ բարձրությունները հավասարեցնելու համար

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ենթատեսակների չափերը կարգավորելու համար, կրկնակի սեղմեք՝ հավասարաչափ բաժանելու համար

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ կարգավորելու համար, կրկնակի սեղմեք՝ վերակայելու համար

en: Click and drag to define a looping region.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ցիկլային հատված սահմանելու համար։

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ամպլիտուդի ծրարը խմբագրելու համար

en: Click and drag to edit the samples
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ սեմփլները խմբագրելու համար

en: Click and drag to move a track in time
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ թրեքը ժամանակի մեջ տեղափոխելու համար

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ներքևի ընտրության հաճախականությունը տեղափոխելու համար։

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ կենտրոնական ընտրութ․ հաճախականութ․ սպեկտրալ գագաթնակետ տեղափոխելու համար։

en: Click and drag to move center selection frequency.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ կենտրոնական ընտրության հաճախականությունը տեղափոխելու համար։

en: Click and drag to move clip boundary in time
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ հոլովակի սահմանը ժամանակի մեջ տեղափոխելու համար

en: Click and drag to move left selection boundary.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ընտրության սահմանը ձախ տեղափոխելու համար։

en: Click and drag to move right selection boundary.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ընտրության սահմանը աջ տեղափոխելու համար։

en: Click and drag to move top selection frequency.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ վերևի ընտրության հաճախականությունը տեղափոխելու համար։

en: Click and drag to rearrange sub-views
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ենթատեսակները վերադասավորելու համար

en: Click and drag to resize the track.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ թրեքի չափը փոխելու համար։

en: Click and drag to resize toolbar
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ գործիքագոտու չափը փոխելու համար

en: Click and drag to select audio
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ աուդիոն ընտրելու համար

en: Click and drag to select text
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ տեքստ ընտրելու համար

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ հաճախակ․ թողունակությունը սահմանելու համար։

en: Click and drag to stretch clip
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ հոլովակը ձգելու համար

en: Click and drag to stretch selected region.
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ ընտրված հատվածը ձգելու համար։

en: Click and drag to warp playback time
hy: Սեղմեք և քաշեք՝ նվագարկման ժամանակը աղավաղելու համար

en: Click or drag to begin Scrub
hy: Սեղմեք կամ քաշեք՝ սկրաբբինգը սկսելու համար

en: Click or drag to begin Seek
hy: Սեղմեք կամ քաշեք՝ որոնումը սկսելու համար

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
hy: Սեղմեք՝ խոշորացնելու համար, Shift-քլիկ՝ փոքրացնելու համար

en: Click to change clip pitch, Cmd + click to reset.
hy: Սեղմեք՝ հոլովակի տոնը փոխելու համար, Cmd + քլիկ՝ վերակայելու համար։

en: Click to change clip pitch, Ctrl + click to reset.
hy: Սեղմեք՝ հոլովակի տոնը փոխելու համար, Ctrl + քլիկ՝ վերակայելու համար։

en: Click to change clip speed, Cmd + click to reset.
hy: Սեղմեք՝ հոլովակի արագությունը փոխելու համար, Cmd + քլիկ՝ վերակայելու համար։

en: Click to change clip speed, Ctrl + click to reset.
hy: Սեղմեք՝ հոլովակի արագությունը փոխելու համար, Ctrl + քլիկ՝ վերակայելու համար։

en: Click to edit label text
hy: Սեղմեք՝ լեյբլի տեքստը խմբագրելու համար

en: Click to open clip context menu.
hy: Սեղմեք՝ հոլովակի համատեքստային մենյուն բացելու համար։

en: Click to reset clip pitch.
hy: Սեղմեք՝ հոլովակի տոնը վերակայելու համար։

en: Click to reset clip speed.
hy: Սեղմեք՝ հոլովակի արագությունը վերակայելու համար։

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
hy: Սեղմեք՝ ուղղահայաց խոշորացնելու համար։ Shift-քլիկ՝ փոքրացնելու համար։ Քաշեք՝ խոշորացման հատվածը նշելու համար։

en: Climax Impulser SFX
hy: Կլիմաքսի իմպուլսային ձայն․ էֆեկտ

en: Clip Fix
hy: Հոլովակի շտկում

en: Clip Name Edit
hy: Խմբագրել հոլովակի անունը

en: Clip Pitch
hy: Հոլովակի տոնայնություն

en: Clip Speed
hy: Հոլովակի արագություն

en: Clip&board space used
hy: Օգտագործված պահոցի տարածք

en: Clipping
hy: Կտրում

en: Clipping level
hy: Կտրման մակարդակ

en: Clipping threshold
hy: Կտրման շեմ

en: Clips
hy: Հոլովակներ

en: Clocks on the Tracks
hy: Ժամացույցներ թրեքների վրա

en: Close
hy: Փակել

en: Close project immediately with no changes
hy: Անմիջապես փակել պրոյեկտը առանց փոփոխության

en: Close project immediately with no further changes
hy: Անմիջապես փակել պրոյեկտը առանց փոփոխությունների

en: Close sub-view
hy: Փակել ենթատեսքը

en: Cloud
hy: Ամպ

en: Cloud project conflict
hy: Ամպային պրոյեկտի կոնֆլիկտ

en: Cloud project incomplete
hy: Ամպային պրոյեկտը անավարտ է

en: Cloud saved projects
hy: Ամպում պահպանված պրոյեկտներ

en: Co&ntrast Result:
hy: Կո&նտրաստի արդյունք՝

en: Co&py
hy: &Պատճենել

en: Code has been modified. Are you sure?
hy: Կոդը փոփոխվել է։ Վստա՞հ եք։

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
hy: Կոդեկի թեգ (FOURCC)
    Ըստ ցանկության
    դատարկ - ավտոմատ

en: Codec:
hy: Կոդեկ՝

en: Codecs
hy: Կոդեկներ

en: Collapse
hy: Ծալել

en: Color 0
hy: Գույն 0

en: Color 1
hy: Գույն 1

en: Color 2
hy: Գույն 2

en: Color 3
hy: Գույն 3

en: Color:
hy: Գույն՝

en: Colors
hy: Գույններ

en: Combine mono to stereo
hy: Միավորել մոնոն ստերեոյի հետ

en: Combined Meter
hy: Համակցված չափիչ

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
hy: Միավորում է փուլային տեղաշարժված ազդանշանները սկզբնականի հետ

en: Command
hy: Հրաման

en: Command
hy: Հրաման

en: Command Output
hy: Հրամանի ելք

en: Command failed to initialize
hy: Հրամանը չհաջողվեց սկզբնականացնել

en: Command+Click
hy: Command+Քլիկ

en: Command:
hy: Հրաման՝

en: Commands
hy: Հրամաններ

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Commit Id:
hy: Commit-ի ID՝

en: Compact
hy: Սեղմել

en: Compact Project
hy: Սեղմել պրոյեկտը

en: Compacted project file
hy: Պրոյեկտը սեղմված է

en: Compacting actually freed %s of disk space.
hy: Սեղմումը իրականում ազատեց %s սկավառակի տարածք։

en: Compacting project
hy: Պրոյեկտի սեղմում

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
hy: Այս պրոյեկտի սեղմումը կազատի սկավառակի տարածք՝ հեռացնելով ֆայլի մեջ չօգտագործված բայթերը։
    
    Կա %s ազատ սկավառակի տարածք, և այս նախագիծը ներկայումս օգտագործում է %s։
    
    Եթե շարունակեք, ընթացիկ հետարկման/վերականգման պատմությունը և պահոցի պարունակությունը կջնջվեն, և դուք կվերականգնեք մոտավորապես %s սկավառակի տարածք։
    
    Ցանկանո՞ւմ եք շարունակել։

en: Compare Audio
hy: Աուդիոյի համեմատություն

en: Compare Audio...
hy: Համեմատել աուդիոն

en: Compares a range on two tracks.
hy: Համեմատում է երկու թրեքների միջակայքը։

en: Compiler:
hy: Կոմպիլյատոր՝

en: Complete your Audacity cloud setup with audio.com
hy: Ավարտեք ձեր Audacity ամպային կարգավորումը audio.com-ի միջոցով

en: Compress Excess Silence
hy: Սեղմել ավելորդ լռությունը

en: Compresses the dynamic range of audio
hy: Սեղմում է աուդիոյի դինամիկ տիրույթը

en: Compression
hy: Սեղմում

en: Compression curve
hy: Սեղմման կոր

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
hy: Սեղմման մակարդակ
    Պահանջվում է FLAC
    -1 - ավտոմատ
    նվազագույն - 0 (արագ կոդավորում, մեծ ելքային ֆայլ)
    առավելագույն - 10 (դանդաղ կոդավորում, փոքր ելքային ֆայլ)

en: Compression:
hy: Սեղմում՝

en: Compressor
hy: Կոմպրեսոր

en: Configure
hy: Կարգավորել

en: Configure Project from Music File
hy: Կարգավորեք պրոյեկտը երաժշտական ​​ֆայլից

en: Configure custom FFmpeg options
hy: Կարգավորեք FFmpeg-ի ընտրանքները

en: Configure custom mapping
hy: Կարգավորել անհատակ․ քարտեզագրումը

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Confirm Cancel
hy: Հաստատել չեղարկումը

en: Confirm Close
hy: Հաստատել փակումը

en: Confirm Deletion
hy: Հաստատել ջնջումը

en: Confirm Overwrite
hy: Հաստատել վերագրումը

en: Confirm Stop
hy: Հաստատել կանգնեցումը

en: Connect dots
hy: Միացրեք կետերը

en: Connection error
hy: Միացման սխալ

en: Connection to project file is null
hy: Պրոյեկտի ֆայլի հետ կապը դատարկ է

en: Constant
hy: Հաստատուն

en: Constant Gain
hy: Հաստատուն ուժգնացում

en: Constant Power 1
hy: Հաստատուն հզորութ․ 1

en: Constant Power 2
hy: Հաստատուն հզորութ․ 2

en: Constrained
hy: Սահմանափակված

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Continue to export remaining files?
hy: Շարունակե՞լ արտածել մնացած ֆայլերը։

en: Continue with Facebook
hy: Շարունակեք Facebook-ով

en: Continue with Google
hy: Շարունակեք Google-ով

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
hy: Շարունակել մատյանում նշված շտկումները և ստուգեք այլ սխալների առկայությունը: Սա կպահպանի պրոյեկտը իր ներկայիս վիճակում, եթե հետագա սխալների մասին ծանուցումների դեպքում չհայտնեք «Անմիջապես փակել պրոյեկտը»:

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
hy: Շարունակեք առանց ջնջելու. անտեսեք այս սեսիայի լրացուցիչ ֆայլերը

en: Continuous scrolling
hy: Շարունակաբար գլորում

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
hy: Կոնտրաստի վերլուծութ․ (համապատասխանություն WCAG 2-ի)

en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
hy: Կոնտրաստի վերլուծիչ, աուդիո երկու ընտրությունների միջև միջին քառակուսի արմատային ծավալի տարբերությունները չափելու համար։

en: Contrast...
hy: Կոնտրաստ...

en: Contributors
hy: Մասնակիցներ

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
hy: 1.0 պրոյեկտի ֆայլը փոխարկվել է նոր ձևաչափի։
    Հին ֆայլը պահպանվել է որպես «%s»

en: Converts stereo tracks to mono
hy: Ստերեո թրեքները փոխարկվում է մոնոի

en: Copied labeled audio regions to clipboard
hy: Պիտակավորված աուդիո մասերը պատճենել է պահոցին

en: Copy
hy: Պատճենել

en: Copy All Files (Safer)
hy: Պատճենել բոլոր ֆայլերը (ավելի անվտանգ)

en: Copy Labeled Audio
hy: Պատճենել պիտակավորված աուդիոն

en: Copy Selected Files
hy: Պատճենել ընտրված ֆայլերը

en: Copy to clipboard
hy: Պատճենել պահոցին

en: Copying Project
hy: Պրոյեկտի պատճենում

en: Copying audio data into project...
hy: Աուդիո տվյալների պատճենում պրոյեկտի մեջ...

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
hy: Այս ֆայլերը ձեր պրոյեկտի մեջ պատճենելը կհեռացնի այս կախվածությունը։
    Սա ավելի անվտանգ է, բայց պահանջում է ավելի շատ սկավառակի տարածք։

en: Core Libraries
hy: Հիմնական գրադարան

en: Cosine
hy: Կոսինուս

en: Cosine In
hy: Կոսինուս մուտք

en: Cosine Out
hy: Կոսինուս ելք

en: Could not create directory:
      %s
hy: Չստացվեց ստեղծել պանակը՝
      %s

en: Could not determine language
hy: Հնարավոր չէ որոշել ծրագրավորման լեզուն

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
hy: Հնարավոր չէ արտածել «%s» նախադրվածը
    
    %s

en: Could not find any audio devices.
hy: Չհաջողվեց գտնել որևէ աուդիո սարք։

en: Could not find component
hy: Չհաջողվեց գտնել բաղադրիչը

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
hy: Հնարավոր չէ ներմուծել «%s» նախադրվածը
    
    %s

en: Could not initialize MP3 encoding library!
hy: Չստացվեց սկզբնականացնել MP3 կոդավ․ գրադարանը:

en: Could not initialize component
hy: Չհաջողվեց սկզբնականացման բաղադրիչը

en: Could not load file: "%s"
hy: Չստացվեց բեռնել «%s» ֆայլը

en: Could not load the library
hy: Հնարավոր չէ բեռնել գրադարանը

en: Could not open MP3 encoding library!
hy: Չստացվեց բացել MP3 կոդավորման գրադարանը։

en: Could not open file
hy: Չստացվեց բացել ֆայլը

en: Could not open file %s.
hy: Հնարավոր չէ բացել %s ֆայլը։

en: Could not open file %s: Filename too short.
hy: Չստացվեց բացել %s ֆայլը՝ ֆայլի անունը չափազանց կարճ է։

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
hy: Չստացվեց բացել %s ֆայլը՝ սխալ ֆայլի տիպ։

en: Could not open file: "%s"
hy: Չստացվեց բացել հետևյալ ֆայլը՝ "%s"

en: Could not open file: %s
hy: Հնարավոր չէ բացել %s ֆայլը

en: Could not parse XML
hy: Չհաջողվեց վերլուծել XML-ը

en: Could not shift between tracks
hy: Չկարողացավ անցնել թրեքների միջև

en: Could not write to %s.
hy: Հնարավոր չէ գրել %s-ում։

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
hy: Հնարավոր չէ գտնել պրոյեկտի տվյալների պանակը՝ «%s»

en: Couldn't import the project:
    
    %s
hy: Հնարավոր չէ ներմուծել պրոյեկտը՝
    
    %s

en: Couldn't instantiate effect
hy: Հնարավոր չէ ստեղծել էֆեկտ

en: Couldn't open "%s"
hy: Չհաջողվեց բացել «%s»

en: Couldn't read from file: %s
hy: Հնարավոր չէ ընթերցել հետևյալ ֆայլում՝ %s

en: Couldn't save log to file: %s
hy: Հնարավոր չէ պահպանել մատյանը հետևյալ ֆայլում՝ %s

en: Couldn't write to file: %s
hy: Հնարավոր չէ գրել %s ֆայլում։

en: Cowbell
hy: Կովբել

en: Create Correction(.wvc) File
hy: Ստեղծեք ուղղման (.wvc) ֆայլ

en: Create a free cloud storage account to access your projects and audio from any device
hy: Ստեղծեք անվճար ամպային պահեստի հաշիվ՝ ձեր նախագծերին և ձայնագրություններին ցանկացած սարքից մուտք գործելու համար

en: Create cloud account
hy: Ստեղծել ամպային հաշիվ

en: Create labels based on
hy: Ստեղծեք լեյբլներ՝ հիմնվելով հետևյալի վրա

en: Created
hy: Ստեղծված

en: Created new audio track
hy: Ստեղծվել է նոր աուդիո թրեք

en: Created new label track
hy: Ստեղծվել է նոր լեյբլի թրեք

en: Created new project
hy: Ստեղծվել է նոր պրոյեկտ

en: Created new stereo audio track
hy: Ստեղծվել է նոր ստերեո թրեք

en: Created new time track
hy: Ստեղծվել է նոր ժամանակի հետագիծ

en: Creates audio of zero amplitude
hy: Ստեղծում է զրոյական ամպլիտուդով աուդիո

en: Creates labels where clipping is detected
hy: Ստեղծում է լեյբլներ այնտեղ, որտեղ հայտնաբերվում է կտրվածք

en: Credits
hy: Հեղինակներ

en: Cross&fade:
hy: Քրոս&ֆեյդ՝

en: Cross-platform GUI library
hy: Խաչաձև հարթակային գրաֆիկ. ինտերֆեյսի գրադարան

en: Crossfade Clips
hy: Կիրառել Քրոսֆեյդ հոլովակներին

en: Crossfade Tracks
hy: Կիրառել Քրոսֆեյդ թրեքներին

en: Ctrl+Click
hy: Ctrl+Քլիկ

en: Cu&t
hy: Կ&տրել

en: Cu&t	Ctrl+X
hy: &Կտրել	Ctrl+X

en: Cu&t Label text
hy: Կտ&րել լեյբլի տեքստը

en: Cuberoot Autocorrelation
hy: Cuberoot ավտոկորելյացիա

en: Cubic
hy: Խորանարդ

en: Cubic Curve (odd harmonics)
hy: Խորանարդ կոր (կենտ հարմոնիկներ)

en: Curren&t Selection
hy: Ընթացիկ ընտրություն

en: Current Codec:
hy: Ընթացիկ կոդեկ՝

en: Current Format:
hy: Ընթացիկ ձևաչափ՝

en: Current Project
hy: Ընթացիկ պրոյեկտ

en: Current Settings
hy: Ընթացիկ կարգավորումներ

en: Current difference
hy: Ներկայիս տարբերությունը

en: Current length of selection.
hy: Ընտրության ընթացիկ երկարությունը։

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
hy: Ընթացիկ ծրագիրը փոփոխվել է։
    Հրաժարվե՞լ փոփոխություններից։

en: Current selection length: %s
hy: Ընթացիկ ընտրության երկարութ․՝ %s

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
hy: Ընթացիկ ընտրության երկարութ․՝ օր:ժժ:րր:վվ

en: Cursor &Left
hy: Կուրսորը &ձախ

en: Cursor &Right
hy: Կուրսորը &աջ

en: Cursor Long J&ump Left
hy: Կուրսորի երկար ց&ատկ ձախ

en: Cursor Long Ju&mp Right
hy: Կուրսորի երկար ցա&տկ աջ

en: Cursor Sh&ort Jump Left
hy: Կուրսորի կա&րճ ցատկ ձախ

en: Cursor Shor&t Jump Right
hy: Կուրսորի կար&ճ ցատկ աջ

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
hy: Կուրսորից հաջ&որդ հոլովակի սահմանը

en: Cursor to Next Clip Boundary
hy: Կուրսորից հաջ․ հոլովակի սահման

en: Cursor to Prev Clip Boundary
hy: Կուրսորից նախ․ հոլովակի սահման

en: Cursor to Project End
hy: Կուրսորից պրոյեկտի ավարտ

en: Cursor to Project Start
hy: Կուրսորից պրոյեկտի սկիզբ

en: Cursor to Selection End
hy: Կուրսորից ընտրության ավարտ

en: Cursor to Selection Start
hy: Կուրսորից ընտրության սկիզբ

en: Cursor to Stored &Cursor Position
hy: Կուրսորը դեպի պահված &կուրսորի դիրքը

en: Cursor to Track &End
hy: Կուրսորը դեպի թրեքի &վերջը

en: Cursor to Track End
hy: Կուրսորից թրեքի ավարտ

en: Cursor to Track Start
hy: Կուրսորից թրեքի սկիզբ

en: Cursor:
hy: Կուրսոր՝

en: Curve Name
hy: Կորի անուն

en: Curve exists
hy: Կորը գոյություն ունի

en: Curves exported
hy: Կորերը արտածվեց

en: Custom
hy: Օգտատիրոջ ընտրութ․

en: Custom Curve
hy: Անհատականացված կոր

en: Custom FFmpeg Export
hy: Կարգավորելի FFmpeg արտածում

en: Custom Sample Rate
hy: Օգտատիրոջ ընտրած նմուշ․ հաճախականութ․

en: Custom Track &Name
hy: Օգտատիրոջի ընտրած թրեքի &Անուն

en: Custom brush size
hy: Կարգավորելի վրձնի չափը

en: Custom curve
hy: Անհատականացված կոր

en: Custom mappin&g
hy: Անհատականացված քարտեզա&գրում

en: Custom name text
hy: Կարգավորելի անվան տեքստ

en: Cut
hy: Կտրել

en: Cut (%lld, %lld) failed.
hy: Կտրումը (%lld, %lld) չստացվեց։

en: Cut Labeled Audio
hy: Կտրել պիտակավորված աուդիոն

en: Cut Preview
hy: Կտրվածի նախադիտում

en: Cut and leave gap
hy: Կտրել և թողնել բացատ

en: Cut by label
hy: Կտրել ըստ լեյբլի

en: Cut by labels and leave gap
hy: Կտրեք լեյբլներով և թողեք բացատ

en: Cut labeled audio and leave gap
hy: Կտրեք պիտակավորված աուդիոն և թողեք բացատ

en: Cut labeled audio regions to clipboard
hy: Կտրել է պիտակավորված աուդիո մասերը պահոցին

en: Cut labeled audio regions to clipboard and leave gap
hy: Կտրեք պիտակավորված աուդիո մասերը պահոցին և թողեք բացատ

en: Cut to clipboard
hy: Կտրել պահոցին

en: Cut to clipboard and leave gap
hy: Կտրեք պահոցի վրա և թողեք բացատ

en: Cut to the clipboard
hy: Կտրել պահոցին

en: Cut/Copy/Paste
hy: Կտրել/Պատճենել/Տեղադրել

en: Cut: %lld - %lld
hy: Կտրել՝ %lld - %lld

en: Cutoff
hy: Սահմանային հաճախակ.

en: Cutoff (Hz)
hy: Սահմանային հաճախակ. (Հց)

en: Cutoff:
hy: Կտրվածք՝

en: D&ecay factor:
hy: Ն&վազման գործակից՝

en: D&ecrease Recording Volume
hy: Նվ&զեցնել ձայնագրման ձայնը

en: D&efault Sample Rate:
hy: Լ&ռելյայն նմուշ․ հաճախականութ․՝

en: D&elete...
hy: Ջն&ջել...

en: D&iscard
hy: Հ&րաժարվել

en: DC blocking filter
hy: DC արգելափակող ֆիլտր

en: DTMF &sequence:
hy: DTMF &հաջորդականութ․՝

en: DTMF Tones
hy: DTMF տոներ

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
hy: DTMF հաջորդականությունը դատարկ է։
    Ստուգեք այս էֆեկտի բոլոր կարգավորումները։

en: Da&mping (%):
hy: Մա&րում (%)՝

en: Dance Vocal
hy: Պարային վոկալ

en: Dark
hy: Մութ

en: Data folder:
hy: Տվյալների պանակ՝

en: Data gathered
hy: Հավաքված տվյալներ

en: Data type mismatch
hy: Տվյալների տեսակի անհամապատասխանութ․

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
hy: Տվյալները կփոխանցվեն ստանդարտ ձևաչափով։ «%f»-ն օգտագործում է արտահանման պատուհանում գտնվող ֆայլի անունը։

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
hy: ՏԲ-ի սխալ։ Ներեցեք, բայց մենք ավելի շատ մանրամասներ չունենք։

en: Database lock protocol error
hy: ՏԲ-ի կողպման արձանագրության սխալ

en: David R.Sky
hy: Դեյվիդ Ռ. Սքայ

en: De&faults
hy: Լռ&ելյայն

en: De&lete
hy: Ջն&ջել

en: De&lete and leave gap
hy: Ջն&ջել և թողնել բացատ

en: De&lete selected rule
hy: &Ջնջել ընտրված կանոնը

en: De&vice
hy: Սա&րք

en: De&vice:
hy: Սա&րք՝

en: Debu&g
hy: Վրիպա&զերծում

en: Debug Output:
hy: Վրիպազերծման արդյունք՝

en: Debug build (debug level %d)
hy: Վրիպազերծման բիլդ (%d-րդ մակարդակ)

en: Decay (ms)
hy: Նվազել (մվ)

en: Decay (seconds)
hy: Նվազել (վայրկյաններ)

en: Decay factor:
hy: Նվազման գործակից՝

en: Deciseconds
hy: Դեսիվայրկյաններ

en: Deep Dive Master
hy: Խորը Մաստեր

en: Default &view mode:
hy: Լռելյայն &դիտման ռեժիմ՝

en: Default Sample &Format:
hy: Լռելյայն սեմփլի &ձևաչափը՝

en: Default Waveform scale:
hy: Ալիքաձևի լռելյայն սանդղակ՝

en: Default audio track &name:
hy: Լռելյայն աուդիո թրեքի &անունը՝

en: Default directories
hy: Լռելյայն պանակներ

en: Default endianness
hy: Լռելյայն էնդիանություն

en: Default playback device number: %d
hy: Լռելյայն նվագարկչի համարը՝ %d

en: Default recording device number: %d
hy: Լռելյայն ձայնագրչի համարը՝ %d

en: Defaults
hy: Լռելյայն

en: Degree of Levelling
hy: Հարթեցման աստիճան

en: Delay
hy: Հետաձգում

en: Delay and Reverb
hy: Հետաձգում և Ռևերբերացիա

en: Delay level per echo (dB)
hy: Մեկ արձագանքի համար հետաձգման մակարդակը (դԲ)

en: Delay time (seconds)
hy: Հետաձգման ժամ (վրկ)

en: Delay time (seconds):
hy: Հետաձգման ժամ (վարկյան)՝

en: Delay type
hy: Հետաձգման տեսակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Delete %d items?
hy: Ջնջե՞լ %d տարրը։

en: Delete '%s'?
hy: Ջնջե՞լ «%s»

en: Delete Fo&cused Track
hy: Ջնջել կե&նտրոնացված թրեքը

en: Delete Key&2
hy: Ջնջել ստեղնը&2

en: Delete Labeled Audio
hy: Ջնջել պիտակավորված աուդիոն

en: Delete Preset
hy: Ջնջել նախադրվածը

en: Delete Track
hy: Ջնջել թրեքը

en: Delete by label
hy: Ջնջել ըստ լեյբլի

en: Delete by labels and leave gap
hy: Ջնջել լեյբլներով և թողնել բացատ

en: Delete orphan files (permanent immediately)
hy: Ջնջել առանձնացած ֆայլերը (անմիջապես և ընդմիշտ)

en: Delete preset '%s'?
hy: Ջնջե՞լ «%s» նախադրվածը:

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
hy: Ջնջվել է %.2f վարկյանում t=%.2f-ում

en: Deleted Label
hy: Ջնջվել է լեյբլը

en: Deleted labeled audio regions
hy: Ջնջվել է պիտակավորված աուդիո մասերը

en: Demo
hy: Դեմո

en: Dependency Check
hy: Կախվածության ստուգում

en: Dept&h (%):
hy: Խոր&ություն (%):

en: Dept&h:
hy: Խոր&ություն՝

en: Depth in percent
hy: Խորությունը տոկոսով

en: Description: %s
hy: Նկարագրություն՝ %s

en: Destination project could not be detached
hy: Նպատակակետ․ պրոյեկտը հնարավոր չէր առանձնացնել

en: Detac&h at Silences
hy: Առանձնացեք լռության մեջ

en: Detach
hy: Բաժանել

en: Detach Labeled Audio
hy: Բաժանել պիտակավորված աուդիոն

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
hy: Բաժանվել է %.2f վարկյանում t=%.2f-ում

en: Detached labeled audio regions
hy: Բաժանվել է պիտակավորված աուդիո մասերը

en: Details
hy: Մանրամասն

en: Detect
hy: Հայտնաբերել

en: Detect Silence
hy: Հայտնաբերել լռությունը

en: Detect Upstream Dropouts
hy: Հայտնաբերել վերին հոսքի բացթողումները

en: Detect dropouts
hy: Հայտնաբերել դուրս մնացածները

en: Device
hy: Սարք

en: Device ID: %d
hy: Սարքի ID՝ %d

en: Device info unavailable for: %d
hy: Սարքի մասին տեղեկությունները հասանելի չեն հետևյալի համար՝ %d

en: Device information is not available.
hy: Սարքի մասին տեղեկատվությունը հասանելի չէ։

en: Device name: %s
hy: Սարքի անուն՝ %s

en: Dialog
hy: Երկխոսութ․ պատուհան

en: Difference = %.2f RMS dB.
hy: Տարբերություն = %.2f միջին քառ․ արմատ դԲ։

en: Difference = infinite RMS dB.
hy: Տարբերություն = անվերջ միջին քառ․ արմատ դԲ։

en: Difference is indeterminate.
hy: Տարբերությունը անորոշ է:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hy: Ուղղության փոփոխություններ -- միջինը՝ %1.4f, sd՝ (%1.4f)

en: Directories
hy: Պանակներ

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
hy: %s պանակը հարմար չէ (կարող է մաքրվել)

en: Directory %s is not writable
hy: %s պանակը գրելի չէ

en: Directory Dialog
hy: Պանակների երկխոսութ․ պատուհան

en: Directory creation failed.
hy: Պանակի ստեղծումը չստացվեց։

en: Disable
hy: Անջատել

en: Disable Silent Monitoring
hy: Անջատել լուռ մոնիթորինգը

en: Disable UUID
hy: Անջատել UUID-ն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Disallow
hy: Արգելել

en: Disallowed
hy: Արգելված է

en: Discard and open latest version
hy: Չեղարկել և բացել նորագույն տարբերակը

en: Discarding undo/redo history
hy: Հետարկման/վերականգման պատմությունը ջնջվում է

en: Discover what's new in our full feature breakdown.
hy: Բացահայտեք նորությունները մեր ամբողջական հնարավորությունների ցանկում։

en: Discrimination &method:
hy: Տարբերակման &մեթոդ՝

en: Disk # blocks:
hy: Սկավառակի բլոկների #՝

en: Disk Block Size (KB):
hy: Սկավառակի բլոկի չափը (ԿԲ)՝

en: Disk Space
hy: Սկավառակի տարածություն

en: Disk is full.
    %s
hy: Սկավառակի տարածութ․ լիքն է։
    %s

en: Disk space remaining for recording: %s
hy: Ձայնագրման համար մնացած սկավառակի տարածքը՝ %s

en: Display
hy: Ցուցադրում

en: Display &samples:
hy: Ցուցադրել &սեմփլները՝

en: Display:
hy: Ցուցադրում՝

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
hy: Հեռավորություն՝ (1 -ից 120, լռելյայն = 20)

en: Distinguished %s Team members, not currently active
hy:  Տարբերակող %s թիմի անդամներ, որոնք ներկայումս ակտիվ չեն

en: Distortion
hy: Դիստորշն

en: Distortion amount
hy: Դիստորշնի չափը

en: Distortion and Modulation
hy: Դիսթորշն և մոդուլյացիա

en: Distortion type:
hy: Դիստորշնի տեսակ՝

en: Dit&her:
hy: Դիզ&երինգ՝

en: Do &nothing
hy: &Ոչինչ չանել

en: Do Not Copy
hy: Չպատճենել

en: Do not show this warning again
hy: Այլևս չցուցադրել այս նախազգուշացումը

en: Do nothing
hy: Ոչինչ չանել

en: Do you have these problems?
hy: Դուք ունե՞ք այսպիսի խնդիրներ։

en: Do you really want to delete selected rule?
hy: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել նշված կանոնը:

en: Do you still want to start Audacity?
hy: Դեռևս ուզո՞ւմ եք գործարկել Audacity-ն։

en: Do you want to save the changes?
hy: Ցանկանո՞ւմ եք պահպանել փոփոխությունները։

en: Does the demo action.
hy: Կատարում է դեմո գործողութ.։

en: Doing correctness check...
hy: Կատարվում է ճշգրտության ստուգում...

en: Dominic Mazzoni
hy: Դոմինիկ Մացոնի

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
hy: Դոմինիկ Մացոնի, Դեյվիդ Ռ. Սքայ և Սթիվ Դոլթոն

en: Don't Link Stereo
hy: Չկապել ստերեո ազդանշանը

en: Don't ask me again
hy: Այլևս մի հարցրու ինձ

en: Don't show this again
hy: Այլևս չցուցադրել սա

en: Don't show this again at start up
hy: Մեկնարկի ժամանակ սա այլևս չցուցադրել

en: Don't show this warning again
hy: Այլևս չցուցադրել այս նախազգուշացումը

en: Don't worry, your changes will be saved to a temporary location and will be synchronized to your cloud copy when your internet connection resumes.
hy: Մի անհանգստացեք, ձեր փոփոխությունները կպահպանվեն ժամանակավոր վայրում և կսինքրոնացվեն ձեր ամպային պատճենի հետ, երբ ձեր ինտերնետ կապը վերականգնվի։

en: Done
hy: Կատարված է

en: Dow&nload
hy: Ներբեռնել

en: Down Octa&ve
hy: Ցածր օկտա&վա

en: Download
hy: Ներբեռնել

en: Downloaded audio file does not exist.
hy: Ներբեռնված աուդիո ֆայլը գոյություն չունի։

en: Downloading %s
hy: %s-ի ներբեռնում

en: Downloading audio
hy: Աուդիոյի ներբեռնում

en: Dr&y Gain (dB):
hy: Չորա&ցում (դԲ)՝

en: Drag
hy: Քաշել

en: Drag clips to reposition them. Hold Shift and drag to move all clips on the same track.
hy: Քաշեք հոլովակները՝ դրանց դիրքը փոխելու համար: Պահեք Shift կոճակը և քաշեք՝ բոլոր հոլովակները նույն թրեքում տեղափոխելու համար:

en: Drag label boundary.
hy: Քաշել լեյբլի սահմանը

en: Drag label. Hold shift and drag to move all labels on the same track.
hy: Քաշեք լեյբլը: Պահեք Shift կոճակը և քաշեք՝ նույն թրեքի վրա բոլոր լեյբլները տեղափոխելու համար:

en: Drag one or more label boundaries.
hy: Քաշեք մեկ կամ մի քանի լեյբլի սահմաններ։

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
hy: Քաշել՝ որոնման համար։ Թողարկել և տեղափոխել՝ սկրաբբինգի համար։

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
hy: Քաշեք՝ որոնելու համար: Բաց թողեք՝ դադարեցնելու համար:

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
hy: Քաշեք՝ հատվածը խոշորացնելու համար, սեղմեք աջ կոճակով՝ փոքրացնելու համար

en: Drag to specify a zoom region. Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
hy: Քաշեք՝ խոշորացման հատվածը նշելու համար: Սեղմեք աջ կոճակով՝ մենյուն բացելու համար: Ctrl+գլորել՝ խոշորացնելու համար:

en: Drags mouse from one place to another.
hy: Մկնիկը քաշում է մի տեղից մյուսը։

en: Draw Curves
hy: Գծագրման կորեր

en: Draw Tool
hy: Գծագրություն

en: Drip (long)
hy: Դրիփ (երկար)

en: Drip (short)
hy: Դրիփ (կարճ)

en: Drive
hy: Դրայվ

en: Dropouts
hy: Դուրս մնացածները

en: Drums Control
hy: Հարվածային գործիքների կառավարում

en: Dry Previe&w
hy: Չոր նախադ&իտում

en: Dry Wet
hy: Չոր Թաց

en: Duck &amount:
hy: Խուսափման &քանակը՝

en: Duplic&ate
hy: Կրկն&օրինակել

en: Duplicate
hy: Կրկնօրինակել

en: Duplicated
hy: Կրկնօրինակված

en: Duration
hy: Տևողություն

en: Duration (60s max)
hy: Տևողություն (առավել․՝ 60 վրկ)

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
hy: Տևողությունը զրո է: Ոչինչ չի ձայնագրվի:

en: Duration:
hy: Տևողություն՝

en: Duty cycle:
hy: Աշխատանքային ցիկլ՝

en: Dynamic Libraries
hy: Դինամիկ գրադարաններ

en: Dynamically Linked Libraries
hy: Դինամիկորեն կապված գրադարաններ

en: E&dit...
hy: Փ&ոխել...

en: E&xpand Collapsed Tracks
hy: Ընդարձակել ծալված թրեքները

en: E&xport...
hy: Արտածել...

en: E&xtended (with frequency ranges)
hy: Ը&նդլայնված (հաճախակ․ տիրույթներով)

en: E&xtra Menus
hy: Լ&րացուցիչ մենյուներ

en: EQ and Filters
hy: Էկվալայզեր և Ֆիլտրեր

en: Echo
hy: Արձագանք

en: Echos a message.
hy: Արձագանքում է հաղորդագր․-ը։

en: Edgar-RFT and Steve Daulton
hy: Էդգար-ՌՖՏ և Սթիվ Դոլթոն

en: Edit
hy: Փոխել / Խմբագրել

en: Edit &Metadata...
hy: Խմբագրել մետատվյալները

en: Edit Genres
hy: Փոխել ժանրերը

en: Edit Labels
hy: Խմբագրել լեյբլները

en: Edit Metadata Tags
hy: Փոխել մետատվյալների թեգերը

en: Edit Steps
hy: Փոխել քայլերը

en: Edit, Preferences...
hy: Խմբագրել, կարգավ․-ներ...

en: Edited Envelope
hy: Խմբագրված ծրար

en: Edited Label
hy: Խմբագրված Լեյբլ

en: Edited labels
hy: Փոփոխվել է լեյբլներ

en: Editing a clip can &move other clips
hy: Հոլովակի խմբագրումը կարող է &տեղափոխել այլ հոլովակներ

en: Editing and greyed out Menus
hy: Փոփոխում և մոխրագույնացված մենյուներ

en: Effe&ct
hy: Էֆե&կտ

en: Effect
hy: Էֆեկտ

en: Effect %d
hy: %d էֆեկտ

en: Effect Options
hy: Էֆեկտի կարգ․

en: Effect Output
hy: Էֆեկտի արդյունք

en: Effect Settings
hy: Էֆեկտի կարգավոր.

en: Effect menu &organization:
hy: Էֆեկտների մենյուի &կազմակերպում՝

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
hy: %s-ի էֆեկտը կամ հրամանը չհաջողվեց գրանցել՝
    %s

en: Effects
hy: Էֆեկտներ

en: Effects Preview
hy: Էֆեկտի նախադիտում

en: Elapsed Time:
hy: Անցել է՝

en: Email
hy: Էլ․ հասցե

en: Emeritus:
hy: Վաստակավոր՝

en: Empty
hy: Դատարկ

en: Empty value
hy: Դատարկ արժեք

en: Ena&ble Spectral Selection
hy: Միա&ցնել սպեկտրալ ընտրութ․-ը

en: Ena&ble spectral selection
hy: Միա&ցնել սպեկտրալ ընտրութ․-ը

en: Enable
hy: Միացնել

en: Enable &Automatic Save?
hy: Միացնե՞լ &ավտոմատ պահպանումը։

en: Enable &Full Screen
hy: Միացնել &Լիաէկրան ռեժիմը

en: Enable &Looping
hy: Միացնել &կրկնումը

en: Enable &compensation
hy: Միացնել &փոխհատուցումը

en: Enable &graphical interface
hy: Միացնել &գրաֆիկական ինտերֆեյսը

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
hy: Միացնել ձայնագրման մակարդակի ավտոմատ կարգավորումը։

en: Enable Automatic &Export?
hy: Միացնե՞լ ավտոմատ &արտածումը:

en: Enable Silent Monitoring
hy: Միացնել լուռ մոնիթորինգը

en: Enable audible input &monitoring
hy: Միացնել լսելի մուտքագր. &մոնիթորինգը

en: Enable cut &lines
hy: Միացնել կտրված &գծերը

en: Enable new plug-ins
hy: Միացնել նոր պլագինները

en: Enable smart selection
hy: Միացնել խելացի ընտրությունը

en: Enable sound a&ctivated recording
hy: Միացնել ձայնով ա&կտիվացվող ձայնագրությունը

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
hy: Միացրեք թրեքի սպեկտրոգրամի դիտումը նախքան «Սպեկտրալ» էֆեկտները կիրառելը։

en: Enabled
hy: Միացված է

en: Encoding
hy: Կոդավորում

en: Encoding:
hy: Կոդավորում՝

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
hy: WavPack ֆայլը վերծանելիս առաջացել է %d սխալ։

en: End
hy: Ավարտ

en: End (or start)
hy: Ավարտ (կամ սկիզբ)

en: End Date
hy: Ավարտի ամսաթիվ

en: End Date and Time
hy: Ավարտի ամսաթիվ և ժամ

en: End Time
hy: Ավարտ

en: End Time:
hy: Ավարտ՝

en: End to Cu&rsor/Selection Start
hy: Վերջից մինչև կու&րսորի/ընտրության սկիզբ

en: End to Selection En&d
hy: Վերջից մինչև ընտրության ավա&րտ

en: End:
hy: Ավարտ՝

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hy: Էներգիա -- միջինը՝ %1.4f sd: (%1.4f)

en: Engine Breathing SFX
hy: Շարժիչի օդափոխութ․ ձայն․ էֆեկտ

en: Enhanced Autocorrelation
hy: Բարելավված ավտոկորելյացիա

en: Enter Nyquist Command:
hy: Մուտքագրեք Nyquist հրամանը՝

en: Enter name of new macro
hy: Մուտքագրեք նոր մակրոյի անունը

en: Enter token to link your account
hy: Մուտքագրեք թոքենը՝ ձեր հաշիվը կապելու համար

en: Enter track name
hy: Մուտքագրեք թրեքի անունը

en: Entire &Project
hy: Ամբողջական &Պրոյեկտ

en: Envelope
hy: ADSR ծրար

en: Envelope Tool
hy: Ծրարի գործիք

en: Envelopes
hy: Ծրարներ

en: Equalization
hy: Հավասարեցում

en: Erased selected area
hy: Ընտրված տարածքը ջնջվեց

en: Error
hy: Սխալ առաջացավ

en: Error %ld returned from MP3 encoder
hy: MP3 կոդավորիչից վերադարձվել է %ld սխալ

en: Error (file may not have been written): %s
hy: Սխալ (Հնարավոր է՝ ֆայլը գրված չէ)՝ %s

en: Error Converting Legacy Project File
hy: Սխալ՝ հնացած պրոյեկտի ֆայլը փոխարկելիս

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
hy: Ստեղն․ կոմբինացիաների արտածման սխալ

en: Error Importing
hy: Սխալ՝ ներմուծման ժամանակ

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
hy: Ստեղն․ կոմբինացիաների ներմուծման սխալ

en: Error Initializing Audio
hy: Սխալ աուդիոյի սկզբնականացման ժամանակ

en: Error Initializing Midi
hy: Առաջացավ սխալ MIDI-ի սկզբնականացման ժամանակ

en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
hy: Սխալ՝ ֆայլից էկվալայզերի կորերը բեռնելիս։
    %s
    Սխալի հաղորդագրություն՝
    %s

en: Error Loading Metadata
hy: Սխալ՝ մետատվյալների բեռնման ժամանակ

en: Error Loading VST Presets
hy: Սխալ առաջացավ VST նախադրվածները բեռնելիս

en: Error Locking Temporary Folder
hy: Ժամանակավոր պանակը կողպելիս սխալ է առաջացել

en: Error Opening File
hy: Ֆայլի բացումը չստացվեց

en: Error Opening File or Project
hy: Չհաջողվեց բացել պրոյեկտը կամ ֆայլը

en: Error Opening Project
hy: Չհաջողվեց բացել պրոյեկտը

en: Error Saving Copy of Project
hy: Սխալ՝ պրոյեկտի պատճենը պահպանելիս

en: Error Saving Effect Presets
hy: Սխալ առաջացավ էֆեկտների նախադրվածները պահպանելիս

en: Error Saving Equalization Curves
hy: Հավասարեցման կորերի պահպանման սխալ

en: Error Saving FFmpeg Presets
hy: Սխալ FFmpeg-ի նախադրվածը պահպանելիս

en: Error Saving Project
hy: Չհաջողվեց պահպանել պրոյեկտը

en: Error Saving Tags File
hy: Թեգերի ֆայլի պահպանման սխալ

en: Error Saving Timer Recording Project
hy: Սխալ՝ ժամաչափի ձայնագրման պրոյեկտը պահպանելիս

en: Error Saving VST Presets
hy: Սխալ առաջացավ VST նախադրվածները պահպանելիս

en: Error Writing to File
hy: Սխալ՝ ֆայլում գրելու ժամանակ

en: Error details:
    %s
hy: Սխալի մանրամասներ՝
    %s

en: Error in Automatic Export
hy: Սխալ ավտոմատ արտածման ժամանակ

en: Error in Automatic Save
hy: Սխալ ավտոմատ պահպանման ժամանակ

en: Error in Duration
hy: Տևողության սխալ

en: Error opening file
hy: Ֆայլի բացումը չստացվեց

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
hy: Սխալ՝ ձայնագրիչը բացելիս։
    Սխալի կոդ՝ %s։

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
hy: Սխալ առաջացավ ձայնային սարքը բացելիս։
    Փորձեք փոխել աուդիո հոսթը, նվագարկիչը և պրոյեկտի նմուշ․ հաճախականությունը։

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
hy: Սխալ %s-ի մշակման ժամանակ
    
    Լռություն է տեղադրում։

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
hy: Սխալ՝ %s ֆայլը գրելու ժամանակ (սկավառակի տարածությունը լի՞ է):
    Libsndfile-ը գրում է «%s»:

en: Error writing to file: "%s"
hy: Սխալ հետևյալ ֆայլում գրելու ժամանակ՝ "%s"

en: Error.~%
hy: Սխալ՝~%

en: Error.~%"~a" cannot be written.
hy: Սխալ՝~%«~a»-ն չի կարող գրվել։

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
hy: Սխալ՝~%Հոլովակների քրոսֆեյդը կարող են կիրառվել միայն մեկ թրեքի վրա։

en: Error.~%Frequency set too high for selected track.
hy: Սխալ՝~%FՀաճախականությունը ընտրված թրեքի համար չափազանց բարձր է սահմանված։

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
hy: Սխալ՝~%Անվավեր ընտրություն։~%EԴատարկ տարածք ընտրության սկզբում/վերջում։

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
hy: Սխալ՝~%Անվավեր ընտրություն։~%Ընտրված է 2-ից ավելի աուդիոհոլովակ։

en: Error.~%No file selected.
hy: Սխալ՝~% Ֆայլ չի ընտրվել։

en: Error.~%No modulation carrier.
hy: Սխալ՝~%Մոդուլյացիայի կրիչ չկա։

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
hy: Սխալ։~%Ընտրեք 2 (կամ ավելի) երգ՝ քրոսֆեյդի համար։

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
hy: Սխալ։ ~%Թրեքի 100 Հց-ից ցածր նմուշ. հաճախականութ. չի աջակցվում։

en: Error.~%Unable to open file
hy: Սխալ՝~%Չհաջողվեց բացել ֆայլը

en: Error.~%~
                                 Gate frequencies above: ~s kHz~%~
                                 is too high for selected track.~%~
                                 Set the control below ~a kHz.
hy: Սխալ՝~%~
                                 ~s կՀց-ից բարձր գեյթի հաճախակ․-նները~%~
                                 չափազանց բարձր են ընտրված թրեքի համար։~%~
                                 Կարգավորիչը սահմանեք ~a կՀց-ից ցածր։

en: Error.~%~
                                Insufficient audio selected.~%~
                                Make the selection longer than ~a ms.
hy: Սխալ՝~%~
                                Ընտրված է անբավարար աուդիո։~%~
                                Ընտրությունը դարձրեք ~a մվրկ-ից ավելի երկար։

en: Error: %s
hy: Սխալ առաջացավ՝ %s

en: Error: %s at line %lu
hy: Սխալ՝ %s %lu տողում

en: Error: No modules were found. This may indicate a faulty installation.
hy: Սխալ՝ Մոդուլներ չեն գտնվել: Սա կարող է վկայել սխալ տեղադրման մասին:

en: Error: There is insufficient space to create labels.~%
hy: Սխալ. Լեյբլներ ստեղծելու համար բավարար տարածք չկա։~%

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
hy: Սխալ՝~%~
                  Ֆայլը պետք է պարունակի միայն պարզ ASCII տեքստ։~%~
                  (Անվավեր բայթ «~a»՝ ~a բայթային թվանշանում)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
hy: Սխալ՝ ~%~%FՀաճախականությունը (~a Հց) չափազանց բարձր է թրեքի նմուշառման հաճախականության համար։~%~%~
                     Թրեքի նմուշառման հաճախականությունը ~a Հց է։~%~
                     Հաճախականությունը պետք է լինի ~a Հց-ից ցածր։

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                   Track sample rate is ~a Hz.~%~
                   Frequency must be less than ~a Hz.
hy: Սխալ՝ ~%~%FՀաճախականությունը (~a Հց) չափազանց բարձր է թրեքի նմուշառման հաճախականության համար։~%~%~
                   Թրեքի նմուշառման հաճախականությունը ~a Հց է։~%~
                   Հաճախականությունը պետք է լինի ~a Հց-ից ցածր։

en: Errors Only
hy: Միայն սխալները

en: Errors in %d/%lld chunks
hy: Սխալներ %d/%lld կտորներում

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
hy: Սխալ՝~%~
                            «~a» ֆայլը չհաջողվեց բացել։~%~
                            Ստուգեք, որ այն գոյություն ունի։

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
hy: Սխալ՝~%~
                  Տվյալները պետք է լինեն թվեր՝ պարզ ASCII տեքստում։~%~
                  «~a»-ն թիվ չէ։

en: Error~%~%
hy: Սխալ~%~%

en: Estimate
hy: Գնահատել

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
hy: Մոտավոր սկզբնական տոնայնություն՝ %s%d (%.3f Հց)

en: Even Harmonics
hy: Զույգ հարմոնիկներ

en: Excessive
hy: Չափազանց

en: Excessive, 320 kbps
hy: Չափազանց մեծ, 320 կբիթ/վ

en: Executables
hy: Ծրագրային ֆայլեր

en: Exit Audacity
hy: Փակել Audacity-ն

en: Expand
hy: Ընդլայնել

en: Expand and Compress
hy: Ընդլայնել և սեղմել

en: Expanded Cut Line
hy: Կտրված գիծը ընդլայնված է

en: Expected len %lld, track len %lld.
hy: Ակնկալվող երկարութ․՝ %lld, թրեքի երկարութ․՝ %lld։

en: Explore free plugins for sculpting your audio
hy: Ուսումնասիրեք անվճար պլագինները ձեր աուդիոն ձևավորելու համար

en: Expo&rt Other
hy: Արտա&ծել այլ ֆայլեր

en: Expo&rt Selected Audio...
hy: Արտա&ծել նշված աուդիոն...

en: Exponential In
hy: Էքսպոնենցիալ մուտք

en: Exponential Out
hy: Էքսպոնենցիալ ելք

en: Export
hy: Արտածել

en: Export &Labels...
hy: Արտածել &Լեյբլները...

en: Export Audio
hy: Արտածել աուդիոն

en: Export Audio Unit Preset As %s:
hy: Արտածել Audio Unit նախադրվածը որպես %s՝

en: Export Audio Unit Presets
hy: Արտածել Audio Unit նախադրվածները

en: Export Audio...
hy: Արտածել աուդիոն...

en: Export Benchmark Data as:
hy: Արտածել չափանիշային տվյալները որպես՝

en: Export Contrast Result As:
hy: Արտածել կոնտրաստի արդյունքը որպես՝

en: Export EQ curves as...
hy: Արտածել էկվալայզերի կորերը որպես...

en: Export Effect Parameters
hy: Արտածման էֆեկտի պարամետրեր

en: Export Keyboard Shortcuts As:
hy: Արտածել ստեղն. կոմբինացիան որպես՝

en: Export Labels As:
hy: Արտածել լեյբլները որպես՝

en: Export MI&DI...
hy: Արտածել MI&DI-ն...

en: Export MIDI
hy: Արտածել MIDI-ն

en: Export MIDI As:
hy: Արտածել MIDI-ն որպես

en: Export MP3s, WAVs, FLACs and other formats to your computer.
hy: Արտածեք MP3, WAV, FLAC և այլ ձևաչափեր ձեր համակարգիչ:

en: Export Macro
hy: Արտածել մակրոն

en: Export Presets
hy: Արտածել նախադրվածները

en: Export Project As:
hy: Արտածել պրոյեկտը որպես՝

en: Export Range:
hy: Արտածման միջակայք՝

en: Export Spectral Data As:
hy: Արտածել սպեկտրալ տվյալները որպես՝

en: Export as &OGG
hy: Արտածել որպես &OGG

en: Export as &WAV
hy: Արտածել որպես &WAV

en: Export as FLAC
hy: Արտածել որպես FLAC

en: Export as MP&3
hy: Արտածել որպես MP&3

en: Export behavior
hy: Արտածել վարքագիծը

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
hy: Արտածումը չեղարկվեց հետևյալ %lld ֆայլ(եր)ը արտածելուց հետո։

en: Export completed with error.
hy: Արտածումն ավարտվեց սխալով։

en: Export current selection
hy: Արտահանել ընթացիկ ընտրությունը

en: Export data to
hy: Արտածել տվյալները դեպի

en: Export entire project
hy: Արտածել ընդհանուր պրոյեկտը

en: Export error
hy: Արտածման սխալ

en: Export failed
hy: Չստացվեց արտածել

en: Export multiple files
hy: Արտածել բազմաթիվ ֆայլեր

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
hy: Արտածումը դադարեցվեց հետևյալ %lld ֆայլ(եր)ը արտածելուց հետո։

en: Export to &computer
hy: Արտածել &համակարգչին

en: Export...
hy: Արտածել...

en: Export2
hy: Արտածել2

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
hy: Արտածված Allegro (.gro) ֆայլերը ժամանակ են խնայում, քանի որ՝

en: Exported Label Style:
hy: Արտածված լեյբլի ոճ՝

en: Exported Tags
hy: Արտածված թեգերը

en: Exporting an Audio File
hy: Արտածել որպես աուդիո ֆայլ

en: Exporting selected audio as %s
hy: Ընտրված աուդիոն արտածվում է որպես %s

en: Exporting selected audio as Opus
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում որպես Opus

en: Exporting selected audio as WavPack
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում որպես WavPack

en: Exporting selected audio at %d Kbps
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում %d կբիթ/վրկ-ով

en: Exporting selected audio at %ld kbps
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում %ld կբիթ/վրկ-ով

en: Exporting selected audio with %s preset
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում %s նախադրվածով

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում %s VBR որակով

en: Exporting the audio as %s
hy: Աուդիոն արտածվում է որպես %s

en: Exporting the audio as FLAC
hy: Աուդիոյի արտածումը որպես FLAC

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
hy: Աուդիոյի արտածում որպես Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as Opus
hy: Աուդիոյի արտածում որպես Opus

en: Exporting the audio as WavPack
hy: Աուդիոյի արտածում որպես WavPack

en: Exporting the audio at %d Kbps
hy: Աուդիոն արտահանվում է %dկբիթ/վ արագությամբ

en: Exporting the audio at %ld kbps
hy: Աուդիոյի արտածում %ld կբիթ/վրկ-ով

en: Exporting the audio using command-line encoder
hy: Աուդիոյի արտածում՝ օգտագործելով հրամանատողի կոդավորիչը

en: Exporting the audio with %s preset
hy: Աուդիոյի արտածում %s նախադրվածով

en: Exporting the audio with VBR quality %s
hy: Աուդիոյի արտածում %s VBR որակով

en: Exporting the selected audio as %s
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում որպես %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում որպես FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում որպես Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
hy: Ընտրված աուդիոյի արտածում՝ հրամանի տողի կոդավորիչի միջոցով

en: Exports to a file.
hy: Արտածում է ֆայլի մեջ։

en: Ext Import
hy: Արտ․ ներմուծում

en: Ext&ra
hy: Լրա&ցուցիչ

en: Extended Import
hy: Ընդլայնված ներմուծում

en: Extended libraries
hy: Ընդլայնված գրադարաններ

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
hy: Արտաքին Audacity մոդուլ, որը տրամադրում է պարզ IDE էֆեկտներ գրելու համար։

en: Extreme
hy: Ծայրահեղ

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
hy: Ծայրահեղ տոնի և տեմպի փոփոխության աջակցություն

en: Extreme, 220-260 kbps
hy: Ծայրահեղ, 220-260 կբիթ/վ

en: FAIL
hy: ՉՍՏԱՑՎԵՑ

en: FFT Find Notes
hy: FFT նոտաների որոնում

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չստացվեց աուդիո հոսք ավելացնել «%s» ելքային ֆայլին։

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չստացվեց բուֆեր հատկացնել աուդիո FIFO-ից ընթերցելու համար։

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չստացվեց հատկացնել ելքային ձևաչափի համատեքստը։

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չհաջողվեց որոշել «%s» ֆայլի ձևաչափի նկարագրությունը։

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չստացվեց բացել «%s» ելքային ֆայլը գրելու համար։ Սխալի կոդը՝ %d։

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չստացվեց գրել վերնագրեր «%s» ելքային ֆայլում։ Սխալի կոդը՝ %d։

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չհաջողվեց բայթեր հատկացնել սեմփլների բուֆերի համար

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չհաջողվեց ստանալ սեմփլի բուֆերի չափը

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Հնարավոր չէ կարգավորել աուդիո կադրը

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Չստացվեց ձայնագրել աուդիո կադրը ելքային ֆայլում։

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - Մնացել է չափազանց շատ տվյալ։

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - կոդավորման շրջանակը չստացվեց

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
hy: FFmpeg՝ ՍԽԱԼ - nAudioFrameSizeOut-ը շատ մեծ է։

en: FFmpeg Import/Export
hy: FFmpeg ֆայլի ներմուծում/արտածում

en: FFmpeg Import/Export Library
hy: FFmpeg-ի ներմուծման/արտածման գրադարան

en: FFmpeg Library Version:
hy: FFmpeg գրադարանի տարբերակ՝

en: FFmpeg Library:
hy: FFmpeg գրադարան՝

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
hy: FFmpeg-ը չկարողացավ գտնել 0x%x կոդեկը։
    Այս կոդեկի աջակցությունը, հավանաբար, չի կոմպիլացվում։

en: FFmpeg library not found
hy: FFmpeg-ի գրադարանը չի գտնվել

en: FFmpeg not found
hy: FFmpeg-ը չի գտնվել

en: FFmpeg startup failed
hy: FFmpeg-ի գործարկումը չստացվեց

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
hy: FFmpeg-ը նախկինում կարգավորված էր «Կարգավորումներ» բաժնում և հաջողությամբ բեռնվել էր,
    սակայն այս անգամ Audacity-ն չկարողացավ բեռնել այն մեկնարկի ժամանակ։
    
    Դուք կարող եք վերադառնալ «Կարգավորումներ» > «Գրադարաններ» բաժին և վերակազմավորել այն։

en: FFmpeg-compatible files
hy: FFmpeg համատեղելի ֆայլեր

en: FLAC (FLAC Lossless Audio Codec)
hy: FLAC (FLAC Անկորուստ աուդիո կոդեկ)

en: FLAC Files
hy: FLAC Ֆայլեր

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
hy: FLAC կոդավորիչը չկարողացավ սկզբնականացնել
    Կարգավիճակ՝ %d

en: FLAC export couldn't open %s
hy: FLAC արտածումը չստացվեց բացել %s

en: FLAC files
hy: FLAC ֆայլեր

en: FLAC import and export
hy: FLAC ֆայլի ներմուծում և արտածում

en: FLAC options
hy: FLAC կարգավոր․

en: Face name
hy: Տառատեսակի անուն

en: Face size
hy: Տառատեսակի չափ

en: Factory Defaults
hy: Գործարանային կարգավորումներ

en: Factory Presets
hy: Նախադրված կարգավորումներ

en: Fade Down
hy: Նվազեցնել

en: Fade Ends
hy: Ֆեյդինգի ավարտներ

en: Fade In
hy: Աճեցնել

en: Fade Out
hy: Նվազեցնել

en: Fade TYPE
hy: Ֆեյդի ՏԵՍԱԿ

en: Fade Type
hy: Ֆեյդի տեսակ

en: Fade Up
hy: Աճեցնել

en: Fade direction
hy: Ֆեյդի տևողություն

en: Fade-out type
hy: Նվազեցման տեսակ

en: Fading
hy: Ֆեյդինգ

en: Failed
hy: Չի ստացվել

en: Failed to attach to the Cloud project database
hy: Չհաջողվեց կցել ամպային պրոյեկտի տվյալների բազային

en: Failed to authorize account
hy: Հաշիվը չհաջողվեց նույնականացնել

en: Failed to bind SQL parameter
hy: Չհաջողվեց կապել SQL պարամետրը

en: Failed to calculate correct preskip
hy: Չհաջողվեց հաշվարկել ճիշտ նախնական բացթողումը

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
hy: Չհաջողվեց «%s» նախադրվածը ներքին ձևաչափի փոխարկել

en: Failed to convert property list to XML data
hy: Չհաջողվեց փոխարկել XML տվյալների հատկությունների ցանկը

en: Failed to create property list for "%s" preset
hy: Չհաջողվեց ստեղծել «%s» նախադրվածի հատկությունների ցանկը

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել պահպանման կետ՝
    
    %s

en: Failed to decode "%s" preset
hy: Չստացվեց ապակոդավորել «%s» նախադրվածը

en: Failed to decode Opus file: %s
hy: Չստացվեց ապակոդավորել հետևյալ Opus ֆայլը՝ %s

en: Failed to decompress the Cloud project block
hy: Չհաջողվեց ամպային պրոյեկտի բլոկի ապակոմպրեսիան

en: Failed to deserialize the response
hy: Պատասխանը չհաջողվեց ապասերիականացնել

en: Failed to discard connection
hy: Կապը չհաջողվեց անջատել

en: Failed to download audio from cloud.
    %s
hy: Չհաջողվեց ներբեռնել աուդիոն ամպից։
    %s

en: Failed to encode input buffer
hy: Մուտքային բուֆերը կոդավորելը չստացվեց

en: Failed to encode preset from "%s"
hy: Չհաջողվեց կոդավորել նախադրվածը «%s»-ից

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
hy: Չհաջողվեց կատարել պրոյեկտի ֆայլի հրամանը՝
    
    %s

en: Failed to find the codec
hy: Չստացվեց գտնել կոդեկը

en: Failed to get audio list
hy: Չստացվեց բեռնել աուդիո ցանկը

en: Failed to get projects list
hy: Չհաջողվեց ստանալ պրոյեկտների ցանկը

en: Failed to guess format
hy: Չհաջողվեց գուշակել ձևաչափը

en: Failed to import project
hy: Չստացվեց ներմուծել պրոյեկտը

en: Failed to open %s
hy: Չստացվեց բացել %s-ը

en: Failed to open database file:
    
    %s
hy: Չստացվեց բացել ՏԲ-ի ֆայլը՝
    
    %s

en: Failed to open the file for upload: %s
hy: Ֆայլը բեռնման համար բացելը չստացվեց՝ %s

en: Failed to open the project's database
hy: Չհաջողվեց բացել պրոյեկտի տվյալների բազան

en: Failed to register:
    %s
hy: Չստացվեց գրանցվել
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
hy: Չհաջողվեց թողարկել պահպանման կետը՝
    
    %s

en: Failed to remove %s
hy: Չստացվեց հեռացնել %s

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
hy: Չհաջողվեց հեռացնել ավտոմատ պահպանման տեղեկությունը պրոյեկտի ֆայլից։

en: Failed to restore connection
hy: Կապը չհաջողվեց միացնել

en: Failed to retrieve preset content
hy: Չհաջողվեց ստանալ նախադրվածի բովանդակությունը

en: Failed to rollback transaction during import
hy: Չհաջողվեց չեղարկել գործարքը ներմուծման ընթացքում

en: Failed to save VST3 preset to file
hy: Չհաջողվեց պահպանել VST3 նախադրվածը ֆայլում

en: Failed to seek to position %lld in %s
hy: Չհաջողվեց որոնել %lld-ի դիրքը %s-ում

en: Failed to set class info for "%s" preset
hy: Չհաջողվեց սահմանել «%s» նախադրվածի դասի տեղեկությունը

en: Failed to set page size for database %s
hy: Չհաջողվեց սահմանել էջի չափը %s ՏԲ-ի համար

en: Failed to set preset name
hy: Չհաջողվեց սահմանել նախադրվածի անունը

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
hy: Չհաջողվեց անվտանգ ռեժիմը կարգավորել %s-ի հետ անցակետային կապի վրա

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
hy: Անվտանգ ռեժիմը %s-ի հիմնական միացման վրա չհաջողվեց կարգավորել

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
hy: Չհաջողվեց թարմացնել պրոյեկտի ֆայլը։
    Հետևյալ հրամանը չհաջողվեց՝
    
    %s

en: Failed to write XML preset to "%s"
hy: Չստացվեց գրել XML նախադրվածը «%s»-ում

en: Failed!
hy: Չի ստացվել

en: Failed.
hy: Չստացվեց

en: Fat Vocals
hy: Հաստ վոկալ

en: Features
hy: Հնարավորություններ

en: Feedbac&k (%):
hy: Հետադարձ &կապ (%)՝

en: Feedback in percent
hy: Ակուստիկ հետադարձ կապ տոկոսով

en: File
hy: Ֆայլ

en: File "%s" not found.
hy: «%s» ֆայլը չի ​​գտնվել։

en: File &Name:
hy: Ֆայլի &անուն՝

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
hy: «%s» ֆայլը արդեն գոյություն ունի։ Կցանկանայի՞ք այն փոխարինել։

en: File Dialog
hy: Ֆայլերի երկխոսութ․ պատուհան

en: File Error
hy: Ֆայլի սխալ

en: File Format Support
hy: Ֆայլի ձևաչափի աջակցություն

en: File Name:
hy: Ֆայլի անուն՝

en: File could not be loaded
hy: Ֆայլը չկարողացավ բեռնել

en: File could not be saved
hy: Ֆայլը չկարողացավ պահպանել

en: File extensions
hy: Ֆայլի ընդլայնումներ

en: File has changed the number of channels in the middle.
hy: Ֆայլը փոխել է մեջտեղում ազդանշանների քանակը։

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
hy: Ֆայլը կարող է անվավեր կամ վնասված լինել՝
    %s

en: File name prefix:
hy: Ֆայլի անվան նախածանց՝

en: File not found
hy: Ֆայլը չի գտնվել

en: File opened that is not a database file
hy: Բացվել է ֆայլ, որը ՏԲ-ի ֆայլ չէ

en: File type:
hy: Ֆայլի տեսակ՝

en: Filename = %s.
hy: Ֆայլի անուն = %s։

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
hy: Արդեն տեղադրված ֆայլեր («Թույլատրել վերագրումը» անջատված է)՝

en: Files are saved on your device.
    Note: To export MP3 and WAV files, use File > Export Audio instead.
hy: Ֆայլերը պահվում են ձեր սարքում։
    Նշում՝ MP3 և WAV ֆայլեր արտածելու համար օգտագործեք Ֆայլ > Արտածել աուդիոն։

en: Files copied to plug-ins folder:
hy: Ֆայլերը պատճենվեցին պլագինների պանակում՝

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
hy: Լռեցրեք բացակայող ցուցադրման տվյալները (միայն այս սեսիայում)

en: Film frames (24 fps)
hy: Ֆիլմի կադրեր (24 կադր/վրկ)

en: Filter Curve EQ
hy: Ֆիլտրի կորի էկվալայզեր

en: Filter type
hy: Ֆիլտրի տեսակ

en: Final Pitch Shift
hy: Վերջնական տոնի փոփոխութ․

en: Final Tempo Change (%)
hy: Վերջնական տեմպի փոփոխություն (%)

en: Finalizing upload...
hy: Վերբեռնումն ավարտվում է...

en: Find
hy: Փնտրել

en: Find Clipping
hy: Գտնել կտրվածք

en: Find dialog
hy: Փնտրման երկխոսութ․ պատուհան

en: Find path to command
hy: Գտեք հրամանի ուղին

en: Find text
hy: Փնտրել տեքստ

en: First Track:
hy: Առաջին թրեք՝

en: Fit project to width
hy: Պրոյեկտը հարմարեցնել լայնությանը

en: Fit selection to width
hy: Ընտրվածը հարմարեցնել լայնությանը

en: Fit to &Height
hy: Հարմարեցնել &բարձրությանը

en: Fit to Width
hy: Հարմարեցնել լայնությանը

en: Fix
hy: Շտկել

en: Fixed
hy: Շտկված

en: Fla&tten
hy: Հար&թեցում

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
hy: Աուդիո սեմփլները շրջում է գլխիվայր՝ փոխելով դրանց բևեռականությունը

en: Fo&lder:
hy: Պա&նակ՝

en: Foc&us
hy: Կեն&տրոնացնել

en: Focused
hy: Կենտրոնացված

en: For comments in a macro.
hy: Մակրոյում մեկնաբանությունների համար։

en: Force Final Alignment
hy: Վերջնական հավասարեցման հարկադրում

en: Foreground
hy: Առաջնաշերտ

en: Foreground end time
hy: Առաջնաշերտի ավարտի ժամանակը

en: Foreground level too high
hy: Առաջնաշերտի մակարդակը շատ բարձր է

en: Foreground not yet measured
hy: Առաջնաշերտը դեռ չի չափվել

en: Foreground start time
hy: Առաջնաշերտի մեկնարկի ժամանակը

en: Forgot your password?
hy: Մոռացե՞լ եք գաղտնաբառը։

en: Format %s is not compatible with codec %s.
hy: %s ձևաչափը համատեղելի չէ %s կոդեկի հետ։

en: Format Change
hy: Ձևաչափի փոփոխություն

en: Format:
hy: Ձևաչափ՝

en: Formats
hy: Ձևաչափեր

en: Forwards
hy: Առաջ

en: Frame Duration
hy: Կադրի տևողություն

en: Frame Period
hy: Կադրի ժամանակահատված

en: Frame Period:
hy: Կադրի ժամանակահատված՝

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
hy: Կադրի չափ
    Ըստ ցանկության
    0 - լռելյայն
    նվազ. - 16
    առավել. - 65535

en: Frame:
hy: Կադր՝

en: Frequencies
hy: Հաճախականութ.-ներ

en: Frequency
hy: Հաճախականութ.

en: Frequency (Hz)
hy: Հաճախականութ․ (Հց)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
hy: Հաճախականություն (Հց)	Մակարդակ (դԲ)

en: Frequency Analysis
hy: Հաճախականության վերլուծություն

en: Frequency Hertz End
hy: Հաճախականության ավարտ Հերցով

en: Frequency Hertz Start
hy: Հաճախականության սկիզբ Հերցով

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
hy: Հաճախականությունը պետք է լինի առնվազն 0.1 Հց։

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
hy: Ռադարի ասեղների հաճախակ․ (Հց)

en: Frequency smoothing
hy: Հաճախականութ․ հարթեցում

en: From Internet
hy: Ինտերնետից

en: From X:
hy: X-ից՝

en: From Y:
hy: Y-ից՝

en: From rpm
hy: Պտույտ/րոպե-ից

en: Full
hy: Լիարժեք

en: Full search
hy: Ամբողջական որոնում

en: Full-wave Rectifier
hy: Լիաալիքային ուղղիչ

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
hy: Լիաալիքային ուղղիչ (արգելափակված DC)

en: Fullband
hy: Լիաշերտ

en: Fuzz Box
hy: Ֆազզ

en: GNU General Public License v2.0
hy: GNU GPL v2.0

en: GNU General Public License v2.0 or later
hy: GNU GPL v2.0 կամ ավելի նոր

en: GPL License
hy: GPL լիցենզիա

en: GSM 6.10 requires mono
hy: GSM 6.10-ը պահանջում է մոնո

en: GUI
hy: Գրաֆիկ․ Ինտերֆեյս

[ctx: GUI]
en: Interface
hy: Ինտերֆեյս

en: Gain
hy: Ուժգնացում

en: Gain (dB)
hy: Ուժգնացում (դԲ)

en: Gate
hy: Գեյթ

en: Gate frequencies above (kHz)
hy: Վերևում գտնվող գեյթի հաճախակ․-նները (կՀց)

en: Gate threshold (dB)
hy: Գեյթի շեմ (դԲ)

en: Gated Expansion Distortion
hy: Դարպասային ընդլայնման դիսթորշն

en: Gaussian(a=2.5)
hy: Գաուսյան(a=2.5)

en: Gaussian(a=3.5)
hy: Գաուսյան(a=3.5)

en: Gaussian(a=4.5)
hy: Գաուսյան(a=4.5)

en: General
hy: Հիմնական

en: General Options
hy: Հիմնական կարգավորումներ

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
hy: Առաջացնում է չորս տեսակներից մեկի հաստատուն հաճախակ․ տոն

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
hy: Առաջացնում է չորս տեսակներից մեկի աճող կամ նվազող տոն

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
hy: Ստեղծում է երկտոնային բազմահաճախական (DTMF) տոներ, ինչպիսիք են հեռախոսների ստեղնաշարի կողմից արտադրվողները

en: Generates one of three different types of noise
hy: Ստեղծում է աղմուկի երեք տարբեր տեսակներից մեկը

en: Generating audio preview...
hy: Աուդիո նախադիտման ստեղծում...

en: Generator
hy: Գեներատոր

en: Generic
hy: Ընդհանուր

en: Generic Track
hy: Ընդհանուր թրեք

en: Generic error
hy: Հիմնական սխալ

en: Genre
hy: Ժանրը

en: Genres
hy: Ժանրեր

en: Gentle
hy: Նուրբ

en: Get Effects
hy: Ստանալ էֆեկտներ

en: Get Info
hy: Ստանալ տեղեկութ․

en: Get Info...
hy: Ստանալ տեղեկություն․․․

en: Get Preference
hy: Ստանալ կարգավորում

en: Get Preference...
hy: Ստանալ կարգավորում․․․

en: Get Track Info
hy: Ստանալ թրեքի մասին ինֆո

en: Get it on MuseHub
hy: Ստացեք այն MuseHub-ում

en: Get more effects...
hy: Ստանալ ավելի շատ էֆեկտներ...

en: Get our free OpenVino AI tools
hy: Ստանալ մեր անվճար OpenVino AI գործիքներ

en: Gets information in JSON format.
hy: Ստանում է տեղեկությունը որպես JSON։

en: Gets the value of a single preference.
hy: Ստանում է մեկ կարգավորման արժեքը։

en: Gets track values as JSON.
hy: Ստանում է թրեքների արժեքները որպես JSON։

en: Gives help on a command.
hy: Օգնություն է տրամադրում հրամանի համաձայն։

en: Global settings
hy: Գլոբալ կարգավորումներ

en: Glue Compressor
hy: Սոսինձ կոմպրեսոր

en: Go to higher S-expr
hy: Անցել բարձրագույն S-արտահայտ․

en: Go to matching paren
hy: Անցնել համապատասխան փակագծին

en: Go to next S-expr
hy: Անցել հաջորդ S-արտահայտ․

en: Go to previous S-expr
hy: Անցել նախորդ S-արտահայտ․

en: Go to top S-expr
hy: Անցել վերին S-արտահայտ․

en: Grabber
hy: Գրաբբեր

en: Gradient
hy: Գրադիենտ

en: Gradual
hy: Աստիճանական

en: Graphic EQ
hy: Գրաֆիկական էկվալայզեր

en: Graphical Mode
hy: Գրաֆիկական տեսք

en: Great Body SFX
hy: Հզոր հիմն․ ձայն․ էֆեկտ

en: Great Impact SFX
hy: Հզոր հարվածային ձայն․ էֆեկտ

en: Great Tail SFX
hy: Վերջնական հատվածի ձայն․ էֆեկտ

en: Group by category
hy: Խմբավորել ըստ կատեգորիայի

en: Group by publisher
hy: Խմբավորել ըստ հրատարակչի

en: Group by type
hy: Խմբավորել ըստ տեասկի

en: Group by type and publisher
hy: Խմբավորել ըստ տեասկի և հրատարակչի

en: HTK (HMM Tool Kit)
hy: HTK (HMM Գործիքներ)

en: HTML file
hy: HTML ֆայլ

en: HTML files
hy: HTML ֆայլեր

en: Half Wave
hy: Կիսաալիքային

en: Half-wave Rectifier
hy: Կիսալիքային ուղղիչ

en: HalfWave
hy: Կիսաալիքային

en: Hamming
hy: Համինգ

en: Handle 'audacity://' url
hy: Կառավարել 'audacity://' URL-ը

en: Handy Presets (override controls)
hy: Հարմար նախադրվածներ (վերահսկիչ կառավարումներ)

en: Hann
hy: Հան

en: Hard Clip
hy: Ուժեղ կտրում

en: Hard Clipping
hy: Ուժեղ կտրում

en: Hard Limit
hy: Ծանր սահամանափակիչ

en: Hard Limiter 1413
hy: Ծանր սահամանափակիչ 1413

en: Hard Overdrive
hy: Ուժեղ օվերդրայվ

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
hy: Ուժեղ կտրում -12dB, 80% լրացուցիչ ուժեղացում

en: Hardness
hy: Կարծրութ.

en: Harmonic brightness
hy: Հարմոնիկ պայծառութ.

en: Harvey Lubin (logo)
hy: Հարվի Լյուբին (լոգո)

en: Header
hy: Վերնագիր

en: Hear &other tracks during recording
hy: Լսեք այլ թրեքներ ձայնագրման ընթացքում

en: Hear &other tracks while recording (overdub)
hy: Լսեք այլ թրեքներ ձայնագրման ընթացքում (օվերդաբ)

en: Heavy Overdrive
hy: Ծանր օվերդրայվ

en: Height:
hy: Լայնութ․՝

en: Help
hy: Օգնություն

en: Help on the Internet
hy: Օգնություն ինտերնետում

en: Help...
hy: Օգնություն...

en: High &boost (dB/dec):
hy: Բարձր &ուժեղացում (դԲ/դեկ)՝

en: High Contrast
hy: Բարձր Կոնտրաստ

en: High Frequency
hy: Բարձր հաճախակ.

en: High Playback Latency: %g
hy: Ցածր նվագարկման լատենտություն: %g

en: High Quality
hy: Բարձր որակ

en: High Quality (Slow)
hy: Բարձր որակ (դանդաղը)

en: High Quality Pitch Change
hy: Բարձրորակ տոնի փոփոխություն

en: High Quality Tempo Change
hy: Բարձրորակ տեմպի փոփոխություն

en: High Recording Latency: %g
hy: Բարձր ձայնագրման լատենտություն՝ %g

en: High-Pass Filter
hy: Դարակի ֆիլտր

en: High-quality Conversion
hy: Բարձրորակ փոխանակում

en: High-quality Pitch Shift
hy: Բարձր որակի տոնայնութ․ փոփոխութ․

en: High-shelf
hy: Բարձր դարակ

en: High:
hy: Բարձր՝

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
hy: Ավելի բարձր թարմացման հաճախականությունը ստիպում է չափիչին
    ավելի հաճախակի փոփոխություններ ցույց տալ: Վայրկյանում 30 կամ
    ավելի քիչ հաճախականությունը պետք է կանխի չափիչի կողմից ձայնի որակի վրա ազդելը դանդաղ սարքերի վրա:

en: Highpass
hy: Բարձր հաճախականութ․

en: History
hy: Պատմություն

en: Hold (ms)
hy: Պահում (մվ)

en: Horizontal
hy: Հորիզոնական

en: Horizontal Scrollbar
hy: Հորիզ․ գլորման գոտի

en: Host name: %s
hy: Հոսթի անունը՝ %s

en: How would you like to export?
hy: Ինչպե՞ս կցանկանայիք արտածել։

en: How would you like to paste your audio?
hy: Ինչպե՞ս կցանկանայիք տեղադրել ձեր աուդիոն։

en: How would you like to save?
hy: Ինչպե՞ս կցանկանայիք պահպանել։

en: Hybrid Mode
hy: Հիբրիդային ռեժիմ

en: Hz
hy: Հց

en: I&mport...
hy: &Ներմուծել...

en: I&ncrease Recording Volume
hy: Բ&արձրացնել ձայնագրման ձայնը

en: I&nput
hy: Մ&ուտք

en: I&nterpolation:
hy: Ի&նտերպոլյացիա՝

en: I/O error occurred
hy: Մուտքի/ելքի սխալ է առաջացել

en: ID3 tag support
hy: ID3 թեգի աջակցություն

en: IMPORT EXPORT
hy: ՆԵՐՄՈՒԾՈՒՄ ԱՐՏԱԾՈՒՄ

en: IO error reading from file
hy: IO սխալ ֆայլից ընթերցելիս

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
hy: ISO 639 3 տառանոց լեզվի կոդ
    Ըստ ցանկության
    դատարկ - ավտոմատ

en: Id:
hy: ID՝

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
hy: Եթե ​​շարունակեք, ձեր պրոյեկտը չի պահպանվի սկավառակի վրա: Սա ձեզ պե՞տք է:

en: If you want to change your preference for automatic updates checking, you can find it in %s.
hy: Եթե ​​ցանկանում եք փոխել ավտոմատ թարմացումների ստուգման ձեր կարգավորումը, կարող եք այն գտնել %s բաժնում։

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
hy: Անտեսել լռությունը սկզբում և վերջում

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
hy: Սխալ ձևակերպված Nyquist պլագինի վերնագիր

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Import / Export
hy: Ներմուծել / Արտածել

en: Import Audio Unit Preset As %s:
hy: Ներմուծել Audio Unit նախադրվածը որպես %s՝

en: Import Audio Unit Presets
hy: Ներմուծել Audio Unit նախադրվածները

en: Import Effect Parameters
hy: Ներմուծման էֆեկտի պարամետրեր

en: Import Labels
hy: Ներմուծել լեյբլներ

en: Import MIDI
hy: Ներմուծել MIDI-ն

en: Import Macro
hy: Ներմուծել մակրոն

en: Import Presets
hy: Ներմուծել նախադրվածներ

en: Import Project
hy: Ներմուծել պրոյեկտ

en: Import Raw
hy: Ներմուծել չմշակվածը

en: Import Raw Data
hy: Չմշակված տվյալների ներմուծում

en: Import...
hy: Ներմուծել...

en: Import2
hy: Ներմուծել2

en: Imported '%s'
hy: Ներմուծվել է «%s» ֆայլը

en: Imported MIDI from '%s'
hy: Ներմուծվել է MIDI «%s» -ից

en: Imported labels from '%s'
hy: Ներմուծվել է լեյբլներ «%s»-ից

en: Importer order
hy: Ներմուծողի պատվեր

en: Importing %s
hy: %s-ի ներմուծում

en: Importing %s...
hy: %s-ի ներմուծում․․․

en: Importing WebVTT files is not currently supported.
hy: WebVTT ֆայլերի ներմուծումը ներկայումս չի աջակցվում։

en: Importing files
hy: Ֆայլերի ներմուծում

en: Imports from a file.
hy: Ներմուծումներ ֆայլից։

en: In All &Sync-Locked Tracks
hy: Բոլոր &սինքրոնացված թրեքներում

en: In All &Tracks
hy: Բոլոր &Թրեքներում

en: Include audio before first label
hy: Ներառել աուդիոն առաջին լեյբլից առաջ

en: Include header information
hy: Ներառել վերնագրի տեղեկությունները

en: Incompatible format and codec
hy: Անհամատեղելի ձևաչափ և կոդեկ

en: Incompatible plugin(s) found
hy: Գտնվել են անհամատեղելի պլագին(ներ)

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
hy: Ընտրված աուդիոյի ձայնի մակարդակը մեծացնում կամ նվազեցնում է

en: Index (text files only)
hy: Ինդեքս (միայն տեքստային ֆայլերը)

en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
hy: Ինդեքս[%02x] Կոդեկ[%s], Լեզու[%s], Բիթ․ արագ․[%s], Ազդանշաններ[%d], Տևողութ․[%d]

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
hy: Ինդեքս[%02x] Տարբերակ[%d], Ազդանշաններ[%d], Հաճախակ․[%ld]

en: Individual Theme Files
hy: Անհատական ​​թեմատիկ ֆայլեր

en: Infinite dB difference
hy: Անսահման դԲ տարբերություն

en: Infinity
hy: Անվերջութ․

en: Info
hy: Տեղեկություն

en: Initial Pitch Shift
hy: Սկզբնական ձայնի բարձրության

en: Initial Tempo Change (%)
hy: Սկզբնական տեմպի փոխություն (%)

en: Inner &fade up length:
hy: Ներքին աճ&եցման երկարութ․՝

en: Inner fade d&own length:
hy: Ներքին նվազ&եցման երկարութ․՝

en: Input
hy: Մուտք

en: Input Gain (dB)
    Right channel
hy: Մուտքային ուժգնացում (դԲ)
    Աջ ազդանշան

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
hy: Մուտքային ուժգնացում (դԲ)
    Մոնո/Ձախ ազդանշան

en: Insertion failed because the drive is full
hy: Տեղադրումը չստացվեց, քանի որ սկավառակի տարածքը լիքն է

en: Inspecting project file data
hy: Պրոյեկտի ֆայլի տվյալների ստուգում

en: Install Audacity 4
hy: Տեղադրել Audacity 4

en: Installation Prefix:
hy: Տեղադրման նախածանց՝

en: Installation does not affect Audacity 3, so your existing setup remains untouched.
hy: Տեղադրումը չի ազդում Audacity 3-ի վրա, ուստի ձեր առկա կարգավորումները մնում են անփոփոխ։

en: Instruction Set
hy: Հրահանգների հավաքածու

en: Instrument %i
hy: Գործիք %i

en: Insufficient Disk Space
hy: Սկավառակի տարածքը բավարար չէ

en: Internal Error
hy: Ներքին սխալ

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
hy: Ներքին սխալ %s տողում %d։
    Խնդրում ենք տեղեկացնել Audacity թիմին՝ https://forum.audacityteam.org/ հասցեով։

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
hy: Ներքին սխալ %s-ում՝ %s տողում %d։
    Խնդրում ենք տեղեկացնել Audacity թիմին՝ https://forum.audacityteam.org/ հասցեով։

en: Internal error in importer...tag not recognized
hy: Ներքին սխալ ներմուծման մեջ... պիտակը չի ճանաչվել

en: Internal error reported by alignment process.
hy: Ներքին սխալ է հաղորդվել հավասարեցման գործընթացի կողմից։

en: Internal logic error in SQLite
hy: Ներքին տրամաբանական սխալ SQLite-ում

en: Internal logic fault
hy: Ներքին տրամաբանական սխալ

en: Interpolation type
hy: Ինտերպոլյացիայի տեսակ

en: Invalid Limits
hy: Անվավեր սահմանափակումներ

en: Invalid Response: %s
hy: Անվավեր պատասխան՝ %s

en: Invalid Vorbis bitstream header
hy: Անվավեր Vorbis բիթհոսքի վերնագիր

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
hy: Անվավեր աուդիո ընտրություն։
    Խնդրում ենք համոզվել, որ այն ընտրված է։

en: Invalid data handling
hy: Անվավեր տվյալների մշակում

en: Invalid duration in LOF file.
hy: LOF ֆայլում անվավեր տևողություն կա։

en: Invalid project 'h' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «h» պրոյեկտում։

en: Invalid project 'rate' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «rate» պրոյեկտում։

en: Invalid project 'sel0' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «sel0» պրոյեկտում։

en: Invalid project 'sel1' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «sel1» պրոյեկտում։

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «selHigh» պրոյեկտում։

en: Invalid project 'selLow' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «selLow» պրոյեկտում։

en: Invalid project 'vpos' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «vpos» պրոյեկտում։

en: Invalid project 'zoom' attribute.
hy: Անվավեր ատրիբուտ «zoom» պրոյեկտում։

en: Invalid sample rate
hy: Անվավեր նմուշառման հաճախ.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
hy: Հաջորդականության «maxsamples» ատրիբուտը անվավեր է։

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
hy: Հաջորդականության «numsamples» ատրիբուտը անվավեր է։

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
hy: Հաջորդականության «sampleformat» ատրիբուտը անվավեր է։

en: Invalid track offset in LOF file.
hy: LOF ֆայլում անվավեր թրեքի շեղում է։

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
hy: Անվավեր արժեք «%s» պարամետրի համար. պետք է լինի %s

en: Invalid window offset in LOF file.
hy: LOF ֆայլում պատուհանի անվավեր օֆսեթ կա։

en: Inverse Sawtooth
hy: Հակադարձ սղոցաձև

en: Invert
hy: Շրջել

en: Join
hy: Միավորել

en: Join Clips
hy: Միավորել հոլովակները

en: Join Labeled Audio
hy: Միավորել պիտակավորված աուդիոն

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
hy: Միավորել է %.2f վայրկյանում t=%.2f-ում

en: Joined labeled audio (points or regions)
hy: Միավորվել է պիտակավորված աուդիոն (կետերը կամ մասերը)

en: Journal recording failed
hy: Օրագրի գրանցումը չստացվեց

en: Keep currently open version
hy: Պահպանել ներկայումս բաց տարբերակը

en: Keep tracks synchronized (Sync-&Lock)
hy: Պահպանեք թրեքները սինքրոնացված (Սինքրոն կողպում)

en: Key Bindings
hy: Ստեղների կապեր

en: Key Config
hy: Ստեղն․ կարգավորում

en: Keyboard preferences currently unavailable.
hy: Ստեղնաշարի կարգավորումները ներկայումս անհասանելի են։

en: Kick Drums
hy: Մեծ թմբուկ

en: Knee &width (dB)
hy: Ծնկի լայնություն (դԲ)

en: L
hy: Ձախ

en: L Channel First
hy: Նախ ձախ ազդանշանը

en: L&ink audio.com account...
hy: Կ&ապել audio.com կայքի հաշիվը...

en: L&ogarithmic scale
hy: &Լոգարիթմական մասշտաբ

en: L-R on Same Line
hy: Ձախից աջ նույն գծի վրա

en: LADSPA Effect Options
hy: LADSPA էֆեկտի կարգավորումներ

en: LADSPA Effects
hy: LADSPA էֆեկտներ

en: LAME MP3 Export Library
hy: LAME MP3 արտածման գրադարան

en: LFO Freq&uency (Hz):
hy: Ցածր տատանմ. հաճա&խակ. (Հց)՝

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
hy: Ցածր տատանմ. սկզբնափուլ (աստիճան)՝

en: LFO frequency in hertz
hy: Ցածր տատանմ. հաճախականութ. Հերցով

en: LFO start phase in degrees
hy: Ցածր տատանմ. սկզբնափուլը աստիճաններով

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
hy: LPC գործակիցների ճշգրտություն
    Ըստ ցանկության
    0 - լռելյայն
    նվազ. - 1
    առավել. - 15

en: LV2 Effect Settings
hy: LV2 էֆեկտի կարգավորումներ

en: LV2 Effects
hy: LV2 էֆեկտներ

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
hy: LV2 էֆեկտները կարող են ունենալ գրաֆիկական ինտերֆեյս՝ պարամետրերի արժեքները սահմանելու համար: Հասանելի է նաև հիմնական միայն տեքստային մեթոդ: Վերաբացեք էֆեկտը, որպեսզի այն ուժի մեջ մտնի:

en: La&beled Audio
hy: Պիտա&կավորված աուդիո

en: Label
hy: Լեյբլ

en: Label &Editor
hy: Լեյբլի &Խմբագրիչ

en: Label Copy
hy: Լեյբլի պատճենում

en: Label Edit
hy: Փոփոխել լեյբլը

en: Label Index
hy: Լեյբլի ինդեքս

en: Label Interval
hy: Լեյբլի ինտերվալ

en: Label Join
hy: Լեյբլի միավորում

en: Label Silence
hy: Լեյբլի լռեցում

en: Label Sounds
hy: Լեյբլի հնչյուններ

en: Label Split
hy: Լեյբլի առանձնացում

en: Label Track
hy: Լեյբլի թրեք

en: Label Track Font
hy: Լեյբլի թրեքի տառատեսակ

en: Label interval (seconds)
hy: Լեյբլի ինտերվալ (վայրկյան)

en: Label text
hy: Լեյբլի տեքստ

en: Label type
hy: Լեյբլի տեսակ

en: Labelling regions between sounds requires~%~
                     at least two sounds.~%~
                     Only one sound detected.
hy: Հնչյունների միջև ընկած հատվածները պիտավավորելու համար~%~
                     անհրաժեշտ է առնվազն երկու հնչյուն։~%~
                     Հայտնաբերվել է միայն մեկ հնչյուն։

en: Labels
hy: Լեյբլներ

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
hy: Լագ (վարկյան)	Հաճախականություն (Հց)	Մակարդակ

en: Language "%s" is unknown
hy: «%s» լեզուն անհայտ է

en: Language:
hy: Լեզու՝

en: Large Room
hy: Խոշոր տարածք

en: Latency
hy: Լատենտություն

en: Latency Compensation
hy: Լատենտութ․ փոխհատուցում

en: Le&vel (dB):
hy: Մա&կարդակ (դԲ)՝

en: Lead Vocals
hy: Գլխավոր վոկալներ

en: Learn more
hy: Իմանալ ավելին

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
hy: Այդ գործողության համար օգտագործված վերջին պանակին անցնելու համար թողեք դաշտը դատարկ։
    Լրացրեք դաշտը՝ այդ գործողության համար միշտ այդ պանակին անցնելու համար։

en: Left (dB)
hy: Ձախ (դԲ)

en: Left (linear)
hy: Ձախ (գծային)

en: Left Channel.~%~%
hy: Ձախ ազդանշան.~%~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
hy: Ձախ և աջ ազդանշանները հերթագայող գծերի վրա։~%

en: Left channel first then right channel.~%
hy: Սկզբում ձախ ազդանշանը, ապա աջը։~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
hy: Ձախ ազդանշանը, ապա աջ ազդանշանը նույն գծի վրա։~%

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
hy: Սեղմեք ձախ կոճակով՝ ընդարձակելու համար, սեղմեք աջ կոճակով՝ հեռացնելու համար

en: Left-Click/Left-Drag
hy: Ձախ-Քլիկ/Աջ-Քաշում

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
hy: Ձախ՝ ~a գծ․, ~a dB | Աջ՝ ~a գծ․, ~a dB։

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
hy: Ձախ՝ ~a գծ․, ~a dB | Աջ՝ ~a գծային, &nbsp;&nbsp;~a դԲ։

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
hy: Ձախ=Խոշորացնել, Աջ=Փոքրացնել, Միջին=Սովորական

en: Legacy
hy: Հին տարբերակ

en: Legacy Compressor
hy: Հին կոմպրեսոր

en: Legacy Limiter
hy: Հին սահմանափակիչ

en: Leland Lucius
hy: Լելանդ Լյուսիուս

en: Length
hy: Երկարություն

en: Length (seconds)
hy: Երկարություն (վարկյան)

en: Length and Center of Selection
hy: Երկարությունը և ընտրության կենտրոնը

en: Length and End of Selection
hy: Երկարությունը և ընտրության ավարտը

en: Length in seconds from %s, to
hy: Տևողությունը վայրկյաններով՝ %s-ից մինչև

en: Length of &Filter:
hy: Ֆիլտրերի եր&կարություն

en: Length of Filter
hy: Ֆիլտրերի երկարություն

en: Length of label region (seconds)
hy: Լեյբլի մասի երկարությունը (վայրկյաններով)

en: Less than 1 minute
hy: 1 րոպեից պակաս

en: Level
hy: Մակարդակ

en: Level reduction (dB)
hy: Մակարդակի նվազեցում (դԲ)

en: Leveller
hy: Հարթաչափ

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
hy: Ավելի ծանր հարթաչափ, -70դԲ ֆոնային աղմուկ

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
hy: Ամենածանր հարթաչափ, -70դԲ ֆոնային աղմուկ

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
hy: Ծանր հարթաչափ, -70դԲ ֆոնային աղմուկ

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
hy: Թեթև հարթաչափ, -70դԲ ֆոնային աղմուկ

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
hy: Միջին հարթաչափ, -70դԲ ֆոնային աղմուկ

en: Levelling fine adjustment
hy: Հարթեցման թեթև կարգ․

en: Li&near Frequency Scale
hy: &Գծային հաճախականության սանդղակ

en: Libraries
hy: Գրադարաններ

en: Library
hy: Գրադարան

en: Library used incorrectly
hy: Գրադարանը սխալ է օգտագործվում

en: Light
hy: Լուսավոր

en: Light Crunch Overdrive
hy: Թեթև կրանչ օվերդրայվ

en: Limit output to first
hy: Սահմանափակել ելքը առաջինով

en: Limit to (dB)
hy: Սահմանափակել (դԲ)

en: Limiter
hy: Սահմանափակիչ

en: Line Time
hy: Գծի ժամ.

en: Line Time:
hy: Գծի ժամ.՝

en: Linear
hy: Գծային

en: Linear (amp)
hy: Գծային (ամպլ)

en: Linear (dB)
hy: Գծային (դԲ)

en: Linear Frequency Scale
hy: Գծային հաճախականութ․ սանդղակ

en: Linear In
hy: Գծային մուտք

en: Linear Out
hy: Գծային ելք

en: Linear frequency
hy: Գծային հաճախականութ.

en: Link Stereo Tracks
hy: Կապել ստերեո թրեքը

en: Link account
hy: Կապել հաշիվը

en: Lisp file
hy: Lisp ֆայլ

en: Lisp scripts
hy: Lisp սկրիպտներ

en: List of Files in basic text format
hy: Ֆայլերի ցանկը հիմնական տեքստային ձևաչափով

en: Little-endian
hy: Փոքր-էնդիան

en: Lo&ng period:
hy: &Երկար հատված՝

en: Load Files
hy: Բեռնել ֆայլերը

en: Load Metadata As:
hy: Բեռնել մետատվյալները որպես՝

en: Load Nyquist script
hy: Բեռնել Nyquist սկրիպտը

en: Load Preset
hy: Բեռնել նախադրվածը

en: Load Theme Cache
hy: Բեռնել թեմատիկ քեշը

en: Load VST Preset:
hy: Բեռնել VST նախադրվածը՝

en: Load VST3 preset:
hy: Բեռնել VST3 նախադրվածը՝

en: Load latest
hy: Բեռնել նորագույնը

en: Loaded %d keyboard shortcuts
hy: Բեռնվել է %d ստեղն․ կոմբինացիաներ

en: Loading Keyboard Shortcuts
hy: Ստեղն․ կոմբինացիաների բեռնում

en: Loading audio list...
hy: Աուդիա ցանկի բեռնում․․․

en: Loading projects list...
hy: Պրոյեկտների ցանկի բեռնում․․․

en: Loading...
hy: Բեռնվում է․․․

en: Loca&te...
hy: Տ&եղակայել..

en: Local
hy: Տեղական

en: Local project data was removed before the sync has completed
hy: Տեղական պրոյեկտի տվյալները հեռացվել են սինքրոնացման ավարտից առաջ

en: Locate FFmpeg
hy: Տեղակայել FFmpeg-ը

en: Locate LAME
hy: Տեղակայել LAME-ը

en: Location of %s:
hy: "%s"-ի տեղը՝

en: Location of '%s':
hy: «%s»-ի տեղը՝

en: Log frequency
hy: Գրանցման հաճախականություն

en: Log in to audio.com to proceed.
hy: Մուտք գործեք audio.com կայք՝ շարունակելու համար։

en: Log search
hy: Մատյանի որոնում

en: Logarithmic
hy: Լոգարիթմական

en: Logarithmic &Interpolation
hy: Լոգարիթմական &ինտերպոլյացիա

en: Logarithmic (dB)
hy: Լոգարիթմական (դԲ)

en: Logarithmic In
hy: Լոգարիթմական մուտք

en: Logarithmic Out
hy: Լոգարիթմական ելք

en: Long Message
hy: Երկար հաղորդագրութ․

en: Long Seek Le&ft During Playback
hy: Երկար &ձախ որոնում նվագարկման ընթացքում

en: Long Seek Rig&ht During Playback
hy: Երկար &աջ որոնում նվագարկման ընթացքում

en: Loudness LUFS
hy: Բարձրություն LUFS

en: Loudness Normalization
hy: Բարձրության նորմալացում

en: Low Delay
hy: Ցածր հետաձգում

en: Low Frequency
hy: Ցածր հաճախակ.

en: Low Playback Latency: %g
hy: Ցածր նվագարկման լատենտություն: %g

en: Low Quality (Fast)
hy: Ցածր որակ (արագը)

en: Low Quality (Fastest)
hy: Ցածր որակ (ամենաարագը)

en: Low Recording Latency: %g
hy: Ցածր ձայնագրման լատենտություն՝ %g

en: Low and High Frequencies
hy: Ցածր և բարձր հաճախակ.-ներ

en: Low rolloff for speech
hy: Խոսքի ցածր հաճախ. տատանում

en: Low-Pass Filter
hy: Նոտային ֆիլտր

en: Low-quality Pitch Shift
hy: Ցածր որակի տոնայնութ․ փոփոխութ․

en: Low-shelf
hy: Ցածր դարակ

en: Low:
hy: Ցածր՝

en: Lower Speed Limit
hy: Ստորին արագութ. սահման

en: Lower Time Signature
hy: Ստորին ժամանակի ստորագրութ․

en: Lower Time Signature Changed
hy: Ստորին ժամանակի ստորագրութ․ փոխվել է

en: Lowpass
hy: Ցածր հաճախականութ․

en: M&ono
hy: Մ&ոնո

en: M&ultiple Files
hy: Բազմաթիվ ֆայլեր

en: M&ute/Unmute
hy: Անջատ&ել/Միացնել ձայնը

en: M&ute/Unmute Focused Track
hy: Մ&իացնել/անջատել կենտրոնացված թրեքի ձայնը

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
hy: M4A (AAC) Ֆայլեր (FFmpeg)

[ctx: MIDI]
en: Interface
hy: Ինտերֆեյս

en: MIDI Device Info
hy: MIDI սարքի մասին ինֆո

en: MIDI Devices
hy: MIDI սարքեր

en: MIDI Synth L&atency (ms):
hy: MIDI սինթեզատորի լ&ատենտութ. (մվ)՝

en: MIDI and Allegro files
hy: MIDI և Allegro ֆայլեր

en: MIDI file
hy: MIDI ֆայլ

en: MIDI files
hy: MIDI ֆայլեր

en: MIDI pitch of strong beat
hy: MIDI ուժեղ հարվածի տոնայնութ․

en: MIDI pitch of weak beat
hy: MIDI թույլ հարվածի տոնայնութ․

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
hy: MIDI թրեքները չեն կարող առանձին-առանձին տեղաշարժվել. կարող են տեղաշարժվել միայն աուդիո ֆայլերը։

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
hy: MIDI թրեքները գտնվում են պրոյեկտի ֆայլում, սակայն Audacity-ի այս տարբերակը չի ներառում MIDI աջակցություն՝ շրջանցելով թրեքը։

en: MISSING %s
hy: ԲԱՑԱԿԱՅՈՒՄ Է՝ %s

en: MP2 Files
hy: MP2 Ֆայլեր

en: MP2 export
hy: MP2 ֆայլի արտածում

en: MP3 Conversion
hy: MP3 փոխանակում

en: MP3 Export
hy: MP3-ի արտածում

en: MP3 Files
hy: MP3 Ֆայլեր

en: MP3 Import
hy: MP3-ի ներմուծում

en: MP3 Library Version:
hy: MP3 գրադարանի տարբերակ՝

en: MP3 export library not found
hy: MP3 արտածման գրադարանը չի գտնվել

en: MP3 files
hy: MP3 ֆայլեր

en: MPC (Akai MPC 2k)
hy: MPC (Akai MPC 2K)

en: MPEG container options
hy: MPEG կոնտեյների կարգավ․-ներ

en: Ma&ke Stereo Track
hy: &Պատրաստել ստերեո թրեք

en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
hy: 0 դԲ-ի համար լր&ացուցիչ ուժգնացում սեղմումից հետո

en: Ma&x Frequency (Hz):
hy: Առա&վել․ Հաճախակ․ (Հց)՝

en: Ma&ximum pause:
hy: Առա&վել․ դադար՝

en: Macro
hy: Մակրո

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
hy: %s մակրոն արդեն գոյություն ունի։ Կցանկանայի՞ք այն փոխարինել։

en: Macros Palette
hy: Մակրոների վահանակ

en: Made '%s' a stereo track
hy: «%s»-ը դարձրեց ստերեո թրեք

en: Main
hy: Գլխավոր

en: Make It Right Master
hy: Ուղղված Մաստեր

en: Make Stereo
hy: Դարձնել ստերեո

en: Make-up Gain
hy: Լրացուցիչ ուժգնացում

en: Malformed number
hy: Սխալ ձևակերպված թիվ

en: Manage Curves
hy: Կառավարել կորերը

en: Manage Curves List
hy: Խմբագրել կորերի ցանկը

en: Manage Macros
hy: Կառավարել մակրոները

en: Manage Plugins
hy: Կառավարել պլագինները

en: Manage presets and options
hy: Կառավարել նախադրվածները և ընտրանքները

en: Master
hy: Գլխավոր

en: Master Effects
hy: Գլխավոր էֆեկտներ

en: Master Limiter
hy: Գլխավոր սահմանափակիչ

en: Match
hy: Համընկնում

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
hy: Առավել. &ծայրի լայնություն (ավելի բարձր՝ ավելի զգայուն)՝

en: Max Spike Width
hy: Առավել. ծայրի լայնությունը

en: Max Zoom
hy: Առավել․ խոշորացում

en: Max dB
hy: Առավել․ դԲ

en: Max. Number of Notes (1..128):
hy: Նոտաների առավել․ քանակը (1..128)՝

en: Max. PdO
hy: Առավել. PdO

en: Max. PtO
hy: Առավել. PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
hy: Բաժինների առավելագույն կարգը
    Ըստ ցանկության
    -1 - լռելյայն
    նվազ. - 0
    առավել. - 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
hy: Առավելագույն կանխատեսման կարգը
    Ըստ ցանկության
    -1 - լռելյայն
    նվազագույն - 0
    առավելագույն - 32 (LPC-ով) կամ 4 (առանց LPC-ի)

en: Maximum
hy: Առավելագույն

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
hy: Մուլտիպլեքսավորված հոսքի առավել. բիթային արագությունը
    Ըստ ցանկության
    0 - լռելյայն

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
hy: Առավելագույն հաճախությունը պետք է լինի 100 Հերցից ավելի բարձր

en: Maximum leading silence
hy: Առավել․ հիմն․ լռություն

en: Maximum trailing silence
hy: Առավել․ հետին լռություն

en: Mea&sure selection
hy: Հավա&սարեցման ընտրություն

en: Measured background level
hy: Չափվել է ետնաշերտի մակարդակը

en: Measured foreground level
hy: Չափվել է առաջնաշերտի մակարդակը

en: Measurement scale
hy: Չափման սանդղակ

en: Media read error
hy: Մեդիայի ընթերցման սխալ

en: Median
hy: Միջին

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
hy: Միջնարժեքի մեթոդը չի իրականացվում մեկ պատուհանի համար չորսից ավելի քայլերի համար։

en: Medium
hy: Միջին

en: Medium Overdrive
hy: Միջին օվերդրայվ

en: Medium Quality
hy: Միջին որակ

en: Medium Room
hy: Միջին տարածք

en: Medium, 145-185 kbps
hy: Միջին, 145-185 կբիթ/վ

en: Mediumband
hy: Միջնաշերտ

en: Mel
hy: Մել

en: Menu
hy: Մենյու

en: Menu Command (No Parameters)
hy: Մենյուի հրաման (առանց պարամետրերի)

en: Menu Command (With Parameters)
hy: Մենյուի հրաման (պարամետրերով)

en: Menus
hy: Մենյուներ

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: Message on completion
hy: Ավարտից հետո հաղորդագր․ ուղարկել

en: Message...
hy: Ուղարկեք հաղորդագրություն...

en: Metadata Tags
hy: Մետատվյալների թեգեր

en: Meter
hy: Չափիչ

en: Meter Style
hy: Չափիչի ոճ

en: Meter Type
hy: Չափիչի տեսակ

en: Meter dB &range:
hy: Չափիչի դԲ &միջակայքը՝

en: Meter refresh rate per second [1-100]
hy: Չափիչի թարմացման հաճախ․ վայրկյանում [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
hy: Չափիչի թարմացման հաճախ․ վայրկյանում [1-100]՝

en: Meter-Play
hy: Չափիչով նվագարկում

en: Meter-Record
hy: Չափիչով ձայնագրում

en: Metronome Tick
hy: Մետրոնոմի տիկ

en: Mi&n Frequency (Hz):
hy: Նվ&ազ․ Հաճախակ․ (Հց)՝

en: Mi&x
hy: Մի&քս

en: Mi&x and Render
hy: Մի&քս և ռենդեր

en: Mi&xer
hy: Մի&քսեր

en: Mid-fade Adjust (%)
hy: Միջին ֆեյդի կարգավ․ (%)

en: Midi IO
hy: MIDI IO

en: MilliSeconds
hy: Միլիվայրկյան

en: Milliseconds
hy: Միլիվայրկյաններ

en: Mime-types
hy: Մեդիա տեսակներ

en: Min dB
hy: Նվազ․ դԲ

en: Min. PdO
hy: Նվազ. PdO

en: Min. PtO
hy: Նվազ. PtO

en: Minimal
hy: Մինիմալ

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
hy: Բաժինների նվազագույն կարգ
    Ըստ ցանկության
    -1 - լռելյայն
    նվազ. - 0
    առավել. - 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
hy: Նվազագույն կանխատեսման կարգ
    Ըստ ցանկության
    -1 - լռելյայն
    նվազագույն - 0
    առավելագույն - 32 (LPC-ով) կամ 4 (առանց LPC-ի)

en: Minimum Amplitude (dB):
hy: Նվազագույն ամպլիտուդ (դԲ)՝

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
hy: Նվազագույն զ&սպման գոտու թուլացում (դԲ)

en: Minimum S&topband Attenuation:
hy: Նվազագույն զ&սպման գոտի թուլացում՝

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
hy: Նվազ․ հաճախությունը պետք է լինի առնվազն 0 Հց

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
hy: Նվազագույն հաճախականությունը պետք է փոքր լինի առավելագույն հաճախականությունից

en: Minimum label interval
hy: Նվազագ․ լեյբլի ինտերվալ

en: Minimum number of digits in label
hy: Լեյբլի մեջ թվանշանների նվազագույն քանակը

en: Minimum silence duration
hy: Նվազ․ լռության տևողութ․

en: Minutes
hy: Րոպե

en: Minutes and Seconds
hy: Րոպեներ և վայրկյաններ

en: Mismatched Sampling Rates
hy: Անհամապատասխան նմուշ. հաճախականություններ

en: Mismatched quotes in
    %s
hy: Անհամապատասխան մեջբերումներ
    %s-ում

en: Missing
hy: Բացակայում են

en: Missing Plugins
hy: Բացակայող պլագիններ

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
hy: %s կեղծանվան ֆայլը բացակայում է։
    
    Փոխարենը տեղադրվում է լռություն։

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
hy: Բացակայող կամ անվավեր pcmaliasblockfile-ի 'aliaslen' ատրիբուտ։

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
hy: Բացակայող կամ անվավեր pcmaliasblockfile-ի 'aliasstart' ատրիբուտ։

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
hy: Բացակայող կամ անվավեր silentblockfile-ի 'len' ատրիբուտ։

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
hy: Բացակայող կամ անվավեր simpleblockfile-ի 'len' ատրիբուտ։

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
hy: %s պրոյեկտի ֆայլը բացակայում է
    
    Փոխարենը տեղադրվում է լռություն։

en: Mix
hy: Խառնել

en: Mix Stereo Down to &Mono
hy: Ստերեոն միքսավորել &մոնո թրեքի

en: Mix and Render
hy: Միքս և ռենդեր

en: Mix and Render to Ne&w Track
hy: Միքս և ռենդերինգ նոր թրեքի համար

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
hy: %d թրեքներ խառնվեցին և վերածվեցին մեկ նոր մոնո թրեքի։

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
hy: %d թրեքներ խառնվեցին և վերածվեցին մեկ նոր ստերեո թրեքի։

en: Mixer Panel
hy: Միքսերի վահանակ

en: Mixing and rendering tracks
hy: Թրեքի միքսինգ և ռենդերինգ

en: Mixing down to mono
hy: Մոնո թրեքի միքսավորում

en: Mode:
hy: Ռեժիմ՝

en: Modern
hy: Ժամանակակից

en: Modern Punch
hy: Ժամանակակից փանչ

en: Modern Punch 2
hy: Ժամանակակից փանչ 2

en: Modern Vocal
hy: Ժամանակակից վոկալ

en: Modified
hy: Փոփոխվել է

en: Modified Clip Name
hy: Փոփոխված հոլովակի անուն

en: Modified Label
hy: Փոփոխվել է լեյբլը

en: Module
hy: Մոդուլ

en: Module "%s" found.
hy: Գտնվել է «%s» մոդուլը։

en: Module Unsuitable
hy: Մոդուլը անհամապատասխան է

en: Modules
hy: Մոդուլներ

en: Modules are optional components of Audacity that enable some functionality, such as importing and exporting. 
    It is generally not necessary to change these settings.
hy: Մոդուլները Audacity-ի լրացուցիչ բաղադրիչներ են, որոնք հնարավորություն են տալիս կատարել որոշ գործառույթներ, ինչպիսիք են ներմուծումը և արտածումը։
    Ընդհանուր առմամբ, այս կարգավորումները փոխելը պարտադիր չէ։

en: More information about this error may be available %s.
hy: Այս սխալի մասին լրացուցիչ ինֆո կարող են հասանելի լինել %s-ում։

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
hy: VST էֆեկտների մեծ մասն ունի գրաֆիկական ինտերֆեյս՝ պարամետրերի արժեքները սահմանելու համար: Հասանելի է նաև հիմնական միայն տեքստային մեթոդ: Վերաբացեք էֆեկտը, որպեսզի այն ուժի մեջ մտնի:

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
hy: VST3 էֆեկտների մեծ մասն ունի գրաֆիկական ինտերֆեյս՝ պարամետրերի արժեքները սահմանելու համար: Հասանելի է նաև հիմնական միայն տեքստային մեթոդ: Վերաբացեք էֆեկտը, որպեսզի այն ուժի մեջ մտնի:

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
hy: Տեղափոխել &հետ գործիքագոտիներից թրեքներ

en: Move &Down
hy: Տեղափոխել &ներքև

en: Move &Up
hy: Տեղափոխել &վերև

en: Move &filter down
hy: Տեղափոխել ֆիլտրը &ներքև

en: Move Backward Through Active Windows
hy: Հետ շարժվել ակտիվ պատուհանների միջով

en: Move Clip
hy: Տեղափոխել հոլովակը

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
hy: Տեղափոխել &առաջ գործիքագոտիներից թրեքներ

en: Move Focus to &First Track
hy: Տեղափոխել ֆոկուսը &առաջին թրեքին

en: Move Focus to &Last Track
hy: Տեղափոխել ֆոկուսը &վերջին թրեքին

en: Move Focus to &Next Track
hy: Տեղափոխել ֆոկուսը &հաջորդ թրեքին

en: Move Focus to &Previous Track
hy: Տեղափոխել ֆոկուսը &նախորդ թրեքին

en: Move Focus to N&ext and Select
hy: Տեղափոխել ֆոկուսը հաջ&որդին և ընտրել

en: Move Focus to P&revious and Select
hy: Տեղափոխել ֆոկուսը նախ&որդին և ընտրել

en: Move Focused Track Do&wn
hy: Տեղափոխել կենտրոն․ թրեքը ներք&և

en: Move Focused Track U&p
hy: Տեղափոխել կենտրոն․ թրեքը վեր&և

en: Move Focused Track to &Bottom
hy: Տեղափոխել կենտրոնացված թրեքը ներք&և

en: Move Focused Track to T&op
hy: Տեղափոխել կենտրոնացված թրեքը վեր&և

en: Move Forward Through Active Windows
hy: Առաջ շարժվել ակտիվ պատուհանների միջով

en: Move Mouse...
hy: Տեղափոխել մկնիկը․․․

en: Move Sele&ction and Tracks
hy: Տեղափոխել ընտր&ությունը թրեքի հետ

en: Move Track
hy: Տեղափոխել թրեքը

en: Move Track &Down
hy: Տեղափոխել այն &ներքև

en: Move Track &Up
hy: Տեղափոխել այն &վերև

en: Move Track Down
hy: Տեղափոխել այն ներքև

en: Move Track Up
hy: Տեղափոխել այն վերև

en: Move Track to &Bottom
hy: Տեղափոխել այն &ներքև

en: Move Track to &Top
hy: Տեղափոխել այն &վերև

en: Move Track to Bottom
hy: Տեղափոխել թրեքը ներքև

en: Move Track to Top
hy: Տեղափոխել թրեքը վերև

en: Move audio clips
hy: Տեղափոխել աուդիո հոլովակները

en: Move f&ilter up
hy: Տեղափոխել զտումը &վերև

en: Move mouse pointer to Scrub
hy: Տեղափոխեք մկնիկի ցուցիչը՝ սկրաբբինգի համար

en: Move mouse pointer to Seek
hy: Տեղափոխեք մկնիկի ցուցիչը որոնման դիրքի վրա

en: Move rule &down
hy: Տեղափոխել կանոնը &ներքև

en: Move rule &up
hy: Տեղափոխել կանոնը &վերև

en: Move to Ne&xt Label
hy: Տեղափոխել հաջ&որդ լեյբլին

en: Move to Pre&vious Label
hy: Տեղափոխել նախ&որդ լեյբլին

en: Move to Scrub
hy: Տեղափոխել՝ սկրաբբինգի համար

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
hy: Տեղափոխել՝ սկրաբբինգի համար։ Քաշել՝ որոնման համար։

en: Move to Seek
hy: Տեղափոխվել որոնման համար

en: Moved %s down in %s
hy: Տեղափոխվել է %s-ով ներքև %s-ում

en: Moved %s up in %s
hy: Տեղափոխվել է %s-ով վերև %s-ում

en: Moved '%s' Down
hy: «%s»-ը տեղափոխվել է ներքև

en: Moved '%s' Up
hy: «%s»-ը տեղափոխվել է վերև

en: Moved '%s' down
hy: «%s»-ը տեղափոխվեց ներքև

en: Moved '%s' to Bottom
hy: Տեղափոխվել է «%s»-ը ներքև

en: Moved '%s' to Top
hy: Տեղափոխվել է «%s»-ը վերև

en: Moved '%s' up
hy: «%s»-ը տեղափոխվեց վերև

en: Moved Samples
hy: Տեղափոխված Սեմփլներ

en: Moved clips to another track
hy: Հոլովակները տեղափոխվեցին մեկ այլ թրեքի վրա

en: Moved clips to the left
hy: Հոլովակները տեղափոխվեցին ձախ

en: Moved clips to the right
hy: Հոլովակները տեղափոխվեցին աջ

en: Moved pan slider
hy: Տեղափոխված է տեղաշարժի սահիկը

en: Moved velocity slider
hy: Արագության սահիկը տեղաշարժվեց

en: Moved volume slider
hy: Ձայնի սահիկը տեղաշարժվեց

en: Multi-Tool
hy: Բազմագործիք․ ռեժիմ

en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
hy: Բազմագործիքային ռեժիմ՝ %s մկնիկի և ստեղնաշարի կարգավորումների համար։

en: Multi-track
hy: Մուլտի-թրեք

en: Music Import
hy: Երաժշտության ներմուծում

en: Music Imports
hy: Երաժշտության ներմուծում

en: Music Information Retrieval
hy: Երաժշտ․ ​​տեղեկության որոնում

en: Musical Instrument
hy: Երաժշտական գործիք

en: Mut&e Tracks
hy: Անջատ&ել թրեքի ձայնը

en: Mute
hy: Անձայն

en: Mute/Unmute Track
hy: Միացնել/անջատել թրեքի ձայնը

en: Mux Rate:
hy: Մուլտիպլեքս. հաճախ.՝

en: N&ext Clip
hy: Հաջ&որդ հոլովակ

en: N&ormalize stereo channels independently
hy: Ստերեո ազդանշանների անկախ &նորմալացում

en: NTSC frames
hy: NTSC կադրեր

en: NTSC frames (29.97 fps)
hy: NTSC կադրեր (29.97 կադր/վրկ)

en: NTSC frames (30 fps)
hy: NTSC կադեր (30 կադր/վրկ)

en: NaN
hy: Թիվ չէ

en: Name
hy: Անուն

en: Name Change
hy: Վերանվանում

en: Name files:
hy: Անվանել ֆայլեր՝

en: Name is the same as the original one
hy: Անունը նույնն է, ինչ բնօրինակը

en: Name must not be blank
hy: Անունը չպետք է լինի դատարկ

en: Name newly recorded tracks
hy: Անվանեք նոր ձայնագրված թրեքնրը

en: Name of new macro
hy: Նոր մակրոյի անուն

en: Name:
hy: Անուն՝

en: Name: %s
hy: Անուն՝ %s

en: Names may not contain '%c' and '%c'
hy: Անունը չպետք է պարունակի «%c» և «%c»

en: Narrowband
hy: Նեղաշերտ

en: Native Audacity
hy: Բնիկ Audacity

en: Ne&xt Clip Boundary
hy: Հաջ&որդ հոլովակի սահման

en: Need an account?
hy: Չունե՞ք հաշիվ։

en: Never copy any files
hy: Երբեք մի պատճենեք որևէ ֆայլ

en: Never use comma as decimal point
hy: Երբեք չօգտագործեք ստորակետը որպես տասնորդական կետ

en: New
hy: Նոր

en: New Label Track
hy: Նոր լեյբլի թրեք

en: New Plugins
hy: Նոր Պլագիններ

en: New Track
hy: Նոր թրեք

en: New label
hy: Նոր Լեյբլ

en: New sample rate (Hz):
hy: Նոր նմուշ․ հաճախականություն (Հց)՝

en: New script
hy: Նոր սկրիպտ

en: New selection length: %s
hy: Նոր ընտրության երկարութ․՝ %s

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
hy: Նոր ընտրության երկարութ․՝ օր:ժժ:րր:վվ

en: New...
hy: Նոր...

en: Next
hy: Հաջորդը

en: Next &Higher Peak Frequency
hy: Հաջորդ &բարձրագույն գագաթնակետ․ հաճախակ․

en: Next &Lower Peak Frequency
hy: Հաջորդ &ցածրագույն գագաթնակետ․ հաճախակ․

en: Next slide
hy: Հաջորդ սլայդ

en: No
hy: Ոչ

en: No Audio Selected
hy: Աուդիո ընտրված չէ

en: No Effect
hy: Էֆեկտ չկա

en: No Local Help
hy: Տեղական օգնություն չկա

en: No MIDI interfaces
hy: Չկան MIDI ինտերֆեյսներ

en: No MIDI playback device found for '%s'.
hy: '%s'-ի համար MIDI նվագարկիչ չի գտնվել։

en: No MIDI recording device found for '%s'.
hy: '%s'-ի համար MIDI ձայնագրիչ չի գտնվել։

en: No Updates Available
hy: Թարմացումներ չկան

en: No audio interfaces
hy: Աուդիո ինտերֆեյսներ չկան

en: No background measured
hy: Ետնաշերտը չի չափվել

en: No choice made
hy: Ընտրություն չի կատարվել

en: No compatible FFmpeg library was found
hy: Համատեղելի FFmpeg գրադարան չի գտնվել

en: No curves exported
hy: Արտածված կորեր չկան

en: No devices found
hy: Սարքեր չեն գտնվել

en: No devices found
hy: Սարքեր չեն գտնվել

en: No endianness
hy: Էնդիանություն չկա

en: No error
hy: Չկա սխալ

en: No foreground measured
hy: Առաջնաշերտը չի չափվել

en: No format specific options
hy: Ձևաչափի համար հատուկ տարբերակներ չկան

en: No journal will be recorded after Audacity restarts.
hy: Audacity-ի վերագործարկումից հետո չի գրանցվի այն օրագրում։

en: No labels to export.
hy: Արտածման համար լեյբլներ չկան։

en: No macro selected
hy: Մակրոն ընտրված չէ

en: No matches found
hy: Համընկնումներ չեն գտնվել

en: No playback device found for '%s'.
hy: «%s»-ի նվագարկիչը չի գտնվել։

en: No presets to export
hy: Արտածման համար նախադրվածներ չկան

en: No projects selected
hy: Պրոյեկտներ չեն ընտրվել

en: No quick, easily fixed problems were found
hy: Շտապ և հեշտությամբ լուծվող խնդիրներ չեն հայտնաբերվել

en: No recording device found for '%s'.
hy: «%s»-ի ձայնագրիչը չի գտնվել։

en: No revision identifier was provided
hy: Վերանայման նույնականացուցիչ չի տրամադրվել

en: No sounds found.~%~
                     Try lowering 'Threshold level (dB)'.
hy: Հնչյուններ չեն գտնվել՝~%~
                     Փորձեք իջեցնել «Շեմային մակարդակը (դԲ)»։

en: No thanks
hy: Ոչ, շնորհակալ եմ

en: No version of this project has been fully uploaded to audio.com. It cannot be loaded.
hy: Այս պրոյեկտի ոչ մի տարբերակ ամբողջությամբ չի վերբեռնվել audio.com կայքում։ Այն հնարավոր չէ բեռնել։

en: Noise
hy: Աղմուկ

en: Noise Click
hy: Շշուկի կտտոց

en: Noise Floor
hy: Ֆոնային աղմուկ

en: Noise Floor %d dB
hy: %d դԲ ֆոնային աղմուկ

en: Noise Gate
hy: Նոյզ գեյթ

en: Noise Reduction
hy: Աղմուկի նվազեցում

en: Noise Removal and Repair
hy: Աղմուկի հեռացում և շտկում

en: Noise reduction
hy: Աղմուկի նվազեցում

en: Noise:
hy: Աղմուկ՝

en: None
hy: Ոչ մեկը

en: None - Text Only
hy: Ոչ մեկը - միայն տեքստ

en: None Selected
hy: Ոչ մեկը ընտրված չէ

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
hy: Սպասվող ոճի բաղադրիչներից ոչ մեկը չի գտնվել հետևյալում՝
      %s։

en: Normal Quality
hy: Նորմալ որակ

en: Normalize
hy: Նորմալացնել

en: Normalize &stereo channels independently
hy: &Ստերեո ազդանշանների անկախ նորմալացում

en: Normalizing Loudness...
hy: Նորմալացնում է բարձրությունը․․․

en: Normalizing without removing DC offset...
hy: Նորմալացում առանց DC օֆսեթի հեռացման...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
hy: Անվավեր կամ աջակցող MP3 կոդավորման գրադարան:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
hy: Ոչ բոլոր ձևաչափերն ու կոդեկներն են համատեղելի։ Բոլոր ընտրանքների համադրություններն էլ համատեղելի չեն բոլոր կոդեկների հետ։

en: Not an Ogg Vorbis file
hy: Ogg Vorbis ֆայլ չէ

en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
hy: Թույլատրված չէ
    (Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ)

en: Not doing anything...
hy: Ոչինչ չի անում...

en: Not enough data selected.
hy: Բավարար տվյալներ չեն ընտրվել։

en: Not enough space
hy: Բավարար տարածք չկա

en: Not found or cannot be read:
hy: Չի գտնվել կամ չկարողացավ ընթերցվել՝

en: Not in range %d to %d
hy: %d-ից %d միջակայքում չէ

en: Not used
hy: Չօգտագործված

en: Notch Filter
hy: Բարձր անցման ֆիլտր

en: Note Track
hy: Նոտաների թրեք

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
hy: Նշում՝ Cmd+Q սեղմելը կփակվի։ Մյուս բոլոր ստեղները վավեր են։

en: Nothing to do
hy: Անելիք չկա

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
hy: Չափելու բան չկա։
    Խնդրում ենք ընտրել թրեքի հատվածը։

en: Nothing to redo
hy: Վերականգնելու բան չկա

en: Nothing to undo
hy: Հետարկելու բան չկա

en: Num
hy: Քանակ

en: Number and Interval
hy: Թիվ և ինտերվալ

en: Number of Channels:
hy: Ազդանշանների քանակ՝

en: Number of Edits:
hy: Խմբագրումների քանակը՝

en: Number of Labels
hy: Լեյբլների քանակը

en: Number of bars
hy: Տակտերի քանակ

en: Number of consecutive analysis:
hy: Հաջորդական վերլուծությունների քանակը՝

en: Number of echoes
hy: Արձագանքների քանակ

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
hy: Խմբագրումների քանակը պետք է լինի 1-ից 10000 միջակայքում։

en: Number of labels
hy: Լեյբլների քանակը

en: Number of repeats
hy: Կրկնության քանակ

en: Number of vocoder bands
hy: Վոկոդերի գոտիների քանակը

en: Numbering after File name prefix
hy: Ֆայլի անվան նախածանցից հետո համարակալում

en: Numbering before Label/Track Name
hy: Համարակալում լեյբլի/թրեքի անունից առաջ

en: Nyquist Effects
hy: Nyquist էֆեկտներ

en: Nyquist Plugin Installer
hy: Nyquist պլագինի տեղադրիչ

en: Nyquist Prompt
hy: Nyquist հրահանգ

en: Nyquist Worker
hy: Nyquist հրաման

en: Nyquist returned a list.
hy: Nyquist-ը վերադարձրեց ցանկ։

en: Nyquist returned an empty array.
hy: Nyquist-ը վերադարձրեց դատարկ զանգված։

en: Nyquist returned nil audio.
hy: Nyquist-ը վերադարձրեց զրո աուդիո։

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
hy: Nyquist-ը վերադարձրեց մեկ ազդանշան որպես զանգված։

en: Nyquist returned the value: %d
hy: Nyquist վերադարձրեց արժեք՝ %d

en: Nyquist returned the value: %f
hy: Nyquist-ը վերադարձրեց արժեք՝ %f

en: Nyquist returned too many audio channels.
hy: Nyquist-ը վերադարձրեց չափազանց շատ ազդանշաններ։

en: Nyquist scripts
hy: Nyquist սկրիպտներ

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
hy: Nyquist սկրիպտներ (*.ny)|*.ny|Lisp սկրիպտներ (*.lsp)|*.lsp|Բոլոր ֆայլերը|*

en: O&pen:
hy: Բ&ացել՝

en: O&rder:
hy: Կա&րգ՝

en: O&utput
hy: Ե&լք

en: OGG (OGG Container format)
hy: OGG (OGG Container ձևաչափ)

en: Off
hy: Անջատել

en: Ogg Vorbis Files
hy: Ogg Vorbis Ֆայլեր

en: Ogg Vorbis Import and Export
hy: OGG Vorbis ֆայլի ներմուծում և արտածում

en: Ogg Vorbis files
hy: Ogg Vorbis ֆայլեր

en: Old
hy: Հին

en: Old Sensitivity
hy: Հին զգայունութ․

en: On
hy: Միացված է

en: On your computer
hy: Ձեր համակարգչի վրա

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
hy: Երբ audio.com կայքում պահեստային տարածք ազատեք, սեղմեք «Նորից փորձել» կոճակը։

en: One column per channel.~%
hy: Մեկ սյունակ մեկ ազդանշանի համար։~%

en: One or more saved labels could not be read.
hy: Մեկ կամ մի քանի պահպանված լեյբլներ չհաջողվեց ընթերցել։

en: One row per channel.~%
hy: Մեկ տող մեկ ազդանշանի համար։~%

en: Only avformat.dll
hy: Միայն avformat.dll-ը

en: Only lame_enc.dll
hy: Միայն lame_enc.dll-ը

en: Only libavformat.dylib
hy: Միայն libavformat.dylib-ը

en: Only libavformat.so
hy: Միայն libavformat.so-ը

en: Only libmp3lame.dylib
hy: Միայն libmp3lame.dylib-ը

en: Only libmp3lame.so
hy: Միայն libmp3lame.so-ն

en: Only libmp3lame.so.0
hy: Միայն libmp3lame.so.0-ն

en: Only libmp3lame64bit.dylib
hy: Միայն libmp3lame64bit.dylib-ը

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
hy: Միայն դուք և այն մարդիկ, որոնց հետ կիսվում եք հղումով, կկարողանաք լսել այս աուդիոն։

en: Oops! It looks like there was an issue with your input.
    Please ensure your email is correct and that your password is at least 8 characters long
hy: Վայ, Ձեր մուտքագրման հետ կապված խնդիր է առաջացել։
    Խնդրում ենք համոզվել, որ ձեր էլ․ հասցեն ճիշտ է, և ձեր գաղտնաբառը առնվազն 8 նիշից ավել է

en: Op&en Menu on Focused Track...
hy: Բաց&ել մենյուն կենտրոնացված թրեքի վրա...

en: Open
hy: Բացել

en: Open &From Cloud
hy: Բացել &ամպից

en: Open &Recent...
hy: Բացել &ամենավերջինը...

en: Open Cloud &Audio File...
hy: Բացել ամպային &աուդիո ֆայը...

en: Open Cloud &Project...
hy: Բաց ամպային &նախագիծ...

en: Open Plugin &Manager
hy: Բացել Պլագինի &Մենեջերը

en: Open Project...
hy: Բացել պրոյեկտ...

en: Open Project2
hy: Բացել պրոյեկտը2

en: Open Recent
hy: Բացել նախկիններից

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
hy: Բացել նոր պրոյեկտ՝ ստեղնաշարի կոմբինացիաները փոփոխելու համար։

en: Open cloud audio file
hy: Բացել ամպային աուդիո ֆայը

en: Open custom FFmpeg format options
hy: Բացեք FFmpeg-ի ձևաչափի ընտրանքները

en: Open from Cloud
hy: Բացել ամպից

en: Open from audio.com
hy: Բացել audio.com-ից

en: Open local project
hy: Բացել տեղական պրոյեկտը

en: Open menu...
hy: Բացել մենյուն

en: Open new version
hy: Բացել նորագույն տարբերակը

en: Open script
hy: Բացել սկրիպտը

en: Opened: %d
hy: Բացվել է՝ %d

en: Opening Audacity Project
hy: Բացված Audacity-ի պրոյեկտ

en: Opens a project.
hy: Բացվում է պրոյեկտը

en: Operation terminated
hy: Գործողությունը դադարեցվել է

en: Operation was canceled by user
hy: Գործողությունը չեղարկվել է օգտատիրոջ կողմից

en: Optimize for
hy: Օպտիմալացնել

en: Optional header text
hy: Լրացուցիչ վերնագրի տեքստ

en: Options
hy: Կարգավորում

en: Options...
hy: Կարգավորում...

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
hy: Opus (OggOpus) Ֆայլեր (FFmpeg)

en: Opus Files
hy: Opus Ֆայլեր

en: Opus Import and Export
hy: Opus-ի ներմուծում և արտածում

en: Opus files
hy: Opus ֆայլեր

en: Or use email and password
hy: Կամ օգտագործել էլ. հացեն և գաղտնաբառը

en: Orientation
hy: Կողմնորոշում

en: Other uncompressed files
hy: Այլ չսեղմված ֆայլեր

en: Other...
hy: Այլ...

en: Out of memory!
hy: Սկավառակի տարածքը սպառվել է։

en: Outer fade &down length:
hy: Արտաքին նվազ&եցման երկարութ․՝

en: Outer fade &up length:
hy: Արտաքին աճ&եցման երկարութ․՝

en: Output
hy: Ելք

en: Output Channels: %2d
hy: Ելքային ազդանշաններ՝ %2d

en: Output choice
hy: Արդյունքի ընտրություն

en: Output gain (dB)
hy: Ելքային ուժգնացում (դԲ)

en: Output level
hy: Ելքային մակարդակ

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
hy: Ընդհանուր որակը, որն օգտագործվում է տարբեր կոդեկների կողմից տարբեր կերպ
    Պահանջվում է Vorbis
    0 - ավտոմատ
    -1 - անջատված (օգտագործեք բիթային արագութ․-ը)

en: Overwrite Project Warning
hy: Պրոյեկտի վերագրման նախազգուշացում

en: Overwrite existing curve '%s'?
hy: Վերագրե՞լ առկա '%s' կորը։

en: Overwrite existing files
hy: Վերագրել առկա ֆայլերը

en: Overwrite preset '%s'?
hy: Վերագրե՞լ «%s» նախադրվածը։

en: Overwrite the plug-in file %s?
hy: Վերագրե՞լ %s պլագինի ֆայլը։

en: PAL frames (25 fps)
hy: PAL կադրեր (25 կադր/վրկ)

en: PVF (Portable Voice Format)
hy: PVF (Portable Voice Ձևաչափ)

en: Packet Size:
hy: Փաթեթի չափս՝

en: Packet size
    Optional
    0 - default
hy: Փաթեթի չափս
    Ըստ ցանկության
    0 - լռելյայն

en: Page %d of %d
hy: Էջ %d-ից %d

en: Palette...
hy: Պալիտրա...

en: Pan
hy: Տեղաշարժ

en: Pan &Left on Focused Track
hy: Կենտրոնացված թրեքի վրա &ձախ տեղաշարժ

en: Pan &Right on Focused Track
hy: Կենտրոնացված թրեքի վրա &աջ տեղաշարժ

en: Pan Center
hy: Կենտրոն․ տեղաշարժ

en: Pan Left
hy: Ձախ տեղաշարժ

en: Pan Right
hy: Աջ տեղաշարժ

en: Pan Track
hy: Տեղաշարժել թրեքը

en: Pan:
hy: Տեղաշարժ՝

en: Panel
hy: Վահանակ

en: Panned audio track(s)
hy: Տեղաշարժված աուդիո թրեք(ներ)

en: Parameter 1
hy: Պարամետր 1

en: Parameter 2
hy: Պարամետր 2

en: Parameter controls
hy: Պարամետրի կառավարում

en: Parameters
hy: Պարամետրեր

en: Passband Ripple (dB)
hy: Անցման գոտու տատանում (դԲ)

en: Passed correctness check!
hy: Ճշգրտության ստուգումը հաջողությամբ ավարտվեց։

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Paste
hy: Տեղադրել

en: Paste Te&xt to New Label
hy: Տեղադրել տե&քստը նոր լեյբլում

en: Paste Text to New Label
hy: Տեղադրել տեքստը նոր լեյբլում

en: Paste audio
hy: Տեղադրել աուդիոն

en: Paste audio from other Audacity project as
hy: Տեղադրեք աուդիոն այլ Audacity պրոյեկտից որպես

en: Paste clip
hy: Տեղադրել հոլովակ

en: Paste from clipboard
hy: Տեղադրել պահոցից

en: Paste: %lld
hy: Տեղադրել՝ %lld

en: Pasted audio
hy: Տեղադրված աուդիո

en: Pasted from the clipboard
hy: Տեղադրված է պահոցից

en: Pasted text from the clipboard
hy: Տեքստը տեղադրվեց պահոցից

en: Pasting clip contents, please wait
hy: Հոլովակի պարունակությունը տեղադրվում է, խնդրում ենք սպասել

en: Path
hy: Վայր

en: Paul Licameli
hy: Փոլ Լիկամելի

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
hy: Paulstretch-ը նախատեսված է միայն ծայրահեղ ժամանակի ձգման կամ «ստազի» էֆեկտի համար։

en: Pause
hy: Դադարեցնել

en: PdO Method:
hy: PdO մեթոդ՝

en: Peak amplitude dB
hy: Գագաթնակետ․ ամպլիտուդ դԲ

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%~
                   Suggested Threshold Setting ~a dB.
hy: Գագաթնակետը՝ հիմնված առաջին ~a վայրկյանների ~a դԲ-ի վրա~%~
                   Առաջարկվող շեմային կարգավորում՝ ~a դԲ։

en: Peak level
hy: Գագաթնակետ․ մակարդակ

en: Peak:
hy: Գագաթնակետ՝

en: Percent C&hange:
hy: Տոկոս &փոփոխություն

en: Percent Change
hy: Տոկոս փոփոխություն

en: Percussion Limiter
hy: Հարվածային սահմանափակիչ

en: Performing %d edits...
hy: Կատարվում են %d խմբագրումներ...

en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
hy: Կատարում է անսահման իմպուլս. արձագանքի ֆիլտրացում, որը նմանակում է անալոգ. ֆիլտրերը

en: Period
hy: Տատանումների պարբերութ․

en: Phaser
hy: Ֆազեր

en: Piano
hy: Դաշնամուր

en: Ping (long)
hy: Փինգ (երկար)

en: Ping (short)
hy: Փինգ (կարճ)

en: Pinned &head position
hy: Ամրացված &գլխիկի դիրք

en: Pitch
hy: Տոնայնություն

en: Pitch &Down
hy: &Նվազեցնել տոնը

en: Pitch &Up
hy: &Բարձրացնել տոնը

en: Pitch (EAC)
hy: Տոնայնությունը (EAC)

en: Pitch Shift
hy: Տոնայնութ․ տեղաշարժ

en: Pitch and Speed
hy: Տոն և արագություն...

en: Pitch and Speed...
hy: Տոն և արագություն...

en: Pitch and Tempo
hy: Տեմպ և տոն

en: Pitch and Tempo Change support
hy: Տեմպի և տոնի փոփոխության աջակցություն

en: Pitch change effect
hy: Տոնի փոփոխութ. էֆեկտ

en: Pitch change per echo (semitones)
hy: Տոնայնութ․ փոփոխություն մեկ արձագանքի համար (կիսատոններ)

en: Pitch/Tempo
hy: Տոնայնութ․/Տեմպ

en: Pl&ay Once
hy: Նվա&գել մեկ անգամ

en: Pl&ay/Stop
hy: Ն&վագարկել/Կանգնեցնել

en: Pl&aying
hy: Նվա&գում է

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
hy: Արագությամբ նվագելու գործիքագոտի

en: Play
hy: Նվագել

en: Play &Before Selection Start
hy: Նվագել ընտրության սկզբից &առաջ

en: Play &Once/Stop
hy: Նվագել &մեկ անգամ/կանգնեցնել

en: Play &One Second
hy: Նվագել &մեկ վարկյան

en: Play Af&ter Selection Start
hy: Նվագել ընտրության սկզբից հե&տո

en: Play Aft&er Selection End
hy: Նվագել ընտրության ավարտց հե&տո

en: Play Be&fore Selection End
hy: Նվագել ընտրության ավարտից առ&աջ

en: Play Before a&nd After Selection Start
hy: Նվագել ընտրության սկզբից առաջ &և հետո

en: Play Before an&d After Selection End
hy: Նվագել ընտրության ավարտից առաջ &և հետո

en: Play C&ut Preview
hy: Նվագել կ&տրվածքի նախադիտումը

en: Play C&ut Preview-at-Speed
hy: Նվագել կ&տրվածքի նախադիտումը արագությամբ

en: Play Once
hy: Նվագել մեկ անգամ

en: Play at selected speed
hy: Նվագել նշված արագությամբ

en: Play it Loud
hy: Բարձրաձայն նվագեք

en: Play to &Selection
hy: Նվագել մինչև &ընտրությունը

en: Play-at-Speed
hy: Նվագել արագությամբ

en: Play-at-Speed &Once
hy: Նվագել արագությամբ &մեկ անգամ

en: Play-at-Speed Once
hy: Նվագել արագությամբ մեկ անգամ

en: Play/Stop and &Set Cursor
hy: Նվագել/Կանգնեցնել և &տեղադրել կուրսորը

en: Playable Track
hy: Նվագարկող թրեք

en: Playback
hy: Նվագարկում

en: Playback Device
hy: Նվագարկիչ

en: Playback Level
hy: Նվագարկման մակարդակ

en: Playback Meter
hy: Նվագարկման չափիչ

en: Playback Meter Options
hy: Նվագարկման չափիչի կարգավորում

en: Playback Speed
hy: Նվագարկման արագություն

en: Playback channels: %d
hy: Նվագարկման ազդանշաններ՝ %d

en: Playing
hy: Նվագում է

en: Playing Audio
hy: Աուդիո ֆայլի նվագարկում

en: Playing at Speed
hy: Նվագում է արագությամբ

en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
hy: Խնդրում ենք ստուգել, ​​որ պանակը գոյություն ունի, ունի անհրաժեշտ թույլտվությունները, և սկավառակի տարածքը լիքը չէ։

en: Please choose an existing file.
hy: Խնդրում ենք ընտրել առկա ֆայլ։

en: Please save and close the current project first.
hy: Խնդրում ենք նախ պահպանել և փակել ընթացիկ պրոյեկտը։

en: Please select a Note Track.
hy: Խնդրում ենք ընտրել նոտայի թրեք։

en: Please select a time within a clip.
hy: Խնդրում ենք ընտրել ժամանակահատված հոլովակի մեջ։

en: Please select an audio track.
hy: Խնդրում ենք ընտրել աուդիո թրեք։

en: Please select at least %d channels.
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն %d ազդանշան։

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ աուդիո և մեկ MIDI թրեք։

en: Please select codec before saving a profile
hy: Խնդրում ենք ընտրել կոդեկը պրոֆիլը պահպանելուց առաջ

en: Please select format before saving a profile
hy: Խնդրում ենք ընտրել ձևաչափ՝ պրոֆիլը պահպանելուց առաջ

en: Please select in a mono track.
hy: Խնդրում ենք ընտրել մոնո թրեք։

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
hy: Խնդրում ենք ընտրել մեկ ստերեո կամ երկու մոնո թրեքներ։

en: Please select only one Note Track at a time.
hy: Խնդրում ենք միաժամանակ ընտրել միայն մեկ նոտայի թրեք։

en: Please wait...
hy: Խնդրում ենք սպասել․․․

en: Plot Spectrum...
hy: Գծագրի սպեկտր...

en: Pluck
hy: Պլաք

en: Pluck MIDI pitch
hy: Պլաք MIDI տոնայնութ.

en: Plug-in
hy: Պլագին

en: Plug-in already exists
hy: Պլագինը արդեն գոյություն ունի

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
hy: Պլագինի ֆայլն օգտագործվում է։ Չհաջողվեց վերագրել

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
hy: %s-ում գտնվող միացվող պլագինի խումբը միացվել է նախկինում սահմանված խմբի հետ

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
hy: %s-ում տեղադրված պլագինը հակասում է նախկինում սահմանված տարրին և մերժվել է։

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
hy: %s-ում գտնվող պլագինի տարրերը նշում են հակասող տեղադրություններ

en: Plug-in support
hy: Պլագինի աջակցություն

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
hy: Տեղադրված են պլագիններ։~%(Օգտագործեք պլագինների մենեջերը՝ էֆեկտները միացնելու համար):

en: Plug-ins updated:
hy: Թարմացված պլագիններ՝

en: Plugin
hy: Պլագին

en: Plugin Error
hy: Պլագինի սխալ

en: Plugin Manager
hy: Պլագինի Մենեջեր

en: Plugin Settings
hy: Պլագին կարգավորումներ

en: Podcast/Radio
hy: Փոդքասթ / Ռադիո

en: Point after sound
hy: Կետ ձայնից հետո

en: Point before sound
hy: Կետ ձայնից առաջ

en: Position
hy: Դիրք

en: Power
hy: Հզորություն

en: Power Vocals
hy: Փաուեր վոկալ

en: Pre&ferences
hy: Կարգ&ավորումներ

en: Pre&vious Clip Boundary
hy: Նախ&որդ հոլովակի սահման

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
hy: Նախ&որդ հոլովակի սահմանից մինչև կուրսորը

en: Pre-processing
hy: Սկզբնական մշակում

en: Pre-ro&ll:
hy: Նախնական ցուցադրում՝

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
hy: Կանխատեսման կարգի մեթոդ
    Գնահատում - ամենաարագ, ցածր սեղմում
    Գրանցամատյանի որոնում - ամենադանդաղ, լավագույն սեղմում
    Լրիվ որոնում - լռելյայն

en: Preferences
hy: Կարգավորումներ

en: Preferences > Application
hy: Կարգավորումներ > Հավելված

en: Preferences > Directories
hy: Կարգավորումներ > Պանակներ

en: Preferences for Application
hy: Հավելվածի կարգավորումներ

en: Preferences for Batch
hy: Խմբային կարգավորումներ

en: Preferences for Cloud
hy: Ամպի կարգավորումներ

en: Preferences for Directories
hy: Պանակների կարգավորումներ

en: Preferences for Effects
hy: Էֆեկտների կարգավորումներ

en: Preferences for ExtImport
hy: ExtImport-ի կարգավորումներ

en: Preferences for GUI
hy: GUI-ի կարգավորումներ

en: Preferences for ImportExport
hy: Ներմուծման և արտածման կարգավ․-ներ

en: Preferences for KeyConfig
hy: KeyConfig-ի կարգավորումներ

en: Preferences for Library
hy: Գրադարանի կարգավորումներ

en: Preferences for MidiIO
hy: MidiIO-ի կարգավորումներ

en: Preferences for Module
hy: Մոդուլի կարգավորումներ

en: Preferences for Playback
hy: Նվագարկման կարգավորումներ

en: Preferences for Quality
hy: Որակի կարգավորումներ

en: Preferences for Recording
hy: Ձայնագրման կարգավորումներ

en: Preferences for Spectrum
hy: Սպեկտրի կարգավորումներ

en: Preferences for Theme
hy: Ոճի կարգավորումներ

en: Preferences for Tracks
hy: Թրեքների կարգավորումներ

en: Preferences for TracksBehaviors
hy: Թրեքների վարքագծի կարգավ․-ներ

en: Preferences for Waveforms
hy: Ալիքաձևերի կարգավորումներ

en: Preferences:
hy: Կարգավորումներ՝

en: Preparing audio...
hy: Աուդիոյի նախապատրաստում...

en: Preparing preview
hy: Նախադիտման նախապատրաստում

en: Preparing...
hy: Նախապատրաստում․․․

en: Preset
hy: Նախադրված

en: Preset '%s' does not exist.
hy: «%s» նախադրվածը չի գտնվել։

en: Preset 1:
hy: Նախադրված 1՝

en: Preset 2:
hy: Նախադրված 2՝

en: Preset already exists.
    
    Replace?
hy: Նախադրվածը արդեն գոյություն ունի։
    
    Փոխարինե՞լ։

en: Preset name:
hy: Նախադրվածի անուն՝

en: Preset:
hy: Նախադրված՝

en: Presets
hy: Նախադրվածներ

en: Presets && settings
hy: Նախադրվածներ և կարգավորումներ

en: Presmooth Time
hy: Նախնական ժամ.

en: Presmooth Time:
hy: Նախնական ժամ.՝

en: Press
hy: Սեղմել

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
hy: Սեղմեք F2 կամ կրկնակի սեղմեք բջջի պարունակությունը խմբագրելու համար։

en: Prev
hy: Հետ

en: Preview effect
hy: Էֆեկտի նախադիտում

en: Preview not available
hy: Նախադիտումը հասանելի չէ

en: Previewing
hy: Նախադիտում

en: Previews can be updated only for Cloud projects
hy: Նախադիտումները կարող են թարմացվել միայն ամպային պրոյեկտների համար

en: Previo&us Clip
hy: Նախ&որդ հոլովակ

en: Previous
hy: Նախորդը

en: Previous slide
hy: Նախորդ սլայդ

en: Primary shared object files
hy: Հիմնական համօգտագործվող օբյեկտային ֆայլեր

en: Private
hy: Մասնավոր

en: Problem details
hy: Սխալի մանրամասներ

en: Processing complete.
hy: Մշակումն ավարտված է։

en: Processing first track of stereo pair: %s
hy: Ստերեո զույգի առաջին թրեքի մշակում՝ %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
hy: Ստերեո զույգի երկրորդ թրեքի մշակում՝ %s

en: Processing stereo channels independently: %s
hy: Ստերեո ազդանշանների անկախ մշակում՝ %s

en: Processing...   %i%%
hy: Մշակվում է...   %i%%

en: Processing...   0%%
hy: Մշակվում է...   0%%

en: Processing: %s
hy: Մշակում՝ %s

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
hy: Ստեղծվել է <span>Նմուշ. տվյալների արտածման</span> միջոցով
    <a href="~a">Audacity</a>ի համար՝
    Սթիվ Դոլթոնի կողմից

en: Profile:
hy: Պրոֆիլ՝

en: Program
hy: Հավելված

en: Program build date:
hy: Հավելվածի բիլդի ամսաթիվը՝

en: Program name appears to be missing.
hy: Ծրագրի անունը, կարծես, բացակայում է։

en: Progress
hy: Սանդղակ

en: Project
hy: Պրոյեկտ

en: Project Dependencies
hy: Պրոյեկտի կախվածությունները

en: Project Depends on Other Audio Files
hy: Պրոյեկտը կախված է այլ աուդիո ֆայլերից

en: Project E&nd
hy: Պրոյեկտի &ավարտ

en: Project End
hy: Պրոյեկտի ավարտ

en: Project Name
hy: Պրոյեկտի Անուն

en: Project Recovered
hy: Պրոյեկտը վերականգնված է

en: Project Start
hy: Պրոյեկտի սկիզբ

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
hy: Պրոյեկտի ստուգումը հայտնաբերեց ֆայլերի անհամապատասխանություններ ավտոմատ վերականգնման ընթացքում։
    
    Մանրամասները տեսնելու համար ընտրեք «Օգնություն > Ախտորոշում > Ցուցադրել մատյանը...»։

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
hy: Պրոյեկտի «%s» պանակի ստուգում
    հայտնաբերվել է %lld բացակայող կեղծանվան ​​(.auf) blockfile(-ներ):
    Audacity-ն կարող է ամբողջությամբ վերականգնել այս ֆայլերը
    նախագծում առկա աուդիո ֆայլից:

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
hy: «%s» պանակի պրոյեկտի ստուգումը
    հայտնաբերել է %lld բացակայող աուդիո տվյալների (.au) blockfile(-ներ),
    հավանաբար սխալի, համակարգի խափանման կամ պատահական
    ջնջման պատճառով: Audacity-ն ոչ մի կերպ չի կարող ավտոմատ կերպով վերականգնել այս բացակայող ֆայլերը:
    
    Եթե ընտրեք ստորև նշված առաջին կամ երկրորդ տարբերակը,
    ապա դուք կարող եք փորձել գտնել և վերականգնել բացակայող ֆայլերը
    նրանց նախկին գտնվելու վայրում:
    
    Նկատի ունեցեք, որ երկրորդի դեպքում ալիքաձևը
    կարող է լռություն չցուցադրել:

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
hy: «%s» պանակի պրոյեկտի ստուգում
    հայտնաբերվել է %lld բացակայող արտաքին աուդիո ֆայլ(եր)
    ('aliased files'): Audacity-ն չունի այս ֆայլերը ավտոմատ կերպով վերականգնելու միջոց։
    
    Եթե ընտրեք ստորև նշված առաջին կամ երկրորդ տարբերակը,
    կարող եք փորձել գտնել և վերականգնել բացակայող ֆայլերը
    նրանց նախկին գտնվելու վայրում։
    
    Նկատի ունեցեք, որ երկրորդ տարբերակի դեպքում ալիքաձևը
    կարող է լռություն չցուցադրել։
    
    Եթե ընտրեք երրորդը, սա կպահպանի
    պրոյեկտը իր ներկայիս վիճակում, եթե դուք «անմիջապես չփակեք պրոյեկտը» հետագա սխալի մասին ծանուցումների դեպքում։

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
hy: «%s» պանակի պրոյեկտի ստուգման արդյունքում
    հայտնաբերվել է %d առանձին բլոկային ֆայլ(եր): Այս ֆայլերը
    չեն օգտագործվում այս պրոյեկտի կողմից, բայց կարող են պատկանել այլ պրոյեկտների։
    Դրանք վնասակար չեն և փոքր են:

en: Project check read faulty Sequence tags.
hy: Պրոյեկտի ստուգումը ընթերցեց սխալ հաջորդականության թեգեր։

en: Project contains unsaved changes. There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Discarding changes will open the latest version instead.
hy: Պրոյեկտը պարունակում է չպահպանված փոփոխություններ: Audio.com կայքում կա այս Audacity պրոյեկտի ավելի նոր տարբերակ: Փոփոխությունները չեղարկելու դեպքում կբացվի վերջին տարբերակը:

en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
hy: Պրոյեկտը զբաղված է
    (Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ)

en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
hy: Պրոյեկտը վնասված է
    (Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ)

en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
hy: Պրոյեկտը գտնվում է միայն ընթերցման համար նախատեսված պանակում
    (Չստացվեց ստեղծել անհրաժեշտ ժամանակավոր ֆայլերը)

en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
hy: Պրոյեկտը կողպված է
    (Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ)

en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
hy: Պրոյեկտը միայն ընթերցման համար է
    (Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ)

en: Project is syncing with audio.com. Do you want to stop the sync process?
hy: Պրոյեկտը սինքրոնացվում է audio.com-ի հետ: Ցանկանո՞ւմ եք դադարեցնել դրա գործընթացը:

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
hy: Պրոյեկտը գտնվում է FAT ձևաչափով սկավառակի վրա։
    Պատճենեք այն մեկ այլ սկավառակի վրա՝ այն բացելու համար։

en: Project update required
hy: Պրոյեկտի թարմացումը պարտադիր է

en: Project version conflict detected
hy: Հայտնաբերվել է պրոյեկտի տարբերակի հակասություն

en: Project was closed before snapshot was created
hy: Պրոյեկտը փակվել էր նախքան սնեփշոթի ստեղծումը

en: Project was recovered
hy: Պրոյեկտը վերականգնվել է

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
hy: Պրոյեկտները չեն կարող պահպանվել FAT սկավառակների վրա։

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
hy: Շարունակելու համար անհրաժեշտ է ճիշտ կարգավորված FFmpeg-ը։
    Կարող եք այն կարգավորել «Կարգավորումներ» > «Գրադարաններ» բաժնում։

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
hy: Աջակցում է Audacity-ին Audio Unit էֆեկտների համար

en: Provides LADSPA Effects
hy: Ապահովում է LADSPA էֆեկտներ

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
hy: Աջակցում է LV2 էֆեկտներին Audacity-ի համար

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
hy: Աջակցում է Nyquist էֆեկտներին Audacity-ի համար

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
hy: Աջակցում է Vamp էֆեկտներին Audacity-ի համար

en: Provides builtin commands to Audacity
hy: Ապահովում է Audacity-ի ներկառուցված հրամանները

en: Provides builtin effects to Audacity
hy: Audacity-ն տրամադրում է ներկառուցված էֆեկտներ

en: Public
hy: Ընդհանուր

en: Punch and Rol&l Record
hy: Փանչ-ն-ռոլ&լ ձայնագրութ․

en: Punch and Roll Recording
hy: Փանչ-ն-ռոլլ ձայնագրութ․

en: Q (higher value reduces width)
hy: Q (ավելի բարձր արժեքը կրճատում է լայնությունը)

en: Quality
hy: Որակ

en: Quality (kbps)
hy: Որակ (կբիթ/վ)

en: Quality:
hy: Որակ՝

en: Quick Fixes
hy: Շտապ շտկումներ

en: Quick-Play disabled
hy: Quick-Play-ը անջատված է

en: Quick-Play enabled
hy: Quick-Play-ը միացված է

en: R
hy: Աջ

en: R&egion
hy: Տ&արածք

en: R&elease Time:
hy: Թ&ուլացման ժամ․՝

en: R&elease time (secs):
hy: Թ&ուլացման ժամ․ (վրկ)՝

en: R&emove Special
hy: Հ&եռացնել հատուկը

en: R&escan Audio Devices
hy: Վերա&սկանավորել աուդիո սարքերը

en: R&eset
hy: &Վերականգնել

en: RAW (header-less)
hy: RAW (առանց վերնագրի)

en: RMS
hy: Միջին քառ. արմատ

en: RMS = %s.
hy: Միջին քառակուսի արմատ = %s։

en: RMS dB
hy: Միջին քառ․ արմատ դԲ։

en: RMS level
hy: Միջին քառ․ արմատի մակարդակ

en: Random Seed:
hy: Պատահակ․ սերմ՝

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
hy: Արագ տոնի որակի տատանումներ, ինչպես կիթառի ձայնը, որն այդքան տարածված էր 1970-ականներին

en: Rat&e
hy: Հաճ&ախականութ․

en: Rate Change
hy: Հաճախականութ․ փոփոխություն

en: Rate:
hy: Հաճախակ․՝

en: Rati&o:
hy: Հարա&բերակցություն՝

en: Ratio
hy: Հարաբերակցություն

en: Ratio %.0f to 1
hy: Հարաբերակցութ․ %.0f-ից 1

en: Ratio %.1f to 1
hy: Հարաբերակցութ․ %.1f-ից 1

en: Re&duce
hy: Մնա&ցորդ

en: Re&name Track...
hy: Վեր&անվանել թրեքը...

en: Re&store
hy: Վե&րականգնել

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
hy: Պահել լեյբլները, եթե ընտրությունը կպչի դրա վրա

en: Read as Zero
hy: Ընթերցել որպես զրո

en: Reading data again...
hy: Տվյալները կրկին ընթերցվում են...

en: Real-time Conversion
hy: Իրական ժամի փոխանակում

en: Realtime Effects
hy: Իրական ժամի էֆեկտներ

en: Realtime effect o&rganization:
hy: Իրական ժամ․ էֆեկտների կազմակերպում՝

en: Realtime effects
hy: Իրական ժամի էֆեկտներ

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
hy: Իրական ժամանակի էֆեկտները քայքայիչ չեն և կարող են փոփոխվել ցանկացած պահի։

en: Realtime effects for %s
hy: %s-ի իրական ժամի էֆեկտներ

en: Rearrange sub-views
hy: Վերադասավորել ենթատեսքները

en: Reassignment
hy: Վերաբաշխում

en: Received %d while opening devices
hy: Վերադարձել է %d՝ սարքերը բացելիս

en: Recent &Files
hy: Նախկին &ֆայլեր

en: Record
hy: Ձայնագրել

en: Record &New Track
hy: Ձայնագրել &Նոր թրեք

en: Record Meter
hy: Ռեկորդաչափ

en: Record New Track
hy: Ձայնագրել նոր թրեք

en: Record on a new track
hy: Ձայնագրել նոր թրեքի վրա

en: Record/Playhead
hy: Ձայնագրում/Նվագարկում

en: Recorded Audio
hy: Ձայնագրված աուդիո

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
hy: Ձայնագրված աուդիոն կորել է նշված վայրերում։ Հնարավոր պատճառներ՝
    
    Այլ ծրագրերը մրցում են Audacity-ի հետ պրոցեսորի ժամանակի համար
    
    Դուք ուղղակիորեն պահպանում եք դանդաղ արտաքին հիշասարքի վրա

en: Recorded_Audio
hy: Ձայնագրված_Աուդիո

en: Recording
hy: Ձայնագրում է

en: Recording &Channels
hy: Ձայնագրման &ազդանշաններ

en: Recording - Choosing the Recording Device
hy: Ձայնագրում - Ձայնագրչի ընտրություն

en: Recording - Choosing the Recording Source
hy: Ձայնագրում - Ձայնագրման միջոցի ընտրություն

en: Recording - Setting the Recording Level
hy: Ձայնագրում - Ձայնագրման մակարդակի կարգավորումներ

en: Recording Audio
hy: Աուդիո ֆայլի ձայնագրում

en: Recording Channels
hy: Ձայնագրման ազդանշաններ

en: Recording Device
hy: Ձայնագրիչ

en: Recording Exported:
hy: Արտածված ձայնագրություն՝

en: Recording Level
hy: Ձայնագրման մակարդակ

en: Recording Meter
hy: Ձայնագրման չափիչ

en: Recording Meter Options
hy: Ձայնագրման չափիչի կարգ․

en: Recording Saved:
hy: Պահպանված ձայնագրություն՝

en: Recording channels: %d
hy: Ձայնագրման ազդանշաններ՝ %d

en: Recording duration:
hy: Ձայնագրման տևողություն՝

en: Recording end:
hy: Ձայնագրման ավարտ՝

en: Recording start:
hy: Ձայնագրման սկիզբ՝

en: Recording stops and starts
hy: Ձայնագրությունը կանգ է առնում և սկսվում

en: Recording volume is emulated
hy: Ձայնագրման ձայնը էմուլացված է

en: Recording volume is native
hy: Ձայնագրման ձայնը բնօրինակ է

en: Recording will commence in:
hy: Ձայնագրությունը կսկսվի՝

en: Recover
hy: Վերականգնել

en: Recoverable &projects
hy: Վերականգնվող &պրոյեկտներ

en: Rectangle
hy: Ուղղանկյունաձև

en: Rectangular
hy: Ողղանկյունաձև

en: Rectifier Distortion
hy: Ուղղիչի դիսթորշն

en: Redo
hy: Վերականգնել

en: Redo previous change
hy: Վերականգնել վերջին փոփոխությունը

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
hy: Նվազեցրեք ամպլիտուդը՝ վերականգնված գագաթները (dB) ապահովելու համար

en: Reduces "dynamic range", or differences between loud and quiet parts.
hy: Կրճատում է «դինամիկ տիրույթը» կամ աղմկոտ և հանգիստ մասերի միջև եղած տարբերությունները։

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
hy: Նվազեցնում է (խուսափում է) մեկ կամ մի քանի թրեքներ, երբ նշված «կառավարման» թրեքի ձայնը հասնում է որոշակի մակարդակի։

en: Refresh Rate
hy: Թարմացման հաճախակ․

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
hy: Վերստեղծել կեղծանունների ամփոփ ֆայլերը (անվտանգ և առաջարկվող)

en: Region around sounds
hy: Հնչյունների շուրջ ընկած հատվածը

en: Region between sounds
hy: Հնչյունների միջև ընկած հատվածը

en: Regular
hy: Սովորական

en: Regular Interval Labels
hy: Կանոնավոր ինտերվալային լեյբլներ

en: Relative To:
hy: Հարաբերական՝

en: Release Time
hy: Թուլացման ժամ․

en: Release Time %.1f secs
hy: Թողարկման ժամանակ՝ %.1f վայրկյան

en: Release build (debug level %d)
hy: Մշակման բիլդ (%d-րդ մակարդակ)

en: Release time
hy: Թուլացման ժամ․

en: Reload
hy: Թարմացնել

en: Remaining Time:
hy: Մնաց՝

en: Remember my choice and don't ask again
hy: Հիշել իմ ընտրությունը և այլևս չհարցնել

en: Remind me later
hy: Հիշեցնել ինձ ավելի ուշ

en: Remo&ve
hy: Հե&ռացնել

en: Remo&ve Tracks
hy: Հեռացնել թրեքները

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Remove %s
hy: Հեռացնել %s

en: Remove Track
hy: Հեռացնել թրեքը

en: Removed %s from %s
hy: Հեռացվել է %s-ը %s-ից

en: Removed Cut Line
hy: Կտրված գիծը հեռացված է

en: Removed audio track(s)
hy: Հեռացված աուդիո թրեք(եր)

en: Removed track '%s'.
hy: «%s» թրեքը հեռացված է

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
hy: Հեռացնում է ֆոնային աղմուկը, ինչպիսիք են օդափոխիչները, ժապավենի աղմուկը կամ բզզոցը

en: Removing DC offset and Normalizing...
hy: DC օֆսեթի հեռացում և նորմալացում...

en: Removing DC offset...
hy: DC օֆսեթի հեռացում ...

en: Removing Dependencies
hy: Կախվածությունների հեռացում

en: Rename '%s'
hy: Վերանվանել «%s»

en: Rename '%s' to...
hy: Վերանվանել '%s'-ն...

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
hy: Վերանվանեք «անանունը»՝ նոր գրառումը պահպանելու համար։
    «OK» կոճակը պահպանում է բոլոր փոփոխությունները, «Չեղարկել»-ը՝ ոչ։

en: Rename Clip...
hy: Վերանվանել հոլովակը․․․

en: Rename...
hy: Վերանվանել...

en: Renamed '%s' to '%s'
hy: Վերանվանել է «%s»-ից «%s»

en: Render
hy: Ռենդեր

en: Render Pitch and &Speed
hy: Ռենդեր անել տոնայնութ. և &արագութ.

en: Render Pitch and Speed
hy: Ռենդեր անել տոնայնութ. և արագութ.

en: Rendered all audio in track '%s'
hy: «%s» թրեքի բոլոր աուդիոները մշակվեցին

en: Rendered time-stretched audio
hy: Ժամանակի ձգձգման աուդիոն մշակվեց

en: Rendering Clip
hy: Հոլովակի նկարահանում

en: Rendering Control-Track Time-Stretched Audio
hy: Control-Track Time-Stretch աուդիոյի ռենդեր

en: Repair
hy: Վերանորոգել

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
hy: Վերականգնումը իրականացվում է՝ օգտագործելով ընտրության հատվածից դուրս գտնվող աուդիո տվյալները։
    
    Խնդրում ենք ընտրել այնպիսի հատված, որի ձայնը դիպչում է առնվազն մեկ կողմին։
    
    Որքան շատ շրջապատող ձայն, այնքան ավելի լավ է այն աշխատում։

en: Repeat
hy: Կրկնել

en: Repeat %s
hy: Կրկնել %s անգամ

en: Repeat Last Analyzer
hy: Կրկնել վերջին վերլուծիչը

en: Repeat Last Effect
hy: Կրկնել վերջին էֆեկտը

en: Repeat Last Generator
hy: Կրկնել վերջին գեներատորը

en: Repeat Last Tool
hy: Կրկնել վերջին գործիքը

en: Repeat processing
hy: Կրկնել մշակումը

en: Repeats the selected audio again and again
hy: Կրկնում է ընտրված աուդիոն անընդհատ

en: Repeats the selection the specified number of times
hy: Կրկնում է ընտրությունը նշված քանակությամբ անգամներ

en: Replace %s
hy: Փոխարինել %s

en: Replace effect
hy: Փոխարինել էֆեկտը

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
hy: Փոխարինեք բացակայող ձայնը լռությամբ (անմիջապես մշտական)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
hy: Փոխարինել բացակայող ձայնը լռությամբ (անմիջապես մշտական):

en: Replace preset '%s'?
hy: Փոխարինե՞լ «%s» նախադրվածը:

en: Replaced %s with %s
hy: Փոխանակվել է %s-ը %s-ին

en: Report generated to:
hy: Հաշվետվությունը ստեղծվել է՝

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
hy: Հարցված կորը չի գտնվել, օգտագործվում է «անանուն»

en: Requested value exceeds memory capacity.
hy: Հարցված արժեքը գերազանցում է հիշողության ծավալը։

en: Resample
hy: Վերաձևակերպել

en: Resample Track
hy: Վերաձևակերպել թրեքը

en: Resampled audio track(s)
hy: Վերաձևակերպել թրեք(եր)ը

en: Resampling failed.
hy: Վերաձևակերպումը չստացվեց

en: Resampling track %d
hy: %d թրեքի վերաձևակերպում

en: Rese&t...
hy: Վեր&ականգնել...

en: Reset
hy: Վերակայել

en: Reset &Configuration
hy: Վերակայել &կարգավորումը

en: Reset Clip Pitch
hy: Վերակայել հոլովակի տոնը

en: Reset Clip Speed
hy: Վերակայել հոլովակի արագութ․

en: Reset Genres
hy: Վերականգնել ժանրերը

en: Reset Toolb&ars
hy: Վերակայել գործիքա&գոտին

en: Reset Zoom
hy: Վերակայել խոշորացումը

en: Resid&ue
hy: Հարկադր&ել

en: Residual level
hy: Մնացորդային մակարդակ

en: Resize:
hy: Չափափոխել՝

en: Reso&nance:
hy: Ռեզո&նանս՝

en: Resonance
hy: Ռեզոնանս

en: Resonant Noise
hy: Ռեզոնանսային աղմուկ

en: Restart system
hy: Վերագործարկել համակարգիչը

en: Restore Defaults
hy: Վերականգնել լռելյայն կարգ․-ները

en: Result
hy: Արդյունք

en: Results
hy: Արդյունք

en: Retrieve Selectio&n
hy: Վերականգնել ընտրությու&նը

en: Retry
hy: Կրկին փորձել

en: Rever&berance (%):
hy: Ռևեր&բերացիա (%)՝

en: Reverb
hy: Ռևերբերացիա

en: Reverse
hy: Հակադարձել

en: Reverse Bouncing Ball
hy: Հակադարձ թռչկոտող գնդակ

en: Reverses the selected audio
hy: Հետ է շրջում ընտրված աուդիոն

en: Rhythm Track
hy: Ռիթմային թրեկ

en: Rhythm track duration
hy: Ռիթմի տևողություն

en: Right (dB)
hy: Աջ (դԲ)

en: Right (linear)
hy: Աջ (գծային)

en: Right Only
hy: Միայն աջ

en: Right-click for menu.
hy: Սեղմեք աջ կոճակով մենյուի համար։

en: Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
hy: Մենյուի համար սեղմեք աջ կոճակը։ Ctrl+գլորել՝ խոշորացնելու համար։

en: Roll-off (dB per octave)
hy: Գլորում (դԲ օկտավայում)

en: Rounded In
hy: Կլորացված մուտք

en: Rounded Out
hy: Կլորացված ելք

en: Rule deletion confirmation
hy: Կանոնի ջնջման հաստատում

en: Rules to choose import filters
hy: Ֆիլտրերի ներմուծման ընտրության կանոններ

en: Run
hy: Գործարկել

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
hy: Audacity-ի երկու օրինակ միաժամանակ աշխատեցնելը
    կարող է հանգեցնել տվյալների կորստի կամ համակարգի խափանման։

en: S&ave/Manage Curves...
hy: Պ&ահպանել/կառավարել կորերը...

en: S&ave:
hy: Պ&ահպանել

en: S&cale:
hy: Մ&ասշտաբ՝

en: S&hare Audio...
hy: Կ&իսվել աուդիոն...

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
hy: Ց&ուցադրել «Ինչպե՞ս եք ցանկանում արտահանել» երկխոսության պատուհանը

en: S&ort Tracks
hy: &Դասավորել թրեքները

en: S&pectral
hy: Ս&պեկտրալ

en: S&pectrogram Settings...
hy: Ս&պեկտրոգրամի կարգավորումներ․․․

en: S&tandard
hy: Ս&տանդարտ

en: S&teps per window:
hy: Ք&այլեր մեկ պատուհանի համար՝

en: S&tore Selection
hy: Պահ&ել ընտրությունը

en: S&witch view to Beats and Measures and align with musical grid
hy: Փոխեք դիտման ռեժիմը դեպի «Հարվածեր և չափեր» և համապատասխանեցրեք այն երաժշտական ​​ցանցի հետ

en: S-Curve Down
hy: S-աձև կորը ներքև

en: S-Curve In
hy: S-աձև կոր մուտք

en: S-Curve Out
hy: S-աձև կոր ելք

en: S-Curve Up
hy: S-աձև կորը վերև

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
hy: SBSMS Ժամ / Տոնի ձգում

en: SFX Limiter
hy: Ձայն․ էֆեկտների սահմանափակիչ

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
hy: SQLite գրադարանը չհաջողվեց սկզբնականացնել։ Audacity-ն չի կարող շարունակել։

en: SQLite3 error
hy: SQLite3 սխալ

en: Same name
hy: Նույն անունը

en: Sample #
hy: Սեմփլ #

en: Sample &Rate
hy: Նմուշ․ &հաճախականութ․

en: Sample Count
hy: Սեմփլի քանակ

en: Sample Data Export
hy: Նմուշ. տվյալների արտածում

en: Sample Data Import
hy: Նմուշ. տվյալների ներմուծում

en: Sample Edit
hy: Փոխել սեմփլը

en: Sample Rate Con&verter:
hy: Նմուշ․ հաճախականության փոխ&արկիչ՝

en: Sample Rate Conver&ter:
hy: Նմուշ․ հաճախականության փոխար&կիչ՝

en: Sample Rate used when recording new tracks, mixing down tracks and for playback in this project.
hy: Նմուշ․ հաճախականութ․, որն օգտագործվում է նոր թրեքներ ձայնագրելիս, թրեքները միքսելիս և այս պրոյեկտում նվագարկման համար։

en: Sample Rate:
hy: Նմուշառման հաճախ.՝

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
hy: Նմուշ. հաճախականութ.՝ ~a Հց։ Նմուշ. արժեքները ~a մասշտաբով՝~%~a~%~a

en: Sample Rates
hy: Նմուշ. հաճախականություններ

en: Sample Track
hy: Սեմփլի թրեք

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
hy: Նմուշառման հաճախականութ․ (Հց)
    0 - չփոխել նմուշ․ հաճախականությունը

en: Sample rate conversion
hy: Նմուշի փոխանակման հաճախ․

en: Sample rate:
hy: Նմուշ․ հաճախականութ․՝

en: Samples
hy: Սեմփլներ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Save %s
hy: Պահպանել %s

en: Save &To Cloud...
hy: Պահպանել &ամպում...

en: Save As
hy: Պահպանել Որպես

en: Save Copy
hy: Պահպանել պատճենը

en: Save Files
hy: Պահպանել ֆայլերը

en: Save Log
hy: Պահպանել մատյանը

en: Save Metadata As:
hy: Պահպանել մետատվյալները որպես՝

en: Save Nyquist script
hy: Պահպանել Nyquist սկրիպտը

en: Save Preset
hy: Պահպանել նախադրվածը

en: Save Preset...
hy: Պահպանել նախադրվածը․․․

en: Save Project &As...
hy: Պահպանել պրոյեկտը &որպես...

en: Save Project As:
hy: Պահպանել պրոյեկտը որպես՝

en: Save Project...
hy: Պահպանել պրոյեկտը...

en: Save Project2
hy: Պահպանել պրոյեկտը2

en: Save Theme Cache
hy: Պահպանել թեմատիկ քեշը

en: Save Timer Recording As
hy: Պահպանել ժամաչափի ձայնագրությունը որպես

en: Save VST Preset As:
hy: Պահպանել VST նախադրվածը որպես՝

en: Save VST3 Preset As:
hy: Պահպանել VST3 նախադրվածը որպես՝

en: Save Without Copying
hy: Պահպանել առանց պատճենելու

en: Save behavior
hy: Պահպանել վարքագիծը

en: Save file as
hy: Պահպանել ֆայլը որպես

en: Save log to:
hy: Պահպանել մատյանը հետևյալ հասցեով՝

en: Save project before closing?
hy: Պահպանե՞լ պրոյեկտը փակելուց առաջ։

en: Save script
hy: Պահպանել սկրիպտը

en: Save script as...
hy: Պահպանել սկրիպտը որպես

en: Save this project
hy: Պահպանել այս պրոյեկտը

en: Save to &computer
hy: Պահպանել &համակարգչում

en: Save to Cloud
hy: Պահպանել ամպում

en: Save to audio.com
hy: Պահպանել audio.com կայքում

en: Save to computer
hy: Պահպանել համակարգչում

en: Save to computer...
hy: Պահպանել համակարգչում․․․

en: Save to the Cloud (free)
hy: Պահպանել ամպում (անվճար)

en: Saved %s
hy: Պահպանվել է՝ %s

en: Saves a copy of current project.
hy: Պահպանում է ընթացիկ պրոյեկտի պատճենը։

en: Saves a project.
hy: Պահպանում է պրոյեկտը

en: Saves the log contents.
hy: Պահպանում է մատյանի պարունակությունը։

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
hy: Պատճենը պահպանելը չպետք է վերագրվի արդեն իսկ պահպանված պրոյեկտին։
    Խնդրում ենք կրկին փորձել և ընտրել բնօրինակ անունը։

en: Saving an Audacity Project
hy: Audacity-ի պրոյեկտի պահպանում

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
hy: Առանձին ոճերի ֆայլերը պահպանելու և բեռնելու համար օգտագործվում է առանձին ֆայլ յուրաքանչյուր պատկերի համար, բայց մնացած ամեն ինչ նույնն է։

en: Saving project
hy: Պրոյեկտի պահպանում

en: Sawtooth
hy: Սղոցաձև

en: Scale
hy: Մասշտաբ

en: Scale:
hy: Մասշտաբ՝

en: Scheduled to stop at:
hy: Նախատեսված է դադար՝

en: Script
hy: Սկրիպտ

en: Script was not saved.
hy: Սկրիպտը չի պահպանվել։

en: Scroll
hy: Գլորել

en: Scroll view to playhead
hy: Տեսքը գլորել դեպի նվագարկիչը

en: Scru&bbing
hy: Սկրաբ&բինգ

en: Scrub &Ruler
hy: Սկրաբ-քանոն

en: Scrub Bac&kwards
hy: Հե&տադարձ սկրաբբինգ

en: Scrub For&wards
hy: Առա&ջադարձ սկրաբբինգ

en: Scrubbing
hy: Սկրաբբինգ

en: Searc&h:
hy: &Որոնել՝

en: Search:
hy: Որոնել՝

en: Searching for plugins
hy: Պլագինների որոնում

en: Second greatest
hy: Երկրորդ մեծագույնը

en: Seconds
hy: Վայրկյաններ

en: Seconds && samples
hy: Վայրկյան && սեմփլներ

en: See %s for more info.
hy: Ավելի շատ տեղեկությունների համար տե՛ս %s։

en: See&k
hy: Որո&նել

en: Seek Time when playing
hy: Որոնել ժամանակ աուդիո նվագելիս

en: Seeking
hy: Որոնում

en: Select
hy: Ընտրել

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
hy: Ընտրեք «Լիարժեք»՝ գրաֆիկական ինտերֆեյսն օգտագործելու համար, եթե այն տրամադրվում է Audio Unit-ի կողմից: Ընտրեք «Ընդհանուր»՝ համակարգի կողմից տրամադրվող ընդհանուր ինտերֆեյսն օգտագործելու համար: Ընտրեք «Հիմնական»՝ միայն տեքստային հիմնական ինտերֆեյսի համար: Վերաբացեք էֆեկտը, որպեսզի այն ուժի մեջ մտնի:

en: Select &Font...
hy: Ընտրել &Տառատեսակ...

en: Select &interface
hy: Ընտրել &ինտերֆեյս

en: Select A&ll	Ctrl+A
hy: Ընտրել &բոլորը	Ctrl+A

en: Select All
hy: Ընտրել բոլորը

en: Select Audio Host
hy: Ընտրել աուդիո հոսթ

en: Select Command
hy: Ընտրել հրաման

en: Select Cursor to Stored
hy: Ընտրեք կուրսորից մինչև պահածը

en: Select Cursor to Track End
hy: Ընտրեք կուրսորից մինչև թրեքի ավարտը

en: Select Curve
hy: Ընտրել կոր

en: Select Frequencies
hy: Ընտրել հաճախականութ.-ներ

en: Select Frequencies...
hy: Ընտրել հաճախականութ.-ներ․․․

en: Select Function
hy: Ընտրել ֆունկցիա

en: Select Macro
hy: Ընտրել մակրոն

en: Select Next Clip
hy: Ընտրել հաջորդ հոլովակը

en: Select None
hy: Ընտրել ոչ մեկը

en: Select Playback Device
hy: Ընտրել Նվագարկիչ

en: Select Preset
hy: Ընտրել նախադրվածը

en: Select Previous Clip
hy: Ընտրել նախորդ հոլովակը

en: Select Recording Channels
hy: Ընտրեք ձայնագրման ազդանշանները

en: Select Recording Device
hy: Ընտրել ձայնագրիչը

en: Select Sync-Locked
hy: Ընտրեք սինքրոն կողպված

en: Select Time
hy: Ընտրել ժամը

en: Select Time...
hy: Ընտրել ժամը․․․

en: Select Track Start to Cursor
hy: Ընտրեք թրեքի սկզբից մինչև կուրսորը

en: Select Track Start to End
hy: Ընտրեք թրեքի սկզբից մինչև վերջ

en: Select Tracks
hy: Ընտրել թրեքներ

en: Select Tracks...
hy: Ընտրել թրեքներ․․․

en: Select Zero Crossing
hy: Ընտրել զրոյական անցում

en: Select a MIDI file
hy: Ընտրել MIDI ֆայլ

en: Select a directory
hy: Ընտրել պանակ

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
hy: Ընտրեք մի քանի վայրկյան միայն աղմուկ, որպեսզի Audacity-ն իմանա, թե ինչը զտել, այնուհետև սեղմեք «Ստանալ աղմուկի պրոֆիլը» կոճակը։

en: Select a file
hy: Ընտրել ֆայլ

en: Select a text file containing labels
hy: Ընտրեք լեյբլներ պարունակող տեքստային ֆայլ

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
hy: Ընտրեք բոլոր այն աուդիո ֆայլերը, որոնք ցանկանում եք ֆիլտրել, և ընտրեք, թե որքան աղմուկ եք ուզում ֆիլտրել, ապա սեղմեք «OK»՝ աղմուկը նվազեցնելու համար։

en: Select all text
hy: Ընտրել բոլոր տեքստը

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
hy: Ընտրեք XML ֆայլ, որը պարունակում է Audacity ստեղնաշարի կոմբինացիաներ...

en: Select file
hy: Ընտրել ֆայլ

en: Select file(s) for batch processing...
hy: Ընտրել ֆայլ(երը) խմբաքանակային մշակման համար...

en: Select file(s) to install
hy: Ընտրեք ֆայլ(եր) տեղադրելու համար

en: Select one or more files
hy: Ընտրեք մեկ կամ ավելի ֆայլեր

en: Select stream(s) to import
hy: Ընտրել հոսք(եր) ներմուծման համար

en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
hy: Ընտրեք %s-ի կողմից օգտագործվող աուդիոն (օրինակ՝ Cmd + A՝ բոլորը ընտրելու համար), ապա նորից փորձեք։

en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
hy: Ընտրեք %s-ի կողմից օգտագործվող աուդիոն (օրինակ՝ Ctrl + A՝ բոլորը ընտրելու համար), ապա նորից փորձեք։

en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
hy: Ընտրեք %s-ի կողմից օգտագործվող աուդիոն։
    
    1. Ընտրեք աղմուկ ներկայացնող աուդիոն և օգտագործեք %s-ը՝ ձեր «աղմուկի պրոֆիլը» ստանալու համար։
    
    2. Երբ արդեն ունեք ձեր աղմուկի պրոֆիլը, ընտրեք այն աուդիոն, որը ցանկանում եք փոխել
    և օգտագործեք %s-ը՝ այդ աուդիոն փոխելու համար։

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
hy: Ընտրեք հիմնական հաճախակ.-ը
    և բաց թողեք համակարգչի մկնիկը

en: Select to End
hy: Ընտրել մինչև վերջ

en: Select to Start
hy: Ընտրել մինչև սկիզբ

en: Select xml file to export presets into
hy: Ընտրեք xml ֆայլը նախադրվածները արտածելու համար

en: Select xml file with presets to import
hy: Ընտրեք xml ֆայլը նախադրվածները ներմուծելու համար

en: Select...
hy: Ընտրել․․․

en: Selected
hy: Ընտրված

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
hy: Ընտրված MIDI նվագարկիչ՝ %d - %s

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
hy: Ընտրված MIDI ձայնագրիչ՝ %d - %s

en: Selected area using Brush Tool
hy: Ընտրված տարածքը՝ օգտագործելով վրձնի գործիքը

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
hy: Միայն ընտրված աուդիոն։
    Կտեղադրվի միայն աղբյուրի հատվածի ընտրված մասը։

en: Selected noise profile is too short.
hy: Ընտրված աղմուկի պրոֆիլը շատ կարճ է։

en: Selected playback device: %d - %s
hy: Ընտրված նվագարկիչ՝ %d - %s

en: Selected recording device: %d - %s
hy: Ընտրված ձայնագրիչը՝ %d - %s

en: Selection
hy: Ընտրություն

en: Selection Contract L&eft
hy: Նեղացնել ընտրութ․ ձ&ախից

en: Selection Contract R&ight
hy: Նեղացնել ընտրութ․ ա&ջից

en: Selection En&d
hy: Ընտրության ավար&տ

en: Selection End
hy: Ընտրության ավարտ

en: Selection Extend &Left
hy: Ընդլայնել ընտրությունը &ձախ

en: Selection Extend &Right
hy: Ընդլայնել ընտրությունը &աջ

en: Selection Length
hy: Ընտրության երկարությունը

en: Selection Sta&rt
hy: Ընտրության սկի&զբ

en: Selection Star&t
hy: Ընտրության սկիզ&բ

en: Selection Start
hy: Ընտրության սկիզբ

en: Selection Tool
hy: Ընտրության գործիք

en: Selection Toolbar Setup
hy: Ընտրութ․ գործիքագոտու կարգավ․

en: Selection is too small to use voice key.
hy: Ընտրությունը չափազանց փոքր է ձայնային ստեղնն օգտագործելու համար։

en: Selection must be larger than %d samples.
hy: Ընտրությունը պետք է լինի %d սեմփլից մեծ։

en: Selection to &Start
hy: Ընտրությունից &սկիզբ

en: Selection to En&d
hy: Ընտրությունից ավար&տ

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
hy: Ընտրությունը չափազանց կարճ է։~%Պետք է լինի 2-ից ավելի սեմփլ։

en: Selects Audio.
hy: Ընտրում է Աուդիոն

en: Selects a frequency range.
hy: Ընտրում է հաճախակ․ միջակայք։

en: Selects a range of tracks.
hy: Ընտրում է թրեքների միջակայք։

en: Selects a time range.
hy: Ընտրում է ժամային միջակայք։

en: Semitones (half-steps)
hy: Կիսատոններ (կիսաքայլեր)

en: Sensiti&vity (dB):
hy: Զգայուն&ություն (դԲ)՝

en: Sensitivity
hy: Զգայունություն

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
hy: Հաջորդականությունն ունի բլոկային ֆայլ, որը գերազանցում է բլոկի համար առավել. %s սեմփլների քանակը։
    Կտրվում է մինչև այս առավել. երկարությունը։

en: Set
hy: Սահմանել / Տեղադրել

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
hy: «Տակտերի քանակը» զրոյի դարձրեք՝ «Ռիթմի տևողությունը» միացնելու համար։

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
hy: Սահմանել (կամ ընդլայնել) &ձախ ընտրությունը

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
hy: Սահմանել (կամ ընդլայնել) &աջ ընտրությունը

en: Set Clip
hy: Սահմանել հոլովակ

en: Set Clip...
hy: Սահմանել հոլովակ․․․

en: Set De&fault
hy: Սահմանել լռ&ելյայն արժեքը

en: Set Display
hy: Սահմանել ցուցադրումը

en: Set Envelope
hy: Սահմանել ծրարը

en: Set Envelope...
hy: Սահմանել ծրարը․․․

en: Set Interpolation
hy: Սահմանել ինտերպոլյացիան

en: Set Label
hy: Սահմանել Լեյբլ

en: Set Label...
hy: Սահմանել Լեյբլ․․․

en: Set Left Selection Boundary
hy: Սահմանել ձախ ընտրության սահմանը

en: Set Loop &In
hy: Սահմանել ցիկլի &սկիզբը

en: Set Loop &Out
hy: Սահմանել ցիկլի &ավարտը

en: Set Loop To Selection
hy: Սահմանել ցիկլը ընտրությանը

en: Set Preference
hy: Սահմանել կարգավորումը

en: Set Preference...
hy: Սահմանել կարգավորումը․․․

en: Set Project
hy: Տեղադրել պրոյեկտը

en: Set Project...
hy: Տեղադրել պրոյեկտը․․․

en: Set Range
hy: Սահմանել միջակայքը

en: Set Rate
hy: Սահմանել հաճախականութ․

en: Set Right Selection Boundary
hy: Սահմանել աջ ընտրության սահմանը

en: Set Selection Left at Play Position
hy: Ընտրությունը ձախ դնել նվագարկման դիրքում

en: Set Selection Right at Play Position
hy: Ընտրությունը աջ դնել նվագարկման դիրքում

en: Set Track
hy: Սահմանել թրեք

en: Set Track Audio
hy: Սահմանել թրեքի աուդիոն

en: Set Track Audio...
hy: Սահմանել թրեքի աուդիոն․․․

en: Set Track Name
hy: Սահմանել թրեքի անունը

en: Set Track Status
hy: Սահմանել թրեքի կարգավիճակը

en: Set Track Status...
hy: Սահմանել թրեքի կարգավիճակը․․․

en: Set Track Visuals
hy: Սահմանել թրեքի տեսող. տարրերը

en: Set Track Visuals...
hy: Սահմանել թրեքի տեսող. տարրերը...

en: Set Track...
hy: Սահմանել թրեք․․․

en: Set Wave Clip Name
hy: Սահմանել ալիքաձև հոլովակի անունը

en: Set either 'Number of bars' or~%~
                        'Rhythm track duration' to greater than zero.
hy: Սահմանեք կամ «Տակտերի քանակը», կամ ~%~
                        «Ռիթմի տևողությունը» զրոյից մեծ։

en: Set range to '%ld' - '%ld'
hy: Սահմանել միջակայքը '%ld'-ից '%ld'

en: Set sound activation le&vel...
hy: Սահմանել ձայնի ակտիվացման մա&կարդակը...

en: Set time track display to linear
hy: Ժամանակի հետագծի ցուցադրումը դարձնել գծային

en: Set time track display to logarithmic
hy: Ժամանակի հետագծի ցուցադրումը սահմանել լոգարիթմականի

en: Set time track interpolation to linear
hy: Ժամանակի հետագծի ինտերպոլյացիան դարձնել գծային

en: Set time track interpolation to logarithmic
hy: Ժամանակի հետագծի ինտերպոլյացիան սահմանել լոգարիթմականի

en: Sets an envelope point position.
hy: Սահմանում է ծրարի կետի դիրքը։

en: Sets the loudness of one or more tracks
hy: Սահմանում է մեկ կամ մի քանի թրեքների բարձրությունը

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
hy: Սահմանում է մեկ կամ մի քանի թրեքների գագաթնակետային ամպլիտուդը

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
hy: Սահմանում է մեկ կամ մի քանի թրեքների գագաթնակետային ամպլիտուդը

en: Sets the value of a single preference.
hy: Սահմանում է մեկ կարգավորման արժեքը։

en: Sets various values for a clip.
hy: Սահմանում է տարբեր արժեքներ հոլովակի համար։

en: Sets various values for a label.
hy: Սահմանում է տարբեր արժեքներ լեյբլի համար։

en: Sets various values for a project.
hy: Պրոյեկտի համար սահմանում է տարբեր արժեքներ։

en: Sets various values for a track.
hy: Սահմանում է տարբեր արժեքներ թրեքի համար։

en: Setting a loop region also makes an audio selection
hy: Ցիկլի տիրույթի սահմանումը նաև կատարում է աուդիո ընտրություն

en: Settings folder:
hy: Կարգավորումների պանակ՝

en: Shaped
hy: Ձևավորված

en: Share Audio
hy: Կիսվել աուդիոն

en: Share to audio.com
hy: Կիսվել audio.com-ում

en: Shelf Filter
hy: Դարակի ֆիլտր

en: Shift-Left-Click
hy: Shift-Ձախ-Քլիկ

en: Shift-Right-Click
hy: Shift-Աջ-Քլիկ

en: Sho&w RMS in Waveform
hy: Ցուցա&դրել միջին քառ․ արմատը Ալիքաձևում

en: Short Seek &Left During Playback
hy: Կարճ &ձախ որոնում նվագարկման ընթացքում

en: Short Seek &Right During Playback
hy: Կարճ &աջ որոնում նվագարկման ընթացքում

en: Short cut
hy: Կարճ կտրել

en: Shortcuts
hy: Դյուրանցումներ

en: Shortcuts have been removed
hy: Դյուրանցումները հեռացված են

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: Show &Log...
hy: Ցուցադրել &մատյանը

en: Show &Output
hy: Ցուցադրել &Արդյունքը

en: Show 'How to Get &Help' at launch
hy: Ցուցադրել «Ինչպես ստանալ &օգնություն» մեկնարկի ժամանակ

en: Show All Codecs
hy: Ցուցադրել բոլոր կոդեկները

en: Show All Formats
hy: Ցուցադրել բոլոր ձևաչափերը

en: Show Log for Details
hy: Ցուցադրել մատյանը մանրամասների համար

en: Show S&cript
hy: Ցուցադրել Ս&կրիպտը

en: Show a grid along the &Y-axis
hy: Ցուցադրել ցանցը &Y առանցքի երկայնքով

en: Show actual compression
hy: Ցուցադրել իրական սեղմումը

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
hy: Ցուցադրել այլընտրանքային &ոճավորումը (Mac vs PC)

en: Show detailed info about each block file
hy: Ցուցադրել մանրամասն ինֆո յուրաքանչյուր block ֆայլի մասին

en: Show detailed info about each editing operation
hy: Ցուցադրել մանրամասն ինֆո յուրաքանչյուր խմբագրման գործողության մասին

en: Show e&xtra menus
hy: Ցուցադրել լրա&ցուցիչ մենյուներ

en: Show g&rid lines
hy: Ցուցադրել &ցանցի գծերը

en: Show grid lines
hy: Ցուցադրել ցանցի գծերը

en: Show input
hy: Ցուցադրել մուտքը

en: Show messages
hy: Ցուցադրել հաղորդագրութ․-ները

en: Show output
hy: Ցուցադրել ելքը

en: Show target compression
hy: Ցուցադրել թիրախային սեղմումը

en: Shrin&k
hy: Փոքրա&ցնել

en: Shutdown system
hy: Անջատել համակարգիչը

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hy: Նշանի փոփոխութ. -- միջինը՝ %1.4f, sd՝ (%1.4f)

en: Sign in
hy: Մուտք գործել

en: Sign in here
hy: Մուտք գործել այստեղ

en: Sign in to cloud
hy: Մուտք գործեք ամպային ծառայութ․

en: Sign in to save to the cloud
hy: Մուտք գործեք՝ ամպում պահպանելու համար

en: Sign-in and get the token
hy: Մուտք գործել և ստանալ թոքենը

en: Signal Level Meter
hy: Ազդանշանի մակարդակի չափիչ

en: Signed 16 bit PCM
hy: Ստորագրված 16-բիթանոց PCM

en: Signed 24 bit PCM
hy: Ստորագրված 24-բիթանոց PCM

en: Signed 32 bit PCM
hy: Ստորագրված 32-բիթանոց PCM

en: Signed 8 bit PCM
hy: Ստորագրված 8-բիթանոց PCM

en: Silence &Audio
hy: Լռեցնել &աուդիոն

en: Silence Audi&o
hy: Ձայնազրկել աուդի&ոն

en: Silence Labeled Audio
hy: Լռեցնել պիտակավորված աուդիոն

en: Silence Threshold
hy: Լռության շեմ

en: Silence Threshold:
hy: Լռության շեմ՝

en: Silence audio selection
hy: Լռեցնել ձայնի ընտրությունը

en: Silence before first beat
hy: Լռություն առաջին հարվածից առաջ

en: Silence duration:
hy: Լռության տևողություն՝

en: Silenced labeled audio regions
hy: Լռեցվել է պիտակավորված աուդիո մասերը

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
hy: Ընտրված թրեքները լռեցվել են %.2f վայրկյանով՝ %.2f-ի վրա

en: Simple
hy: Պարզ

en: Simple tone control effect
hy: Պարզ տոնի կառավ. էֆեկտ

en: Simplified
hy: Պարզեցրած

en: Simulate Recording Errors
hy: Ձայնագրման սխալների մոդելավորում

en: Sine
hy: Սինուս

en: Sk&ip to
hy: Բա&ց թողել

en: Skip to End
hy: Անցնել մինչև վերջ

en: Skip to Selection End
hy: Անցնել ընտրության ավարտին

en: Skip to Selection Start
hy: Անցնել ընտրության սկզբին

en: Skip to Start
hy: Անցնել մեկնարկին

en: Slide %d of %d, %s, %s. %s
hy: Սլայդ %d-ը %d-ից, %s, %s: %s

en: Slide %d of %d, %s. %s
hy: Սլայդ %d-ը %d-ից, %s: %s

en: Sliding Stretch
hy: Սահող ձգում

en: Smack Explosion SFX
hy: Պայթյունի ձայն․ էֆեկտ

en: Small Room Bright
hy: Լուսավոր փոքր տարածք

en: Small Room Dark
hy: Մութ փոքր տարածք

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
hy: Խելացի հոնովակ։
    Ամբողջ սկզբնաղբյուրի հոլովակը կտեղադրվի ձեր պրոյեկտում՝ թույլ տալով ձեզ ցանկացած պահի մուտք գործել
    կտրված աուդիո տվյալներին։

en: Smooth Time
hy: Հարթ ժամ․

en: Smooth Time:
hy: Հարթ ժամ․՝

en: Smoothing
hy: Հարթեցում

en: Snap
hy: Կպչել

en: Snap to combo box
hy: Կպչել combo box-ին

en: Snap-To &Nearest
hy: Կպչեք &մոտակաին

en: Snap-To &Off
hy: Անջատել կպչումը

en: Snap-To &Prior
hy: Կպչել &նախորդին

en: Snapping
hy: Կպչում

en: Soft Clip
hy: Թեթև կտրում

en: Soft Clipping
hy: Թեթև կտրում

en: Soft Limit
hy: Թեթև սահմանափակիչ

en: Soft Overdrive
hy: Թույլ/թեթև օվերդրայվ

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
hy: Թեթև կտրում -12dB, 80% լրացուցիչ ուժեղացում

en: Solo
hy: Սոլո

en: Solo &Button:
hy: Սոլո &կոճակ՝

en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
hy: Որոշ թույլտվությունների խնդիր
    (Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ)

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
hy: Որոշ պարտադիր ֆայլեր՝
     %s-ում,
    արդեն առկա էին։ Վերագրե՞լ։

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
hy: Հետևյալ %lld ֆայլ(եր)ը արտածելուց հետո ինչ-որ բան սխալ գնաց։

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
hy: Հետևյալ %lld ֆայլ(եր)ը արտահանելուց հետո ինչ-որ բան սխալ է տեղի ունեցել։

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
hy: Ներեցեք, Vamp Պլագինը չհաջողվեց սկզբնականացնել։

en: Sorry, but it seems the email or password you entered is incorrect.
    Please double-check your credentials and try again!
hy: Ներեցեք, բայց, կարծես թե, մուտքագրված էլ. փոստը կամ գաղտնաբառը սխալ է։
    Խնդրում ենք կրկնակի ստուգել ձեր մուտքային տվյալները և նորից փորձել։

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
hy: Ներեցեք, Vamp Պլագինը չստացվեց բեռնել։

en: Sort by Name
hy: Դասավորել ըստ անվան

en: Sort by Time
hy: Դասավորել ըստ ժամի

en: Sort by effect name
hy: Դասավորել ըստ էֆեկտի անվան

en: Sort by publisher and effect name
hy: Դասավորել ըստ հրատարակչի և էֆեկտի անվան

en: Sort by type and effect name
hy: Դասավորել ըստ տեսակի և էֆեկտի անվան

en: Sound ##1
hy: Ձայն ##1

en: Sound Activated Record
hy: Ձայնային ակտիվացված ձայնագրություն

en: Sound Activated Recording
hy: Ձայնային ակտիվացված ձայնագրություն

en: Sound card mixer support
hy: Ձայնային քարտի միքսերի աջակցություն

en: Sp&lit
hy: Առ&անձնացնել

en: Spaces detected
hy: Հայտնաբերվել են բացատներ

en: Spe&ctral Selection Toolbar
hy: Սպե&կտրալ ընտրութ․ գործիքագոտի

en: Special
hy: Հատուկ

en: Special thanks:
hy: Հատուկ շնորհակալություն՝

en: Specify New Filename:
hy: Նշեք նոր ֆայլի անունը՝

en: Spectra&l Selection Panel
hy: Սպեկտրա&լ ընտրութ․ վահանակ

en: Spectral Brush
hy: Սպեկտրալ վրձին

en: Spectral Data Control Panel
hy: Սպեկտրալ տվյալների կառավ. վահանակ

en: Spectral Delete
hy: Սպեկտրալ ջնջում

en: Spectral Edit Multi Tool
hy: Սպեկտրալ խմբագրման բազմագործիք․ ռեժիմ

en: Spectral Edit Parametric EQ
hy: Սպեկտրալ խմբագրման պարամետրիկ էկվալայզեր

en: Spectral Edit Shelves
hy: Սպեկտրի խմբագրման դարակներ

en: Spectral Select
hy: Սպեկտրալ ընտրութ․

en: Spectral Selection
hy: Սպեկտրալ ընտրութ․

en: Spectral Tools
hy: Սպեկտրալ գործիքներ

en: Spectrogram
hy: Սպեկտրոգրամ

en: Spectrogram Settings
hy: Սպեկտրոգրամի կարգավորումներ

en: Spectrograms
hy: Սպեկտրոգրամներ

en: Spectrum
hy: Սպեկտր

en: Speech
hy: Խոսք

en: Spl&it Stereo Track
hy: Առանձ&նացնել ստերեո թրեքը

en: Spli&t
hy: &Առանձնացնել

en: Split
hy: Առանձնացնել

en: Split &Horizontally
hy: &Հորիզոնական առանձնացում

en: Split &Vertically
hy: &Ուղղահայաց առանձնացում

en: Split Clip
hy: Առանձնացնել հոլովակը

en: Split Delete
hy: Առանձնացնել-Ջնջել

en: Split Delete Labeled Audio
hy: Առանձնացնել-ջնջել պիտակավորված աուդիոն

en: Split Deleted labeled audio regions
hy: Առանձնացված-ջնջված է պիտակավորված աուդիո մասերը

en: Split Labeled Audio
hy: Առանձնացնել պիտակավորված աուդիոն

en: Split Ne&w
hy: Առանձնացնել նո&րը

en: Split New
hy: Առանձնացնել նոր

en: Split Stereo to Mo&no
hy: Առանձնացնել ստերեոն մո&նոյի

en: Split Stereo to Mono '%s'
hy: Ստերեոյի առանձնացումը մոնոի՝ «%s»

en: Split files based on:
hy: Ֆայլերը բաժանել հետևյալի վրա հիմնված՝

en: Split labeled audio (points or regions)
hy: Առանձնացվել է պիտակավորված աուդիոն (կետերի կամ մասերի)

en: Split stereo track '%s'
hy: Առանձնացնել ստերեո թրեքը «%s»

en: Split to Mono
hy: Առանձնացնել մոնոի

en: Split to new track
hy: Առանձնացնել որպես նոր թրեքի

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
hy: Առանձնացված-ջնջված է %.2f վայրկյանում t=%.2f-ում

en: Square
hy: Քառակուսի

en: Square, no alias
hy: Քառակուսի, առանց կեղծանվան

en: St&op threshold (samples):
hy: Կանգ&նեցման շեմ (սեմփլներ)՝

en: Stages
hy: Փուլեր

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Standard Audio Unit preset file
hy: Ստանդարտ Audio Unit նախադրվածի ֆայլ

en: Standard Autocorrelation
hy: Ստանդարտ ավտոկորելյացիա

en: Standard VST bank file
hy: Ստանդարդ VST Bank ֆայլ

en: Standard VST program file
hy: Ստանդարտ VST հավելվածի ֆայլ

en: Standard Vinyl rpm:
hy: Ստանդարտ ձայնապնակ․ պտույտ/րոպե՝

en: Standard, 170-210 kbps
hy: Ստանդարտ, 170-210 կբիթ/վ

en: Start
hy: Սկիզբ

en: Start (or end)
hy: Սկիզբ (կամ ավարտ)

en: Start Date
hy: Սկզբի ամսաթիվ

en: Start Date and Time
hy: Սկզբի ամսաթիվ և ժամ

en: Start Time
hy: Մեկնարկի ժամ․

en: Start Time:
hy: Մեկնարկի ժամ․՝

en: Start and End of Selection
hy: Ընտրության սկիզբը և ավարտը

en: Start and Length of Selection
hy: Ընտրության սկիզբը և երկարությունը

en: Start offset:
hy: Սկզբնական օֆսեթ՝

en: Start script
hy: Գործարկել սկրիպտը

en: Start time offset
hy: Մեկնարկի ժամանակի օֆսեթ

en: Start to &Cursor/Selection Start
hy: Սկզբից մինչև &կուրսորի/ընտրության սկիզբ

en: Start to &Zero
hy: Սկսել &զրոից

en: Start to Selection &End
hy: Սկզբից մինչև ընտրության &ավարտ

en: Start/End as
hy: Սկսել/Ավարտել որպես

en: Start:
hy: Սկիզբ՝

en: Starting phase (degrees)
hy: Սկզբնափուլ (աստիճան)

en: State folder:
hy: Վիճակի պանակ՝

en: Stem plot
hy: Ցողուն գծագիր

en: Step 1
hy: Քայլ 1

en: Step 2
hy: Քայլ 2

en: Steps per block are too few for the window types.
hy: Պատուհանների տեսակների համար բլոկի քայլերի քանակը չափազանց քիչ է։

en: Steps per block cannot exceed the window size.
hy: Մեկ բլոկի քայլերի քանակը չի կարող գերազանցել պատուհանի չափը։

en: Stereo Linking
hy: Ստերեո կապակցում

en: Stereo To Mono
hy: Ստերեոյից մոնո

en: Stereo Wid&th (%):
hy: Ստերեո լայն&ություն (%)՝

en: Steve Daulton
hy: Սթիվ Դոլթոն

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
hy: Սթիվ Դոլթոն և Բիլ Ուորրի

en: Steven Jones
hy: Սթիվեն Ջոնս

en: Sto&p
hy: Կ&անգնեցնել

en: Stop
hy: Կանգնեցնել

en: Stop script
hy: Դադարեցնել սկրիպտը

en: Stop the Audio First
hy: Նախ կանգնեցրեք աուդիոն

en: Stopped
hy: Կանգ առավ

en: Store Cursor Pos&ition
hy: Պահել կուրսորի դի&րքը

en: Stream is active ... unable to gather information.
hy: Հոսքը ակտիվ է ... հնարավոր չէ ստանալ տեղեկություն։

en: Stretch
hy: Ձգել

en: Stretch Note Track
hy: Ձգվող նոտաների թրեք

en: String or BLOB exceeds size limit
hy: Տողը կամ BLOB-ը գերազանցում է չափի սահմանը

en: Strings
hy: Լարային գործիքներ

en: SubCategories: %s
hy: Ենթակատեգորիաներ՝ %s

en: SubRip text file
hy: SubRip տեքստային ֆայլ

en: Success
hy: Ստացվեց

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
hy: WCAG 2.0-ի հաջողության չափանիշ 1.4.7՝ Հաստատված չէ

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
hy: WCAG 2.0-ի հաջողության չափանիշ 1.4.7՝ Հաստատված է

en: Success!
hy: Ստացվեց!

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
hy: Ստացվեց։~%FՖայլերը գրվել են հետևյալ հասցեով՝~%~s~%

en: Successfully exported the following %lld file(s).
hy: Հետևյալ %lld ֆայլ(եր)ը հաջողությամբ արտածվեցին։

en: Super Wideband
hy: Գերլայնաշերտ

en: Support for Other Formats
hy: Այլ ձևաչափերի աջակցություն

en: Supported Capture Rates:
hy: Աջակցվող ձայնագրման հաճախակ․-ններ՝

en: Supported Playback Rates:
hy: Աջակցվող նվագարկման հաճախակ․-ններ՝

en: Supported Rates:
hy: Աջակցող հաճախակ․-ններ՝

en: Supported label file
hy: Աջակցվող լեյբլի ֆայլ

en: Supports input: %d
hy: Մուտքի աջակցութ.` %d

en: Supports output: %d
hy: Ելքի աջակցութ.` %d

en: Swap Channels
hy: Փոխանակել ազդանշանները

en: Swap Stereo &Channels
hy: Ստերեո &ազդանշանների փոխանակում

en: Swapped Channels in '%s'
hy: Փոխանակված ազդանշաններ «%s»-ում

en: Swing amount
hy: Տատանումի չափ

en: Sync MIDI with Audio
hy: Սինքրոն․ MIDI-ն աուդիոյի հետ

en: Sync failed
hy: Սինքրոնացումը չստացվեց

en: Sync-Lock Tracks
hy: Սինքրոն կողպված թրեքներ

en: Synchronize MIDI with Audio
hy: MIDI-ի սինքրոնացում աուդիոյի հետ

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
hy: MIDI-ի և աուդիո թրեքների սինքրոնացում

en: Synchronizing project
hy: Պրոյեկտի սինքրոնացում

en: Syncing
hy: Սինքրոնացում

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
hy: Սինքրոնացվում է audio.com-ի հետ... (%d%%)

en: Syncing your project
hy: Պրոյեկտի սինքրոնացում

en: System
hy: Համակարգային

en: System &Date
hy: Համակարգի &ամսաթիվ

en: System T&ime
hy: Համակարգի &ժամ

en: T&ools
hy: Գ&ործիքներ

en: T&ools Toolbar
hy: &Գործիքների վահանակ

en: T&rack Size
hy: Թ&րեքի չափը

en: T&ransport
hy: Փ&ոխադրել

en: TEST FAILED!!!
hy: ՓՈՐՁԱՐԿՈՒՄԸ ՉՍՏԱՑՎԵՑ!!!

en: Tag
hy: Թեգ

en: Tag:
hy: Թեգ՝

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
hy: Tango Icon Gallery (գործիքագոտու պատկերակներ)

en: Tar&get compression
hy: Թիրա&խային սեղմում

en: Target Compression
hy: Թիրախային սեղմում

en: Target Peak:
hy: Թիրախային գագաթնակետ՝

en: Telephone
hy: Հեռախոս

en: Temp Directory Update
hy: Ժամ․ պանակի թարմացում

en: Template
hy: Շաբլոն

en: Tempo
hy: Տեմպ

en: Tempo (bpm)
hy: Տեմպ (Բիթ/րոպե)

en: Tempo Changed
hy: Տեմպը փոխվեց

en: Temporary Cloud files directory
hy: Ժամանակավոր ամպային ֆայլերի պանակ

en: Temporary files directory
hy: Ժամանակավոր ֆայլերի պանակ

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
hy: Ժամանակավոր ֆայլերի պանակը չի կարող լինել FAT սկավառակի վրա։

en: Test Data Size (MB):
hy: Փորձարկման տվյալների չափը (ՄԲ)՝

en: Test Mode
hy: Փորձարկման ռեժիմ

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
hy: Փորձարկման տվյալների չափը պետք է լինի 1-ից 2000 ՄԲ միջակայքում։

en: Text file
hy: Տեքստային ֆայլ

en: Text files
hy: Տեքստային ֆայլեր

en: Text:
hy: Տեքստ

en: Th&eme:
hy: &Ոճ՝

en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
hy: «Ժամանակի լուծաչափը» չափազանց երկար է ընտրության համար։
    
    Փորձեք մեծացնել աուդիո ընտրությունը մինչև առնվազն %.1fվայրկյան,
    կամ նվազեցնել «Ժամանակի լուծաչափը» մինչև %.1f վայրկյանից պակաս։

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hy: Audacity IPC սերվերը չկարողացավ սկզբնականացնել։
    
    Սա, հավանաբար, ռեսուրսների պակասի պատճառով է
    և կարող է պահանջվել վերագործարկում։

en: The Audacity Team
hy: Audacity Թիմ

en: The Build
hy: Բիլդ

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
hy: MIDI սինթեզատորի լատենտությունը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
hy: Ձեռնարկը, կարծես թե, տեղադրված չէ։ Խնդրում ենք [[*URL*|դիտել ձեռնարկը առցանց]] կամ [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| ներբեռնել ձեռնարկը]]։<br><br>Ձեռնարկը միշտ առցանց դիտելու համար ինտերֆեյսի կարգավորումներում «Ձեռնարկի տեղը» փոխեք «Ինտերնետից»։

en: The Repair effect cannot be applied within stretched or shrunk clips
hy: Վերանորոգման էֆեկտը չի կարող կիրառվել ձգված կամ կծկված սեղմակների վրա։

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
hy: Վերականգնման էֆեկտը նախատեսված է վնասված աուդիոյի շատ կարճ հատվածների վրա (մինչև 128 սեմփլ):
    
    Մեծացրեք և ընտրեք վայրկյանի մի փոքր մասը՝ վերականգնելու համար:

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
hy: Ակտիվ պրոյեկտն արդեն ունի ժամանակի հետագիծ, և մեկը հայտնաբերվել է ներմուծվող պրոյեկտում՝ շրջանցելով ներմուծված հետագիծը։

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
hy: Բուֆերի չափը կարգավորում է յուրաքանչյուր իտերացիայի ընթացքում էֆեկտին ուղարկվող սեմփլների քանակը: Փոքր արժեքները կհանգեցնեն ավելի դանդաղ մշակման, և որոշ էֆեկտների պատշաճ աշխատանքի համար անհրաժեշտ է 8192 կամ ավելի քիչ սեմփլ: Այնուամենայնիվ, էֆեկտների մեծ մասը կարող է ընդունել մեծ բուֆերներ, և դրանց օգտագործումը զգալիորեն կկրճատի մշակման ժամանակը:

en: The codec reported a generic error (EPERM)
hy: Կոդեկը հաղորդել է ընդհանուր սխալի մասին (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
hy: Կոդեկը հաղորդել է անվավեր պարամետրի մասին (EINVAL)

en: The content you are trying to paste will span across more tracks than you currently have available. Add more tracks and try again.
hy: Ձեր կողմից տեղադրվող բովանդակությունը կընդգրկի ավելի շատ թրեքներ, քան ներկայումս հասանելի է։ Ավելացրեք ավելի շատ թրեքներ և նորից փորձեք։

en: The database disk image is malformed
hy: ՏԲ-ի սկավառակի պատկերը սխալ է ձևավորված

en: The database file is locked
hy: ՏԲ-ի ֆայլը կողպված է

en: The database schema changed
hy: ՏԲ-ի սխեման փոխվել է

en: The entered value is invalid
hy: Մուտքագրված արժեքը անվավեր է

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
hy: Դյուրանցումներով ֆայլը պարունակում է «%s» և «%s» բառերի համար սխալ կրկնօրինակ դյուրանցումներ։
    Ոչինչ չի ներմուծվել։

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
hy: Հետևյալ հրամանների դյուրանցումները հեռացվել են, քանի որ դրանց լռելյայն դյուրանցումները նոր են կամ փոփոխված, և նույն դյուրանցումներն են, որոնք դուք վերագրել եք մեկ այլ հրամանի։

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. 
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
hy: Հետևյալ կարգավորման ֆայլին հնարավոր չէ մուտք գործել՝
    
    	%s
    
    Սա կարող է պայմանավորված լինել բազմաթիվ պատճառներով, բայց ամենահավանականը կարող է լինել այն, որ սկավառակի տարածքը լիքն է կամ դուք չունեք ֆայլում գրելու թույլտվություն։
    
    Կարող եք փորձել շտկել խնդիրը, այնուհետև սեղմել «Կրկին փորձել» կոճակը՝ շարունակելու համար։
    
    Եթե ընտրեք «Դուրս գալ Audacity-ից», ձեր պրոյեկտը կարող է մնալ չպահպանված վիճակում, որը կվերականգնվի հաջորդ անգամ այն ​​բացելիս։

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
hy: Հետևյալ պրոյեկտները ճիշտ չեն պահպանվել Audacity-ի վերջին գործարկման ժամանակ և կարող են ավտոմատ կերպով վերականգնվել։
    
    Վերականգնումից հետո պահպանեք պրոյեկտները՝ համոզվելու համար, որ փոփոխությունները գրվել են սկավառակի վրա։

en: The frequency gain cannot be negative
hy: Հաճախականութ․ ուժգնացումը չպետք է լինել բացասական

en: The frequency gain must be an integer
hy: Հաճախականութ․ ուժգնացումը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
hy: Հաճախականութ․ ուժգնացումը պետք է լինի ոչ ավելի, քան 60 դԲ/դեկ

en: The full smart clip is %s. Larger sizes will take longer to paste.
hy: Ամբողջական խելացի հոլովակը %s է։ Ավելի մեծ չափսերի տեղադրումը ավելի երկար ժամանակ կպահանջի։

en: The gain must be an integer
hy: Ուժգնացումը պետք է լինի ամբողջ թվով

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
hy: «%s» ստեղն․ կոմբինացիան արդեն նշանակված է հետևյալին՝
    
    	%s
    
    
    Սեղմեք «OK»՝ դյուրանցումը հետևյալին վերագրելու համար՝
    
    	%s
    
    Հակառակ դեպքում սեղմեք «Չեղարկել»։

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
hy: Ձեր ընտրած լեզուն՝ %s (%s), նույնը չէ, ինչ համակարգի լեզուն՝ %s (%s):

en: The large file support is disabled
hy: Մեծ ֆայլերի աջակցությունը անջատված է

en: The latest version of this project was not fully uploaded to audio.com. You can load the last complete version instead.
hy: Այս պրոյեկտի վերջին տարբերակը ամբողջությամբ չի վերբեռնվել audio.com կայքում։ Դրա փոխարեն կարող եք բեռնել վերջին ամբողջական տարբերակը։

en: The maximum frequency must be an integer
hy: Առավել․ հաճախականությունը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The maximum number of notes must be an integer
hy: Նոտաների առավելագույն քանակը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
hy: Նոտաների առավելագույն քանակը պետք է լինի 1..128 միջակայքում

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
hy: Նվազ․ ամպլիտուդը (դԲ) պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The minimum frequency must be an integer
hy: Նվազ․ հաճախականությունը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
hy: «%s» մոդուլը տարբերակի տող չի տրամադրում։
    
    Այն չի բեռնվի։

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
hy: «%s» մոդուլը չի ​​ապահովում պահանջվող գործառույթներից ոչ մեկը։
    
    Այն չի բեռնվի։

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
hy: «%s» մոդուլը չհաջողվեց սկզբնականացնել։
    
    Այն չի բեռնվի։

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
hy: «%s» մոդուլը համապատասխանում է Audacity-ի «%s» տարբերակին։
    
    Այն չի բեռնվի։

en: The name %s is a registered trademark.
hy: %s անունը գրանցված ապրանքանիշ է։

en: The project could not be found.
hy: Պրոյեկտը չհաջողվեց գտնել։

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
hy: FAT32 ձևաչափով ֆայլային համակարգում գրելու դեպքում պրոյեկտը գերազանցում է 4 ԳԲ առավելագույն չափը։

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
hy: Պրոյեկտը չհաջողվեց բացել, հնարավոր է՝ հիշասարքի վրա սահմանափակ տարածքի պատճառով։
    
    %s

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
hy: Պրոյեկտը չափազանց մեծ է վերբեռնելու համար։ Խնդրում ենք պահպանել այն ձեր համակարգչում։

en: The project may sound different than intended. %s
hy: Պրոյեկտը կարող է տարբերվել նախատեսվածից։ %s

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
hy: Պրոյեկտի նմուշ․ հաճախականութ․ (%d) և բիթային արագության (%d կբիթ/վ) համադրությունը չի աջակցվում MP3 ֆայլի ձևաչափով։

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
hy: Պրոյեկտի նմուշ․ հաճախականութ․ (%d) և բիթային արագության (%d կբիթ/վ) համադրությունը չի աջակցվում ընթացիկ ելքային ֆայլի ձևաչափով։

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
hy: Պրոյեկտի նմուշ․ հաճախականութ․ (%d) չի աջակցվում MP3 ֆայլի ձևաչափով։

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
hy: Պրոյեկտի նմուշ․ հաճախականութ․ (%d) չի աջակցվում ընթացիկ ելքային ֆայլի ձևաչափով։

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
hy: Պրոյեկտի չափը գերազանցում է նպատակային սկավառակի վրա առկա ազատ տարածքը։
    
    Խնդրում ենք ընտրել այլ սկավառակ՝ ավելի շատ ազատ տարածքով։

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
hy: Պրոյեկտը չի պահպանվել, քանի որ տրամադրված ֆայլի անունը կփոխարիներ մեկ այլ պրոոյեկտի։
    Խնդրում ենք կրկին փորձել և ընտրել սկզբնական անունը։

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
hy: Պրոյեկտը չի պահպանվել, քանի որ ընտրված պրոյեկտը բաց է մեկ այլ պատուհանում։
    Խնդրում ենք կրկին փորձել և ընտրել բնօրինակ անունը։

en: The project will sync in background while you work. You can check the sync status on the bottom right corner of Audacity at any time
hy: Պրոյեկտը կսինքրոնացվի ֆոնային ռեժիմով, մինչ դուք աշխատում եք։ Դուք կարող եք ցանկացած պահի ստուգել սինքրոնացման կարգավիճակը Audacity-ի ներքևի աջ անկյունում։

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
hy: Պրոյեկտի ՏԲ-ն չհաջողվեց վերաբացել, հնարավոր է՝ սկավառակի վրա սահմանափակ տարածքի պատճառով։

en: The range must be a positive integer
hy: Միջակայքը պետք է լինի դրական ամբողջ թիվ

en: The range must be at least 1 dB
hy: Միջակայքը պետք է լինի առնվազն 1 դԲ

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
hy: Աղմուկի պրոֆիլի նմուշ․ հաճախականութ․ պետք է համապատասխանի մշակվող ձայնի հաճախականությանը։

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
hy: Ընտրված ֆայլի անունը չի կարող օգտագործվել ժամաչափով ձայնագրման համար, քանի որ այն կվերագրեր մեկ այլ պրոյեկտ։
    Խնդրում ենք կրկին փորձել և ընտրել բնօրինակ անունը։

en: The server responded with something Audacity could not understand.
hy: Սերվերը պատասխանեց մի բանով, որը Audacity-ն չէր կարողանում հասկանալ։

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
hy: Նշված ֆայլի անունը չի կարող արկվել, քանի որ այն պարունակում է Յունիկոդ նիշեր։

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
hy: Համակարգը հայտնաբերել է, որ Audacity-ի մեկ այլ օրինակ է աշխատում։

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
hy: Ժամանակավոր ֆայլերի պանակը գտնվում է FAT ֆորմատով սկավառակի վրա։
    Վերակայվում է սկզբնական դիրքին։

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
hy: Ձայնագրման համար ընտրված թրեքները պետք է ունենան նույն նմուշ․ հաճախականությունը

en: The tracks you are attempting to merge to stereo contain clips at
    different positions, or otherwise mismatching clips. Merging them
    will render the tracks.
    
    This causes any realtime effects to be applied to the waveform and
    hidden data to be removed. Additionally, the entire track will
    become one large clip.
    
    Do you wish to continue?
hy: Ստերեոյի միանալու փորձ կատարող թրեքները պարունակում են տարբեր դիրքերում գտնվող կամ այլ կերպ անհամապատասխանող հոլովակներ։ Դրանց միավորումը կարտացոլեն թրեքները։
    
    Սա կհանգեցնի ալիքաձևի վրա իրական ժամանակի էֆեկտների կիրառմանը և թաքնված տվյալների հեռացմանը։ Բացի այդ, ամբողջ թրեքը կդառնա մեկ մեծ հոլովակ։
    
    Ցանկանո՞ւմ եք շարունակել։

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
hy: Themability-ն փորձարարական գործառույթ է։
    
    Փորձարկելու համար սեղմեք «Պահպանել ոճի քեշը», այնուհետև գտեք և փոփոխեք պատկերներն ու գույները
    ImageCacheVxx.png-ում՝ օգտագործելով պատկերի խմբագրիչ, ինչպիսին է GIMP-ը։
    
    Սեղմեք «Բեռնել ոճի քեշը»՝ փոփոխված պատկերներն ու գույները Audacity-ում կրկին բեռնելու համար։

en: Theme
hy: Ոճ

en: Theme Cache - Images && Color
hy: Ոճի քեշ - Նկարներ && գույներ

en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
hy: Ոճերը որպես C կոդ, որը գրվել է հետևյալ հասցեով՝
    %s/*%s:

en: Themes written to:
      %s/*/%s.
hy: Ոճերը գրվել են հետևյալ հասցեով՝
      %s/*/%s։

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
hy: Ոճերը գրվել են հետևյալ հասցեով՝
      %s/*/Components/։

en: There are no label tracks to export.
hy: Արտածման համար լեյբլի թրեքներ չկան։

en: There are not enough tracks selected to accommodate your copied content. Select additional tracks and try again.
hy: Ձեր պատճենած բովանդակությունը տեղավորելու համար բավարար քանակությամբ թրեքներ չեն ընտրվել: Ընտրեք լրացուցիչ թրեքեր և նորից փորձեք:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
hy: Տարրերից մեկում կան բացատներ (բացատներ, նոր տողեր, ներդիրներ կամ տողերի մուտքագրումներ): Դրանք, հավանաբար, կխախտեն համապատասխանեցմանը: Եթե չգիտեք, թե ինչ եք անում, խորհուրդ է տրվում կրճատել բացատները: Ուզու՞մ եք, որ Audacity-ն կրճատի բացատները ձեզ համար:

en: There is not enough room available to expand the cut line
hy: Կտրվածքի գիծը ընդլայնելու համար բավարար տեղ չկա

en: There is not enough room available to generate the audio
hy: Աուդիո ստեղծելու համար բավարար տարածք չկա

en: There is not enough room available to paste the selection
hy: Ընտրվածը տեղադրելու համար բավարար տեղ չկա

en: There is not enough space to expand the clip to its original speed.
hy: Հոլովակը սկզբնական արագութ. հասնելու համար բավարար տարածք չկա։

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
hy: %s-ի վրա շատ քիչ ազատ սկավառակի տարածք է մնացել։
    Խնդրում ենք ընտրել ավելի մեծ ժամանակավոր գրացուցակի տեղ «Պանակների կարգավորումներ» բաժնում։

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
hy: Ձեր վերջին գործողության հետ կապված խնդիր առաջացավ։ Եթե կարծում եք, որ
    սա սխալ է, խնդրում ենք մեզ ճշգրիտ տեղեկացնել, թե որտեղ է այն տեղի ունեցել։

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
hy: MIDI մուտք/ելք շերտը սկզբնականացնել ժամանակ սխալ տեղի ունեցավ։

en: There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Saving this project will replace it as the newest version instead.
hy: Audio.com կայքում կա այս Audacity-ի պրոյեկտի ավելի նոր տարբերակ։ Այս պրոյեկտը պահպանելը կփոխարինի այն ամենանոր տարբերակով։

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
hy: Ֆայլը պահպանվել է նշված Audacity-ի %s. -ի կողմից
    Դուք օգտագործում եք Audacity-ի %s: Պետք է թարմացնեք նոր տարբերակի, բացելու համար այս ֆայլը:

en: This is not an Audacity project file
hy: Սա Audacity պրոյեկտի ֆայլ չէ

en: This may take several seconds
hy: Սա կարող է տևել մի քանի վայրկյան

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
hy: Այս պարամետրի ֆայլը պահպանվել է %s-ից։ Շարունակե՞լ։

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
hy: Այս պլագինը չստացվեց բեռնել։
    Այն կարող է ջնջված լինել։

en: This project contained stereo tracks with different sample formats in channels.
hy: Այս պրոյեկտը պարունակում էր ստերեո թրեքեր՝ տարբեր նմուշ․ ձևաչափերով ազդանշաններում։

en: This project contained stereo tracks with different sample rates per channel.
hy: Այս պրոյեկտը պարունակում է ստերեո թրեքեր՝ յուրաքանչյուր ազդանշանի համար տարբեր նմուշ․ հաճախականություններով։

en: This project contained stereo tracks with non-aligned content.
hy: Այս պրոյեկտը պարունակում էր ստերեո թրեքեր՝ չհամընկնող բովանդակությամբ։

en: This project contains some realtime effect plugins that cannot be found on this system.
hy: Այս պրոյեկտը պարունակում է որոշ իրական ժամանակի էֆեկտների պլագիններ, որոնք հնարավոր չէ գտնել այս համակարգում։

en: This project is no longer saved to the Cloud
hy: Այս պրոյեկտը այլևս չի պահվում ամպում

en: This project was created using an older Audacity version. Once saved, the project can only be opened with Audacity version %s or newer.
hy: Այս պրոյեկտը ստեղծվել է Audacity-ի հին տարբերակով։ Պահպանելուց հետո պրոյեկտը կարող է բացվել միայն Audacity-ի %s կամ ավելի նոր տարբերակով։

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
hy: Այս պրոյեկտը ստեղծվել է Audacity-ի ավելի նոր տարբերակով։
    
    Այն բացելու համար անհրաժեշտ է թարմացնել այն։

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
hy: Այս պրոյեկտը Audacity-ի վերջին գործարկման ժամանակ պատշաճ կերպով չի պահպանվել։
    
    Այն վերականգնվել է մինչև վերջին սնեփշոթը, բայց դուք պետք է պահպանեք այն՝ դրա բովանդակությունը պահպանելու համար։

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
hy: Այս պրոյեկտը Audacity-ի վերջին գործարկման ժամանակ պատշաճ կերպով չի պահպանվել։
    
    Այն վերականգնվել է մինչև վերջին սնեփշոթը։

en: This project was removed from audio.com and therefore cannot be saved at this time.
hy: Այս պրոյեկտը հեռացվել է audio.com կայքից և, հետևաբար, այս պահին չի կարող պահպանվել։

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
hy: Այս պրոյեկտը պահպանվել է Audacity 1.0 կամ ավելի վաղ տարբերակով։ Ձևաչափը փոխվել է, և Audacity-ի այս տարբերակը չի կարող ներմուծել պրոյեկտը։
    
    Օգտագործեք Audacity-ի v3.0.0-ից առաջ եղած տարբերակը՝ պրոյեկտը թարմացնելու համար, այնուհետև դուք կարող եք ներմուծել այն Audacity այս տարբերակով։

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
hy: Այս վերականգնման ֆայլը պահպանվել է Audacity 2.3.0 կամ ավելի վաղ տարբերակով։
    Պրոյեկտը վերականգնելու համար դուք պետք է գործարկեք Audacity-ի այդ տարբերակը։

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
hy: Audacity-ի այս տարբերակը չի աջակցում Nyquist հավելվածի %ld տարբերակը։

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
hy: Audacity-ի այս տարբերակը չի կոմպիլացվել %s աջակցությամբ։

en: Threshold
hy: Շեմ

en: Threshold %d dB
hy: Շեմը %d դԲ-ով

en: Threshold Percentage
hy: Threshold PercentageՇեմային տոկոս

en: Threshold controls
hy: Շեմի կառավարում

en: Threshold level (dB)
hy: Շեմային մակարդակ (դԲ)

en: Threshold measurement
hy: Շեմային չափում

en: Threshold of Clipping (%)
hy: Կտրման շեմը (%)

en: Threshold:
hy: Շեմ՝

en: Throw Error
hy: Նետել սխալ

en: Tim&eline
hy: Ժամ&անակացույց

en: Time
hy: Ժամ

en: Time Indexed
hy: Ժամանակի ինդեքս

en: Time Shift &Left
hy: Ժամանակը տեղաշարել &ձախ

en: Time Shift &Right
hy: Ժամանակը տեղաշարել &աջ

en: Time Signature
hy: Ժամանակի ստորագրութ․

en: Time Signature Toolbar
hy: Ժամանակի ստորագրութ․ գործիքագոտի

en: Time Track
hy: Ժամանակի հետագիծ

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
hy: Ավարտման ժամանակը = %2d ժամ(ներ), %2d րոպե(ներ), %.2f վայրկյան։

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
hy: Ժամանակի շեղումով թրեքներ/հոլովակներ ձախ՝ %.02f վայրկյան

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
hy: Ժամանակի շեղումով թրեքներ/հոլովակներ աջ՝ %.02f վայրկյան

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
hy: Սկսման ժամանակը = %2d ժամ(ներ), %2d րոպե(ներ), %.2f վայրկյան։

en: Time to check all data (2): %ld ms
hy: Բոլոր տվյալները ստուգելու ժամանակը (2)՝ %ld մվ

en: Time to check all data: %ld ms
hy: Բոլոր տվյալները ստուգելու ժամանակը՝ %ld մվ

en: Time to perform %d edits: %ld ms
hy: Ժամանակը %d խմբագրումներ կատարելու համար՝ %ld մվ

en: Time:
hy: Ժամ՝

en: Timeline
hy: Ժամանակացույց

en: Timeline Options
hy: Ժամանակացույցի կարգ․

en: Timeline actions disabled during recording
hy: Ժամանակացույցի գործողությունները անջատված են ձայնագրման ընթացքում

en: Timer Recording
hy: Ժամաչափի ձայնագրություն

en: Timer Recording Disk Space Warning
hy: Ժամաչափի ձայնագրման սկավառակի տարածքի նախազգուշացում

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
hy: Ժամաչափի ձայնագրությունը չի կարող օգտագործվել, քանի դեռ դուք ունեք չպահպանված փոփոխություններ։
    
    Խնդրում ենք պահպանել կամ փակել այս պրոյեկտը և նորից փորձել։

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
hy: Ժամաչափի ձայնագրությունը չի կարող օգտագործվել մեկից ավելի բաց պրոյեկտների հետ։
    
    Խնդրում ենք փակել բոլոր լրացուցիչ պրոյեկտները և նորից փորձել։

en: Timer Recording completed.
hy: Ժամաչափի ձայնագրությունը ավարտվեց

en: Timer Recording stopped.
hy: Ժամաչափի ձայնագրությունը դադարեցվեց

en: Times 2
hy: Ժամ. 2

en: Title
hy: Վերնագիր

en: To X:
hy: Դեպի X՝

en: To Y:
hy: Դեպի Y՝

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
hy: Հավասարեցումը կիրառելու համար բոլոր ընտրված թրեքները պետք է ունենան նույն նմուշառման հաճախ․-ը։

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
hy: Ֆիլտրը կիրառելու համար բոլոր ընտրված թրեքները պետք է ունենան նույն նմուշառման հաճախ․-ը։

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
hy: Սպեկտրոգրամի կարգավորումները փոխելու համար նախ դադարեցրեք ցանկացած նվագարկում կամ ձայնագրություն։

en: To find %s, click here -->
hy: %s-ը գտնելու համար սեղմեք այստեղ -->

en: To find '%s', click here -->
hy: «%s»-ը գտնելու համար սեղմեք այստեղ -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
hy: FFmpeg-ի անվճար օրինակը ստանալու համար սեղմեք այստեղ -->

en: To get a free copy of LAME, click here -->
hy: LAME-ի անվճար օրինակը ստանալու համար սեղմեք այստեղ -->

en: To help us understand how often people use Audacity, we generate a random ID (UUID) for each installation. This helps us improve features and plan for future updates. This ID does not contain any personally identifiable information.
hy: Որպեսզի հասկանանք, թե որքան հաճախ են մարդիկ օգտագործում Audacity-ն, մենք յուրաքանչյուր տեղադրման համար ստեղծում ենք պատահական ID (UUID): Սա թույլ է տալիս մեզ բարելավել գործառույթները և պլանավորել ապագա թարմացումները: Այս ID-ն չի պարունակում որևէ անձնական տեղեկատվություն:

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
hy: Սպեկտրը գծագրելու համար բոլոր ընտրված թրեքները պետք է ունենան նույն հաճախականությամբ։

en: To rpm
hy: Պտույտ/րոպե

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
hy: «Սպեկտրալ էֆեկտներ» օգտագործելու համար միացրեք «Սպեկտրալ ընտրություն» գործառույթը
    Սպեկտրոգրամի թրեքների կարգավորումներում և ընտրեք
    հաճախականության միջակայքը, որի վրա պետք է ազդի էֆեկտը։

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
hy: Գծագրությունը օգտագործելու համար ավելի մեծացրեք պատկերը, մինչև տեսնեք առանձին սեմփլները։

en: To&ggle Spectral Selection
hy: Սպեկտրալ ընտրության &միացում/անջատում

en: Toggle Focuse&d Track
hy: &Միացնել/անջատել կենտրոնա&ցված թրեքը

en: Token
hy: Թոքեն

en: Tone
hy: Տոն

en: Tone &High (%):
hy: Բարձր &տոն (%)՝

en: Tone &Low (%):
hy: Ցածր &տոն (%)՝

en: Tone controls
hy: Տոնայնութ․ կառավարում

en: Tone duration:
hy: Տոնի տևողությունը՝

en: Too Few Compatible Tracks Selected
hy: Ընտրված են չափազանց քիչ համատեղելի թրեքեր

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
hy: Այս նմուշ․ հաճախականությամբ ձայնագրման համար ընտրված են չափազանց քիչ թրեքներ։
    (Audacity-ն պահանջում է երկու ազդանշան նույն նմուշ․ հաճախականությամբ յուրաքանչյուր ստերեո թրեքի համար):

en: Too many decimal digits
hy: Չափազանց շատ տասնորդական թվանշաններ

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
hy: Հայտնաբերվել է չափազանց շատ լռություններ։~%Ավելացվել են միայն առաջին 10000 պիտակները։

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
hy: Ընտրվել է չափազանց շատ աուդիո։ Կվերլուծվի միայն աուդիոյի առաջին %.1f վայրկյանը։

en: Tool
hy: Գործիք

en: ToolDock
hy: Գործիքագոտի

en: Toolbar
hy: Գործիքագոտի

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Top
hy: Վերև

en: Total orphan blocks deleted %d
hy: Ընդհանուր առանձին բլոկները ջնջվել են %d-ով

en: Tr&uncate to:
hy: Կտ&րել մինչև՝

en: Tra&nsport
hy: Տրա&նսպորտ

en: Track
hy: Թրեք

en: Track # blocks: %ld
hy: Թրեքի # բլոկներ՝ %ld

en: Track %d
hy: Թրեք %d

en: Track &End
hy: Թրեքի &Ավարտ

en: Track &Start
hy: Թրեքի &Սկիզբ

en: Track &Start to Cursor
hy: Թրեքի &սկզբից մինչև կուրսորը

en: Track 0
hy: Թրեք 0

en: Track 1
hy: Թրեք 1

en: Track Count:
hy: Թրեքի քանակ՝

en: Track Number
hy: Թրեքի համարը

en: Track Panel
hy: Թրեքի վահանակ

en: Track Remove
hy: Հեռացնել թրեք

en: Track Start to En&d
hy: Թրեքի սկզբից մինչև ավար&տ

en: Track Title
hy: Թրեքի վերնագիրը

en: Track sample rate is too low for this effect.
hy: Այս էֆեկտի համար թրեքի նմուշ․ հաճախականությունը չափազանց ցածր է։

en: Tracks
hy: Թրեքներ

en: Tracks Behaviors
hy: Թրեքների վարքագծեր

en: Tracks sorted by name
hy: Թրեքները դասավորված են ըստ անվան

en: Tracks sorted by time
hy: Թրեքները դասավորված են ըստ ժամանակի

en: Translators
hy: Թարգմանիչներ

en: Transport
hy: Շարժ

en: Transport &Options
hy: Տրանսպորտի &կարգավ․

en: Treat missing audio as silence (this session only)
hy: Բացակայող ձայնը դիտարկել որպես լռություն (միայն այս սեսիայում)

en: Treble
hy: Տրեբլ

en: Treble Boost
hy: Տրեբլի ուժեղացում

en: Treble Cut
hy: Տրեբլի թուլացում

en: Tremolo
hy: Տրեմոլո

en: Tri&m Audio
hy: Կտ&րել աուդիոն

en: Trial %d
hy: %d-ի փորձարկում

en: Trial %d
    Failed on Paste.
hy: %d-ի փորձարկում 
    Չհաջողվեց տեղադրել։

en: Triangle
hy: Եռանկյունաձև

en: Trim Audio
hy: Կտրել աուդիոն

en: Trim audio outside selection
hy: Կտրել աուդիոն ընտրությունից դուրս

en: Trim blank space before first clip
hy: Կտրեք առաջին հոլովակից առաջ դատարկ տարածքը

en: Trim by %.02fs
hy: Կտրել %.02f վրկ-ով

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
hy: Ընտրված աուդիո թրեքները կտրել %.2f վայրկյանից մինչև %.2f վայրկյան

en: Triplets
hy: Եռյակներ

en: Trunc&ate tracks independently
hy: Կտրել թրեքները անկախ

en: Truncate Detected Silence
hy: Կտրել հայտնաբերված լռությունը

en: Truncate Silence
hy: Կտրել լռությունը

en: Try again
hy: Նորից փորձել

en: Try and load this module?
hy: Փորձե՞լ բեռնել այս մոդուլը։

en: Try installing FFmpeg.
hy: Փորձեք տեղադրել FFmpeg-ը։

en: Turn off dropout detection
hy: Անջատել դուրս մնալու հայտնաբերումը

en: Type
hy: Տեսակ

en: Type:
hy: Տեսակ՝

en: Type: %s
hy: Տեսակ՝ %s

en: Types:
hy: Տեսակներ՝

en: U&nmute Tracks
hy: Միաց&նել թրեքի ձայնը

en: U-Law
hy: Մյու-օրենք

en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
hy: Անհնար է նախադիտել։
    
    Ընթացիկ ձայնային ընտրության համար առավելագույն «Ժամանակի լուծաչափը» %.1f վայրկյան է։

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hy: Չհաջողվեց ստանալ lock սեմաֆորը
    
    Սա, հավանաբար, ռեսուրսների պակասի պատճառով է, և կարող է պահանջվել վերագործարկում։

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hy: Չհաջողվեց ստանալ սեմաֆորներ։
    
    Սա, հավանաբար, ռեսուրսների պակասի պատճառով է, և կարող է պահանջվել վերագործարկում։

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hy: Չհաջողվեց ստանալ սերվերի սեմաֆորը
    
    Սա, հավանաբար, ռեսուրսների պակասի պատճառով է, և կարող է պահանջվել վերագործարկում։

en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
hy: Չհաջողվեց ավելացնել «inset» ֆունկցիան (չկարողացավ ստուգել blockids-ը)

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
hy: Նախադրվածների ֆայլը բեռնելիս հիշողություն չի կարող հատկացվել։

en: Unable to apply VST3 preset file %s
hy: Չստացվեց կիրառել %s VST3 նախադրվածի ֆայլը

en: Unable to attach destination database
hy: Չստացվեց կցել նպատակակետային ՏԲ-ն

en: Unable to bind to blob
hy: Չստացվեց կապվել blob-ի հետ

en: Unable to create Opus encoder
hy: Չստացվեց ստեղծել Opus կոդավորիչ

en: Unable to create destination folder
hy: Չստացվեց ստեղծել նպատակակետային պանակ

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hy: Չհաջողվեց ստեղծել սեմաֆորներ։
    
    Սա, հավանաբար, ռեսուրսների պակասի պատճառով է, և կարող է պահանջվել վերագործարկում։

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
hy: Հնարավոր չէ ստեղծել համօգտագործվող հիշողության հատված։
    
    սխալի կոդը՝ %d : "%s".

en: Unable to create target file for writing
hy: Չստացվեց ստեղծել գրելու համար նպատակակետային ֆայլ

en: Unable to determine
hy: Հնարավոր չէ որոշել

en: Unable to export - problem creating stream
hy: Չստացվեց արտածել - հոսք ստեղծելու խնդիր

en: Unable to export - problem initialising
hy: Չստացվեց արտածել - սկզբնականացման խնդիր

en: Unable to export - problem with file
hy: Չստացվեց արտածել - ֆայլի հետ կապված խնդիր

en: Unable to export - problem with packets
hy: Չստացվեց արտածել - փաթեթների հետ կապված խնդիր

en: Unable to export - rate or quality problem
hy: Չստացվեց արտածել - հաճախ․ կամ որակի խնդիր

en: Unable to export.
    Error %s
hy: Չստացվեց արտածել։
    Սխալ՝ %s

en: Unable to get lookahead
hy: Չհաջողվեց ստանալ լուքահեդը

en: Unable to initialize MP3 stream
hy: Չստացվեց սկզբնականացնել MP3 հոսքը

en: Unable to initialize the project file
hy: Հնարավոր չէ սկզբնականացնել պրոյեկտի ֆայլը

en: Unable to load presets file.
hy: Չստացվեց բեռնել նախադրվածների ֆայլը։

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
hy: Չհաջողվեց բեռնել «%s» մոդուլը։
    
    Սխալ՝ %s

en: Unable to locate "%s" in your path.
hy: Հնարավոր չէ գտնել «%s»-ը ձեր վայրի վրա։

en: Unable to open Portmixer
hy: Չհաջողվեց բացել Protmixer-ը

en: Unable to open genre file.
hy: Չստացվեց բացել ժանրի ֆայլը:

en: Unable to open target file for writing
hy: Հնարավոր չէ բացել թիրախային ֆայլը գրելու համար

en: Unable to open the database file
hy: Չստացվեց բացել ՏԲ-ի ֆայլը

en: Unable to parse project information.
hy: Հնարավոր չէ վերլուծել պրոյեկտի տեղեկությունը։

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
hy: Անհնար է վերլուծել waveblock-ի «start» ատրիբուտը

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
hy: Հնարավոր չէ պատրաստել պրոյեկտի ֆայլի հրամանը՝
    
    %s

en: Unable to read %lld samples from %s
hy: Չհաջողվեց ընթերցել %lld սեմփլները %s-ից

en: Unable to read presets file.
hy: Հնարավոր չէ ընթերցել նախադրվածների ֆայլը։

en: Unable to read the preset from "%s"
hy: Չհաջողվեց ընթերցել նախադրվածը «%s»-ից

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
hy: Չհաջողվեց հեռացնել ավտոմատ պահպանման տեղեկությունը, հնարավոր է՝ հիշասարքի վրա սահմանափակ տարածքի պատճառով։
    
    %s

en: Unable to save %s
hy: Չստացվեց պահպանել %s-ը

en: Unable to save genre file.
hy: Չստացվեց պահպանել ժանրի ֆայլը:

en: Unable to set CVBR mode
hy: Չստացվեց կարգավորել CVBR ռեժիմը

en: Unable to set VBR mode
hy: Չստացվեց կարգավորել VBR ռեժիմը

en: Unable to set bandwidth
hy: Չստացվեց սահմանել թողունակությունը

en: Unable to set bitrate
hy: Չստացվեց սահմանել բիթային արագությունը

en: Unable to set complexity
hy: Չհաջողվեց սահմանել բարդությունը

en: Unable to store preset in config file
hy: Չստացվեց պահպանել նախադրվածը կարգավորման ֆայլում

en: Unable to switch to fast journaling mode
hy: Չհաջողվեց անցնել արագ օրագրի ռեժիմի

en: Unable to work with the blockfiles
hy: Չստացվեց աշխատել blockfiles-ի հետ

en: Unable to write OGG page
hy: Չստացվեց գրել OGG էջը

en: Unable to write OGG page header
hy: Չստացվեց գրել OGG էջի վերնագիրը

en: Unable to write files to directory: %s.
hy: Չհաջողվեց ֆայլերը գրել %s պանակում։

en: Uncategorized
hy: Չդասակարգված

en: Undo
hy: Հետարկել

en: Undo last change
hy: Հետարկել վերջին փոփոխությունը

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Unknown built-in command name
hy: Անհայտ ներկառուցված հրամանի անուն

en: Unknown built-in effect name
hy: Անհայտ ներկառուցված էֆեկտի անուն

en: Unknown error
hy: Անհայտ սխալ

en: Unknown format
hy: Անհայտ ձևաչափ

en: Unlisted
hy: Հղումով

en: Unnamed
hy: Անանուն

en: Unrecognized file extension.
hy: Անծանոթ ֆայլի ընդլայնում։

en: Unsigned 8 bit PCM
hy: Չստորագրված 8-բիթանոց PCM

en: Unspecified channel order
hy: Անհայտ ազդանշանների հերթականութ․

en: Unsuitable
hy: Անհարմար է

en: Unsupported file type:
hy: Չաջակցող ֆայլի տեսակ՝

en: Unsupported sample rate
hy: Չաջակցվող նմուշ. հաճախականութ․

en: Untitled
hy: Անվերնագիր

en: Unused filters:
hy: Չօգտագործված ֆիլտրեր՝

en: Up
hy: Վերև

en: Up &Octave
hy: Բարձր &օկտավա

en: Update notifications
hy: Թարմացնել ծանուցումները

en: Upload error
hy: Վերբեռնման սխալ

en: Uploading audio...
hy: Աուդիոյի վերբեռնում․․․

en: Uploads an uncompressed audio file and generates a shareable link. This link allows others to download the file in either .wav or .mp3 format.
hy: Բեռնում է չսեղմված աուդիո ֆայլ և ստեղծում է համօգտագործելի հղում: Այս հղումը թույլ է տալիս ուրիշներին ներբեռնել ֆայլը .wav կամ .mp3 ձևաչափով:

en: Upper Speed Limit
hy: Վերին արագութ. սահման

en: Upper Speed Limit must be greater than the Lower Speed Limit
hy: Վերին արագութ. սահմանը պետք է մեծ լինի ստորինից

en: Upper Threshold
hy: Վերին շեմ

en: Upper Time Signature
hy: Վերին ժամանակի ստորագրութ․

en: Upper Time Signature Changed
hy: Վերին ժամանակի ստորագրութ․ փոխվել է

en: Usage info
hy: Օգտագործման տեղեկութ․

en: Use &half-wave display when collapsed
hy: &Կիսալիքային էկրան օգտագործել փակ վիճակում

en: Use &hardware to play other tracks
hy: Օգտագործեք &սարքավորումներ այլ թրեքներ նվագելու համար

en: Use Defaults
hy: Օգտագործել լռելյայն կարգ․-ները

en: Use LPC
hy: Օգտագործել LPC

en: Use Spectral Prefs
hy: Օգտագործել սպեկտրալ պարամ․-ներ

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
hy: Դաշտերում կառավարելու համար օգտագործեք սլաքների ստեղները (կամ խմբագրումից հետո՝ ENTER-ը):

en: Use dialog for the &name of a new label
hy: Օգտագործել երկխոսութ. պատուհանը նոր լեյբլի &անվանման համար

en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
hy: Աջից ձախ լեզուներով հիմնականում օգտագործեք ձախից աջ դասավորությունները

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
hy: Օգտագործեք «Նոր» կամ «Բացել» հրամանները ներկայումս գործող Audacity գործընթացում՝ միաժամանակ մի քանի պրոյեկտներ բացելու համար։

en: Used Space
hy: Օգտագործված տարածք

en: Used if 'Number of bars' = 0
hy: Օգտագործվում է, եթե «Տակտերի քանակը» = 0

en: User Interface
hy: Օգտատիրոջ ինտերֆեյս

en: User Presets
hy: Օգտատիրոջ կարգավորումներ

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
hy: Օգտագործելով %lld սեմփլների %lld կտորներ՝ ընդհանուր առմամբ %.1f ՄԲ։

en: Using Label/Track Name
hy: Լեյբլի/Թրեքի անվան օգտագործում

en: Using:
hy: Օգտագործված՝

en: Using: PortMidi
hy: Օգտագործում է՝ PortMidi

en: VBR Mode
hy: VBR ռեժիմ

en: VO Limiter
hy: VO սահմանափակիչ

en: VST Effect Options
hy: VST էֆեկտի կարգ․

en: VST Effects
hy: VST էֆեկտներ

en: VST preset files
hy: VST նախադրվածի ֆայլեր

en: VST3 Effects
hy: VST3 Էֆեկտներ

en: VST3 module error: %s
hy: VST3 մոդուլի սխալ՝ %s

en: VST3 preset file
hy: VST3 նախադրվածի ֆայլ

en: VZoom Bottom:
hy: Ստորին ուղղ․ խոշորացում՝

en: VZoom Top:
hy: Վերին ուղղ․ խոշորացում՝

en: VZoom:
hy: Ուղղ․ խոշորացում՝

en: Validation error
hy: Վավերացման սխալ

en: Value
hy: Արժեք

en: Value (dB)
hy: Արժեք (դԲ)

en: Value (linear)
hy: Արժեք (գծային)

en: Value Error
hy: Արժեքի սխալ

en: Value must not be greater than %s
hy: Արժեքը չպետք է մեծ լինի %s-ից

en: Value must not be less than %s
hy: Արժեքը չպետք է փոքր լինի %s-ից

en: Value not in range: %s to %s
hy: Արժեքը չի գտնվում %s-ից մինչև %s միջակայքում

en: Value overflow
hy: Արժեքի գերլցում

en: Value range:
    %s to %s
hy: Արժեքի միջակայք՝
    %s-ից մինչև %s

en: Value:
hy: Արժեք

en: Valve Overdrive
hy: Լամպային օվերդրայվ

en: Vamp Effects
hy: Vamp էֆեկտներ

en: Variable
hy: Փոփոխական

en: Vbr Mode
hy: VBR ռեժիմ

en: Velocity
hy: Արագություն

en: Vendor: %s
hy: Վաճառող՝ %s

en: Version
hy: Տարբերակ

en: Version: %s
hy: Տարբերակ՝ %s

en: Vertical
hy: Ուղղահայաց

en: Vertical Scrollbar
hy: Ուղղ․ գլորման գոտի

en: Very High Quality (Slowest)
hy: Ավելի բարձր որակ (ամենադանդաղը)

en: Video frames
hy: Տեսանյութի կադրեր

en: Video: how we're redesigning Audacity for the future
hy: Տեսանյութ՝ ինչպես ենք մենք վերաձևավորում Audacity-ն ապագայի համար

en: View by key
hy: Դիտել ըստ ստեղների

en: View by name
hy: Դիտել ըստ անվան

en: View by tree
hy: Դիտել ըստ ծառերի

en: View by:
hy: Դիտել ըստ՝

en: View free plugins
hy: Դիտել անվճար պլագինները

en: View in audio.com
hy: Դիտել audio.com-ում

en: View privacy policy
hy: Դիտել գաղտնիութ․ քաղաքականութ․

en: View tutorials
hy: Դիտել ձեռնարկները

en: Visit audio.com
hy: Այցելել audio.com կայքը

en: Visit now
hy: Այցելեք հիմա

en: Visit our forum
hy: Այցելեք մեր ֆորումը

en: Visit our new Audacity merch store
hy: Այցելեք մեր նոր Audacity խանութը

en: Vocal Control
hy: Վոկալի կառավարում

en: Vocal I
hy: Վոկալ I

en: Vocal II
hy: Վոկալ II

en: Vocal Reduction and Isolation
hy: Վոկալի նվազեցում և մեկուսացում

en: Vocal Remover
hy: Վոկալի հեռացնող

en: Vocal Touch-Up
hy: Վոկալ շտկում

en: Vocoder
hy: Վոկոդեր

en: Voice Memos Balancer
hy: Ձայնագրությունների հավասարակշռիչ

en: Voice Tail
hy: Վոյս թեյլ

en: Volume
hy: Ձայնի մակարդակ

en: Volume
hy: Ձայնաչափ

en: Volume and Compression
hy: Ձայնի մակարդ. և սեղմում

en: Volume:
hy: Ձայնի մակարդակ՝

en: Vorbis version mismatch
hy: Vorbis տարբերակի անհամապատասխանություն

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
hy: WAV, AIFF, և ուրիշ չսեղմված ֆայլերտեսակներ

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
hy: WAVEX և GSM 6.10 ձևաչափերը համատեղելի չեն

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
hy: WCAG 2.0-ի հաջողության չափանիշ 1.4.7 - Contrast Results

en: WCAG2 Fail
hy: WCAG2 Ձախողում

en: WCAG2 Pass
hy: WCAG2 Անցում

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
hy: WMA (տարբերակ 2) Ֆայլեր (FFmpeg)

en: Wa&veform
hy: Ալի&քաձև

en: Wah Frequency Offse&t (%):
hy: Wah հաճախականության օֆսե&թ (%)՝

en: Wah frequency offset in percent
hy: Wah հաճախականության օֆսեթը տոկոսով

en: Wahwah
hy: WahWah

en: Waiting for audio.com
hy: Սպասում ենք audio.com-ին

en: Waiting for space to free up
hy: Սպասում եմ տարածքի ազատմանը

en: Waiting to start recording at:
hy: Սպասում ենք ձայնագրությունը սկսելուն՝

en: Walkie-talkie
hy: Ռացիայի էֆֆեկտ

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Warning - Backup File Detected
hy: Զգուշացում - Հայտնաբերվել է պահուստային ֆայլ

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
hy: Զգուշացում - Բացակայում են կեղծանվան ամփոփ ֆայլ(եր)ը

en: Warning - Missing Aliased File(s)
hy: Զգուշացում - Բացակայում են կեղծանունով ֆայլ(եր)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
hy: Զգուշացում - Բացակայում են աուդիո տվյալների բլոկի ֆայլ(եր)

en: Warning - Orphan Block File(s)
hy: Զգուշացում - Առանձնացած բլոկ ֆայլ(եր)

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
hy: Զգուշացում - Հաջորդականության թեգերի ընթերցման հետ կապված խնդիրներ

en: Warning - Truncating Overlong Block File
hy: Զգուշացում - Չափազանց երկար բլոկային ֆայլի կրճատում

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
hy: Զգուշացում՝~%FՉհաջողվեց պատճենել որոշ ֆայլեր՝~%

en: Warning: No repeats.
hy: Զգուշացում՝ կրկնություններն արգելված են։

en: Warning: Overlapping region labels.~%
hy: Զգուշացում՝ Հատվածային լեյբլների համընկնում։~%

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
hy: Զգուշացում՝ Կան խնդիրներ ավտոմատ վերականգնման հետ

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
hy: Զգուշացում՝ պատուհանների տեսակները նույնը չեն, ինչ պրոֆիլավորման համար։

en: Warnings only
hy: Միայն զգուշացումները

en: Watch video
hy: Դիտել տեսանյութ

en: WavPack Files
hy: WavPack Ֆայլեր

en: WavPack files
hy: WavPack ֆայլեր

en: Wave Track
hy: Ալիքաձև թրեք

en: WaveColor Change
hy: Ալիքի գույնի փոփոխութ․

en: Waveform
hy: Ալիքաձև

en: Waveform dB &range:
hy: Ալիքաձևի դԲ &միջակայք՝

en: Waveform type
hy: Ալիքաձևի տեսակ

en: Waveforms
hy: Ալիքաձևեր

en: Wavelet (1/6 Octave Hann)
hy: Ուևիլետ (1/6 Օկտավ Հան)

en: Waveshaping distortion effect
hy: Ալիքաձևի աղավաղման էֆեկտ

en: We are unable to prepare this file for uploading.
hy: Մենք չենք կարող նախապատրաստել այս ֆայլը վերբեռնման համար։

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
hy: Մենք չենք կարող վերբեռնել այս ֆայլը։ Խնդրում ենք կրկին փորձել և համոզվել, որ վերբեռնելուց առաջ կապնվել ձեր audio.com հաշվին։

en: We encountered an issue syncing your file
hy: Ձեր ֆայլի սինքրոնացման հետ կապված խնդիր առաջացավ

en: We were unable to link your account. Please try again.
hy: Մենք չկարողացանք կապել ձեր հաշիվը։ Խնդրում ենք կրկին փորձել։

en: WebVTT file
hy: WebVTT ֆայլ

en: Website and Graphics
hy: Վեբ կայք և գրաֆիկա

en: Welch
hy: Ուելչ

en: Welcome to Audacity version %s
hy: Բարի գալուստ Audacity-ի տարբերակ %s

en: Welcome to Audacity!
hy: Բարի գալուստ Audacity:

en: Welcome!
hy: Բարի գալուստ։

en: Wet &Gain (dB):
hy: Խոնա&վացում (դԲ)՝

en: Wet O&nly
hy: Միայն թ&աց

en: Wet level
hy: Թացության մակարդակ

en: Wet level (percent)
hy: Թացության մակարդակ (%)

en: When importing a music loop into an empty project, Audacity will:
hy: Երաժշտական ​​ցիկլը դատարկ պրոյեկտի մեջ ներմուծելիս Audacity-ն կանի հետևյալը՝

en: When importing a music loop into an existing (non-empty) project, Audacity will:
hy: Երաժշտական ​​ցիկլը գոյություն ունեցող (ոչ դատարկ) պրոյեկտի մեջ ներմուծելիս Audacity-ն կանի հետևյալը՝

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
hy: Անկախ կտրելիս, յուրաքանչյուր սինքրոն կողպված թրեքի խմբում կարող է լինել միայն մեկ ընտրված թրեք։

en: Whenever a project depends on other files:
hy: Երբ պրոյեկտը կախված է այլ ֆայլերից՝

en: Where is %s?
hy: Որտե՞ղ է «%s»-ը։

en: Where is '%s'?
hy: Որտե՞ղ է «%s»-ը։

en: Wideband
hy: Լայնաշերտ

en: Width of noise band (Hz)
hy: Աղմուկի գոտու լայնություն (Հց)

en: Width:
hy: Լայնություն՝

en: Window &size:
hy: Պատուհանի &չափ՝

en: Window &type:
hy: Պատուհանի &տեսակ՝

en: Window Name:
hy: Պատուհանի անուն

en: Window Size
hy: Պատուհանի չափ՝

en: Window Size:
hy: Պատուհանի չափ

en: Window si&ze:
hy: Պատուհանի &չափ՝

en: With:
hy: Հետևյալով՝

en: Within:
hy: Սահմաններում՝

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
hy: Կցանկանայի՞ք ուղարկել հաշվետվութ․՝ այս խնդիրը լուծելու համար։

en: Writable Sample Track
hy: Գրելի սեմփլ թրեք

en: Write Journal
hy: Գրել օրագիր

en: X:
hy: X՝

en: XML data is empty after conversion
hy: XML տվյալները դատարկ են փոխանակումից հետո

en: XML files
hy: XML ֆայլեր

en: Y:
hy: Y՝

en: Year
hy: Տարի

en: Yes
hy: Այո

en: You are attempting to open a new active version of this project when there is already one open. Please select which version you wish to remain open.
hy: Դուք փորձում եք բացել այս պրոյեկտի նոր ակտիվ տարբերակը, մինչդեռ մեկը արդեն բաց է։ Խնդրում ենք ընտրել, թե որ տարբերակը ցանկանում եք բացել։

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
hy: Դուք կապում եք lame_enc.dll v%d.%d ֆայլին։ Այս տարբերակը համատեղելի չէ Audacity %d.%d.%d-ի հետ։
    Խնդրում ենք ներբեռնել «LAME for Audacity»-ի նորագույն տարբերակը։

en: You are not authorized to access this project.
hy: Դուք չունեք այս պրոյեկտին մուտք գործելու թույլտվություն։

en: You are not signed in
hy: Դուք մուտք չեք գործել

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
hy: Դուք փորձում եք բացել ավտոմատ ստեղծված պահուստային պատճեն:
    Այս արդյունքի հետևանքով որոշ ինֆորմացիա կարող է անհետանալ:
    
    Խնդրում ենք բացել համապատասխան Audacity-ի պրոյեկտի ֆայլը:

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
hy: Կարող եք նաև կարդալ մեր օգնությունը [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI ֆայլեր]] և թրեքներ [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| աուդիո CD-ներից]] ներմուծման վերաբերյալ։

en: You can also save this project locally to avoid losing changes.
hy: Կարող եք նաև այս պրոյեկտը տեղում պահպանել՝ փոփոխությունները չկորցնելու համար։

en: You can change the directory in %s.
hy: Դուք կարող եք փոխել պանակը «%s»-ում

en: You can disable this anytime in %s.
hy: Դուք կարող եք անջատել սա ցանկացած պահի «%s»-ում

en: You can either save it to the Cloud as a new project, or save it to your computer.
hy: Դուք կարող եք այն պահպանել ամպում որպես նոր պրոյեկտ, կամ պահպանել այն ձեր համակարգչում։

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
hy: Դուք կարող եք սա անել միայն այն դեպքում, երբ նվագարկումը և ձայնագրությունը կանգնեցված են։ (Դադարեցնելը բավարար չէ։)

en: You can only measure one track at a time.
hy: Դուք կարող եք միաժամանակ չափել միայն մեկ թրեք։

en: You can reach millions of music creators by publishing your apps, effects and sounds on MuseHub. If you're a developer and interested in publishing your products on MuseHub, you can apply today.
hy: Դուք կարող եք հասնել միլիոնավոր երաժիշտների՝ հրապարակելով ձեր հավելվածները, էֆեկտները և ձայները MuseHub-ում: Եթե դուք ծրագրավորող եք և հետաքրքրված եք ձեր արտադրանքը MuseHub-ում հրապարակելով, կարող եք դիմել այսօր:

en: You can turn this off anytime in %s.
hy: Դուք կարող եք անջատել սա ցանկացած ժամանակ՝ «%s»-ում

en: You can't delete a preset without name
hy: Դուք չեք կարող ջնջել անվանում չունեցող նախադրվածը

en: You can't save a preset without a name
hy: Դուք չեք կարող պահպանել անվանում չունեցող նախադրվածը

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
hy: Դուք չեք կարող ջնջել «անանուն» կոր, այն հատուկ է։

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
hy: Դուք չեք կարող ջնջել «անանուն» կորը։

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
hy: Դուք չեք կարող արտածել «անանուն» կոր, այն հատուկ է։

en: You don't have access to this project.
hy: Դուք այս պրոյեկտին մուտք գործելու իրավունք չունեք։

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
hy: Դուք փորձել եք արտածել WAV կամ AIFF ֆայլ, որի չափը կարող է գերազանցել 4 ԳԲ-ը։
    Audacity-ն չի կարող դա անել. արտածումը դադարեցվեց։

en: You have canceled this upload to audio.com
hy: Դուք չեղարկել եք այս վերբեռնումը audio.com կայքում

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
hy: Դուք ընտրել եք անհայտ ընդլայնմամբ ֆայլի անուն։
    Շարունակե՞լ։

en: You may need to remove older projects to make space available. For more options, visit audio.com
hy: Հնարավոր է՝ տարածք ազատելու համար անհրաժեշտ լինի հեռացնել հին պրոյեկտները։ Ավելի շատ տարբերակների համար այցելեք audio.com կայքը։

en: You may not assign a key to this entry
hy: Դուք չեք կարող այս գրառմանը ստեղն նշանակել

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
hy: Ձեր ներկայիս կարգավորումներից ելնելով՝ հնարավոր է, որ դուք չունեք բավարար ազատ սկավառակի տարածք այս ժամաչափով ձայնագրությունն ավարտելու համար։
    
    Ցանկանո՞ւմ եք շարունակել։
    
    Նախատեսված ձայնագրման տևողությունը՝ %s
    Սկավառակի վրա մնացած ձայնագրման ժամանակը՝ %s

en: You may resample to one of the rates below.
hy: Դուք կարող եք վերաձևակերպել ստորև նշվածից մեկով։

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
hy: Այս գործողությունը կատարելու համար նախ պետք է ընտրեք աուդիո ֆայլ։
    (Այլ տեսակի թրեքներ ընտրելը չի ​​աշխատի։)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
hy: Այս գործողությունը կատարելու համար նախ պետք է ընտրեք ստերեո աուդիո։ (Դուք չեք կարող սա օգտագործել մոնո աուդիոյով։)

en: You must select a binding before assigning a shortcut
hy: Shortcut նշանակելուց առաջ պետք է ընտրել կապակցում

en: You must specify a name
hy: Դուք պետք է նշեք անուն

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
hy: Դուք պետք է նշեք նույն պատուհանի չափը 1-ին և 2-րդ քայլերի համար։

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
hy: Դուք ընտրել եք թրեք, որը չի պարունակում աուդիո։ Ինքնախուսափումը կարող է մշակել միայն աուդիո թրեքներ։

en: You tried to access a project that has expired.
hy: Դուք փորձել եք մուտք գործել ժամկետանց պրոյեկտի։

en: You will not be able to play midi.
hy: Դուք չեք կարողանա նվագել MIDI։

en: You will not be able to play or record audio.
hy: Դուք չեք կարողանա նվագել կամ ձայնագրել աուդիոն:

en: Your batch command of %s was not recognized.
hy: Ձեր %s փաթեթային հրամանը չի ճանաչվել:

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
hy: Ձեր կոդը նման է SAL սինտաքսի, բայց այնտեղ «return» չկա։
    SAL-ի համար օգտագործեք return հրաման, օրինակ՝
    	return *track* * 0.1
    կամ LISP-ի համար սկսեք բացվող փակագծով, օրինակ՝
    	(mult *track* 0.1)
    .

en: Your project is backed up privately on audio.com. You can access your work from any device and collaborate on your project with others. Cloud saving is free for a limited number of projects.
hy: Ձեր պրոյեկտը գաղտնի պահուստավորված է audio.com կայքում: Դուք կարող եք մուտք գործել ձեր աշխատանքին ցանկացած սարքից և համագործակցել ձեր պրոյեկտի վրա ուրիշների հետ: Ամպային պահպանումը անվճար է սահմանափակ թվով պրոյեկտի համար:

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
hy: Ձեր պրոյեկտը ինքնուրույն է. այն կախված չէ որևէ արտաքին աուդիո ֆայլից։
    
    Audacity-ի որոշ հին պրոյեկտներ կարող են ինքնուրույն չլինել, և անհրաժեշտ է զգույշ լինել դրանց արտաքին կախվածությունները ճիշտ տեղում պահելու համար։
    Նոր պրոյեկտները կլինեն ինքնուրույն և պակաս ռիսկային։

en: Your project storage limit has been reached.
hy: Ձեր պրոյեկտի պահեստավորման չափը լրացել է։

en: Zero-crossing search regions intersect stretched clip(s).
hy: Զրոյական հատման որոնման հատվածները հատում են ձգված հոլովակ(ներ)ը։

en: Zoom
hy: Խոշորացնել

en: Zoom &In
hy: %Խոշորացնել

en: Zoom &Normal
hy: &Սովորական խոշորացում

en: Zoom &Out
hy: &Փոքրացնել

en: Zoom &Toggle
hy: Խոշորացման &անջատիչ

en: Zoom Default
hy: Խոշորացման լռելյայն

en: Zoom In
hy: Խոշորացնել

en: Zoom Out
hy: Փոքրացնել

en: Zoom Reset
hy: Խոշորացման վերակայում

en: Zoom Toggle
hy: Խոշորացման անջատիչ

en: Zoom to Fit
hy: Խոշորացնել՝ տեղավորելու համար

en: Zoom to Selection
hy: Խոշորացնել ընտրված հատվածը

en: [-inf]
hy: [-անվերջութ.]

en: [Project %02i]
hy: [Պրոյեկտ %02i]

en: [Project %02i] Audacity "%s"
hy: [Պրոյեկտ %02i] Audacity «%s»

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
hy: [Զգուշացում՝ Nyquist-ը վերադարձրեց անվավեր UTF-8 տող, որը այստեղ փոխարկվել է որպես Latin-1]

[ctx: about dialog]
en: Legal
hy: Իրավական

[ctx: about dialog]
en: PRIVACY POLICY
hy: ԳԱՂՏՆԻՈՒԹ. ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹ.

[ctx: application preferences]
en: &Check for updates
hy: &Ստուգել թարմացումները

[ctx: application preferences]
en: &Usage info (UUID)
hy: &Օգտագործման ինֆո (UUID)

en: audio or project file name
hy: աուդիո կամ պրոյեկտի ֆայլի անունը

en: audio sample value analysis
hy: աուդիո սեմփլի արժեքի վերլուծութ.

en: awaiting playback
hy: սպասում է նվագարկման

en: bar
hy: տակտ

en: bar:beat
hy: տակտ:հարված

en: bar:beat:tick
hy: տակտ:հարված:տիկ

en: beat
hy: հարված

en: buffer too small
hy: բուֆերը շատ փոքր է

en: bytes
hy: բայթեր

en: centihertz
hy: սանտիհերց

en: centiseconds
hy: ցենտիվարկյան

[ctx: change pitch]
en: &from
hy: &աղբյուր

[ctx: change pitch]
en: &to
hy: &թիրախ

[ctx: change pitch]
en: from
hy: աղբյուր

[ctx: change pitch]
en: to
hy: թիրախ

[ctx: change speed]
en: &from
hy: &աղբյուր

[ctx: change speed]
en: &to
hy: &թիրախ

[ctx: change speed]
en: from
hy: աղբյուր

[ctx: change speed]
en: to
hy: թիրախ

[ctx: change tempo]
en: &from
hy: &աղբյուր

[ctx: change tempo]
en: &to
hy: &թիրախ

[ctx: change tempo]
en: from
hy: աղբյուր

[ctx: change tempo]
en: t&o
hy: թ&իրախ

en: clip not moved
hy: հոլովակը չի տեղափոխվել

[ctx: cloud sync]
en: Error importing cloud audio
hy: Սխալ առաջացավ ամպային աուդիոն ներմուծելիս

[ctx: command]
en: Silence
hy: Լռություն

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
hy: &Չուղարկել

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
hy: &Ուղարկել

en: dB
hy: դԲ

en: dB Gain
hy: dB Ուժգնացում

en: dB Limit
hy: դԲ-ի սահման

en: days
hy: օրեր

en: db
hy: տբ

en: dd:hh:mm:ss
hy: օր:ժժ:րր:վվ

en: decades
hy: տասնամյակներ

[ctx: device]
en: Interface
hy: Ինտերֆեյս

en: display Audacity version
hy: Ցուցադրել Audacity-ի տարբերակը

[ctx: dither]
en: Triangle
hy: Եռանկյունաձև

en: end
hy: ավարտ

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
hy: սխալ՝ վերնագրում նշված է «%s» ֆայլը, բայց չի գտնվել պլագինի ուղում։

en: f&rom
hy: ա&ղբյուր

en: film frames (24 fps)
hy: ֆիլմի կադրեր (24 կադր/վրկ)

[ctx: find clipping]
en: %lld of %lld
hy: %lld %lld-ից

en: from (Hz)
hy: (Հց)-ից

en: from Octave
hy: Օկտավայից

[ctx: generator]
en: Silence
hy: Լռություն

en: here
hy: այստեղ

en: hertz
hy: հերց

en: hh:mm:ss
hy: ժժ:րր:վվ

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
hy: ժժ:րր:վվ + CDDA կադրեր (75 կադր/վրկ)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
hy: ժժ:րր:վվ + NTSC կաթեցված կադրեր

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
hy: ժժ:րր:վվ + NTSC անկաթիլ կադրեր

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
hy: ժժ:րր:վվ + PAL կադրեր (25 կադր/վրկ)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
hy: ժժ:րր:վվ + ֆիլմի կադրեր (24 կադր/վրկ)

en: hh:mm:ss + hundredths
hy: ժժ:րր:վվ + հարյուրերորդականներ

en: hh:mm:ss + milliseconds
hy: ժժ:րր:վվ + միլիվարկյան

en: hh:mm:ss + samples
hy: ժժ:րր:վվ + սեմփլներ

en: hundredths of cents
hy: հարյուրերորդական ցենտներ

en: indeterminate
hy: Անորոշ

en: internal error
hy: ներքին սխալ

en: invalid argument
hy: անվավեր արգումենտ

en: invalid header
hy: անվավեր վարնագիր

en: invalid packet
hy: անվավեր փաթեթ

en: invalid state
hy: անվավեր վիճակ

en: invalid stream structure
hy: անվավեր հոսքի կառուցվածք

en: invalid timestamp
hy: անվավեր ժամ. դրոշմանիշ

en: k
hy: կ

en: kHz
hy: կՀց

en: less than 1 minute
hy: 1 րոպեից պակաս

en: linear
hy: գծային

en: memory allocation has failed
hy: հիշողության բաշխումը չստացվեց

en: milliseconds
hy: միլիվարկյան

en: milliseconds (time of one analysis)
hy: միլիվայրկյաններ (մեկ վերլուծության ժամանակ)

en: n/a
hy: Հասանելի չէ

en: no error
hy: չկա սխալ

en: no label track
hy: առանց լեյբլի թրեք

en: no label track at or below focused track
hy: Կենտրոնացված թրեքի վրա կամ դրանից ներքև լեյբլի թրեք չկա

en: no labels in label track
hy: լեյբլների թրեքում լեյբլներ չկան

[ctx: noise]
en: Brownian
hy: Կարմիր

[ctx: noise]
en: Pink
hy: Վարդագույն

[ctx: noise]
en: White
hy: Սպիտակ

en: not an Opus file
hy: Opus ֆայլ չէ

en: not implemented
hy: չի իրականացվել

en: not pressed
hy: չսեղմված

en: nyx_error returned from %s.
hy: %s-ից վերադարձել է nyx_error։

en: octaves
hy: օկտավաներ

en: one hour ago | %d hours ago
hy[0]: մեկ ժամ առաջ
hy[1]: %d ժամ առաջ

en: one minute ago | %d minutes ago
hy[0]: մեկ րոպե առաջ
hy[1]: %d րոպե առաջ

en: one minutes ago | %d minutes ago
hy[0]: մեկ րոպե առաջ
hy[1]: %d րոպե առաջ

en: our Privacy Policy
hy: մեր գաղտնիության քաղաքականությունը

en: perceived loudness
hy: ընկալվող բարձրություն

en: plug-in
hy: պլագին

[ctx: plug-ins]
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
hy[0]: Միացնե՞լ այս պլագինը։
hy[1]: Միացնե՞լ այս պլագինները։

en: point labels
hy: կետային լեյբլներ

[ctx: preference]
en: Recording
hy: Ձայնագրություն

en: pressed
hy: սեղմված

en: region labels
hy: հատվածային լեյբլներ

en: replay a journal file
hy: Նորից նվագել օրագրի ֆայլը

en: run self diagnostics
hy: գործարկել ինքնաախտորոշումը

en: s
hy: վ

en: sample data
hy: նմուշ. տվյալ

en: samples
hy: սեմփլներ

en: se&mitones:
hy: կի&սատոններ՝

en: seconds
hy: վարկյան

en: seconds + milliseconds
hy: վայրկյան + միլիվայրկյան

en: semitones + cents
hy: կիսատոններ + ցենտներ

en: set max disk block size in bytes
hy: սահմանել սկավառակի բլոկի առավելագույն չափը բայթերով

[ctx: spectrum prefs]
en: Color (Roseus)
hy: Գույն (Roseus)

[ctx: spectrum prefs]
en: Color (classic)
hy: Գույն (դասական)

[ctx: spectrum prefs]
en: Grayscale
hy: Մոխրագույնի երանգներ

[ctx: spectrum prefs]
en: Inverse grayscale
hy: Մոխրագույն երանգի շրջում

[ctx: spectrum prefs]
en: Sche&me:
hy: Սխե&մա՝

en: start
hy: սկիզբ

en: stream is not seekable
hy: հոսքը որոնելի չէ

en: t&o
hy: թ%իրախ

en: this help message
hy: այս օգնության հաղորդագր․

en: thousandths of decades
hy: հազարերորդական տասնամյակներ

en: thousandths of octaves
hy: հազարերորդական օկտավաներ

en: to (Hz)
hy: մինչև (Հց)

en: to Octave
hy: Օկտավա

en: unavailable - above location doesn't exist
hy: անհասանելի է - վերը նշված վայրը գոյություն չունի

en: unnamed
hy: անանուն

en: unsupported version
hy: չաջակցվող տարբերակ

en: untitled
hy: անվերնագիր

[ctx: update dialog]
en: &Install update
hy: &Տեղադրել թարմացումը

[ctx: update dialog]
en: &Skip
hy: &Բաց թողել

[ctx: update dialog]
en: Audacity %s is available!
hy: Audacity %s-ը հասանելի է։

[ctx: update dialog]
en: Can't download cloud audio
hy: Չստացվեց ներբեռնել ամպային աուդիոն

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
hy: Չստացվեց բացել Audacity-ի ներբեռնման հղումը։

[ctx: update dialog]
en: Changelog
hy: Փոփոխությունների ցանկ

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
hy: Սխալ առաջացավ թարմացման ստուգման ժամանակ։

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
hy: Սխալ առաջացավ թարմացումը ներբեռնելիս։

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
hy: Կարդացեք ավելին GitHub-ում

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
hy: Չհաջողվեց միանալ Audacity-ի թարմացման սերվերին

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
hy: Թարմացնել Audacity-ն

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
hy: Թարմացված տվյալները վնասված էին։

[ctx: waveform]
en: Triangle
hy: Եռանկյունաձև

en: zero
hy: զրո

en: ~%~%Right Channel.~%~%
hy: ~%~%Աջ ազդանշան.~%~%

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
hy: ~a   ~a~%~aՆմուշ․ հաճախակ․՝ ~a Հց։ Նմուշային արժեքներ ~a մասշտաբով։~%~
                         Մշակման տևողությունը՝ ~a սեմփլներ ~a վայրկյաններ։~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
hy: ~a   ~a~%~aՆմուշ․ հաճախականութ․՝ ~a Հց.~%LeՄշակման տևողություն՝ ~a նմուշներ ~a վայրկյան.~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
hy: ~a գծային, &nbsp;&nbsp;~a դԲ։

en: ~a linear, ~a dB.
hy: ~a գծային, ~a դԲ։

en: ~a samples.
hy: ~a սեմփլներ

en: ~a seconds.
hy: ~a վայրկյան։

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
hy: ~aԹողունակությունը զրո է (վերին և ստորին~%~
                            հաճախակ.-ները երկուսն էլ ~a Հց են):~%~
                            Խնդրում ենք ընտրել հաճախակ. միջակայք։

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
hy: ~aԹողունակությունը զրո է (վերին և ստորին~%~
                           հաճախակ.-ները երկուսն էլ ~a Հց են):~%~
                           Խնդրում ենք ընտրել հաճախակ. միջակայք։

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
hy: ~aԿենտրոնական հաճախականութ. պետք է լինի 0 Հց-ից բարձր։

en: ~aData written to:~%~a
hy: ~aՏվյալները գրվել են հետևյալ հասցեով՝ ~%~a

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
hy: ~aՀաճախականութ. ընտրութ. չափազանց բարձր է թրեքի նմուշ. հաճախականության համար։~%~
                            Ընթացիկ թրեքի համար բարձր հաճախականության կարգավորումը~%~
                            չի կարող լինել ~a Հց-ից մեծ

en: ~aHigh frequency is undefined.
hy: ~aԲարձր հաճախակ․ սահմանված չէ։

en: ~aLow frequency is undefined.
hy: ~aՑածր հաճախակ․ սահմանված չէ։

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
hy: ~aԲարձր անցման ֆիլտրի պարամետրերը չեն կարող կիրառվել։~%~
                          Փորձեք բարձրացնել ցածր հաճախակ․ սահմանը~%~
                          կամ նվազեցնել «Լայնություն» ֆիլտրը։

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
hy: ~aՏոկոսային արժեքները չեն կարող գերազանցել 1000%-ը։

en: ~aPercentage values cannot be negative.
hy: ~aՏոկոսային արժեքները չեն կարող լինել բացասական։

en: ~aPlease select frequencies.
hy: ~aԽնդրում ենք ընտրել հաճախակ․-ները։

en: ~aRegion length = ~a seconds.
hy: ~aՄասի երկարությունը = ~a վայրկյան։

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                          Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                          -6 dB halves the amplitude.
hy: ~aդԲ-ի արժեքները չեն կարող գերազանցել +100 դԲ-ը։~%~%~
                                          Հուշում՝ 6 դԲ-ը կրկնապատկում է ամպլիտուդը~%~
                                          -6 դԲ-ը կիսով չափ կրճատում է ամպլիտուդը։

en: ~ah ~am
hy: ~aժ ~aր

en: ~ah ~am ~as
hy: ~aժ ~aր ~aվ

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
hy: ~a~%Նմուշ․ հաճախականություն՝ ~a Հց։ Սեմփլների արժեքները՝ ~a սանդղակով։ ~a։~%~a Մշակված երկարությունը՝ ~a
                      սեմփլ, ~a վայրկյան։~%\Գագաթային ամպլիտուդը՝ ~a (գծային) ~a դԲ։  Չկշռված Միջին քառ․ արմատ՝ ~a դԲ։~%
                      DC շեղում՝ ~a~a

en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
hy: ~a~a ~a՝ ~a վայրկյան ինտերվալներով։~%
